Козметични продукти с пилинг ефект

  • 52 132
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 222


Характеристики:

* Apiaceae Peptides са естествени олигопептиди, извлечени от анасоново семе. Те подобряват структурата на съединителната тъкан, като стимулират обновяването на клетките. Резултатът е по-стегната кожа и видимо изглаждане дори на дълбоките бръчки.

Интересното е, че това пише за този продукт, а рекламата по телевизията казва, че този крем замества химичния пилинг Thinking
Имам няколко железни правила при търсене нещо в интернет за козметика:
1. НИКОГА не чета нещо на български език!!!
2. Прескачам всички сайтове, които са тип "шоп", или иначе казано продават продукти.
3. Предпочитам .pdf, тъй като всички истински неща са на този формат.
Ето нещо по темата:
http://www.eucerin.es/ranges/dry/pdf/piel_seca_2.pdf
Та в този текст и това за рекламата е страшно тъп коктейл.
Първо - в никакъв случай не става въпрос за пилинг. Думата peel значи беля, обелвам.
Второ - не става въпрос и за стимулиране на обновяването на клетките. Това е нещо съвсем различно и касае дермалните стволови клетки - за нещо такова тук дори и дума не става!
Трето - в случая този препарат стимулира клетките да синтезират колаген и еластин, и по-точно ново структуриране на дермално-епидермалния граничен слой, увеличаване дебелината и плътността на кожата. Като резултат се намалява дълбочината на бръчките (твърди се).
Но както на бързо загледах, клиничните тестове не са спрямо плацебо, което е истинския тестов резултат.

# 151
  • Мнения: 1 629
Ясноо! А рекламата е направена така, че ако някой иска да ходи на химичен пилинг за 150лв, вместо това, да си купи този продукт. Пфуу! Момичета нали някой щеше да ходи на бадемов пилинг? Няма ли да споделите как е минало?

# 152
  • София
  • Мнения: 1 220
Аз да докладвам нали бях решила да хода на билков пилинг. Отидох аз в салона и козметичката като ме видя ме отказа от билковия, каза че е прекалено агресивен за моята кожа. Е пак се правих пилинг, но по-лек вариант с плодови киселини водят го плодов. Сложи ми ниска концентрация на киселина. След две седмици съм пак и постепенно ще се засилва концентрацията на плодовите агенти  Wink. Много ми хареса и сега кожата ми е по-гладка и свежа, но не е нещо очебийно. Лющене  няма, просто си леко зачервен след процедурата за няколко часа  Wink. Определено ще повтора и потретя  Wink

# 153
  • Мнения: 7 947
А защо те отказа от билков, какво ще рече агресивен и ти с каква кожа си? Аз ако се подложа на нещо такова - ще искам да е по-агресивен и поне с минимално лющене /което наистина да обнови кожата/, щото иначе каква е файдата - с кремове и ексфорианти вкъщи пак кожата става чиста и сияйна...Идеята ми е, че за мен лично си заслужава, само ако ефекта е наистина видим.

# 154
  • София
  • Мнения: 1 220
Ами нежна ми е кожата имам леки мимически бръчки. Каза че много ще се израня, ако ми направи билков е ще ходя цяла седмица с рани и на петна, но това според моята кожа. Сега когато отида втория път ще ми сложи по-силна плодова киселина и ефекта ще е по-силен. Аз предпочетох това, което тя ми предложи. Всеки козметик си познава материала с който работи и предполагам, че може да даде най точен съвет, какво ще е полезно за клиента, а и зависи клиента какъв ефект търси. Ти щом предпочиташ по-силен и по-бърз ефект може да рискуваш повече. С този пилинг, който ми направи също има лющене на не е така силно и видимо.

# 155
  • Мнения: 7 947
Естествено че съвета на специалиста не е за пренебрегване, не съм казала обратното, но в първия пост пишеше - без лющене - което ме учуди, все пак за пиилинг говорим. Предпочитам да си дам парите за видим ефект- което явно е проблем напоследък /доста мнения четох за дадени пари на вятъра или пък минимални ефекти... Confused

# 156
  • Мнения: 776
Да дам отчет Mr. Green за бадемовия пилинг - днес ми беше първа процедура, леко ми е зачервено лицето, чувствително на допир, болка - лека и поносима Peace Очаквам, както и досега, "лющене" под формата на кир ефект на 3,4 ден. След 10 дни ще си правя 2-ри сеанс Laughing, скоро ще се включа пак Hug, макар че е рано да се говори за резултати Peace

# 157
  • Мнения: 1 629
Уууу чудесно.
viliko имаше една тема за билков пилинг, където момичето питаше да си направи или не, след което сподели, че ефектът е бил само озаряване на кожата, но нищо друго!

На мен петната започнаха да ми се махат, ама сега пък някакви дупки виждам Thinking

# 158
  • Мнения: 7 418


На мен петната започнаха да ми се махат, ама сега пък някакви дупки виждам Thinking
       Shocked Shocked Shocked

# 159
  • Мнения: 776
Уууу чудесно.
viliko имаше една тема за билков пилинг, където момичето питаше да си направи или не, след което сподели, че ефектът е бил само озаряване на кожата, но нищо друго!

На мен петната започнаха да ми се махат, ама сега пък някакви дупки виждам Thinking

Dai4eto, ти какъв пилинг си правиш? Peace

# 160
  • Мнения: 7 947
Тя беше споменала, че ползва домашни, мисля че на Лирак за петна беше...
След махането на петната кожата е нормално да е нежна, леко изранена и визуално да изглежда по-вдлъбната - една приятелка си маха петна от очната зона и беше именно така в началото.

# 161
  • Мнения: 1 629
Още този Лиерак не съм го отворила. Чакам да ми свърши това на Био - Трейд с азелаиновата киселина.  Тези няколко дупки сигурно са ми от бивши пъпки Confused Предполагам по-продължително използване на пилинг лосионче ще свърши работа. Мисля, че polinita имаше подобен проблем!

# 162
  • Мнения: 60
 Mr. Green
имам аз проблем не, ами и аз не знам.....толкова съм несериозна....  Whistling

обиколих цяло Търново да си намеря на Биотрейд- щото съм супер доволна.....и сега позабравям да се понамазвам  Embarassed
ама вече почвам пак..... а и се отказах временно от какъвто и да е пилинг ( в салон ), щото нещо се обърках съвсем като ви четох....

е, не е само това причината Simple Smile ама и тя стига ....

Dai4eto , ти само на Биотрейд ли си карала?? Браво ако от него са се махнали  Peace ...Да ти кажа, че моите дупки - големите станах малки, а малките - съвсем леко видими....Ама сега трябва пак да се захвана сериозно с моята особа, че нещо се изпуснах тия дни (седмици )

Хайде за сега толкоз

# 163
  • Мнения: 7 947
Вчера като пазарувах в аптеката и ми попадна пред погледа СКИНОРЕН - ползвали ли сте го?

Преди няколко години го ползвах и имаше страхотен ефект - то е крем с антибиотик, мажеш се вечер само. Става и за активно акне, и за белези. Лека полека предизвиква белене, ама съвсем фино, като кир и заглажда кожата мноооого ефикасно. Бяха спряли да го продават по аптеките обаче и така и не повторих употребата му. Сега обаче пак го има и мисля да си го взема отново - поне е изпитано средство. За справка - цената е под 20лв  Laughing

# 164
  • Мнения: 1 629
viliko Аз ползвах Контрактубекс. Бях чела някъде, че със Скинорен са подобни! Може да си го взема, но трябва да прочета туй онуй!

polinita
  Hug рядко се включваш! Да ти кажа един пръст ми остана от тоника, но и аз забравям все да го доизмажа! Тази вечер ще си сложа вече, че искам Лиерака да си започна. Взех си едно кремче за избелване, заедно с лосионче. Ужким билкови пък ще видим! Тях по-натам! Иначе за тези дупки ще си взема пак тоник и само върху тях ще си слагам! Praynig

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 11:20 от Dai4eto

Общи условия

Активация на акаунт