Световна кухня-рецепти и превод!

  • 93 390
  • 253
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 364
Мога ли да помоля за превод на тази рецепта  bouquet

Mini-croissants




Depuis peu je possède  le fameux croissantier de chez Betty Bossi

 

Il permet de réaliser en qqs minutes 16 mini-croissants salés ou sucrés.

On l'utilise souvent avec de la pâte feuilletée, j'ai voulue tester avec ma pâte levée préférée la pâte à Navettes

Ingrédients pour 48 mini-croissants

500 g de farine T'45
7 g de levure sèche de boulanger
30 cl de lait
40 g de sucre en poudre
9 g de sel fin
80g de beurre ramolli
1 jaune d'oeuf ( pour dorer les pâtons)

du nutella ou tout autre garniture 


Préparation

Réaliser votre pâte à l'aide de votre map (programme pâte) ou pétrir à l'aide de votre robot et laisser doubler la pâte de volume.

Sur un plan de travail fariné rabattre la pâte puis la diviser en 3 pâtons de poids identique.
Etaler un des pâtons en rond et placer  le sur  l'envers de la plaque de façon à recouvrir les encoches.



Pour garnir les croissants déposer une plaquesur la pâte puis retourner le tout.




Garnir suivant vos envies dans mon cas ce sera de la pâte à tartiner.



Bien appuyer sur le croissantier afin de prédécouper les croissants.

Oter le croissantier.

 

Puis enrouler chaque triangle que l'on dépose ensuite sur une plaque à pâtisserie.



Badigeonner d'oeuf  battu mélangé avec un peu d'eau et laisser lever environ 30 min .



Cuisson  10 à 12 min. environ dans four préchauffé à 180°C

# 121
  • sofia
  • Мнения: 7 477
моми4ета,трябват ми спешно рецепти за паеля Praynig
всякакви видове Hug

# 122
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
Мистерия, ето:

Мини кроасани

Отскоро притежавам известната "машина за кроасани" на Бети Боси (б.прев. излюбопитствах и видях какво представлява - тук)
С нея могат за няколко минути да се направят 16 сладки или солени мини-кроасани.
Най-често се използва с многолистно тесто, но аз исках да опитам моето любимо тесто с мая (тестото за Navettes - бел.прев. малки овални хлебчета от леко сладко тесто с мая, като тесто за кифлички).

Продукти за 48 мини-кроасана

500 г бяло брашно тип 45
7г суха мая
300 мл (30 cл) прясно мляко
40 г захар
80 г размекнато (но не течно - бел.прев.) масло
1 жълтък за намазване
Нутела или друг пълнеж

Преиготвяне:
Замесете тестото в машината за хляб, програма "тесто" или в кухненския ви робот и го оставете да втаса до удвояване на обема.
Омесете още веднъж тестото върху набрашнена повърхност. Разделете го на еднакви 3 части. Разточете едната част от тестото и го поставете върху плочата на машината за кроасани, така че да се покаже през отворите. Поставете една тавичка (или плака) и го обърнете го, за да може да намажете пълнежа (бел. прев. - има снимка в линка, който съм дала горе). Разстелете пълнежа. Натиснете добре машината, за да може да изрежете кроасаните. Отделете триъгълниците и ги завийте на ръка. Поставетеги в тавата и намажете отгоре с разбития жълтък. Пекат се 10-12 мин в предварително загрята до 180°C фурна.

Lavender, провери в темата за испанска кухня, мисля, че момичетата там бяха давали. или малко по-напред в тази тема имаше превод на варианта с морски дарове.

