Израел 14

  • 28 524
  • 287
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 51
момичета здравейте!

Петя,Мента ще дам инфо за всичко ,което питате малко по-късно!
Малките са ме нападнали днес и се редуват с дяволии та не мога да пиша повече!ПОНЕ УСПЯХ ДА В ИЗчЕТА

# 106
  • Мнения: 1 410
Изпълнение на Хава Нагила  - http://vbox7.com/play:9b1eb2de - от Етиен Леви!

# 107
  • Мнения: 51
ЕТО МЕЕЕ!

едва се докопах до компа  Embarassed

Петя, да в Израел съм.Не си спомням точно ,но се представих май точно когато ти се готвеше да заминаваш за БГ.Вероятно си пропуснала поста ми.
Тук пиша по-рядко ,защото тепърва се запознавам със страната /благодарение на вас и вашата тема за много неща ,които мъж ми няма търпение да ми обяснява/, с начина на живот и как разстоянията се измерват във време не в км  Grinning и т.н...
Миналата година бях тук само за 5 месеца,но тази вече ще стане цяла като гледам Simple Smile
И като имате предвид,че след като се оженхме и след като родих Сами за 1-ви път дойдох тук- всичко беше ново и непознато.
А пиша и в съседната тема,просто защото мъж ми е арабин израелец/

Мента за съжаление ,не мми остава много време още по-малко на съпругът ми ,та занмавката с дипломната може би малко
ще почака.Относно рожденния ден има малко снимки,и на тортата разбира се,но ще помился за някакъв вариант да ги разгледате.
Наистина се получи страхотно парти!
Пак ще пиша - сега следва кърменееееееее!

# 108
  • Мнения: 2 952
 snejana haj ,   а , спомням си нещо , може би с друго име си писала ако не греша.Както и да е ...В арабската тема си записана - ясно защо, лошо няма. Къде сте иначе ? Нацерет /Назарет ? Извинявай ако те бъркам с една друга потребителка, която пишеше като гост.Мерси, че си каза без бой  Joy Сладурка!  Hug Пиши където ти харесва и каквото те интересува . Тука си добре дошла, защото си и от наЩе и от ваЩе (шегувам се) ....в крайна сметка - все  сме българки.Стига човек да е широко скроен (на килограми разбира се  Joy .... не бе ....) се намира диалог.  Peace

 Wink

  На мене най-чистосърдечно ще ми е приятно да  чуя как виждаш ти Израел от  твоите очи с времето ...От мястото , където живееш и  всред хората , с които си .Не е любопитство , а интерес ....Тези неща не ги пише по лъскавите романи , те са истински , преживени и то от  българка като нас .Всичко с времето си .

 Колко ще кърмиш ? Аз едвам откарах по 2 месеца и с двете деца ...  Rolling Eyes

 

# 109
  • Мнения: 51
Петя,не мила,не съм писала с друго име Simple Smile
Живеем в Тайбе  изцяло арабски град,близо до Кфар Саба/където между другото родих малката/
Съпругът ми временно работи в Ход Ашарон - извинете ме ако не ги изпсвам правилно.
За това как виждам Израел ще разкажа ,само да мога да открадна малко време.
Относно кърменето Петя,аз съм малко тежък случай,в смисъл Кърмих сина ми до 1г и 4м/въпреки ,че по това време бях бременна с малката.За съжаление не издържах на болката  се наложи да спра.Сега както се очератава май до ч-ви клас ще се кърмим  Embarassed
Сестрите на мъж ми са се хванали за главите с мен.Само ме питат как издържам.....Simple Smile

пак ще се включа,за сега ви оставям   bouquet

# 110
  • Мнения: 2 952
Мой пропуск значи ... сори ... Simple Smile

И ти си с породени деца значи като мен и Тали ....Колко деца са мъжът ти .?...Все ли сте си наблизо ....?Весело да става .... Ако все  са разказвани неща - моля за извинение ама аз  с моето посещение в БГ не бях в час наистина изобщо  Simple Smile
Интересно ми е много да надникна "у вас"  Wink с твоите очи.

Карция  съм ....  Joy

# 111
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете - цък... припомнянка  Wink
Снежана, чест ти прави това, че кърмиш  Hug И на Мишимади и се радвам много, виж подписът и как украсява целия ни форум   Heart Eyes bouquet
Миши, на мен малко бавно ми се зарежда vbox, сигурно от България е по-лесно да се гледа... Но видях клипа  Peace Интересна интерпретация, а нали Етиен Леви помагаше при разучаването на песента Хуршат аЕвкалиптус на участничката в МюзикАйдол?

Кулинарно ми е включването тази вечер   chef - преди два дни правих рецепта на Аарони - това е известен израелски готвач, който води и кулинарни предавания, написал е и няколко книги с рецепти... Ето, това правих: http://food.nana10.co.il/Article/?ArticleID=590430
Препоръчвам горещо, кюфтенцата от тиквички станаха много вкусни.
Рецептата я преведох  Blush така грубо, ако някой се интересува  Peace

1 kg тиквички (зукини) настъргани и изцедени - около 8 неголеми тиквички
1 глава лук, накълцан на ситно
2 скалидки чесън
3/4 ч.ч бадеми, нарязани на люспици {тук така ги продават пример}
1/2 ч.ч. галета
100 гр настърган кашакавал
150 гр. настъргано сирене Фета
2 яйца
сол и черен пипер на вкус
1/4 ч.ч. нана/мента
3/4 ч.ч. магданоз
галета за овъргалване на кюфтенцата


Всичко се разбърква до получаването на смес, от която се оформят кюфтета, овъргалват се в галета и се пържат. Поднасят се с лимонов сок или със сос от кисело мляко (кис. мляко, зехтин, чесън, лимон и нана). Аз нямах нерви за сос и ги понесох с кисело мляко и отделно - лимонов сок, пробвахме и двата варианта, все ни беше вкусно  Grinning

# 112
  • Мнения: 51
Ех г-жа Мента,как ме запали по тея кюфтенца   chef
Ще ги правя скоро май Simple Smile

Петяне съм разказвала ,така ,че като ми дойде музата ще започна.На мен все още ми се Изяснява Simple Smile живота тук.
Обаче едно мога да си призная много ми липсва ПЛОВДИВ,направо ме боли сърцето......
А и сиренцето разбира се ,но някак оцелявам  Laughing
 
 Да ви се похваля,Сами вече си казва кога има пиш и акии, Напрао не мога да си намеря място от кеф!
За сега лека от мен!

# 113
  • София
  • Мнения: 5 362
Относно песента Хуршат а Евкалиптус - харесвам я много . Може да надникне в най - дълбоките кътчета на моята душа . Но , преди година - две , имаше едно момиченце Дарина , която умря от левкемия . Във vbox беше пуснат клип с нейните последни мигове с родителите й . Песента , която украсяваше клипа беше тази . Гледах и ревях с глас . После месеци наред не смеех да заспя , защото все това беше пред очите ми . От тогава тази песен не я слушам . Сори за лиричното отклонение.

# 114
  • Paris, France
  • Мнения: 14 029
Невена, хванах те да бродиш в израелската тема   bouquet
Вчера ми донесоха подарък от Париж macaron - цяла кутия от сладкарница Paul на Шанз Елизе  Heart Eyes

За РД получих и от мъжа ми, но произведени в Израел - е, не са същите...

Хвана ме, браво! Ми чета си аз кротко, какво толкова. Прословутия макарон е първия френски сладкиш, който ни учиха да правим по готварство. Аз досега понякога давам на децата да бият белтъците на сняг та да не са ми на главата диванетата. Ама се усетиха и искат с миксера, а е опасно. Тук всяка година има конкурс за най-добри макарони. Даже и сайт има. Името е в превод най-добър парижки макарон:

http://www.lemeilleurmacarondeparis.com/

За тези, на които предстои да идват - Ето адрес на сладкарница в която са наистина много хубави:

Le Malakoff
6, place du Trocadéro
Paris 75016

От тази сладкарница бяха нашите макарони за сватбата.

Монсун, Лондонския квартал за който говориш Стамфорд хил ли е? Там наистина е живописно Laughing. Извън Сохо там са най-известните перукиери. Аз оттам си купувах маково семе, даже го смилат. По едно време в Англия бяха забранили продажбата му в чист вид, защото на консумацията му давала фалшив положителен резултат на теста за наркотици, но в Голдърс Грийн и Стамфорд хилл си се продаваше свободно. По това време, есента, ходех да си купувам там дюли, мушмули и други вкусотии които другаде в Лондон не се намираха тогава. А и толстолоб, само там имаше. Пак се отплеснах на манджи. За телевизора в събота, много от тях имат таймери (часовник) или които имат деца направо вадят щепсела от контакта (Мента, това за тебе). Ох, само деца и готвене са ми в главата. Ето да видите как ми сготвиха моичките за моя РД. Направихме и торта с кисело мляко, която те украсиха и ми сложиха 6 свещи, да не се хабят останалите, 3 от сина ми - сини и три от дъщеря ми - две жълти и една розова, защото съм момиче а също и да не изглеждам голяма за да не ме пратят на училище. Катето набързо си сложи лек грим и ми предложи и аз да се гримирам......като крокодил и аз вежливо отказах, обяснявайки че няма да отива на тортата, но за следващия рожден ден ще съм крокодил, да знаете.

http://www.inona.snimka.bg/album.php?album_id=302890

Мента, ти на репетиции значи Wink





# 115
  • Мнения: 160
Преместихме се най-накрая  Tired

Мъжа ми с един приятел преместиха всичко, 3 дни ни отне да подредим всичко и да си изчистим защото фирмата която отговаря за блока перат мокета и чистят обаче все пак аз трябва да си мина баня и кухня наново да дезинфектирам.

Благодаря Ви от името на мъжа ми за хубавите пожелания   bouquet

Имам вече нет и ще мога да Ви чета.

Тали, сестра ти става на 18, каква хубава възраст!

# 116
  • Мнения: 1
Добро утро,

Да, Невена, именно за Стамфорд Хил и Голдърс Грийн говорех. Първият е смесения - евреи плюс гуджарати.

Благодарности, че спомена мушмули. Така ми се ядат, а си мислех, че няма къде да ги намеря в Лондон, сега вече имам идея. Hug

# 117
  • Мнения: 2 952
Да кажа ДоБрО УтрО и да бягам по задачи !

Снежана , бравосТ на Юнака !  Mr. Green И при мене голяма радост беше ...ехе .... Grinning  !Кой знае  един ден може да се  засечем в Пловдив - сърцето на мене ми е наполовина там  Simple Smile с мама и всички, и всичко , което обичам !






# 118
  • Мнения: 1 410
Моята Мади вчера беше на Копривщица - леле,детето какви снимки е направило !И аз се разходих с нея!Знам,че темата е за Израел ,ето и малко българско ,на когото му се гледа - моля! http://www.snimka.bg/album.php?album_id=304646

# 119
  • Мнения: 1
Имам един въпрос.
Четох, обсъждали сте, че преди е имало планове Израел да е в Уганда. На мен ми се върти нещо в главата, че преди идеята за Уганда е имало предложение и да е на остров Мадагаскар, чела съм или съм чувала нещо по въпроса. Има ли такова нещо или е плод на моята фантазия?

Общи условия

Активация на акаунт