Да му давам ли вече кисело мляко?

  • 1 811
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
мненията са различни, но аз дадох кисело мляко мляко на 3 месеца и оттогава сме на него.

Наистина мненията са различни, но дори бг педиатрите, които са ЗА ранното захранване с какви ли не работи, биха се опулили на твоята постъпка ..........

# 16
  • Мнения: 1 181
ами при нас се получи друго - един ден Павел просто отказа да яде адапт. мляко. Какви ли не начини пробвах, но не... Иначе реве гладен, та се къса. Но в момента в който му допра биберона с млякото до устните и пищи.И затова дадох кисело мляко. Даже педито каза да го пробвам така, защото просто няма как да го оставя гладен. А иначе и тема съм пускала по този повод тук, но сега не мога да я намеря.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 999
мненията са различни, но аз дадох кисело мляко мляко на 3 месеца и оттогава сме на него.

Наистина мненията са различни, но дори бг педиатрите, които са ЗА ранното захранване с какви ли не работи, биха се опулили на твоята постъпка ..........

Никол,  newsm65  202uu

# 18
  • Мнения: 46 518
дидинка, на пазара има много видове мляко, нито едно ли не му хареса?
Аз знам, че има бебета, които имат предпочитания към точно един вид формула, но чак пък да откаже всички  newsm78 Може да е бил и някакъв период от рода на кърмаческа стачка, не знам .... аз лично не бих дала, като постои ден два гладно, ще си го хапне Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 181
разбира се че не съм пробвала всички. Бяхме на Нутрилон, когато отказа да пие адпт. мляко. Пробвах с Фризолак - и него не искаше. А приятелката ми хранеше нейното бебе с Аптамил и реших да пробвам с нейното преди да купя цяла кутия, и него отказа. Как ли не пробвах да го нахраня: на ръце, подпрян на възглавница, в количката, на ръце разхождайки се (страшно неудобно), пробвах дори да го приспя гладен и после да му тикна шишето, но пак рев. А да го оставя гладен сърце не ми дава. Незнам... просто ситуацията беше такава. Но нека не превръщаме темата в поредната "за и против" киселото мляко. Не съм казала да дава кис. мляко, а просто кога дадох аз. Всеки решава сам.

# 20
  • Мнения: 46 518
дидинка, в твоя случай педиатърката ти трябва да те е насочила към Милумил, то е точно за случаи като вашия .......

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпрос за козето мляко: От къде имате инфо, че е най-близо до майчиното? Аз имам точно обратната информация от моята педиатърка.
Така пише по книгите.

Ери, съгласна съм с твоето мнение като цяло, но по въпроса за Данонските млека /нали и "на баба" е данонско/:

В Европейския съюз е забранена продажбата на каквито и да е хранителни продукти с живи микроорганизми в тях, тази е и причината все повече марки кисели млека да не се развалят бързо в БГ, а като влезем в ЕС нито едно ще е такова.

Както знаете в истинското БГ кисело мляко има живи бактерии, които не само превръщат прясното в кисело, но й го вкисват след това /всъщност са два вида бактерии до колкото помня/.

Та Данонските млека не са изкуствени, а просто мъртви  Laughing За сметка на това хигиената по приготвянето им е на висота.
Ей това ме разби! Моята информация за пазара на Запад е съвсем друга (от чуждите сайтове).
Та нали киселото мляко го правят точно живите бактерии (лактобацилус булгарикус, бифидус, ацидофилус)?! Именно те го правят по-лесно усвояемо и за това може да се дава на бебета, за разлика от прясното мляко. Тези бактерии са полезни, те убиват болестотворните и укрепват имунитета, както и подобряват храносмилането. Ако не са живи бактериите- няма и да има файда да се яде кисело мляко! А защо се продават хранителни добавки с тези млечно-кисели бактерии (живи и активни)?!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
РЕНИ, за съжаление немога да ти кажа от къде имам тази информация /просто не помня/, но принципа е, че след като направят прясното мляко гадинките се убиват по някакъв начин, защото те са си свършили работата като са преработили млякото, а ако останат ще го вкиснат. Много лаишки звучи, но съм далеч от тези неща.  Embarassed

# 23
  • Мнения: 3 379
Не бих дала кисело мляко на бебе под 10 месеца. Но ако си решила да дадеш, гледай да е 3.5%, за бебетата киселото мляко трябва да е пълномаслено. Но все пак избери адаптираното поне още няколко месеца, е моят съвет.

# 24
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Но ако си решила да дадеш, гледай да е 3.5%, за бебетата киселото мляко трябва да е пълномаслено.
Според мен също е прекалено рано и няма никаква причина да почнеш да даваш кисело мляко.
По въпроса за % на млякото обаче срещам много противоположни мнения.  newsm78 Преди 2 седмици Гергинова в Шейново направо ми се накара като й казах, че съм дала на Нели няколко лъжици мляко, а то беше 3.6%. Каза, че  е много много по-тежко ако след годинка предизвика някаква реакция и задължително да намалим %-та.(Нели няма никакви алергии и не е фамилно предразположена, но кисело мляко опита на 11 месеца и малко)

# 25
  • Мнения: 46 518
Аз знам, че трябва да е нискомаслено, защото за да се достигне висока масленост добавят гадости, колкото е по-малък процента, толкова е по-естествено млякото.

# 26
  • Мнения: 1 753
ехее колко объркано стана...
И аз щях да задам въпрос за киселото мляко, а гледам че вече сте го обсъдили...
Ами и аз ще изчакам с даването. Нека Анната стане поне на 10 месеца.

А сега да ви кажа. Майка ми ме е кърмила до 4 месеца след това .... с кисело мляко. Жива и здрава съм, да чукам на дърво, и всичко е ОК  Grinning

# 27
  • Мнения: 46 518
......А сега да ви кажа. Майка ми ме е кърмила до 4 месеца след това .... с кисело мляко. Жива и здрава съм, да чукам на дърво, и всичко е ОК  Grinning

Нали уточнихме, че млякото от едно време няма нищо общо със сегашното, за Данон и т.н. даже не говоря, защото не ги причислявам към млеката Laughing
И не на всяко дете ще му стане "нещо". Въпроса е защо да се рискува.........не намирам основателна причина за експерименти  Wink

# 28
  • Мнения: 3 379
Но ако си решила да дадеш, гледай да е 3.5%, за бебетата киселото мляко трябва да е пълномаслено.
Според мен също е прекалено рано и няма никаква причина да почнеш да даваш кисело мляко.
По въпроса за % на млякото обаче срещам много противоположни мнения.  newsm78 Преди 2 седмици Гергинова в Шейново направо ми се накара като й казах, че съм дала на Нели няколко лъжици мляко, а то беше 3.6%. Каза, че  е много много по-тежко ако след годинка предизвика някаква реакция и задължително да намалим %-та.(Нели няма никакви алергии и не е фамилно предразположена, но кисело мляко опита на 11 месеца и малко)

Ето тук пише повече за киселото мляко. Ето тук Iva_D обяснява защо трябва да е пълномаслено, както и е дала линк към сайт на английски за информация.

# 29
  • Мнения: 4 915
И аз съм чела в чуждоезични сайтове, че млякото трябва да е пълномаслено. Ако се наложи, ще потърся линкове. Но SZA вече е дала няколко.

Общи условия

Активация на акаунт