С присъщия ни колорит да си припомним стария арабски бит-90та юбилейна

  • 26 877
  • 286
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 804
снежана хаж-изпразни си кутията,и ми изпрати мейла си

латея идеята ти не е лоша,веднъж попаднах на един сайт на руска туристи4еска агенция-там за всяка своя дестинация бяха направили страхотно представях-каква е пари4ната единица,на колко горе доло се равнява,приблизителните цени на стоките от които туристите се интерсуват най ве4е+ подобни битовизми,но най важното нещата които се приемат добе или не в съотв.страна за да не изпадне туриста в конфузна ситуация


катенце аз такова не гледам,но виж хлапетата са като зобмирани  Shocked Shocked,а за котките -тук има една пословица-като котките храниш го и никаква благодарност

# 196
  • Мнения: 110
Деси, през 1949-та година е родена. Вече има проблеми със стъпалата – при това видим, затова много се обичаме, когато й нося хубави обувки и витамини и мазила. Кротка е милата жена – сигурно й идвам в повече още, но се обичаме и си се радваме. Всеки ден ми напомня за къната и показва какво купила и колко кърпи за глава и платове ме чакат.

Не работи – от доста години и се занимава с дома си, контролира бизнеса и кой какво прави в родата и ходи да помага в един център за момичета с поведенчески проблеми – няколко пъти в седмицата, често й оставят децата, сега учи български – продължава интереса, както се разбра – напоследък – събира картички и говори с майка ми и доскоро беше лично ангажирана да търси къща, което е прецедент за нея. Преди време и бебока на съседката /самотна майка/ гледаше.  

Ако някой от родата е болен – ходи да го види, готви вкусни храни и разнася витамини и шоколади. Вие хубаво ми казахте за шоколадите – страхотен подарък, но защо не казахте за витамините – много се тачат! И още нещо безусловно – тази кротка жена държи парите и има последната дума. Аз като ще ходя или мъжът ми като ще пътува – се занимава с подготовката, като съм там – е залепена за мене. То аз не че много съм била, но ме наглеждат, когато съм била при тях.
Предвид видимите разлики между нас – мислех, че ще се противопоставя, но добре вървят нещата. Все пак – едната сестра е по-голяма от мен на години, свеки сама ги е гледала, мъжът ми е записан на нея. Душичка е. Надявам се да не си тровим живота. Какво да делим?

Свеки е арабка, бащата на мъжът ми е бербер, но аз не съм го виждала – мисля бях писала някъде, извинете, ако пак повтарям.

Ей така всички ходят у дома – като дребната Ясмин – вързани на „чушка”. И аз съм като всички.

Кате, аз пък това не съм се сетила да го използвам като аргумент! Много си права: как може да не им прави впечатление, че някой си е женен за братовчедка си и има деца от нея. Ето на, на Ясмин баща и – не са братовчеди с мъжа ми, е казал, че ако имаме момче, ще ги женим. Като го каза – още не ме бяха виждали лично, а на снимка, бяхме още 2-мата с мъжа ми, и аз веднага казвам „НЕ!! Как! Това са роднини!" а мъжът ми „Как? Това значи, че ни зачита като семейство и е сигурен в нас. Иска най-доброто за дъщеря си!”, но не преведе де, замени темата, за да не станат недоразумения.   
             
Ама пусто имане и да се пази „в семейството”, наш нероден Петко много добра партия – европейска кръв пусто.