# 123
  • Мнения: 364
Роца благодаря ти много bouquet  bouquet  bouquet

# 124
  • Мнения: 11
Моля ви, някой да преведе лимоновите квадрати. Обичам десертите с лимон и тези квадратчета ми се видяха много апетитни и свежи. БЛАГОДАРЯ предварително!!!
http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=687020#687020

# 125
  • Мнения: 11
P. S. А на някой разправя ли му се с Кайсиевия пирог? ТЕ всички рецепти са хубави, но няма да ставам нахална.  Embarassed  Laughing
http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=687020#687020

# 126
  • Мнения: 22 867
Моля ви, някой да преведе лимоновите квадрати. Обичам десертите с лимон и тези квадратчета ми се видяха много апетитни и свежи. БЛАГОДАРЯ предварително!!!
http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=687020#687020

h4ukova, ето преведена рецепта за тези пастички, разлика има в количеството бакпулвер, в едната рецепта е 1ч.л, в посочената от теб - 1/3 ч.л. Пастичките са много вкусни, особено за любителите на лимони и лимоновия вкус и аромат.

# 127
  • Мнения: 11
labrex, благодаря ти много. Hug Тези дни ще ги изпробвам. Другите рецепти, които си представила са също интересни, ще ги прегледам по-подробно. Rolling Eyes   bouquet

# 128
  • Мнения: 22 867
P. S. А на някой разправя ли му се с Кайсиевия пирог? ТЕ всички рецепти са хубави, но няма да ставам нахална.  Embarassed  Laughing
http://www.kuking.ru/my/viewtopic.php?p=687020#687020

h4ukova, ето и превода на Кайсиевия сладкиш, също е вкусен и лесен, правя го и с отцедени кайсии от готовите консерви или компот.

Сладкиш с кайсии

За кайсиите:

3/4 ч.ч. захар /ч.ч. от 250 мл/
1/4 ч.ч. вода
50 гр краве масло
8-9 средни кайсии

За тестото:

4 яйца
2/3 ч.ч. захар
1 ч.л. ванилия
1 ч.ч. брашно
1 ч.л. бакпулвер
щипка сол
50 гр краве масло, разтопено

Кайсиите:
В тенджерка смесете водата и захарта и бъркайки, за да се разтвори захарта, оставете да заври. Ври 5-8 мин., докато сиропът смени цвета си на златисто-кафяв. Свалете от огъня и смесете с кравето масло. Отначало то ще започне да се прави пяна, но после цялата маса заприличва на гъст карамел. Излейте карамела в намазана с масло тавичка с диам. 20 см /не разкачваща се форма/. Подредете половинките кайсии върху карамела със срязаната страна към дъното една до друга.

Тестото:
Яйцата, захарта и ванилията разбийте на гъста пяна, бийте около 10 мин на висока скорост с миксера. Пресятото брашно с бакпулвера и солта внимателно смесете с яйчената маса. Отделете няколко лъжици от тестото в съд с разтопеното краве масло. И внимателно разбъркайте. Излейте го обратно в тестото и без да биете, внимателно разбъркайте до еднородна маса. /Ако налеете разтопеното масло направо в тестото, то ще спадне/.
Излейте тестото върху кайсиите и печете в нагрята до 160 гр фурна 25-30 мин, като проверявате дали е опечено с клечица или шишче. Опеченият сладкиш оставете 10-ина мин. да постои в тавичката, минете с нож по края, за да го освободите от стените на тавичката и го обърнете върху чиния или поднос. Може да се сервира и топъл и студен.

Дано ти хареса и да ти е сладко!  bouquet

# 129
  • Мнения: 11
labrex, какво да кажа, намам думи да ти благодаря и не очаквах толкова бързо някой да ги преведе. И двете рецепти ще ги направя, но и други от твоите ми харесаха и съм седнала сега да ги преписвам. Май тия дни няма да се скучае. ЗА ТЕБ!   bouquet  Hug  Heart Eyes

# 130
  • Мнения: 22 867
labrex, какво да кажа, намам думи да ти благодаря и не очаквах толкова бързо някой да ги преведе. И двете рецепти ще ги направя, но и други от твоите ми харесаха и съм седнала сега да ги преписвам. Май тия дни няма да се скучае. ЗА ТЕБ!   bouquet  Hug  Heart Eyes

Благодаря ти, но нищо специално не съм направила. Аз затова харесвам тоя форум, защото винаги някой ще ти обърне внимание и ще помогне. И на мен ми се е случвало. Ще се радвам да ти се получат нещата, които си избрала и да са ти вкусни!  bouquet

# 131
  • T"A
  • Мнения: 2 515
май са подобни на тези триъгълните.

тези сладки ги прави някой от Бг по телевизията, още преди да има толкова много кулинарни предавания...не помня кой, ама публична личност беше...

тестото беше с доста масло, а пълнежът и той беше калоричен - карамел и ядки...
може оформлението им да е било нестандартно или аз да се лъжа  newsm78

ама казаха, че са за някакъв празник Laughing

asyalein!

Тези кифлички мира не ми дават  Crazy Сън не ме хваща  Laughing

Може ли да са тези: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Rogalach02.jpg

Ако са тези, те са специалитет на европейските евреи и можеш да ги търсиш на английски или немски по ключова дума rogalach  Hug

# 132
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Mента,

ще помоля майка да потърси рецептата Mr. Green
помня ли вече... ooooh!

обаче и тези изглеждат разкошно.
май ще ги пробвам Peace

# 133
  • Мнения: 321
включвам се с френски

# 134
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 640
С малки суми, но редовно  Wink, продължавам с преводите за Пепика:

http://fidji.canalblog.com/archives/2004/06/19/742856.html
Navettes
(буквално значи "совалка" Simple Smile)

За около 25 хлебчета по 40 г всяко.
Можете да ги напълните с течен шоколад или конфитюр в сладкия вариант или да ги гарнирате със сирена или колбаси в соления.

20 г прясна или 7 г суха мая
30 cл (300 мл) полуобезмаслено мляко
500 брашно тип 45 или 55
40 г захар
9 г дребнозърнестa сол
80 г размекнато масло
1 жълтък за намазване

Тестото се замесва в машината за хляб, програма месене или в кухненски робот. Оставя се да втаса до двойно увеличение на обема върху посипан с брашно плот. Измесва се още веднъж и се разделя на малки топчета 25 до 40 г всяко. Оформят се малки хлебчета, които се поставят в тава, покриват се и се оставят да втасат 45 мин до 1 час.
Оформянето става по следния начин (според коментарите до снимките в указанията "стъпка по стъпка" след рецептатa - бел. прев.) : Топчетата тесто се претеглят (снимките са за 40-грамови хлебчета). Тестото се сплесква и после се завива около самото него до получаване на малки овални хлебчета със ширина 6-7 см (ширината на 4 пръста).
Отгоре се намазват с разбития жълтък, посипват се по желание със семе (сусамово, маково)  и се пекат около 10 мин в предварително загрята на 180-200°С фурна.

http://fidji.canalblog.com/archives/2006/10/02/index.html
Солени охлюви
Приятна малка идея за аперитив с приятели, която разнообразява от мега-плитката (става дума за тази рецепта) и пак на базата на основната рецепта за Navettes, но в двойно по-малко количество. За около 22 охлювчета.

250 г брашно тип 45 или 55
5 g sуха мая
15 сл (150 мл) прясно мляко
20 г захар
40 г размекнато масло
5 г дребнозърнеста сол
1 жълтък за намазване

Тестото се приготвя в машината за хляб (лично аз използвам програмата за тесто за пица за 45 мин) или в кухненския робот. Разточва се на правоъгълник и се гарнира по желание. Pokazaniqt variant e s:
150 г прясно сирене за намазване (нещо средно между сирене "Крема" и "Филаделфия" - бел. прев.) + 150 г пушена сиомга (нарязана на дребни късчета) + настъргана грюийер (замества се спокойно с кашкавал - бел.прев.) + орехи + няколко стафиди
Навива се на руло, като леко се разпъва при навиването, за да се изтъни (като при оформянето на франзела) и се нарязва на кръгчета с дебелина 2-3 см. Охлювчетата се поставят в тава и се оставят да втасат на стайна температура около 30 мин (зависи от темературата в стаята). Намазват се с разбит жълтък и се посипват със семе (в случая сусамово). Пекат се 15 минути в предварително загрята на 200°С фурна.


Общи условия

Активация на акаунт