С присъщия ни колорит да си припомним стария арабски бит-90та юбилейна

  • 26 872
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 804
сабинка не знаеш какъв мор е да я заснеме 4овек-добре,4е тази камера има спортен режим-само така става Mr. Green,а щом при Теди става с игра4ка -помоли госпожите сутрин така да го посрещат,пък дано най накрая да свикне  Praynig,сега ще погледна и вашите снимки
латея тук у4илищата са разделени на 3-от 1ви до 6 клас,от 7ми до 9ти клас и от 10ти до 12 ти клас.Но не е като в БГ защото вси4ки са с общообразователни-но след 9ти клас имат матури по вси4ко-тези матури ве4е определят с каква насо4еност ще се държи матурата след 12 ти клас-лошото тук е 4е тази матура не може да се повтори,докато при последната ако у4еника не е доволен от оценките си,може да се запише в 4астно у4илище и да я повтори няколко пъти,Матурите/след 12/ са няколко вида-обща,с литературна насо4еност-т.е математика и физика на влизат,и има още няколко вида но те позволяват само да се завърши средно образование без право да се продължи в университет-защото тук приемни изпити няма,влиза се с оценката от матурите/които се държат по вси4ки предмети/
а сега за 2та вида основни матури-общата позволява да се кандидатства медицина,фармацевтика и инжинерните специалности,а с другата вси4ки останали
За роднинските бракове и аз съм твърдо против

vivinini-ако 4етеш-изпразни си кутията

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 15:50 от dtti

# 226
  • Варна
  • Мнения: 909
И така дойде петък 04,10,08,реших да си започна отпуската от този ден за да мога спокойно да си подготвя багажа и да си почина,предстоеше ми нощен преход до София,а аз да спя в автобус по принцип не мога камо ли при мисълта от вълнуващите събития които ми предстоят. Мохаммед вече беше в Кайро и ме очакваше с нетърпение,помолих го да бъде с мен мислено и с кратки смс за да не се притеснявам от пътуването и въобще от всичко,все пак колкото и да се успокоявах сърцето ми май беше свито  Flutter.Бях му приготвила подарък,комплект от новия Жилет Фюжън и сандали за топлото време  Crazy. В девет и половина вечерта с бодра стъпка поехме към автогарата,наште бяха с мен,настояха да ме изпратят,само ако знаеха цялата истина  Crazy(апропо като се върнах всичко им признах),та така нямаше много хора в буса,очертаваше се спокойно пътуване с два филма и спокойствие,много обичам да пътувам,наблюдавах пътя и слушах бърборенето на шофьора и стюардесата,през целият път с трепет очаквах неговите смс,сигнали че и той е развълнуван и нетърпелив,при всеки нов се чуствах все по щастлива  Crazy Crazy. В София пристигнахме към 4 сутринта,на автогарата нямаше жива душа,бях чинно инструктирана да си взема Ок супер транс такси,което ще ми вземе не голяма сума до Терминал 2 на софийското летище,така и направих,спазарих се,тренирах за Египет,където бях чула че трябва да се пазариш зверски преди да сключиш сделката  Crazy Софийските улици все още бяха пусти,осветявани единствено от билбордовете и магазините, минахме през лъвов мост,завихме надясно ( или май наляво не помня вече )и поехме към терминал 2, нямах търпение да го видя,бях го изучила само от интернет и моите колеги Rolling Eyesи ето го най накрая окъпан в светлини,огромен и блестящ.Влязох и веднага потърсих инфо за моя полет,все още беше рано за чек ин,затова поседнах да изчакам наслаждавайки се на обстановката,хората,обявяването на полетите,въобще всичко което за мен беше за първи път  Crazy.След може би час забелязох първите хора от групата за Кайро,отвориха и гишетата и аз без да искам се наредих първа  Mr. Green,служителката беше много любезна,дори ме попита къде искам да седна,аз без колебание казах до илюминатора естествено Party,дадоха ми бордната карта и аз се отправих към гейт С,пообиколих duty free зоната (да отворя скоба не видях там нещо да е на по евтини цени от тези в магазините),обадих се на наште че съм вече на старта да излетя ,направих си няколко самостоятелни снимки и зачаках,след около половин час отвориха и последния гейт към самолета и аз за първи път видях ръкав  Crazy,не се смейте радвах се като дете,качих се в самолета,стегнах колана около кръста,изслушах инструкциите за безопасност и се приготвих да започва вече най голямото приключение в живота ми..................

# 227
  • Мнения: 206
Либра аз бях сред изпращачките Simple Smile

# 228
  • Варна
  • Мнения: 336
Либра като чета се сещам за моя първи път когато ходих до Сирия  Heart Eyes и аз тогава за сефте се качих на самолет, така че те разбирам  Hug само че тогава аз бях притеснена дали мъжа ми ще ме чака, да не закъснее, да не се изгубя, а и предстоеше среща с роднините.........

# 229
  • Мнения: 51
Здравейте!
 
Аз със бебка коленете и с една пишеща ръка минавам да се разпиша.Чета,чета,то няма изчитане Simple Smile
Либра страхотна история.  после пак ще пиша........малката плачееееее

# 230
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да се присъединя към либра и рафелка по емоции на първа среща с избранника!аз си имах морална подкрепа ,сестра ми, до последно беше с мене! особено е като не знаеш къде отиваш  и дали щ? се слу4и и там магията както по нета, дали щ? си допаднете, харесате, угодите и напаснете, поне на първо 4етене! либра,раф4е- май варненки сме смели, а  любовта дава кураж в добавка! и надеждата!
либра, айде следваща сцена там ве4е: 4акаме, правя кафето за вси4ки!  chef bowuuсладките ги познавате! Hug
кате ве4е ти е пораснала косата и си много по-добре отколкото обръсната, слагаи и къната и не го мисли, 4ерна или 4ервена ще иа правиш?
аз съм ползвала преди да замина за тунис алжирска къна, много хубав меден цвят на русата коса, 1 г не мръдна бре, няма отмиване! много трудно я прехвърлих пак в русо, но тогава пъ моя реши ,4е на зелени о4и вървяло вишнево и айде пак , та в тунис пристигнах огнена за ужас на свеки! народа се кефеше на наситения  еднакъв отенък и все ми искаха номера! един път и от един балсам се докарах (престиж) от руса до виолетова,4е тогава да видите  екшън в три спешни изрусявания, прибрах се в тунис с розова коса, толкова беше успяло да се махне! но аз си имам оправдание, мъжът ми!  Mr. Green

# 231
  • Мнения: 100

Либра страхотна история. 

Страхотна, ама това не е човешко!!! Сега да не ни разкажеш за обслужването в самолета....!! Давай направо откъм кацането!  Mr. Green

# 232
  • Мнения: 119
Тук съм и чета. Малката се връща  от детска градина към 13.00 часа и след това много е трудно да седна на компютъра. учат на английски, а имат и уроци по арабски и френски. Говори ми нещо уж на арабски, но аз нали нищо не разбирам и гледам умно. А тя обича и да импровизира, така че не знам кое е истина и кое е плод на нейната фантазия. Като звучене го докарва, де.
Вчера ме водиха до женската болница, че трябваше да мина задължителни изследвания - кръв и рентген. До 3-4 дена ще са готови и след това ще ме водят за пръстови отпечатъци и когато сме готови ще ми издадат resident permit-a. С него ще мога да се запиша на курсове и живот и здраве , до края на тази година ще се сдобия с местна книжка и кола. И тогава ще започне голямото обикаляне за ново училище. Всичките са пълни и списъкат на чакащи е огромен. Таксата за училище се поема от фирмата, така че започвам списъка с най-скъпите. Laughing Малката сега е предучилищна по бг, кипърски и американски стандарт. Но тук по-добрите училища са английски и според тях трябва да е 1 клас. Така че, ще търся за 2 семестър друго. Там, където е сега не е лошо, но не ми легна на сърцето от първия път. Само 5 деца са в предучилищната група, което от една страна е предимство. Английския на тяхната учителка е с много силен акцент, бих искала да и е като майчин. В четвъртък сме на родителска , да видим какви са им плановете.
Наде, има около 100-ина българи тук. Запознах се с 2 жени по скайп, чиито съпрузи са пилоти в катарските авиолинии, но не сме се виждали все още по извителни причини от моя страна. А в бг мамма има 2 майки , с които очаквам контакт. Явно не са влизали отдавна във форума или не са прочели личните.

# 233
  • Мнения: 119
Страшни сте, аз докато напиша 5 реда, вие сте писали 5 пъти!!! Много вълнуващи истории, както винаги. А аз с мойте постни ежедневни.... Embarassed

# 234
  • Варна
  • Мнения: 909
Либра страхотна история. 
Страхотна, ама това не е човешко!!! Сега да не ни разкажеш за обслужването в самолета....!! Давай направо откъм кацането!  Mr. Green
Готово не сте казали не съм разказала  newsm03 в самолета даваха кроасан,сок,минерална вода и кафе ,не ме застрелвайте сега,шегувам се,ама вземам пример от Спорти   bouquet пък и ако напиша всичко наведнъж нали няма да е интересно  Hug

Либра аз бях сред изпращачките Simple Smile

Наде  Hug ами аз защо не те видях  newsm78,ти кого изпраща я кажи моля  Crazy

# 235
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет момичета !

Либра -   Heart Eyes  Hug  Grinning    преди малко се прибрах каталясала , хапнах и мислех да дремна , ноооо ти ме пренесе във вълшебния си свят и сега се кокоря пред компа - радвам се за тебе , много , дано си жива и здрава да си изживееш емоциите и чувствата с този човек до дълбоки старини !!!
Чакам целия разказ с нетърпение , сега летя с теб , на живо не съм го правила и аз , много ме е страх ....


Латеа
-   Laughing  Heart Eyes  Hug   супер игра , нали , колко писане ме чака на компа , ама аз , не , дай една бърза , после ме поканят в стая и с мекото си сърце не мога да откажа и то се отичат минутките ...иначе забелязах , че въпросите се повтарят и започнах все по-точно да отговарям , дори за годините .
Какъв ти е ника , дали не сме играли една срещу друга , то много народ де , но знае ли човек...
При една от игрите , сама се подведох и в последната битка паднах от едно момче - тъкмо да го поздравя за хубавата игра и той пише някаква простотия от сорта "да ви ....глупави селяни , марш да пасете козите " - ей , така се смях , то вярно , че улучи , че съм от село , ама как разбра , че завръщах загубените кози на комшията малко по-рано през деня - такива ми ти работи ...

Близначкови
-     Laughing  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Hug Hug Hug разнежвате ми сърцето , Събинче , големи сладурковци са твоите , и какви лафове дънят не е истина ...хахахах...


Невена Виролан
- добре се аргументираш , може и да си права , не съм така силна в тази материя , но съм олигофренопедагог и съм слушала лекции 2 пъти професор д-р Стефан Мутафов - лекарската му специалност беше гинекология и в последствие май детски болести . Разработвал е цял живот въпросите на малформациите , дефектите и прочие в човешкия организъм . Твърдо беше против близкородствените бракови и раждания . Караше ни да му показваме ръцете си и по първата фаланга на кутретата определяше , кои от нас са с не помня и аз вече каква точно малформация , в следствие на близкородствени бракове по селата .
Казваше , че в това отношение българите са имали много здрави традиции , изразяващи се в краденето на моми от околните села . Според него опита на старите поколения и фолклора са подкрепяли това , с единствената цел да се съхрани едно здраво поколение .
Доц. Шошева , негова ученичка , ни е разказвала за работата си с  родители на бавно развиващи се деца , в един от турските университети , не помня вече кой . Та тя ни е казвала , че в Турция и в ислямския свят , въобще , процента на увредени деца е много голям , мъката огромна , точно заради тези неестествени бракове .
На това съм учена , приемам го като теория и това което твърдиш ми е много отблъскващо и противно като мисъл , камо ли като действие , но свят шарен хора разни .
По тая логика , що да не се женят брат и сестра - хептен всичко ще се завъртоли в тесен семеен кръг....
Ще споделя и едно мое наблюдение и приключвам . Преди години отгледахме две агънца , по случайност мъжко и женско , бяха ги дали на свеки . Мъжкото по - едричко , разбира се , го заклахме по - рано . Женското го оставихме за доугояване , но докато му дойде часа то взе , че се обагни с момченце .  До есента порасна , заклахме го , докато се почудим пак за овцата , тя бременна , от сина си . Това , ако щете вярвайте се повтаря няколко пъти , до една пределна овча възраст . Син запложда майката , заченат от син на същата майка . Наблюдението ми е , че с годините мъжките агънца ставаха все по - дребни и по - малки . Според свеки и една бабка комшийка породата се изражда , каквото и да означава това , смятам , че и при хората е същото .

Писах , писах , дано Либра е готова , че пак ми се додряма ...... Laughing

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 17:38 от Другарче

# 236
  • Мнения: 569
  Момичета и аз съм тук , но само успявам да чета, не мога да смогна да пиша , вие сте неуморни , а така искам да пиша  на всички и за всичко Tired
  Либра - с интерес следя прекрасния разказ!
  Другарче - радвам се да те видя и теб тук!  bouquet
  Сабинка - мерси много! Даниел е добре, но и нас ни очаква същият кошмар след няколко месеца ако решим да го запичем на ясли. Много тежък случай е и той. Онзи ден бяхме на кфе с приятелки в един мол . Едната има малко по- голямо момиченце и взехме от тези колички в моловете ги има- едмоместни и двуместни камиончета. Сложихме и ги двамата и нейната гледачка тръгна да ги разхожда , а той много обича по принцип. Нама и 3 минути и се чува неистов рев- веднага си познах гарджвто- като не ме видял наоколо, направо изпаднал в истерия Sad
  Сега излизаме за малко , надявам се после да се включа по -подобаващо!

# 237
  • Мнения: 206
Винаги ние тука от ежедневните теми се радваме, плачеме или учиме... на мене всеки постинг ми е интересн, попивам информация и така се обогатявам с това как живеят хората в Тунис, Матоко, Египет и навсякъде там... Така, че това което пишеш си е по своему интересно. Българките за българки ли са женени? Аз не знам да има мами в Катар от форума, може би е било в началото. Имаше една мама с две кукли в Кувейт, но тя не е писала ското. Що си мисля, че и нейния съпруг беше грък  newsm78
Либра тебе изпращах момичето ми, тебе


Дина целувки на Дани  smile3503

# 238
  • Мнения: 112
здравейте,аз си взех изпитите но имам още 4 и сега чета че не искам да се излагам Simple Smile
либра -разказваи чакам с нетърпение
целувки на всички  love001

# 239
  • Мнения: 334
Здравейте момичета, ето че се пресрамих и аз да пиша, особено след като dtti беше така мила да ме покани. Отдавна ви чета, както сте забелязали, много ми харесват историите ви, имам си и няколко момичета, на които много харесвам стила на писане и начина на мислене. На всички вас  Hug
Моята връзка с арабския свят освен ника (много ми харесва това име), са няколко години (по-точно три) живот в Кайро покрай работата ми. Е, арабска любов не можах да завъдя, поне не към мъж, но към много други неща Laughing От малка съм влюбена в египтологията, мечтата ми беше да стана археолог и можете да си представите радостта ми впоследствие от досега с историята на Египет. Обичам културата, изкуството, архитектурата, кухнята, уважавам религията (християнка съм, но се запознах както с исляма, така и с коптското християнство, за мен християнство в най-чист и непроменен през вековете вид).
Чета ви с интерес, чакам продължението на историята на libra, там съм с нея Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт