Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 6

  • 61 734
  • 905
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 203
И аз снощи карах в снега и виелицата, ама пак ми беше кеф......

Heltah, честито! Със здраве да си ползваш книжката!  Crazy Party  bouquet

# 301
  • Мнения: 3 794
Здравейте  Hug
Да се отбележа и аз в темата - днес си минах успешно изпита на листовките (ха да се похваля - 0 грешки  Crazy ). Утре ми е първият час за кормуване. Малко се притеснявам, но инструктура ми е тестван семейно няколко пъти преди мен  Laughing Тъкмо съм се надъхала много...дано мине по-леко !
Успех на всички   bouquet
П.С. Ще пиша утре...хихи

# 302
  • Мнения: 156
хо и аз да се похваля!! взех си двата изпита на листовки и сега продължавам с
курмуването..за сега се справям Heart Eyes Grinning
дано имам късмет на изпитите Wink

# 303
  • Мнения: 285
Аз съм на изпит по кормуване  в сряда, така че стискайте палци.

# 304
  • Мнения: 299
Аз съм на изпит по кормуване в петък 6-ти. Днес трябваше да карам , ама инструктора ми върза тенекия и съм бясна.  #Cussing out 

# 305
  • Варна
  • Мнения: 230
Хей, дами, да ви запитам - как долу-горе протича кормуването? По-точно интересува ме ходихте ли на полигон, колко време карате извънградско преди да ви пуснат в града и такива неща..
Днес ми беше първият урок по кормуване. Е, вторият, но първия не го броя, защото само ми показва инструктора разни лампички и уреди по таблото (много професионално ги наричам, знам.. Simple Smile ) и чак днес припарих до шофьорското място. Правихме осморки да свикна да въртя волана, тръгвахме и спирахме. Утре обаче сме извънградско, а на мен ми се струва много бързо това.. Simple Smile

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Мен още първия път, след кратък инструктаж, ме пусна да карам в града. Не съм карала на полигон, нито съм правила осморки. Всичко учих в движение. Явно всеки инструктор си има свой подход и начин на обучение. Важен е крайният резултат  Peace

# 307
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Мога да кажа за двамата инструктора, при които съм карала. Първите 2-3 пъти е на полигон (паркинга към школата). Първият път обясняват всичко по колата, после караш малко първа, втора, спиране, тръгване, малко завойчета, около спрелите коли. Вторият път - първа, втора, трета, спиране, също и превключване от трета на втора. Третият път щях да съм пак на полигона, но там имаше един учебен камион с ремарке и той караше на задна, затова да не му пречим излязохме да карам в Младост - всичките. Четвъртият път карах извънградско, петият път на магистралата, после трябва да има 3 пъти слабоинтензивно градско, после междинен изпит, и останалите са силноинтензивно градско.
Возих се още преди да започна с един курсист - беше му за втори път и излязоха на слабоинтензивно градско. Момчето нямаше проблеми с превключване на предавки, нито веднъж не му загасна, нямаше никаква грешка. Все едно е карал поне 10 пъти ( и явно е карал с някой). Затова инструктора прецени да го извади от полигона и да ну му губи времето там.

# 308
  • Мнения: 299
Първия път на глуха уличка ми обясни скоростите и тръгни, спри. Второто кормуване извънградско и вече третото в града.

# 309
  • Варна
  • Мнения: 230
Благодаря за информацията!!
Днес карах извънградско. Grinning Голям страх... И голям кеф! Simple Smile Simple Smile Инструкторът каза, че се справям добре, не съм криволичела из лентата. Супер. Ама нищо не каза за сменянето на скоростите и трагичния обратен завой, който направих.. И по-добре. Simple Smile Все пак съм доволна от себе си - като за втори път зад волана изобщо беше съвсем сносно смятам, да видим утре как ще се справя - пак извънградско. Поне така обеща... Simple Smile
Кога започнахте да следите огледалата?

# 310
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
scorpita, извънградското трябва да бъде 60 км. Не се брои на часове, но трябва да се вземе за два дни. Аз карах за един ден - от Младост до Пасарел и обратно са 62 км и ми записа, че съм карала два дни по 1ч 2 мин.

Огледалата почнах да ги следя веднага щом излязох от полигона - любопитна бях как се виждат колите. На извънградско много гледах в тях, защото инструкторът държеше да пускам газта и да пропускам изпреварващите ме коли и тирове (там са много завоите).
Успех!!!

# 311
  • Варна
  • Мнения: 230
Томасе, мерси за информацията, не го знаех това за километрите. Мисля че с днес стигнахме 60 км, значи следващият път както и предполагах - градско...

Срам и позор днес, голяма излагация! В стремежа си да се подготвя психически за урока така се бях вкопчила в идеята, че и този път ще е извънградско, че като разбрах че ще трябва да поема управлението още от центъра (за варненци - от Катедралата) направо се втрещих. Как тъй ще шофирам между толкова много коли и как въобще ще потегля със завой и едновременно ще сменям предавки?? Абе кошмар. Така се паникьосах, че се наложи инструктора да поеме управлението докато не се поизчисти малко движението, а аз се окопитих. Зле, зле, зле. Иначе на магистралата се представих ОК, а като се има предвид и че валеше. Обратният ми завой беше също толкова нелеп, колкото и вчерашния, но след истерията в началото това даже не ме трогна. И така.

Не че някой е питал, ама аз да си кажа. Simple Smile

# 312
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Хич не се шашкай. Ще свикнеш и ще караш добре. Само имай вяра в това което можеш. Не се самонавивай. И слушай какво ти казва инструктора и го помни. Ще се справяш все по-добре.

# 313
  • София
  • Мнения: 250
Да споделя сега моите неволи. Нали взех книжка от 4-я път, но ме накараха да си платя за 8 ч допълнително, но така и нямаше време да ги взема с инструкторката. Мина изпита, пуснаха ме и тя каза, да се чуем да си взема часовете, така или иначе съм си ги платила. От тогава не съм успяла да си взема нито един час, защото на нея все й изниква някакъв семеен или служебен ангажимент. Ясно ми е, че не й се занимава с мен щом вече съм приключила, но и на мен не ми се плащаха 8ч х 20 лв. Направо съм се видяла в чудо! Утре за пореден път имаме уговорка и ако пак ми го отмени ще звъня в школата да се оплача....

# 314
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Разбира се! Смехорана, щом е да даваш пари са на линия, но да изпълнят своето задължение нямат време. Повечето в БГ са така за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт