По арабски бъбриво да представим себе си красноречиво - 89та полезна

  • 44 026
  • 281
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1
гледах Наде,беше ми доста интересно почти цялото предаване изгледах,интернета ми беше супер и точно като на тв гледах...
ама то повечето който се обаждаха бяха жени а аз си помислех че ще е обратното...
Сега излизам малко с майка ми... по късно пак ще се вкл.
Лек деннн   bouquet
 Hug

# 106
  • Мнения: 4
Привет на всички!
Нямах достъп до Вас няколко дни и от снощи само Ви чета. Вече сколасах  Mr. Green

Първо да привествам новодошлите. Да благодаря за приветсвията и интереса Ви към мен. След това да Ви отговарям  Simple Smile

Nadia, нета не е спирал, но трафика е толкова слабичък, че не на всякъде мога ди влизам. Относно статуите,
Old Sport ти е отговорила по навреме от мен, за което и благодаря. Така е, няма промяна. Тук единствената забележителност, според мен, е Синята Джамия в Херат. Всичко др е унищожено. Все пак 30 годишна война не минава без такива жертви...

По повод мнението на rafaela за имената и никовете. Според мен е по-добре да не се обръщаме по имена, някак си, особено, ако са 2-3 дами с еднакви имена, става обръквация яка Simple Smile Но всеки има право на избор. На мен лично ми е приятно и на име, и на ник, и на съкращения от името или ника ми. В интернет пространството съм навсякъде с този си ник - esstef4e. Само в 2-3 сайта съм esstefche, щото там не допускат цифри в никовете. Представянето ми ще е в др пост, за да не става дълъг този, а и като го линк-вате, да не е претрупано.

Относно питанката за детското здравеопазване, мога да кажа че тук има здравеопазване само за богатите. Всички др си карат ей така. Дори и сериозни проблеми да имат, рядко ходят на лекар и то само, ако се намерят някакви пари. Мн вярват на хора, като нашите врачки и бабини лекувания. Предпочитата ги бедните хорица. А инак имат и Медицински Университет, имат мн болници, има и специалисти, които са учили в БГ. В местните болници не знам как са с таксите, но в чуждите дерат яко. Аз пия лекарство за разреждане на кръвта и трябва да ми я изследват на 7 дни максимум. Едно зиследване е 7.5 $. А имах колега, който си изследва холестерола, на него му струваше 70 $. За ваксини не мога и дума да кажа. Но мога да попитам и ще Ви кажа как стоят нещата. Само знам със сигурност, че всички местни имат поне по една паразитна или др болест в себе си, но не ги тръшкат, устояват им... Голяма смъртност има тук, но е предимно от студовете през зимата. Просто защото хорицата нямат пари за дърва или въглища и на 18-20 минусови температури едвам преживяват.

А историите Ви... Наистина са за книга! Всичко има в тях. Обич, възвишеност, болка, перипетии, успехи, неуспехи, разочарования, щастие... нещата от живота. Благодаря Ви за тях!


На фона им, моята е толкова тривиална, че се чудя да я споделям ли чак... Ще реша в последствие.

За езиците. Знаех каирски арабски, демек пазарен. Вече не го знам така добре, но често тук, като сме в някой магазин ми идват думите от каирския, а местния... така и не го възприех. И всичкото това, щото практика е нужна, а я нямам... Освен това съм добре с руския, английския ми е закуцал яко, за което търпя мн критики, постоянно почти, от близки и приятели... ама когат мога, правя каквот мога  Mr. Green

Old Sport, за малко да забравя. От достоверен източник знам, че местните думи са навлезли от тук в арабските и тюркски езици и чак след това през турския при нас.

Вижте това, мисля че е част от отговора Simple Smile
http://www.standartnews.com/news/details/id/12330/

След малко пак ще пиша, нали трябваше да се представяме  Blush

# 107
  • Мнения: 569
  Здравейте момичета!
 
  Да се включа пак в най-хубавата и омайна тема!
  DUA- целият ти пост все едно аз съм го писала (само дето не съм многодетна майка Laughing), но и аз моля за милост- искам да си седя и да си чета тук , но няма кой да ме остави.Радвам се , че ти допадат рецептите.
  Снощи успях да прочета повечето разкази- до 3 сутринта.
  Наде- оставих твоят разказ за десерт, но не мога да му намеря началото сега... така се омотах- 15 пъти се връщах в старата , в новата тема... Кажи на коя страница и в коя тема започва?
  Теди, изчетох твоята приказка- наистина много увлекателно разказваш и в много от ситуациите все едно виждах себе си Hug
   Наде- ето линк:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337177.msg8863321#msg8863321
    Aminah-като направиш пилето по Грузински , да кажеш хареса ли ви Hug
    Jasmin - благодаря за закуската! Ние пък с Даниел будувахме от 3.30 сутринта до 7.30 #CrazyЛежеше си в леглото, но не можеше да заспи , съответно и аз и сега съм с 3 часа сън и чакам да му се приспи , но неговите батерии са много трудно изчерпаеми.Ние сме абсолютно същата картинка като вас с разходите по търговските центрове и покупките Laughing
   Найра, как си? Твоята приятелка в Бахрейн каква националност е? И на мен точно H & M са ми любими още от преди , когато пътувах из Европа и сега много се зарадвах , че има вече аутлет и тук.
   
   Лек ден на всички !

# 108
  • Мнения: 51
Ех,арабелки- хубавелки,сте и много талантливи!

Страхотни разкази,поднесени много увлекателно ,благодарско на всички!
Наде,преди мебеше питала дали Сами говори български.Да ти кажа не знам колко го говори ,но го разбира.Оказва се ,че по-активен му е арабския.Само  да поясня: в къщи с баща му си говорим на бг - всички други му говорят на арабски,без мен разбира се Simple Smile.Ох ,милото какво го чкака в училище не ми се мисли- освен арабски,ще учи английски и иврит.
Относно арабския,като дойдох тук не знаех нищо освен числата до 10 Simple Smile.
НОООО в училището на свеки бързо се наложи да вляза в крак.Мъж ми  започна работа и нямаше кой да се занимава с мен.Понякога ме спасява свекър ми на английски.Та сега зная жаргонния арабски с,който  скромно успявам вече да се пазаря Simple Smile
По - натам ще го мисля кой език първо ще уча и как .
С няколко думи ще разкажа за себе си пак:
Казвам се Снежана,на 31г от Девин.Омъжена съм за арабин израелец и имаме 2 деца - Сами ,на 2год. и Рим на 3 мес.По професия съм педагог,като по-тясно специализирах като ресурсен учител.Това е ако общо взето.Мисля,че в предишната тема насоро разклазах накратко нашия роман.Може по-натамвъв времето пак да го разкажа с повече подробности.
За сега сте вие момичета.
Дина и аз те мяркам в готварския Simple Smile

# 109
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет и от мен !
И аз се захласнах от четене .
Снеже Хай  и аз съм ресурсен учител в момента . Учих олигофренопедагогика в Ст. Загора , а ти ?
Дина - ти си героя в готварския този сезон - поздрави !
Лично аз ще пробвам чесънчето в най-скоро време .

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 13:24 от Другарче

# 110
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет! много приятна е темата със спомените по запознавания, любовни трепети, перипетии, драми и романтика! за4етох се в4ера,4е нямам време напоследък, лоша  организация на градините и доста  проблеми от ежедневно естество ,та затова на манел принципа следвам, диагоналът е най-краткият  път към последните постинги! Crazy Crossing Arms
аз пиша от 1тема! и  малко за нас -стара тръпка по арабското имам! от 8 кл. имам написана съмарабската азбука и винаги се 4удех кое какво е? после имах доста срещи с арабското, не винаги особено добре завършили, като на надето в дискотеката!но то нали гърненцето си търси похлупа4ето и при мене нещата полека са вървели в посока на запознаване от близо на арабския свят!на  44 г съм  и  мама на 3 хлапета, дето са много самостоятелни и независими от малки!  Whistling
с мъжа  ми се запознахме  по нета, тъкмо бях в една  дупка в емоционален план! бях по4нала да се замислям какво ми носи бъдещето и как би било!той реши ,4е съм жената ,която е търсил, а аз не мислех изобщо да нарушавам стабилността  и навика с големи страсти и салта напред и смяна на континенти! да кажа ,4е в на4алото като ми прати снимка хи4 не го харесах, "ох, викам тоз стар4ок откъде ми е взел майла!а после взе,4е се оказа млад ,млад, 4ак да не си помислям!но оттогава съм много внимателна с визиите,4е наистина се подведох тогава!месец след запознанството ни официалнолното; защото аз 1 месец си го игнорирах тотално и го пращах да си ходи по живо и по здраво, той ми предложи да се оженим, хехе! как пък не! аз викам я, ела да се  видим ние в бг и да пробваме наживо магията ти действа ли, както през нета? и той тръгна стигна до бг -турската граница и се спря от нашите умници! тунис  си беше без визи, ама нали бил арабин и идвал от турция ,зна4и е беглец и айде го върнали! не се видяхме,аз се размислих и си викам втори опит няма да има , много е сложно! Naughty той оба4е се хвана серизоно и ми каза да приклю4вам каквото трябва в бг и да тръгвам за тунис! прати ми пари за билет и след няколко месеца ,аз се отзовах като пътеш?твеник за пръв път! отивах и аз не знам къде то4но! #Crazy но имах много предварително уредени договорки с консулката ни тогава! проверихме мом4ето, тя каза,4е е много емоционален и много ентусиазиран от срещата ни и аз се успокоих , 4е и законите не са толкова лоши там! поех, с олово в краката си, вярвайте ми не мога да си дигна крака за автобус4ето към самолета! стоя  няколко секунди и размислям светкави4но за обратен път! после викам:" бог пред мен аз след него!"- то, ако досега ме е пазил за да ми се слу4и великата гадост в тунис, коя съм аз да му се противопоставя! определно приемането на мактуба, на съдбовността на събитията като предварително отредени, си има доста успокояващо действие! те затуй толкова спокойно приемат неравностите по житейския им  път! Praynig
ка4их се в самолета, после смяна на малта и там бог ми прати пратеник, запознах се с една жена  , близка на консула и тя ме пое под крилото си като и разказах къде  отивам и каза,4е ще ме 4акат с  мъжа  й  да им дам знак , след като се видя с  мом4ето, 4е вси4ко е ок! ако ли не ще ме вземат и ще ми намерят  покрив и ще си търся път назад! та  видяхме се  ,леле моя кле4о  и той притеснен ще ли да го харесам или ще се бъгна и ще кажа  "не те искам!"
беше  с най-малката си леля , тя  ми е по4ти връстница, та в тях хапнахме  и после с колата  към среща с  родителите и другите!на 3 х път в супер жега, тръгнах с дебело яке и боти и отидох на 42 гр, само дето не останах по сутиен и гащи, така  зле усещах жегата!  #Cussing out
не работя, което беше драма за мене Tired Sad, аз съм свикнала да съм полезна и да се стремя към развитие, и да си имам занимание, но така се сложи животът ,4е май все деца гледам, май това ще правя и като се тръгне на работа!  Thinkingно ще ми се върне тъпкано и сега гледам да си по4ина максимално, по4нах да го оценявам спокото на това да си у дома и времето да си го организирам аз! Mr. Green

# 111
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен,вече рядко пиша тук,но ви чета всеки ден,защото едва смогвам с есенното почистване тук,училището и всекидневната домакинска работа.Много интересни истории сте разказали.Ето и моята-ще стана на 32 години,омъжена за сириец,майка на 2 деца и едно е на път(термин 7.12.2008) Живея от почти 4 години тук.С мъжа ми ни запозна една приятелка,която също ходеше с сириец.Беше ми много интересен в началото,защото ходеше със забита в земята глава,особено ако имаше жени наблизо.И след 3 месеца каза-Айде да се женим,а и аз толкова ми е бил акъла на 17 години-ами айде.Това както знаете си е риск,защото можех да попадна в много лоша ситуация,когато заминахме за Сирия.по пътя цяла нощ не мигнах,а когато пристигнахме бях вече умряла за сън ,но и много любопитна.Влизаме в един голям хол,а там са се събрали сестри-5,мъжете им-5,братя-4 и жените им-4 ,а да не говорим за децата-май към 20 бяха тогава,и всички те са вперили поглед в мен.Седнах на едно канапе и не смях да помръдна.Езика не го говорех още и само се усмихвах насила.Голям кошмар беше ooooh!
Сега вече е различно-говоря,опитвам се да пиша и чета,разбирам се с всички.Та това е моята история накратко.  bouquet

# 112
  • Мнения: 73
Пак съм аз с една хубава новина-Светлето си има син,родила е в 3 часа. newsm32Тежи-3100 и е 48см.

# 113
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Честито !   bouquet

А за коя от двете става въпрос ?

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 19:04 от Другарче

# 114
  • Мнения: 3 804



4естито на Светлето-да  и е жив и здрав малкият принц/за СВЕАР става въпрос нали newsm78,защото и другата Светла 4ака мом4енце

# 115
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Честита радост на Светла! Да расте здрав и силен малкият мъж! Много щастие на цялото семейство! Бързо възстановяване на мама.  :bouquet

# 116
  • Мнения: 206
DUA няма да бързам, като новите сериали ще го карам по един на седмица Simple Smile нали и аз съм многодетна майка влизам ти в положение Wink
Наира как беше разходката с мама? Какви са последните новини от Ел Кувейт, как е училището?
Ести тъжни са тези факти, ще дойде време следващите поколения ще съжеляват за тези руини, но едв али нещо ще може да бъде променено. Виж Египет въпреки многото нашествия са успели да запазят толкова неща.... Лично аз се радвам и на последните открития в България.
Дина мерси за линка, заплюла съм там една рецептичка с броколи и карфиол. Ще следя и новите ти попълнения. направо си 6 от тотото за твойто хабиби Simple Smile
Изпращам ти линк към моята приказка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337238.60
Марси май истинската любов трудно идва в живота ни, но и трудно си отива. И където е мактуб нищо не може да го развали, ще се забави, ще се омотае и пак ще стане Simple Smile

Светле честит ти син, да ти е жив и здрав и ти бързо да се връщаш при нас Simple Smile Чакаме новини от тези, които имат контакт с тебе Simple Smile


# 117
  • Мнения: 3 215
Честито на Светлето! Да е жив и здрав малкият мъж!  (Не мога да не пусна една картинка по този повод  Mr. Green)

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 19:58 от Old Sport

# 118
  • Мнения: 468
ЧЕСТИТО, СВЕТЛЕ. Да сте живи и здави и двамката.


Ама наистина за кое Светле става въпрос, според мен за Яшбито.   bouquet

# 119
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
...Ама наистина за кое Светле става въпрос, според мен за Яшбито.   bouquet

И аз така мисля. Проверих- Свеар е влизала във форума днес след 3 часа, Яшби я няма от вчера. Grinning

Снежнаааа, върни се да си допълниш информацията. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт