Re: Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 5-та тема

  • 65 129
  • 293
  •   1
Отговори
# 150
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Днес направих вкусния ефектен кекс на labrex. Страхотен е на вкус, макар че на вид не го докарах много Confused
labrex, благодаря ти мила за вкусната рецепта  bouquet


# 151
  • Мнения: 3 770
Нашата снощна вечеря сред природата , държи ни сито още и затова днес само на салати !  Grinning

И оризчето в тавата , без снимки на основното в неговата цялост ! / Кюбит не искам да получаваш неприятни асоциации ! /

# 152
  • Мнения: 9 161
Здравейте bye
Приемате ли новаци

Приемаме, защо не  Hug

Кюбит не искам да получаваш неприятни асоциации ! /


аз гледайки гарнитурата на ориза пък получавам слюноотделяне  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Следобяд  Мекици - със сирене и сладко от смокини, а други -   натурални



и вечеря печени глазирани свински ребърца

# 153
  • Мнения: 3 770
pep-4o , аз получавам слюноотделяне като гледам мекиците ти !   bouquet На мен няма кой да направи !  Confused
А пък агнешкото беше страхотно , но оризът го биеше по точки -  невероятен ! Но може пък всичко да беше от въздуха и значително по-ниските температури в Пловдив !
  Simple Smile

# 154
  • София
  • Мнения: 3 818
pep-4o, записвам си и аз рецептата за мекичките.   bouquet
Ето и вечерята ни.
супа топчета типово чеснови хлебчета.
Брашно около 500 гр./тестото трябва да е меко на пипане, да не е много твърдо/, пр. мляко около 300 мл, в което предварително разтворих 10 гр. прясна мая. И понеже ми беше малко маята и не бях сигурна, че ще се надигнат хлебчетата достатъчно, реших към брашното да прибавя 1к.л./непълна/сода за хляб. Бях чела за тесто, в което се слага и сода и мая, но до сега не бях правила такова. Както се вижда резултата е много добър, на вкус също.  2 с.л. олио, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. захар. Прибавих и чесън на прах за аромат. След като се омеси, тестото се остава да втаса около 40 минути. След това с намаслени ръце се оформят малки топчета, които редя в набрашнена тава. Поръсвам ги леко с брашно. Слагам в студена фурна и включвам да пече, така докато загрее фурната те втасват пак и се изпичат.

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 08:30 от geleva

# 155
  • Мнения: 229
Събота  без месо-зрял фасул и  тази много вкусна запеканка от тиквички ,патладжан, домати , соеви късчета и топено сирене[img][/http://media.snimka.bg/0296/006846806.jpgimg]
Приятна вечер!

# 156
  • Мнения: 229
ето и снимката,че и аз съм една фотографка!!!!!

# 157
  • Мнения: 4 496
Момичета, помагайте!
Прерових цялата предна тема, а и тази. Пробвах и с търсачката, но не намерих това, което търся.
Някоя от вас беше постнала снимка на десерт, който се прави от бисквити, масло, захар...и още нещо. newsm78
Беше нещо като кафяви скалички. Помня, че сместа, от която се правят, се слага в чаша или формичка, не се пече...И друго не помня.

Мислех, че съм си копнала рецептата, но явно само съм смятала да го направя... Tired

# 158
  • Мнения: 9 161
ето скаличките на Наталина

За довърших още една доза сладко от смокини  Като направя и корнишони, съм готова със зимнината  Laughing

# 159
  • Добрич
  • Мнения: 5 504
мис арк,  аз не обръщам после сместа, а сервирам както е в чашката.

   

# 160
  • Мнения: 107
geleva, ако не те затруднява напиши рецептата за хлебчетата. Само от типово брашно ли са, или имат и традиционното. Веднъж правих питка с типово брашно и не ми се получи. После някой ми каза, че когото се меси с такова брашно трябва да се сложи и от традиционното, за да се получат нещата.
 
Твоите питки, изглеждат много апетитни  Hug

# 161
  • Мнения: 4 496

Сърдечно благодаря!  bouquet Hug
Вела,  Hug

# 162
  • Мнения: 9 161
После някой ми каза, че когото се меси с такова брашно трябва да се сложи и от традиционното, за да се получат нещата.


брашната се смесват ако е ръжено, пълнозърнесто или някакво друго от тези. Ако е типово се ползва само то. Аз от няколко месеца не ползвам бяло брашно - всичко си правя с типовото и няма издънки  Peace

# 163
  • София
  • Мнения: 3 818
bagira_bambinas , само от типово брашно са/ползвам на Софимел/. И друг път съм писала, че не мога да пиша точни рецепти, понеже всички продукти ги слагам на око.  Embarassed
Брашно около 500 гр./тестото трябва да е меко на пипане, да не е много твърдо/, пр. мляко около 300 мл, в което предварително разтворих 10 гр. прясна мая. И понеже ми беше малко маята и не бях сигурна, че ще се надигнат хлебчетата достатъчно, реших към брашното да прибавя 1к.л./непълна/сода за хляб. Бях чела за тесто, в което се слага и сода и мая, но до сега не бях правила такова. Както се вижда резултата е много добър, на вкус също. Peace 2 с.л. олио, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. захар. Прибавих и чесън на прах за аромат. След като се омеси, тестото се остава да втаса около 40 минути. След това с намаслени ръце се оформят малки топчета, които редя в набрашнена тава. Поръсвам ги леко с брашно. Слагам в студена фурна и включвам да пече, така докато загрее фурната те втасват пак и се изпичат. Ако нещо не ти е ясно питай.  Hug

# 164
  • Мнения: 287
Много хубава темичка момичета,записвам се да ви следя! Peace

Общи условия

Активация на акаунт