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 22:56 от akhyal_katya

# 197
  • Мнения: 800
Деси, защо са като змобирани хлапетата, от страх ли?
Ама викаш, че вече бягат от даскало. Ахмед много мрази тамошното училище, вика, нито могло да с епреписва, нито да бягаш от час. 
Ужас  ooooh!   добре, че не съм учила там, аз съм видна преписвачка, хулиганка и подстрекателка за бягства от час  Twisted Evil  Даже като имахме американец от Корпуса на мира, ме изкара пред класа, да съм се срамувала била трябвало , ама хич не ме хвана срам  Embarassed И въпреки бягствата пак бях отличничка и любимка на учителите, не знам защо така  newsm78  Mr. Green

Кате, и нашите неродени петковци са орисани за децата на сестра му Sick  Да да, само през трупа ми, никога няма да дам моята прекрасна неродена принцеска за снаха на сестра му. Ама падне ли ми нейна щерка за моя снаха, виж, яко ще се вихря, имам да връщам  Twisted Evil   Joy

# 198
  • Мнения: 3 804
Деси, защо са като змобирани хлапетата, от страх ли?
Ама викаш, че вече бягат от даскало.

катенце не от страх,малко трудно можеш да ги уплашиш  Mr. Green,ама сви4ко що е турски сериал се гледа в захлас
виж те моите не бягат ,щото после ще има така  fight fight box

# 199
  • Мнения: 800
Деси, май само ти си в състояние да ги уплашиш  Mr. Green  пак си ги подбрала за уроците, аман от тебе  Naughty


Пишман станах с това коте, вече всички от съседните блокове ме познават  Embarassed  А бая момчета помислиха, че на тях викам "писане, ела тук"  Joy

лека от мен. изморена съм напоследък. Добре, че гостите ми дадоха да отдъхна, 2 дни никой не се е меркал насам  newsm78

# 200
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Здравейте,

Ние нали днес сме болни, аз със цирей зад ухото, синкото с гастро, та сега реших и аз да драсна.

Шилан & Шиар - ей, много се радвам, че сте видяли котенцето, поне знаеш, че е живо, здраво и още малко като огладнее може и да се върне. И на нас така са ни бягали котаци и ходехме да ги гоним с кокали и риби. Котката се привързва към дома, а не към хора. Освен това некастрираните мъжки сменят периодично територията. Това при тях е инстинкт. Храни го навън и така, щом така иска. Зорлем гюзеллик олмаз - насила хубост не става, както казваше дядо ми, Бог да до прости.

За близкородствените бракове - нито са по-добри, нито по-лоши от другите. Имат много предимства - жената е сред своя кръв, познават си и кътните зъби, роднините се грижат с внимание, нали е кръв! Ние сме учени, че това не е хубаво. Мозъците ни са промити един вид и аз лично не се виждам с първи братовчед, какъвто и нямам. Бях чела в абсолютно научни и непредубедени източници, че оптималния генотип е точно между първи братовчеди, но сега не ми се търси. Вярно е, че потомството има риск и повишена смъртност, но тя се компенсира с повишена раждаемост. Природата си знае работата и силно увредените ембриони се изхвърлят в ранна бременност а увредените живородени не доживяват да се размножат. За сметка на това тези хора са сигурни, че ще предадат желаните черти, няма как иначе!

http://www.newscientist.com/article/mg13718621.600-this-week-at- … s-thegenome-.html

Има проучване в Англия за браковете между първи братовчеди потърси Darlington (генетик в Оксфорд университет), и е установено, че в дълго срочен план те оставят повече наследници от далекородствени. Дефектните измират. Естествен подбор.

Цитат
Няма да забравя как гледайки семейни снимки възклихнах, ама те майка ти и татко ти си приличат като брат и сестра, а той с особена гордост заявява тържествено " ами да нали са първи братовчеди", е аз не споделих и до ден днешен не споделям тази му радост  #2gunfire  и съм го закълнала никога и пред никакъв предлог да не казва пред моето семейство, че от поколения неговите предци са само първи братовчеди
- повечето европейски кралски семейства са от поколения такива. Сегашната Английска кралица и мъжът и са втори братовчеди, пребаба им е била омъжена за първи братовчед итн. На твоя му няма нищо, тогава какво?

Какво се случва с поколенията на двойката от която произлизат е непредвидимо. Ако тя предаде смъртоносни болести свършват, ако не "хубавите" гени се консолидират. Това е така наречения "ефект на основателя".

