Нормално ли е бебе на 1.5 мес. да яде през 4 4аса

  • 2 657
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
здравеите малкото ми беб4е повра6та пие фризовом но не помага за 1 месец е надала 1.500 в4ера ходихме в пирогов защото за 5 мин поварна 3 пати казаха ни 4е е от пряждане и да яде трез 4 4аса

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 13:21 от tsetsegg

# 1
  • Мнения: 780
Ох, не знам.Храних дъщеря си на 3 часа.Не съм я насилвала да яде повече, отколкото иска.Въпреки това и тя е връщала.Мисля, че интервал от 4 часа е голям.Какво казва лекаря ви?


П.П.Видях, че е на месец и половина детето и се поправих.

 

# 2
  • Мнения: 683
здравеите малкото ми беб4е повра6та пие фризовом но не помага за 1 месец е надала 1.500 в4ера ходихме в пирогов защото за 5 мин поварна 3 пати казаха ни 4е е от пряждане и да яде трез 4 4аса

Моят син докато стане на 3 месеца, сучеше и през 2 часа понякога и повръщаше като фонтан от преяждане, но го израстна, не се притеснявай, щом си наддава бебчето, няма страшно.

# 3
  • Мнения: 259
И ние сме се хранили през 3 часа повече от половин година (не си спомням точно колко). Най-вероятно повръщането да е от преяждане. Доста сте качили за 1 месец, явно си хапвате добре. Моята дъщеря повръщаше, до към 10 месеца, предимно поради рефлукс, особено като й помагах да се оригне (понякога 2-3 пъти последователно, толкова съм се ядосвала), но се е случвало и от преяждане. Пробвай да храниш през 4 часа, но не знам, дали бебчо ще се съгласи.

# 4
  • Мнения: 4 053
килограм и половина за един месец... мисля, че е много добре  Wink
има един момент, в който бебока се засища добре и наистина да не огладнява на 3 часа,
пробвай на 4 часа както са те повъветвали специалистите и виж дали и тогава ще повръща

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ходили сте на лекар, би следвало да му се довериш. Ние тук каквото и да ти кажем все пак не сме специалисти.

Иначе моето мнение- най-добре е бебето да се храни на поискване. То си знае кога и колко му е необходимо. Ако действително има ГЕР /предполагам заради млякото, което пие/  не очаквай на тази възраст да спре да повръща, ще го израсте доста по-късно, най-често това се случва, когато се захранят децата, т.е. към 6-7 месечна възраст. От друга страна действително има бебета, които са твърде лакоми и трябва да бъдат, по скоро ограничавани от към количество мляко на 1 прием, отколкото разреждане във времето на храненията. Това последното обаче го пиша само и единствено заради повръщането, в никакъв случай заради прекомерно наддаване. В действителност в тези месеци повечето бебета наддават над 1 кг и това по моему е в рамките на нормалното.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Щом така е казал лекаря,значи може....
Моята дъщеря на тази възраст се случваше да яде и през 6 часа. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 197
Абсолютно нормално е да яде на 4 часа. За мен 1,5 кг за месец е абсурдно много. Храни го когато е гладен, а не през еди-колко си часа. Децата имат различни нужди. Първите месеци дъщеря ми почти никога не се хранеше по 5 пъти - обикновено пропускаше някое хранене със сън. През нощта не се е будила за ядене никога. Винаги е имала апетит и винаги е била много слаба. В момента не мога да и насмогна с храна.

# 8
  • Мнения: 518
Моето бебе е на един месец и само си е изградило режим през 4 часа за хранене, а понякога и през 5. Още от раждането започна през 4 часа, никога не е яла през 3 часа.

# 9
  • Мнения: 1 512
Ами да случвало ни се е да се храним и през 4 -5 часа на вашата възраст,особено когато спи.Не съм я събуждала или насилвала да яде защото е дошъл часът за хранене.За един месец да нададе 1,5 е много.А може да повръща и от преяждане.Слушайте лекарите все пак за това са учили.И най-вече бебчето.То само показва когато е гладно.Научете се да различавате плача му.Бебчетата плачат различно в зависимост от това дали са гладни,дали памперса е пълен с ако или просто искат да бъдат гушкани.

# 10
  • Мнения: 574
На 1.5 мес и моята дъщеря ядеше през 4 часа Peace. Не мисля, че това е дълъг интервал.  И на мен ми се струва, че 1500 гр. са множко за един месец, но пък щом е на Фризовом затова е наддала повече. Предполагам, че й идва в повече количеството за да повръща.Преди години и синът ми пиеше Фризовом и Фризолак и също му се е случвало да повръща.

# 11
  • Мнения: 94
Прочетох в една статия че когато беб4ето стане около 4-4,5 кг може да увеличи интервала между храненията си на 4 4аса. Дъщеря ми е на 2 месеца и малко и от някоко дена и тя започна да се храни на 4 часа, но определено тя така си пожела LaughingА колко милилитра яде на хранене?Защотп 1,500 за месец е наистина сериозно порастване Shocked

# 12
  • София
  • Мнения: 39 764
Алекс се роди недоносен и в началото ядеше на час и 1/2. Правиха ми операция и реших да му дам цедена кърма с шише. Хапна доста, не повърна, но явно се насити. Направи по-голям интервал до следващото хранене.
Ако бебето се насища, яде повече, може и на по-голям интервал да суче.
1,5кг за месец е доста добре.

# 13
  • Мнения: 27 524
Нормално е, може, да, когато е на АМ  Peace
Кило и половина за един месец ви е накарало да идете на лекар?  ooooh! Колко искате да качи едно бебе на месец за един месец? 5-6 килограма ли?  Crazy

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Всяко бебе е индивидуално , аз познавам майки , които на тази възраст храниха на 4 часа , аз обаче си храня на 3.

Общи условия

Активация на акаунт