Отговори
# 285
  • Мнения: 206
Белбейка, аз като бях ж Египет та там видях едни зелени салати по 1 кило и едни връзки магданоз пак такива големи и бях изумлена. Сутрин минаваше една каруца по улицата където беше нашия апартамент и викаше на живущите там да излязат да си купят. Аз тогава все се майтапех с моето хабиби, че брат му пак го вика и търси, защото не разбирах на виковете му Simple Smile
Ама си мислех, брей тези много нитрати слагат на тия салати, та ме беше страх да ям. Та затова питам, естествено ли е това производство или от климата е така Simple Smile
Момичета не ме питайте за нумеролгия и хороскопи тук, пошегувах се малко с Рали. Тук съм по арабска линия Wink

# 286
  • Мнения: 800
като сте се заговорили за дини, ето ви кюрдски модел от Диарбекир   Joy
по 50кг дини имало казват Rolling Eyes  #Crazy  newsm78   ами че то колкото мене направо

# 287
  • Мнения: 206
Кате това е всичко друго но не и диня.... Искам си динята тази вечер  smile3513 smile3515 smile3512

# 288
  • Мнения: 169
Ох Наде да ти кажа не знам дали е естествено, но факт е че като видях зеленчуците и аз като теб реших че всичко е нитрати.И като виден агроном( никога не съм работила по специалността си), започнах едно разпитване ама как, защо какво слагате а те милити ми викат нищо ние много слънце имаме и затова такива големи ставали.Та така или иначе те си вярват че е естествено пък аз си останах с чуденето.Още повече до сега не съм видяла да има замразени пилета или пилешко месо.Моите купуват цели свежи пилета, даже свеки си ги доизчиства в къщи, че те с вътрещностите ги продават.
А Наде барбекю има но домашно,  Stopи все пак нещо със сосче да има да си затопят и да си обрензат ръцете, иначе все едно не се яли  hahaha

# 289
  • Мнения: 206
Белбейка я разкажи алжирците имат ли специални обичаи при раждане на дете, които все още да се спазват? Имат ли там хубави болници и там ли ще раждаш или тук в България? Вашите идвали ли са ти там на гости?
Момичета тази вечер приказвах за малко със мамамариа по скайп, добре е и обеща да се появи някой ден и тук Simple Smile
Няма ли други мами в Оман?
Рени тази вечер и ти си тиха? Нещо вкусно ли има край тебе?
Близнаците какви са последните ъпдейти край малчовците?

# 290
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
белбей има право! ние като ходихме за сефте с мъжа в бг, той подска4аще като видеше шабленските пипери, тикви4ките, тиквите, патладжаните огромни за тунизйския сук, особено бамята  и доматите, ей, този направи голям кеф на баби4ките по колхозния пазар! тука едни неща са дребни ,защото традицията е да се ядат такива и рано се ебрат, тикви4ки ,едни дребни по една педя ве4е не  ги харесват, пиперите тънки и люти ,немесести , месестите били без вкус и те са за намаляне на  лютото и за пълнене! нооооо дале4 след бг пипер бяга!доматите са тип консерва, няма го нашенското домат4е, като го вземеш да направиш от едно салата, сортовете са за сух климат, макар 4е поливат: но динитееееееееее, редовно у дома са около 15/25 кила, има огромни дори  40 кг може да се  видят!пъпешите са едни крастави4ни, лимонено жълти, а ли4но харесвам едни зелени , но сладки и меки, дребни на вид!огромни са гроздовете, ябълките, крушите, прасковите, ягодите са просто едри отвсякъде! магданоз като видя в бг и в тунис, просто говорим за промишено ползване на магданоз за едно ядене, поне 2-3 огромни връзки , понякога до 30 см и дебели мъжка ръка!а лука 4ервения е до детска глава! не знам доколко са 4исти продуктите, като дойдох май бяха по-малко застъпени торовете и препаратите, понеже са скъпи,  трудно се внасят! оба4е като оби4аща цветята се радвах на огромните дървета фикуси, алое, кактусите по 3/4 м ,два пъти цъфтящите рози!  bouquet
 белбей4е, а така  и аз питах, ама без да съм професионално заинтересована, само много наплашена от бг! но имаме в двора 4ереши, круши, ябълки ,нищо не им слагаме, карат на самотек, но са  на сянка малко, ех едно по-хазяйствено отношение и райска градина може да бъде!на 50 см храст4е от земята даде  15- ина 4ереши за проба  на линда!  Grinning

# 291
  • Мнения: 206
Марси не разбрах дава ли плодове овощната ви градина или е още млада? И там ли дърветата дават плод 1 път годишно? Питам защото в Кувейт има череши почти по всяко време, ама откъде идват. То вече и по нашите пазари има всичко. Ама питанката ми е дали в Египет или Тунис дърветата дават 2 пъти плод? Дано не ми е смешен въпроса Simple Smile

# 292
  • Мнения: 112
вижте какво намерих http://www.slava.bg/news/6173.html

# 293
  • Мнения: 169
Наде,Марси ох да ви кажа  и аз не знам  за техните традиции. По въпроса за  раждането май за сега нещата са че ще се ражда в Алжир.Но раждаш  само в частни клиники и едно раждане е от порядъка от 500 евро и на горе.Колко са добри ни знам , но факт е че си ме е страх .Все още никои не е идвал идните месеци плануваме да скокнем до бг стискаите палци, че то сложно с работата на момчето.
 Плодове Наде ние имаме грозде,смокини и нещо на което не му знам имито, кайсия и лимон в градината. Та гроздето,кайсиятя и тва другото нещо  родиха по много плодове но саме веднъж, а смокини имаме от дълго време но са по 2-3 на седмица.Да уточня имаме 3 дървета та може и сорта да им е различен

# 294
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не е смешен ,наде! не, нашите дървета не дават, но тука така е устроено земеделието, в интерес на истината  е като в аптека, всяка педя земя се обработва даже под наклон , подредено, няма огради, имат си хората паза4и! който не може да  обработва под аренда с договор! помага се от държавата със семена, торове, дори с техника за оран! плашат се някакви суми, някои неща са на спонсорство, някои на отстъпка в плащанията! голяма грижа е за земята, евала! зелен4уци имаме целогодишно или на сезони, но те си ги знаят кое след кое и са готови с гозбите  за разнообразие!дори аз се нау4их и си 4акам хубавото ка4ество!не се внясят много неща, имат достатъ4но за пазара  и за износ! има много екзоти4ни неща за бг  тука са си редовни за консумация, ето днес пак се оглеждам за едни диви ябълки, много ме изкушават, ама може да си купя  утре, 4е и линда ги оби4а! newsm78
овощната ни градина е била голяма на половин декар към къщата, имало е лимони, портокали, маслина, мандарина, ябълки, круши и 4ереши! но заради праха и манията на свеки към миене и триене на двора са го махнали, за да не падат листа и тн! останха само от две страни където по-малко падат на пътеките листа, голямо 4истене е плаща се на 4овек да 4исти градината и да плеви и маха бурените! цветата се поливат ,както и дърветата от свекъра, линда и тя се вклю4ва от малка с марку4а! може и по-красиво да е ,но аз не се меся, от опит си мъл4а с идеите!

# 295
  • Мнения: 206
Белбей, Марси значи вие целогодишно си имате нещичко в градината. Голям благодат ще е, даже само това че виждате зеленичко...
Много обичам пресни смокини, но тази година нещо нямаше по пазара. Миналата година си купих няколко пъти по кило да се наям... Тук са доста дребнички по нашия край. А като казахте мандарини, като ходих в Гърция първия път при мама на гости слизам на нейната улица и по улицата портокалови дръвчета като нашите липи по улиците. Викам си брей тука портокалите по улиците растат, а то било нещо друго и плодовете въобще не ставали за ядене Sad Sad

# 296
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хахха, наде, тука палмите и декоративните(портокалови) дървета са такива,4е не се ядат!

# 297
  • Мнения: 3 804
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332900.new#new

добре дошли в новата тема  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт