Хайде време не остана, Лъвчета последна смяна!

  • 15 818
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!  Hug

Виждам , че има раздвижване... Интрига се завърна, меган и тя...! Добре дошли! На Викито честита рожбичка! Да и е жив и здрав юнака!

Аз за капките незнам какво да кажа... в смисъл още нищо не са ми казали.Ама като се замисля... защо по 5 капки? Аз съм останала с впечатлението , че именно през летните дни се намаля този вит. Д, защото детето си го набавя само. Оф, сигурно бъркам нещо двата щата newsm78, както и да е. Все пак щом лекар го е казал, значи има защо. А иначе с Цвети започнах да и давам след 40-я ден Деавит, който после смених с Вигантол. Вигантола имал един елемент повече, мисля че Д-12 беше. 

За захранването и аз много се замислям... Преди беше след 40-я ден сок, 3-4 месец плодово пюре . Като я захраних и веднага я записах на детска кухня.Това беше около април месец. По-късно даваха едни лапади, едни спанаци, коприви....И бях много доволна, защото храната беше изключително разнообразна и полезна!  Но сега като се зачитам повече из различни сайтове на здравни организации и т.н., все повече се замислям как ще бъде този път! Дали и аз да не оставя детето само на кърма повече време??? newsm78   Иначе не мисля , че с даването на сок детето ще има колики!

А как е по чужбинско???

# 286
  • Мнения: 11
Пак се включвам. Този път да се похваля. То не е много за хвалене, защото показва неспособността ми да се справя с конкретната ситуация, ама все пак излязох от нея.
Днес по обяд , бтв ние продължаваме да се гледаме с Али и доведения ми син (батко й), след като милия направо подивя вече в тоя апартамент и Алекс пак се размрънка, се метнах на колата, натоварих двете деца и в Пигис Хаус. Оставих баткото на забавачката там. Той много им се кефи и всеки път си тръгваме с мъка. Баща му ще го вземе след работа. Детето щеше да умре от кеф и даже забрави да ми каже чао като тръгвахме. От вибрациите пък в колата Али заспа. newsm44 Кефффф !
Сега разбирам, че малкия е бил страшно доволен като са го взели и пак искал да го заведа.
И по този повод, просто шапка свалям на майките с по две  и повече малки деца.

Миши мила, ти си герой !

# 287
  • Мнения: 2 376
Граци на мен в кърмаческия много ми помогнаха, именно Хедра. Ходи питай там или на сайта.
И мойто бебче още в родилния дом пищеше след ядене, давах два пъти добавка, накрая се запънах цяла нощ го местих от гърда на герда и на втория ден беше нддала повече отколкото с АМ-а.
k_malcheva, в америка знам, че и АМ ги карат да дават до 6тия месец без води и други. После ги захранват, като АМ - а остава до края на първата година.

# 288
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Хора, само да ви въпросна нещо - видях на предната страница, че сте обсъждали капките Вигантол. Защо педиатрите ви карат да давате от тия капки, след като си пече яко слънце, а от него се синтезира Витамин Д? Когато големия ми син беше бебе педиатъра точно така ми го обясни - родила съм зимата и не мога да ходя на слънце и топлина с бебчо и затова се налага изкуствено в организма да се вкарва Витамин Д, но при положение че сме родили в тия жеги и слънце и можем да изнасяме бебоците на въздух и слънчеви лъчи, защо се налага допълнително да се дава Витамин Д? Моята педиатърка не ни изписа такова нещо..... Rolling Eyes....Ще видим какво ще се случи на първата официална консултация, като направим един месец?!

Между другото качих няколко наши снимки в албумчето - от болницата, изписването и една от вкъщи, да се запознаете с моя Борис.  Grinning

Добре завърнала се на Таня /Интрига/ и честито бебенце на ВикиТо. Да сте живи и здрави със Станислав и много да се слушкате взаимно. Без десет грама сте на тегло колкото моя Борис при раждането! Peace

# 289
  • SZ
  • Мнения: 10
Здравейте момичета!

Ние вече сме в къщи.Справяме се добре засега,слаед малко ще видим как ще станат нещата с къпането.

Друг път ще ви разкажа за раждането,сега иаскам да питам нещо:как се справихте с болките от шевовете,не мога да си седна на д...то?!Вмомента си варя смрадлика,да видим дали ще помогне.А колко време продължиха болките?Имам три-четири шева,не повече, обаче ме боли гадно.

И да не забравя да поздравя всички,които също като мен вече си гушкат бебчовците!Да са им живи и здрави и безпроблемно отглеждане и възстановяване на мамите!
Незнам колко са новите бебета,нямах време да прочета темичката,но ще го направя при първа възможност и ще се включа да разкажа за нас.

Целувки за всички и моля дайте ми съвет!

# 290
  • Мнения: 11
Пуши,

Аз имах също три външни шева, но нямах точно болки, опъваше ми яко и не седях на д-то си. Не съм пила обезболяващи, но в болницата ми предлагаха парацетамол и но спа. На четвъртия ден вече седях на твърд стол без възглавничка и така всичкко беше спокойно до 7-9 ден когато така яко почна да ми опъва, че пак имаше ден два дето не можех да ставам лесно и да седя спокойно. Но и това мина и вече няма и следа от болка или каквото и да е усещане от шевовете.

# 291
  • Мнения: 6
Здравйте и от мен!

И аз да се включа по темите:
Аз вече давам и двете гърди на хранене, след като се каза че малката не се дохранвала /защото вечно запиваше/ и сама си беше намалила кърмата. Мен ме хвана яд, като и на нас ни казаха да даваме АМ и се заинатих и почнах да и давам и двете. Хем така си увеличих кърмата, хем после я дохранвам с изцедена кърма с 20, 30 , 50 мл.всеки път различно. Ще видим  на консултацията в понеделник какво ще ни кажат.

За захранването и аз мисля, че ранното такова не е добър вариант, а кърменето до към 6ти месец е удачно, здравословно, евтино!

Пухи, вари си смрадлика и това е. Аз съм с доста голяма епизиотомия и тва е спасението, по няколко пъти на ден. Теб нали са ти махнали конците, защото те опъват гадно, ако не са саморазграждащи се.

Интрига и всички останали, които лека полека се завръщат - добре дошли   bouquet

Да ви питам вие какво правите с ноктите? Аз знам, че не е много хубаво да се режат от рано, защото после растат по бързо и по твърди и за това ние сме с чорапки на ръчичките след няколко сносни одирания.

Имах още нещо да пиша, но забравих  newsm78, айде ще се включа пак после. Simple Smile

# 292
  • Мнения: 26
Имам едно питане: започнах да правя новата тема и да питам дали сте съгласни да махна линковете за бременността, то много бременни не останаха затова, само Анито и Бизу ама те са печени и си ги знаят нещата ?

# 293
  • Мнения: 1 266
Момичета, какви шишета и биберони ползвате?  newsm78
Имам стъклено на НУК и на Чико - дупките са толкова огромни, че когато се опитвам да я нахраня, задължително се дави и мен ме е страх. А пък тя на разходка яде изцедена кърма, защото още ми е сложно да кърмя в движение, не сме се напаснали толкова добре.
Апропо, Светле, как я будиш, за да я сложиш и на другата гърда. Нашата като откърти, първа танкова бригада да мине през хола, няма да се впечатли...

# 294
  • Мнения: 38
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ! ДА ВИ РАСТАТ ЗДРАВИ И КЪСМЕТЛИИ БЕБЧЕТАТА И МНОГО ДА ВИ СЛУШАТ (И ВИЕ ТЯХ СЪЩО ДА СЛУШАТЕ Laughing)!

НА ОЩЕ ЧАКАЩИТЕ - КЪСМЕТ И ЛЕКО РАЖДАНЕ!

Съжалявам, че не се включвам често, но майка ми е тази седмица при мен, а и Ники пак си дойде и все не ми остава време за писане.
Искам да питам мамите с нисък хемоглобин дали продължават да пият желязо. Аз вчера ходих до Джи Пи-то ми и тя ми каза, че съм зеленикаво бледа, явно от кръвозагубата и ми е нисък хемоглобина. Изписа ми желязо да пия като каза, че не може да навреди с нищо на кърмата. Аз преди не съм пила докато бях бременна, а сега нещо се чудя. Тя ми каза, че така щяло да е по-добре и за бебето, ама ....  newsm78. Че и в аптеката нямаше от това дето тя ми изписа и аз така и не си взех друго, а още си се чудя  Thinking. Някоя от вас пие ли и какво можете да ми кажете по въпроса?

Лека и спокойна нощ!  Hug Heart Eyes Peace

# 295
  • Мнения: 26
НОВА ТЕМА

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325547.new#new

Има за дооформяне, ама по-късно

Общи условия

Активация на акаунт