Ти какво сготви? Снимай, покажи! -14-та тема

  • 61 236
  • 508
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 22 867
прочутата "РОШЛА" - НА Labrex  за което отново много и благодаря  [img]
labrex специално за теб  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet           

betina33, радвам се, че си я направила, изглежда прекрасно!   bouquet  Рошла, рошла, ама си я бива! Grinning

# 466
  • Мнения: 4 434
Ох този шоколадов мус на Дина Crazy
Шоколадов мус[/b][/color], който няма да доближавам- а ще си стои в хладилника за гости  Crazy
Ами да ти дойда аз на гости Mr. Green

# 467
  • Мнения: 2 708
Един простичък сладък салам от мен, но това си поръча малката госпожица. Най-странното е, че аз като дете, никога не бях яла такова нещо. Майка все правеше разни сложнотии - ееее за онова време се стараеше - бишкотени торти, с едни сложни кремове, гараш, агнеси, сладки, соленки щуротии, но никога такова не ни е правила. Нито бисквитена торта. Тя ги имаше за много прости тия сладкиши Wink И аз като пораснах, една колежка беше донесла от това чудо - сладък салам и аз от тогава се научих да го правя и моите много си го обичат. Даже са първи помощнички, приятно им е да участват.
Та ето го моя сладък салам

# 468
  • Мнения: 569
  Ciara* -заповядай!!! Hug
  Krische- стархотно изглежда сладкия салам! И аз като майка ти май- не че правя много сложни неща , но не съм се сетила за тази вкусотийка, трябва да си поправя грешката!
  mila_go- браво- успя със снимката , а тортичката е страхотна, ако кажеш и как я направи... Hug
   
   
 

# 469
  • Мнения: 4 434
С удоволствие Heart Eyes Hug

# 470
  • Мнения: 774
Krische, много готин тоя салам! Wink Може ли рецепта, моля?

Dina767, запеканката я правих точно по рецептата. Нищо друго не съм добавяла. Peace

Нашият простичък обяд днес е свинско с кисело зеле и червен боб ( да се вижда от далече, че който не яде боб да може да си го отделя  Laughing):

# 471
  • Свищов, Враца
  • Мнения: 193
ianushkaa, давай рецепта! Страхотно изглежда баклавата! Hug
Ягодка,чак сега седнах пред компа Confused

мързелива баклава на свеки

продукти

1 бр кори Фамилия
1 купичка счукани орехи

за сиропа
1 буркан(от туршиите на баба-тумбестите) захар
1 буркан вода
1 щипка лимонтозу
2 ванилийки на прах


Цялата философия е в начина на набръчкване на корите,иначе другото е супер бързо и лесно!
Взимате една стара тънка точилка или железна пръчка с диаметър 2-3 см.Хващате по-късата страна на корите и навивате 1 лист хлабаво като след като го увиете на точилката леко доближавате двата края на навитата кора ,така че да се набръчка !След това го изхлузвате набръчкан от точилката и слагате в предварително намазана с олио тава!Така един по един всеки лист докато напълните тавата!Слагате ги да се пекат до златисто и като ги извадите поръсвате с орехите и оставяте опечените кори да изстиват!
Може да сложите сиропа да се вари докато се пекат корите!Слагате водата и захарта докато заврят!Махате от огъня и добавяте лимонтозото и ванилийките и оставяте сиропа да изстине!
След като са студени и корите и сиропа ,поливате баклавата със сиропа и оставяте да поеме!
Това е лесно и много вкусно!

# 472
  • Мнения: 309
Баница с праз и сирене:

# 473
  • Мнения: 48
radost24, може ли рецептата за панираните шницели по Швейцарски?

Krische, как се прави този сладък салам? Иска ми се да опитам и аз да го направя...

# 474
  • Мнения: 899
Унгарска лучена супа



Ябълкови тарти

# 475
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ауууу Умбра, супата е страшна  Hug

и аз един път я сервирах така, но половинката се оплака, че хлябът бил много, а супата малко Joy
сега правя френската, че е с по-малко хляб  Blush

# 476
  • Мнения: 899
asyalein, ужасно е вкусна, направо не мога да спра да ям  Laughing Половинката сега е в командировка в Унгария и така са я сервирали там, та реших да пробвам и ми харесва повече по този начин, най-вече заради многото хляб. Ох, вкусно, вкусно  Blush . Рецептата е по-проста от френската, тя има доста вариации де, но ми харесва и присъствието на сирене, вместо кашкавал.

Радвам се, че ти харесва  Hug

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 19:12 от Umbra

# 477
  • Мнения: 1 318
Ако може рецептата за сладък салам на Крисче Flutter

# 478
  • Мнения: 85
шопска салатка предястието ни е панирани пиперки с яйца вита баничка немога да си кривя душата творение е на мъжа ми  Embarassed    миди с лук вече ни липсва лятото    печени пиленца и прочутата "РОШЛА" - НА Labrex  за което отново много и благодаря  . това  е от мен за weekendа       chef bowuu Hug Shocked Blush Heart Eyes 

 labrex специално за теб  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet           
Страхотна баница  bouquet.Може ли рецептата?

# 479
  • Мнения: 2 708
Радвам се, че съм ви подсетила за нещо позабравено, но никак не лошо. Аз пък се подсетих от Ягодка в киселото зеле боб да сложа и да пробвам с дафинов лист, защото аз пък много го обичам с кимион и много слагам от него. А иначе баба, Бог да я прости ми правеше така боб с кисело зеле като малка. Аз боб мразех, но това беше единствения вариант на ядене с боб, който не само ядях, ами и обожавах. Сети ме ти и за баба така.

А ето рецептата за салама, за всички които я пожелаха Wink Wink Wink
Сладък салам
Продукти:
3 пак. обикновени бисквити (на Житен дар ползвам само, NESTLÉ ЖИТЕН ДА&# … 056; Petit Beurre
1 ч.ч орехи на блендера едро смляни
1 шепа стафиди
125-100 гр масло
1 ч.ч подсладено прясно мляко (според желанието за сладост опитвате),като може да добавяте мляко, ако ви се стори пък много сухо,само да не стане пък много водно, че няма да стегне.
100 гр черен шоколад (може и без него, тогава добавяте повече захар в млякото)
2-3 с.л. какао
есенция ром или ликьор или коняк ( по желание)
есенция ванилия

Бисквитите натрошавам в блендера – да не е съвсем на брашно, да си има и парченца. Добавям орехите и стафидите. Стафидите предварително слагам в една чашка леко намокрени за няколко сек в микровълновата, за да станат мекички, да не седят сухи. Като се охладят им добавям коняк или ликьор и така стават по-вкусни. Но не ги топлете с коняка/ликьора, защото веднъж и тая простотия свърших и стават гадни. Трябва първо да си омекнат и изстинат и тогава се добавя алкохола. Какаото и то тук + ванилията.
Стоплям млякото, разтопявам захарта вътре в него, маслото, шоколада и той вътре (ако ще слагате шоколад).
Смесват се сухите и мокрите съставки, бъркате до хомогенна смес, и ако ви се струва много, разделяте на две и правите 2 салама, или 1 голям правите.
Аз си разстилам фолио, поръсвам кокосово брашно, слагам вече от сместа и като наслагам цялото количество с ръка пооформям, поръсвам и отгоре с кокос, връткам напред назад, пак поръсвам там където ми липсва и накрая го увивам с фолиото и право във фризера. На другия ден го оставям за малко да се отвърне, нарязвам си го, защото децата не могат да се справят с рязането и си го държа на студено в камерата, но ако е много силна, може и в хладилника, въпрос на предпочитание.
Може да си го поръсите по желание с пудра захар, какао или с нищо.
Шоколада също е екстра, която спокойно можете да прескочите и да карате само с какаото. Чудя се обаче някой път дали да не пробвам да омеся в купата малко финети добавено към сместа, дали пък няма да стане интересно, ама се сетих, след като го направих. Може и това да пробвам някой път.

Тук са снимки от приготвянето и готовия салам. Heart Eyes

Ами това е. Стана дълго, щото се отплесвам, аз като се разпиша не знам кога да се спра Joy Joy Joy, ама иначе е проста работа Laughing Спокойно може да включвате "помощник" готвачите в приготвянето му Heart Eyes


Общи условия

Активация на акаунт