Майчинство 2009?

  • 54 386
  • 585
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 678
Напълно подкрепям мненията на Алегра и Реме. Не може да сме си трайкали не знам си колко време и да сме се съгласявали работодателя да ни осигурява на МРЗ, а след това да ревем ми тя държавата ни е виновна, че не ни дава повече пари. За да има пари в държавата за социални дейности е необходимо всички съвестно да си плащаме осигуровките и данъците. ДОкато не станем добросъвестни граждани, няма за какво да плачеме.
И аз мога да повдигна темата защо хора, които лъжат за доходите си, вземат детски, а аз която си плащам съвестно всичко, нямам право на въпросните детски  Thinking
Също така за пюретата - е трябва да ви кажа, че бая пари спестих с решението си да ги приготвям домашно. Също много спестих и с решението си да кърмя детето - хем не пушех, хем не пиех, а  и пари за АМ не давах  Wink Та винаги може да имаш дете, ако искаш.
Върнах се и на работа, когато малкия беше на 9 месеца -  това не значи, че си обичам детето по-малко от тези, които ги гледат до две години. Сега пак ще имам бебе живот и здраве - и пак мисля да се върна на работа след 9 месеца, дори само за да не се губя като специалист и личност.

# 46
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Затова ни е такава държавата...защото мислим, че всички са ни длъжни !
Изненадаааа, държавата не ни е длъжна. защото тя дава много повече, отколкото другаде..
Там, в онези държави се знае, че или майката трябва да се върне на работа след 3,4 месеца или да си остане вкъщи.....

Аз взимах 9-месеца 90% от МАКСИМАЛНИЯТ осигурителен доход. Но въпреки това не спирах да работех, работя и няма да престана. Защото освен от моята ласка, детето ми се нуждае от ДОБРО бъдеще....
И аз няма да му го осигуря, като се вайкам и бълвам песимизми наляво и надясно........

( нямам баба за помощник, работя когато детенце спи, или вечер, когато се върне от работа мъжа ми.. И за това ,че мога да работя от вкъщи съм  го осигурила за себе си.... самата аз..не държавата. Защото тя не може да се намеси и да ме направи щастлива и да задоволи всички ни. Защото държавата е съвкупност от ВСИЧКИ НАС. Тоест, това което си направим самите.. )

# 47
  • Мнения: 1 168
В случая с термина "държава", не мисля, че имаме предвид "съвкупност от самите нас" а онези дето коват законите и правилата и контролират тяхното спазване.
Сега ще направя две донякъде противоречиви съждения:
1. Както вече казах и по-напред "Държавата не ни е длъжна да ни гледа децата". Държавата, обаче е длъжна да създаде правилата така, че една майка да не се чувства дискриминирана или излъгана. Ей това с 90% за повечето не важи, а на всякъде гърмяха с това и ако нямаш кадърен счетоводител да ти направи предварително изчисления се оказваш после с пръст в устата. Мислиш си, че ще имаш бюджет от примерно 900 лв./при 1000 бруто/, а всъщност получаваш 600 /при 20 раб. дни в месеца/. И така оставаш назад от това, което си планувал с повече издръжката на детето. А се чувствам дискриминирана, защото когато работех за 1 пълен месец получавах пълна нетна заплата, а сега като съм в майчинство получавам доста по-малко. Декември има 18 дни и при горния пример получаваш 540 лв, щото детето ще яде по-малко или ще пикае по-рядко? Така и не ми стана ясна логиката майчинството и болничния да се връзват с работните дни в месеца, при положение че не сме в болничен 1 седмица, а месеци наред!
2. И да внасяме съвестно осигуровки, не си мислете, че ще отидат по направление. Тия горе са такива безочливи гадове, че ми се повдига от тях и ако имам възможност няма да им внасям пълни осигуровки. Малкото кадърно което да направили е под натиск от ЕС. А колко от нашите пари са отишли не по предназначение е отделна тема, така че с нищо не се чувствам длъжна на тези .... 

# 48
  • Мнения: 506
 Я виж ти, ще вдигат детските! Laughing Поне това е добре, а иначе аз бях на смешните 180 - 190лв.  Peace

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
35лв детски......това е смешно - какво по-напред да купиш с тях??????

# 50
  • Мнения: 1 674
А вярно ли е, че от 1окт.2008г. платеното майченство ще е 3год. и ако е вярно макар, че не вярвм ще има ли заварено положение.
това за пръв път го чувам

# 51
  • Мнения: 257
Минималната работна заплата за страната в момента е 220 лева, толкова е и майчинството. Разбрах, че от 01.01.2009 г. мрз ще стане 240 лева, следователно и майчинството ще бъде толкова. Peace
до колкото знам майчинството не е върп
зано с минималната заплата,поне до сега не беше newsm78

# 52
  • Мнения: 689
А наистина ли еднократната помощ за второ дете е 600лв.?

# 53
  • Мнения: 506
35лв детски......това е смешно - какво по-напред да купиш с тях??????
Нека се радваме!Все пак бяха 18лв.... Peace
А има и хора на които не отпускат детски, което за мен е вече отвратително!  ooooh! Казвала съм го и друг път : детските са за децата и доходите на родителите не трябва да имат значение!Но... Sick

# 54
  • Мнения: 257
какви са тези коментари че държавата не  е длъжна да ни гледа децата(или нещо такова),нали ние сме тази държава (уж) ,тя трябва да подпомага семействата,главно децата,нали след време и те ще пораснат и ще плащат данъци-парите на държавата
Не разбирам защо защитавате държавата-пари за огромни политически заплати и коли и ремонти и т.н има,а за децата ни няма?????? #Cussing out
И аз бих се хванала на работа като изтекъл тези 9 мес,но за 300 лв ли?
Семейства който нямат брак вземат детски,а такива като мен шушумиги,който имат сключен брак не вземат-с какво другите деца са повече от моето та да вземат тези макар и мизерни детски? #CrazyМоят шеф е така вярвайте ми не са му нужни,докато на мен ще ми дойдат много добре към сем бюджет
Смятам че държавата е ДЛЪЖНА да осигури на всяко дете пари с който да не се лишава от нищо,ок-това с 9 те мес е добре,но след това какво?То и детски и ясли няма та и това не е алтернатива #Crazy
това е мое мнение,съжалявам ако съм обидила някой,но да вметна само че темата е конкретен въпрос на който не разбрах някой дали изобщо отговори Thinking

# 55
  • Мнения: 115
изчетох само 1-ва стр.

така нар. майчински не са обвързани с МРЗ.Сумата се определя  година за година. Гласува се при разпределението на държ. бюджет в края на годината. В повечето случаи съвпада с МРЗ, но не е задължително.

# 56
  • Мнения: 3 621
А наистина ли еднократната помощ за второ дете е 600лв.?
да вярно е, дай боже за следващата година да ги увеличат, и за първо и за второ и т.нат.

# 57
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
какви са тези коментари че държавата не  е длъжна да ни гледа децата(или нещо такова),нали ние сме тази държава (уж) ,тя трябва да подпомага семействата,главно децата,нали след време и те ще пораснат и ще плащат данъци-парите на държавата
Не разбирам защо защитавате държавата-пари за огромни политически заплати и коли и ремонти и т.н има,а за децата ни няма?????? #Cussing out
И аз бих се хванала на работа като изтекъл тези 9 мес,но за 300 лв ли?
Семейства който нямат брак вземат детски,а такива като мен шушумиги,който имат сключен брак не вземат-с какво другите деца са повече от моето та да вземат тези макар и мизерни детски? #CrazyМоят шеф е така вярвайте ми не са му нужни,докато на мен ще ми дойдат много добре към сем бюджет
Смятам че държавата е ДЛЪЖНА да осигури на всяко дете пари с който да не се лишава от нищо,ок-това с 9 те мес е добре,но след това какво?То и детски и ясли няма та и това не е алтернатива #Crazy
това е мое мнение,съжалявам ако съм обидила някой,но да вметна само че темата е конкретен въпрос на който не разбрах някой дали изобщо отговори Thinking
newsm10 newsm10 newsm10Напълно съм съгласна.Средната работна заплата в различните градове е различна. В нашия за жена е около 400 лв и когато си поставен пред избора да си "трайкаш" или да си безработен, надали ще избереш второто Mr. Green. И manana, не всички майки могат да спестят пари като теб от АМ, защото този избор не винаги зависи от тях. Аз не можах от това да спестя пари, а се наложи с мъжа ми да се лишим от доста неща, които сигурно за теб са ежедневие. Не се оплаквам, това дете беше планувано и никой на сила не ни е карал да си променяме начина на живот smile3521

# 58
  • София
  • Мнения: 137
Аз пък слушах по новините, че НДСВ, щели да внесат предложение по повод на това, майките да взимат реалните си пари! В смисъл, че ако една жена работи за 900лв. например, е абсурдно, когато е по майчинство да взима 220лв., както е в настоящия момент! Да видим, дали това няма да се окажат само празни приказки..., все пак казаха - "предложение"!

Говореше се, че това предложение ще важи само за първите 12 месеца от майчинството, вместо за  9-те, както досега. Но да важи и за 2-те години, прекалено е хубаво, за да е истина. Confused
ех, ако можепе да е истина до 2години, ми то няма да останат деца за яслите
В яслите и без това няма място!!! Аз лично, бих предпочела да си гледам бебето, колкото може по-дълго. Но с това майчинство от 220лв., не виждам, как ще стане  Sad

# 59
  • Мнения: 1 427



В яслите и без това няма място!!! Аз лично, бих предпочела да си гледам бебето, колкото може по-дълго. Но с това майчинство от 220лв., не виждам, как ще стане  Sad
Ето как ще стане- ще се наложи мъжът ми да отиде на работа в чужда държава,за да мога аз да гледам детето ни без да го лишаваме от нищо. Thinking И понеже ще е легално,ще си внася естествено данъците там,от което губи само "държавата" ни. И ще се наложи да сме разделени известно време и той да не може да се радва на бебчето си.  Crossing Arms
Ами кажете ми ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е ? С тези смешни пари тук,държавата ни принуждава на какво ли не,за да можем да си гледаме децата? #2gunfire Е... си и "държавата".

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 17:10 от eli-pate

Общи условия

Активация на акаунт