Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 12 тема

  • 41 079
  • 486
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 569
   Едно късно включване и от мен!
   Хвърлям по едно око на всеки 1ас поне и се облизвам , както винаги де...

   Светле , добре че ти е минало вече- и  на мен ми се е случвало , добре че чаках само една гостенка, макар че приготовленията си бяха солидни, но какво да се прави Crazy

  Танита- страхотно меню!
  И още една изкушаваща питка- Лоли-браво- да е жив и здрав сина ти!

  Pepika- думите са излишни! Красота!
  
  Ние хапнахме привечер от бутерките на Лео- имаше и за основно(соленки) и за десерт(сладички):
  
   Използвах 1 пакет бутер тесто , и направих 3 вида- солени- със сирене,топено сирене и шарена сол и други със сирене , топено сирене и olive paste; и сладки с мед , стафиди, орехи и канела.

 За обяд имаше Филе от рибка с карфиол , целина , тиквичка и картоф на фурна:
  
 И червена леща , която не снимах , че закъснявах с обяда на малкия Embarassed

 Адмирации за всички и всичко , което сте приготвили днес!  bouquet

# 196
  • Мнения: 4 496
geleva, благодаря!   bouquet  Всъщност не беше нито един от трите линка, а ето тези бисквитки търсех!  Flutter Ама какво ровене падна- не ми се говори... ooooh!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=329606.msg8591272#msg8591272

# 197
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Вела, и аз благодаря за рецептата, обаче понеже не обичам много компотени истории и сладкиши с плодове, дали има някакъв друг вариант? Айде може и без плодовете, ама с какво да сиропирам?

polin_a, аз често сиропирам тортите с прясно мляко. Стават много вкусни. А за тази торта избрах кайсии, защото е много сладка, а компота е леко кисел.

# 198
  • Мнения: 9 776
Вела, аз единствено се сетих за захарен сироп, ама нещо не ми харесваше идеята. Това с млякото е супер-предложение. Дано имам възможност скоро да я направя тази сладост /и на колко още се каня.../.

# 199
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Въпросче към Желева и Пепика.
Правих десерта с тиквата, но е направо катастрофа.Тиквата няма опичане и пусна толкова вода, че не е истина.
Та въпросчето е сурова ли я слагате тиквата.И после със сместта за крем-карамел и във фурната.
И още нещо.На водна баня ли се пече ( като Карамела) или направо във фурната?

tsvetkova_elica, когато правя тиквата по този начин никога не я слагам сурова. Предварително  или я запържвам  или я поставям в микровълновата фурна. Така можеш да я отцедиш от водата, която ще пусне ако е много водна. После не се налага да слагам брашно. Момичетата са прави - действително става невероятно вкусна. От няколко дни съм си приготвила една цигулка за тази рецепта.

# 200
  • Мнения: 107
esy, пак страхотна вечеря. Много апетитни канелони, ама и доматения ти сос прекрасесен (много червен), би ли споделила как го правиш. А бе ти все засукани манджи, не готвиш ли ежедневни, прозаични неща.

А и друго да те питам - откъде се снабдяваш все с пресен босилек и мента по това време.

# 201
  • Мнения: 2 785
Tannita , би ли споделила как правиш ризотото с морски дарове,че аз правих по ето тази рецепта,но не ми допадна особено.....

# 202
  • София
  • Мнения: 3 818
Въпросче към Желева и Пепика.
Правих десерта с тиквата, но е направо катастрофа.Тиквата няма опичане и пусна толкова вода, че не е истина.
Та въпросчето е сурова ли я слагате тиквата.И после със сместта за крем-карамел и във фурната.
И още нещо.На водна баня ли се пече ( като Карамела) или направо във фурната?
tsvetkova_elica, тиквата я нарязвам на кубчета и сурова я слагам в тавичка, която съм намазала предварително с масло. Поръсвам с малко захар, даже сложих и две супени лъжици вода. Разбърквам два три пъти и като поомекне тиквата изсипвам предварително разбърканите яйца, прясно мляко, захар и ванилия.
Да не би да са ти били малко яйцата и затова да не е стегнало и да е станало водно? Thinking Аз правих десерта с тиква тип цигулка, тя е и по- суха, не пуска вода. Rolling Eyes

# 203
  • София
  • Мнения: 2 019
Да се включа пак седни вкусни пилешки пържолки на фурна
и едни макарони със зеленчуци
И една хубава закуска имаше, но съм я изтрила без да искам  Confused
А рулото изобщо няма да го снимам, защото блата не ми се получи. Разбих отделно белтъците и жълтъците, пекох в предварително загрята фурна, не съм я отваряла по време на печене, за 10-12 мин. беше готово. Докато се пече доста се надигна, след това спадна и се сби, не е пухкаво. Къде бъркам?

# 204
  • Мнения: 1 116
Tannita , би ли споделила как правиш ризотото с морски дарове,че аз правих по ето тази рецепта,но не ми допадна особено.....

Ще гледам да я напиша утре. Тази рецепта по която ти си го правила и липсва едно от основните неща - пармезан.

Днес да се отчета само с едни кренвиршки

# 205
  • Мнения: 124

Страхотен кекс по рецептата на mamavassihttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=113158

# 206
  • Мнения: 229
Aз ще си покажа само вчерашния кекс, който уж не стана, ама и не остана  Mr. Green :

# 207
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета!Чудни кексове рано сутрин Peace
Диди, Багира, мили както винаги!Благодаря момичета!  bouquet
Багира, ще споделя резептата следобед и ще покажа тук Hug
Относно подправките, ами тази година на терасата вместо цветя, съжителстват, босилек, ригат, майорана, мента, джоджен, магданоз, саксийни чери-доматчета, декоративни сладки и люти чушлета и още такива разни Mr. Green
Закуската при нас-
Бухтички


# 208
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
Днес менюто от нас!

Руладинки с плънка


Пухкава картофена салата


Пъстър омлет

# 209
  • Мнения: 108
Танита кремвиршките са супер, с което ме подсети че скоро не съм правила,но твойте са по пухкави, сигурно нещо с навиването, знам ли newsm78
Esy, бухтичките с кисело мляко и сода ли са, изглеждат апетитно ммм..... Hug
Диди , Селма и на всички които ми ударихте по-едно рамо благодаря!  bouquet Мина ми вече , но признавам , че се чувствах гадно дано не ви се случва.  ooooh!Но се оправих, и доста се напънахме с вечерята ! Ако има желаещи....моля    bouquet
 A бе мина ми през ума да те питам в кой квартал си ,но така и не се реших...... Wink Embarassed  
  Сигурна съм,гостите ти са изпуснали много.Дано съжаляват и не повтарят грешката си.
  Ти пусна ли им снимките на сготвеното? Mr. Green

 Joy Отишли са на друго гости , и такива хора има, с какво ли не се среща човек, могат само да съжаляват!!! Whistling Мисля да не ги каня друг път Twisted Evil поне засега, въпреки , че те се самопоканиха! Outta Joint

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 11:19 от SvetletoS

Общи условия

Активация на акаунт