Мед

  • 6 303
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
Аз му дадох скоро на 1г и 8м, малко преди да тръгне ясла.Исках след 2 годинки,но реших по-добре аз да го захраня с хубав домашен мед.

# 31
  • Мнения: 2 336
мед му дава и преди годината, и нямах проблеми.
Но не е налита на сладко и сега като се наложи се борим за да яде мед Tired

# 32
  • Мнения: 1 449
мед в преработен вид, сиреч да кажем под формата на меденка, може да се дава без проблем (...)

Мед суров – след 1 год.
Мед в бисквити, сладкиши и др. – след 1 год.
Мед в бебешка храна – под 1 год.

* Производителите на бебешки храни са длъжни да гарантират, че медът в техните храни не съдържа ботулиновата бактерия.
* В другите храни медът може да премине процес на пастьоризация под висока температура и това по принцип унищожава бактериите, но не е напълно сигурно. Зависи от продукта.
* В домашни условия печенето или загряването не меда не гарантира унищожаването на бактерията.

Цитат на СЗО:
"Медът, който е признат източник на детски ботулизъм, не трябва да се дава на деца под 1 год.
Това предупреждение не се отнася до използването на мед в готовите бебешки храни; в този случай производителите трябва да гарантират, че Clostridium botulinum е унищожена в процеса на производство."

# 33
  • Мнения: 304
дадох мед когато дъщеря ми направи годинка

# 34
  • Мнения: 6 442
Вече можеш да даваш  Peace Косе Босе ти е обяснила много подробно.
Аз дадох след като навърши годинка.

# 35
  • В събота
  • Мнения: 201
Ще побутна малко темата...
Цял живот съм си хапвала мед и много го обичам. Обаче изведнъж на 26 годишна възраст направих алергичен шок от мед (след като се бях обринала от пчелен клей, реших че е случайно). Т.е., не съм родена с алергия към меда. Това значи ли, че трябва да изчакам до третата година на дъщеря ми, за да и дам този продукт?

# 36
  • Мнения: 1 701
Ще побутна малко темата...
Цял живот съм си хапвала мед и много го обичам. Обаче изведнъж на 26 годишна възраст направих алергичен шок от мед (след като се бях обринала от пчелен клей, реших че е случайно). Т.е., не съм родена с алергия към меда. Това значи ли, че трябва да изчакам до третата година на дъщеря ми, за да и дам този продукт?
Според мен - да.

# 37
  • Мнения: 4 434
малко след годинката дадох.

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 894
малко след годинката дадох.
и аз така Peace

# 39
  • Мнения: 1 217
Дадох мед преди 1 месец,значи детето е било на 1.8.
Подслаждам закуската с него.

# 40
  • Мнения: 408
А може ли да дам захаросан мед?Аз много го обичам ,а мъжът ми не яде мед и в къщи обикновено има само захаросан,може ли от него или по-добре да взема от другия.Та сега зимата се замислям дали да не дам вече,мисля да слагам по 1 лъжичка в сутрешния чай?

# 41
  • Мнения: 53
Аз започнах да й слагам в попарата след като навърши 1 год. и 6 месеца. За почнах с акациев мед.

# 42
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също много обичам меда - особено разтворен в прясно мляко или на филийка, но като че ли имам някаква непоносимост към него, става ми лошо после!
На големия не помня кога съм му дала за първи път, ама и той не му е фен.  Hug
На малката още не съм и давала и нямам и намерение. Тя е с астма, така, че ме е страх да не направи алергичен пристъп. Thinking

# 43
  • Мнения: 564
И аз дадох след 1 година  Peace

# 44
  • Мнения: 11 004
Въпреки подробния отговор от Косе Босе, засега мисля да пропусна меда.
Отделно, че вкъщи не го консумираме много, тъй като няма с какво - чай и кафе пием без подсладител, а и не сме големи любители на сладкото.

Общи условия

Активация на акаунт