Майка ми е против много далекородствените бракове, които според нея само разнасят болести. Ако ви е интересно, мога да опитам да го обясня. Иначе за протокола е против близкородствените, казва ми че е видяла в практиката си ужасни недъзи. Колегите и лекари- учили на места, където това е практика (б-родствените бракове) не могат да разберат какво му е лошото. Аз също - поне си държат " некачествените гени" в семейството и не ги разпространяват.

Цитат
Изтръпвам при мисълта, ама скоро родата им ще се напълни с болни дечица, които ако доживеят, ще създадат също така болно потомство  и т.н.....
- кое те кара да мислиш, че в семейство, в което от хилядолетия се размножават по този начин безпроблемно изведнъж ще се напълни с болни?

Цитат
че при  първи братовчеди  нямало проблеми, а само от 2ри  братовчеди се раждали болни деца
- между другото това съм го чела в научна публикация и ако я намеря ще ти я постна. Беше нещо в смисъл, че потомството на първи е по-добро от потомството на втори братовчеди.

Има братовчедка болна от хемофилия, по-точно носител на хемофилия, тък като жените не боледуват, само са носители. - 30 процента от случаите с хемофилия А са спонтанни мутации, тоест нови, майката не е носител, така че никой не е застрахован. Кралица Виктория е била носител и го е предала и разпространила из европейските кралски семейства. Даже са и викали "кралската болест"

Хайде лека

# 201
  • Мнения: 610
Добро утро момичета ! Заповядайте на кафенце  Hug



Отивам да ви чета , че доста сте писали  Simple Smile
Хубав ден на всички ! До после , сладурки   bouquet

# 202
  • Мнения: 169
Хайде добар ден и от мен най- после и аз да вляза с нормално име.
Цецифло - браво на теб , тя процедурата с алжирската виза хич не е сложна и да ти кажа до сега отказана  виза няма така че споко и вси4ко ще се нареди.Аз наи вероятно  ще пътувам за алжир около 16 ноември за сега резервацията ми е за тогава.Ако нещо ти промениш бих била  щастлива да си имам компания и да се запознаем лично.Аз веднъж  ти казах не разчитаи на бг- посолството в Алжир.
Срещата с Дала беще направо чудесна но няма наприказване ако можеше сигурно  два дни само приказки.Бебе Раян е голям чаровник.
Ние с бебо растем и дебелеем може да се прибера с 10 килца в повечко но тук ни е добре и съм спокоина едно ядене и разходки само.Даже ходих да видя бившите си колеги в дискотеката- та и на дискотека ходихме но за малко.
На всички  прегръдки и целувки.

# 203
  • Мнения: 56
ДОБРО УТРО И ОТ МЕН
БЛАГОДАРЯ ВИ за паролата Hugи за гласуваното доверие.сложих и аз на бързо някоя и друга снимка за да ме видите,ще кача и още по нататък.
хайде до скоро
ЛЕК И СПОРЕН ДЕН НА ВСИчКИ

# 204
  • Мнения: 56
Belbey- и на мен ще ми бъде приятно да пътуваме заедно.с коя компания ще летиш,казвай да правя и аз резервация newsm78

# 205
  • Мнения: 800
Сабинке, появихте се най-сетне:)  щуреят ли щурчовците?

Невена , оздравявайте.

Доколкото помня,"кралската болест" на кралица Виктория се пренася и в руския кралски двор. Резултатът- престолонаследникът принц Алексей е болен от хемофилия, а половината му  сестри  със сигурност са носители. Е, трагичната им ранна смърт не дава възможност да създадат поколение, за да наблюдаваме последствията.



Ей сега ще ровя да търся някакви телефони на градския транспорт  #Cussing out  заради ремонтите са махнали спирката на 111 на Симеоновско шосе. От 10 рейса, най-много 2 да спират, другите шофьори казват "няма спирка, къде да спираме"  #2gunfire  е, как може такава работа. Събрали сме се чакащи и молим за благоволението на шофьора.  А другите спирки са далече много, не става пеша до там.
Тая карта за 130лева за 3 месеца къде да си я навра  #Cussing out


Наде,видях , че си ме питала- не гледах АКЦИЯТА, не бях в Бг тогава, та не знам за този случай ли са давали....
Обаче снощи след полунощ го изпратих моя хубостник до магазина и минал и през дюнерите. Друго момче било, ама го помолило да влиза, че имало 3 яки момчета в 4ерни дрехи, които се заяждали.  Вика седяли час и половина да ядат дюнери и през цялото време се заяждали, малко било месото, скъпо било, предизвиквали демек. Хамдулилла, нищо не е станало, явно са чакали другия дюнерджия Sad   Пак ще става нещо и изтръпвам.  

# 206
  • Варна
  • Мнения: 909
Привет отново, знам че всички сте любопитни да разберете какво се е случило през двете седмици в Египет и дали всичко е минало ОК,ами накратко да,и може би затова сега се чуствам толкова тъжна  Tired,липсва ми много и аз на него Sad но да започнем отначало : и така казвам се Елза,на 33 от утре  Mr. Green и съм от Варна,работя като офис-сътрудник във фирма за производство на интериорен текстил и мека мебел,с Мохаммед се запознахме в скайп на 07,04,2007г , по начин различен от шаблонното здравей как си ,искаш ли да си чатим,имаш ли снимка и прочие ooooh!,знаете как е,грабна ме с първите си думи,стана ми интересен с чуството си за хумор,по късно разбрах че имаме доста сходни черти на характера и странни събития и обстоятелства които ми казваха че запознанството ни не е случайно, за моите години живот се убедих че на този свят няма случайни събития,всичко е някаква закономерност,поне при мен е така. Няма да разказвам с подробности периода от година и 7 месеца виртуални срещи преди нашата истинска ,само ще спомена че той искаше да отида в Египет още миналата година но разбира се аз не бях готова за такава крачка,тогава все още не му се доверявах,все още беше непознат за мен,през този период съм му казала всичко ,без да спестявам и най малкото си съмнение,че поддържа връзка с мен само защото иска път към Европа,или че има и други варианти в случай че аз не му вържа,разделяхме се на 3 пъти,но отново се събирахме,нещо ме теглеше към него,плачех когато го нямаше,беше ми тъжно,но не съм тичала след него,чаках и търпението ми беше възнаградено,винаги се връщаше  Heart Eyes.
През януари тази година му изпратих покана декларация да дойде в България но разбира се му отказаха виза,за причина на отказ не се аргументираха,аз не съм и очаквала да получа нормален отговор,чуствата ми към външно,посолство  и всички по веригата са  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire.След разочарованието дапочнахме да мислим за план Б - аз да отида при него,което можеше да стане единствено през октомври, още 10 месеца мъчително чакане,но щях да го изтърпя,каузата си заслужаваше  Heart Eyes.В началото на октомври започнах усилена подготовка,свързах се с трип агенция и поставих моите условия,те откликнаха с готовност за което им благодаря,сдобих се с чартърен билет-отиване и връщане ,и две седмици престой в Кайро на място осигурено от любимия човек,оставаше само да дойде дългоочаквания 04,10 .....

# 207
  • Мнения: 468
Алеле, момичета, разбихте ме. Човек да няма нет три-четири дни и трябва да си взима отпуск да чете.  Mr. Green
За срещичката ни Ясминка ви е казала. Беше мого приятно, ама бързо минава времето, пък и аз не можах мого да стоя, че корема ме болеше. Е, ходих на док, даде ми хапчета и сега съм по-добре. Та беше в камерен състав, защо така софийски момичета????? newsm78
Дуа, ще ти пиша да ти разкажа някои перипетии дето ми се случват.... Sad
Ясминке, замина ли вече?Ако не си - Лек път. Щипни бузките на Карам-чо.  Heart Eyes Heart Eyes
Добре дошли на Розали и Винаги.   bouquet
За раждането, момичета, я си представете един татко на 8 деца колко пъти трябва да е свидетел на това не особено лесно за възприемане събитие?  Shocked Майка ми е била акушерка и хем е жена при първото раждане е припаднала!!! Аз лично намирам присъствието на бащата като фалшиво насадена представа за проява на безгранична любов. Не че е лошо ако някой татко присъства, но да става мода? newsm78
Аз не искам нашия татко да ме вижда в това нечовешко състояние. То е нещо много лично за мен. Знам, че ако го помоля ще дойде, но не искам.   bouquet
Скай, добре, че се разписа, мислехме те тук. Да, за съжаление не винаги в живота е розово.... Sad Но дано всичко се оправи по-скоро.
Кате Ш, съчувствам ти за котето, аз съм нямала, но си имам любими вещи (между другото сега спя с едно плюшено магаренце) и когато ми ги няма ми е много криво, а още повече ако жива душица.  Confused Може и да се върне. Те котките добре се ориентират в пространството.
РАЗАН, какво става бе, не четеш ли тука, изпразни си кутията!!!!!

либра, и ти значи си се сблъскала с БГ власти?! Тц-тц
На всички арабелки лек ден от мен.
  bouquet

# 208
  • Мнения: 800
между другото сега спя с едно плюшено магаренце

значи не съм единствена с мойте жабки-жабуранки  Mr. Green  така си ги обичам, ама баба само мрънка , че зарезил било  Crossing Arms

Има ли желаещи за отпостване  Mr. Green така или иначе , днес постя, ама утре няма, мъдреца ми дава ядове...

# 209
  • Мнения: 610
Кате  на градина са малките, вчера им беше първият ден, Теди вчера пак плака много жално  Sad  и ме молеше да не го оставям, като се прибрах в къщи си поплаках и аз  Tired  снощи цяла вечер ми говореше че не иска да ходи , сутринта като го събудих и му казах добро утро и той ми отговори - да ама не е добро, имам лошото предчувствие че пак ще ме дадеш на госпожите , не ме ли обичаш  , сутринта госпожата го посрещна с една играчка на спайдермен, любимата му, той се залиса и аз веднага тръгнах, а Йоанка си ходи с желание, на нея и харесва, вчера беше много щастлива , че като е станала от сънче и госпожата я е гушнала като мен и и е казала - сладкото ми веселко детенце .
Миличка Жасмин все така да се обичате с таткото и да сте много щастливи ! Лек път ти пожелавам и приятно изкарване в Латакия , целувки на Каруми  Heart Eyes
Дуа как сте ? Не си писала нещо  Thinking  И Амал също  Thinking
Дала разгледах ви снимките , толкова сте хубави и щастливи всички  Hug  bouquet
Скай да ти е жива и здрава порастналата дъщеричка ! Както винаги страхотни снимки   bouquet Дано по-скоро се реши проблема ви и да сте заедно с таткото  Praynig
Мамке Дина  Simple Smile пак големи вкусотии си наредила в готварския , бравос  smile3525  Да оздравява твоят сладък Дани .
Мароканско Кате добричка ми изглежда свекърва ти , дано да се разбирате  Peace Благодаря ти че мислиш за моите сърчица  Hug Hug
Ели гледам за градината си писала, и на мен в главата сега ми се въртят много въпроси, хапват ли, спятли, спокойни ли са ....... Thinking  за болните дечица винаги ги има в групата, неизбежно е , колкото и да не ни се иска, онзи ден на родителската две майки замалко да се сбият заради това  ooooh!   за бельото и аз се чудих как така, но като ги взимах вчера и Йоана беше облечена не с нейния потник и тениска  Crazy  много е важно и отношението на госпожите , да ги предразположат , за да са спокойни .
Спорти как си ?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт