На море в Турция - all inclusive (тема 3)

  • 56 365
  • 466
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Да, така е, и аз над това мислих, но идеята ми беше просто да споделя, че така го възприемах аз..Закрит басейн нямаше Naughty

# 16
  • Мнения: 1 440
Така......направих си труда да прочета актуалната наредба за категоризация на тур.обекти у нас и веднага изникнаха неща, които явно са създали това впечатление у мен за по-ниска категория...Например нямаше:
- вана
- козметиката беше минимална (не луксозна както е по наредба) и доста от разните там глезотийки липсваха
- фруктиера с плодове
- хавлиен халат (имаше само чехли)
Имаше снек-бар, бар-басейн (двете бяха едно и също, но от едната страна пишеше единя,а от другата - другия), shoppping cafe и един бар на плажа, но липсваха пиано-бар, бар-спортен център,бар-вариете...Пишеше, че има 3 а-ла-карт ресторанта, а се оказа, чете са един и същ, разделен само с огледални прегради JoyИзобщо ако се загледам чак толкова ще намеря още неща...Но това не прави престоя ми там по-малко вълнуващ...Даже препоръчвам хотела като едно много спокойно и приятно място с мноооооооооооого зеленина Peace

# 17
  • Мнения: 11 747
Narina, това което писах не беше конкретно по твоето изказване, а по принцип, защото често по форумите (не само българските) се правят коментари, че еди кой си хотел не бил 5*, а бил 3* или еди кой си хотел не бил 3*, а не заслужавал и 1*.
Иначе, ако този хотел е нямал вана и хавлиен халат - автоматично няма как да е 5*....   Номера за един ресторант, разделен на кътове и уж е 3 различни ресторанти, както и за снекбарове и плажни барове си е класически номер, минава пред комисията, явно. Много ми е странно, обаче, как комисията не забелязва липсата на вана?!  Thinking

От друга страна аз бих предпочела хотел без вана, без хавлиен халат и закрит басейн (това е изискване даже за 4* хотел, камо ли за 5*), но да е с много зеленина и да е чисто и спретнато. Защото може някой хотел да отговаря на всички изисквания за 5* хотел и да е грозен, мръсен, подтискащ и т.н.
Само от звезди не може да се съди.

# 18
  • София
  • Мнения: 980
аз пък обикновено питам кога е построен хотела или кога е реновиран
Гедам да е до две години стар. Тогава няма начин да  е овехтял и старомоден.
Въпреки, че тази година бяхме в много стар, но реновиран и не бе6е чак толкова зле

# 19
  • Мнения: 184
Нещо като запис да направя. Извинявам се, ако греша, пиша по спомени. Критериите, по които се категоризират заведенията за настаняване, в различните държави са различни. В общия случай - държави с малък опит в туризма приемат много описателни, подробни наредби. Това се прави с цел да се гарантира на горкия турист качество. В българската наредба даже имаше изискване за "цветно петно" на стената от не знам си колко звезди нагоре. В Англия на пример мисля, че не съществува такава система за оценване. Там хотелиерите се стараят да получат добри рецензии в пътеводители като на Мишлин. Една такава статия значи много за бизнеса им, и те винаги са нащрек да не би да имат такова тайно посещение.
Това, което разграничава основно малкото звезди от многото звезди, са изискванията за квадратура на стаите, височината им. С нарастването на звездите трябва да се работи много върху "нетърговските" помещения- просторна рецепция, различни кътове. Увеличава се броя на ресторантите, като не е задължително 5 звезден хотел да е с 5 звезден ресторант, мисля, че можеше да е 4 звезден. Трябва да има отделни асансьори за персонала,  трябва да има отделен асансьор, водещ диркетно до скайбара. За квалификацията на персонала също има изисквания.
Но всеки професионален хотелиер знае, че покриването на изискванията е само началото. Те се опитват да въведат някакъв елемент на изненада (положителна) - хем да не му коства много, хем туристът да се зарадва, че получава нещо вповече, от това което е очаквал, за което не плаща допълнително.
Отделно някои туроператори също въвеждат собствена система за категоризиране.
Аз също се изнендвам как някои български хотели получават определен брой звезди, когато на пример рецепцията им е 2 на 2 метра, но за целта си има Комисия.

# 20
  • Мнения: 1 440
Pina, просто се почувствах длъжна да обоснова мнението си...и да открия за себе си зщо така ми се стори хотелът. Аз също мисля, че изисванията  у нас и в чужбина са различни...

А хотелът в Кемер беше реновиран тази или миналата година Thinking Освен това е хотел с много, но 3 етажни сгради и асансьори нямаше.
Нашата наредба за категоризация е много подробна, не знам дали се следят вкупом всичките изисквания или някои не са толкова важни, но определено се описват всевъзможни неща....Друг е въпросът доколко се спазват и как се заобикалят Tired

Сега като се замисля египетският хотел разполагаше с огрооооооомни стаи, при този бяха като че ли малки (в смисъл достатъчни)....

# 21
  • Мнения: 11 747
Narina , ok! Аз пък исках да уточня, че не е лично, че май така прозвуча в един момент.
Иначе попаднах на това, в публикация в нета:
'Няма въведени задължителни единни европейски стандарти, а при категоризацията на туристически обекти се прилага съответното национално законодателство.'
тъй, че явно сте прави, че няма общи стандарти.
Често турските хотели са набеждавани за по-кофти и по- нисък стандарт от българските, с което аз не съм съгласна като цяло. Египетските също, а аз най- кофтито хотели, които съм виждала бяха в Гърция (европейска страна с традиции в туризма) и то освен стари и чисто нови хотели.
Тъй като това не е по темата - спирам вече, само исках да се доизкажа.

# 22
  • varna
  • Мнения: 1 012
днес се връщаме от алания,направо сме убити от  път.
от сега нататък винаги като правя резервация за почивка включваща и трансфер ще питам кога е полета и кога трябва да освободим стаята  Naughty
понеже бързах да резервирам и платя почивката,въобще не попитах кога е полета,а и от агенцията ми казаха чак когато ми дадоха ваучерите за хотела и летището.самолета ни за анталия беше в 4.20ч от софия ( ние сме от варна )айде това майната му,имаме къде да спим и тн.ама обратния полет беше в 01.00ч през ноща,а трябваше да освободим стаята в 12.00ч
чудехме се къде да се потъркаляме и да подремнем цял ден.
иначе хотела беше добре-отговаряше си на звездите-"Arancia" resort hotel 5*
обзавеждането беше добре,само дето си беше мръсно-явно ги мързеше да чистят-стаята ни-пода не беше изчистен добре като се настанихме-такъв си и остана докато си тръгнахме,имаше една хартия като дойдохме,после камериерката вместо да я почисти е беше забутала под леглото Rolling Eyesтам си остана.тоалетната ни чиния въобще не се почисти през целия престой,ваната също.(имаше бутон,който се натиска и светва зелено човече с прахосмукачка,като искаш да ти почистят стаята,нашето беше непрекъснато зелено,ама ....файда-йок  Laughing )отделно се полагаха всекидневно по бутилка вода на човек,ние за седмица видяхме само 2 бутилки,консумативи-като шампоан и душгел,освен при настаняването после не видяхме Laughing
храната беше една и съща на закуска-,2вида-безвкусно основно на обяд и вечеря,десерта абсолютно еднакъв постоянно,тук таме пускаха по едно руло,но то по 1 чиния като свърши не зареждат повече Laughing
персонала не особенно дружелюбен,се натискаше все за бакшиш,а за работа не,ако му оставиш гледаше как по бързо да го прибере бакшиш и после да те обслужи Sick
ресторантите-уж 3 вида (класически,рибен,италиански),а то един голям разделен на зали,готвача хич не можеше да готви-ни по италиански ,ни по турски,нито пък риба Joy hahaha
на снек бара имаше само един вид основно и един вид салата Simple Smile
иначе имаше голям басейн с пързалки-доста интересни Party,само дето водата в басейна беше все студена,по студена от тая в морето.морето иначе чисто,ама с камъни,пясъка ситен-изкуствен,прашен,направо като се намокриш и ставаш кален-ми кво пък полезно-безплатни кални бани Mr. Green
като цяло много голяма зелена градина с много палми,детски кът,ама и с много кучета,котки разхождащи се и те като клиенти.
абе като изключим всичко от гореописаното добре си изкарахме Grinning-тъкмо свикнахме  и трябваше да си ходим Whistling
снимки ще кача по късно Peace

# 23
  • Мнения: 11 747
От любопитство погледнах отзиви в tripadvisor за този хотел - ми той рейтинга му плачевен! 2 от 5 - толкова нисък рейтинг на 5* хотел не бях виждала  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 3 695
От любопитство погледнах отзиви в tripadvisor за този хотел - ми той рейтинга му плачевен! 2 от 5 - толкова нисък рейтинг на 5* хотел не бях виждала  Rolling Eyes
заслужава си рейтига, хотела е ужасен направо  Sick

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Чудно ми е, защо предварително не се гледат отзивите за дадения хотел.
Така се спестяват много негативни емоции.

# 26
  • varna
  • Мнения: 1 012
това за нашия хотел ли е? newsm78
защото аз гледах някъде и имаше само едно лошо мнение и снимки на стая-недобре изглеждаща с малки проблеми!
я дайте сайта на трип адвайзера,че не ми се рови сега Praynig  bouquet

# 27
  • Мнения: 11 747
www.tripadvisor.com
аз бях писала 3-4 сайта за проверки, преди време, не помня в коя тема. И други допълваха, ама кой знае къде е. Няма да е лошо на първа страница ли, не знам къде и как да се сложат такива линкове и хората да започнат да си проверяват и да не се подвеждат тъй лесно вече.
Ето го хотал Arancia resort hotel 5*
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297961-d669525-Reviews- … Hotel-Alanya.html
има само 9 ревюта, от които едно с 5 точки и 8 с по една.... има и снимки

# 28
  • varna
  • Мнения: 1 012
www.tripadvisor.com
аз бях писала 3-4 сайта за проверки, преди време, не помня в коя тема. И други допълваха, ама кой знае къде е. Няма да е лошо на първа страница ли, не знам къде и как да се сложат такива линкове и хората да започнат да си проверяват и да не се подвеждат тъй лесно вече.
Ето го хотал Arancia resort hotel 5*
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297961-d669525-Reviews- … Hotel-Alanya.html
има само 9 ревюта, от които едно с 5 точки и 8 с по една.... има и снимки
въй,точно така си е както е описано,ама аз тук не гледах.гледах някакъв друг сайт,където повечето бяха доволни,само 1 беше недоволен.имаше реални снимки на хотела -всичко нормално,а и той беше почивал юли или август месец и аз си викам в той в разгара и затуй може да не е доволен човека Peace

# 29
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами той беше най добре изглеждащия хотел на 1ва ивица с шезлонги на морето.аз исках хотела да има плажна ивица,а не да вървя до плажа.другия беше "Green hill bay" ,който не изглеждаше толкова добре а и имаше по малко площ и тн.
ена съфорумка беше седмица преди нас на 'грийн хила' дано да се включи момичето да даде отзиви как е!

Общи условия

Активация на акаунт