Деца с увреден слух - 6

  • 42 621
  • 481
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 950
Един от докторите ми каза,че ще проговори като останалите деца,,...те и останалите проговаряли до три години,да не се притеснявам,след като бил слухопротезиран и той щял да проговори,,.Но не е наясно ,че при нашите деца по различен начин тече това.
Успя ли да му обясниш ,че това проговаряне не става ей така от самосебе си ,а е резултат на много труд да не кажа къртовски труд ?
Важното е че са се съгласили да ви преразгледат решението  Peace

tina_v ,аз лично не бих бързала ,многократно сме обсъждали в темите ,че е добре  детето да носи поне 6 месеца СА и тогава да мислите за имплант .

# 151
  • Мнения: 47
Здравей  на Fen i на останалите дами,
Не знам колко се убеди,ще стане ясно следващия път ,когато се явявяме.Те са далеч от тези наши проблеми и не съм сигурна какво ще стане тогава.Но здраве да е,не сме първите и няма да сме последните.Да ми е здраво детето,ще се работи с него и дано нещата потръгнат.
Приятен  ден на всички!

# 152
  • Мнения: 2 543
tina_v, здравей и добре дошла!
Не ни пишеш колко все пак е увреден слуха на бебето? Какво показа аудиограмата?
Аз също съм за периода със слуховите апарати - не толкова заради бебето, а заради родителите. Поне малко да се информират и спокойно да могат да вземат решението за имплант или слухови апарати. Напоследък все по-често си мисля, че много лесно препоръчваме имплантацията, без да отчитаме, че за всяко семейство това би трябвало да е решение, което се взима внимателно и истински обмислено. При безкрайно недостатъчната информация, която имаме тук, мисля, че поне малко повече време трябва да се дава на родителите. Мисля, че всички ще се съгласите, че е малко стресово веднага след поставянето на диагнозата да ви кажат и за имплантацията. Човек още не е осмислил, че детето му има някакъв сериозен проблеми и веднага чува за нещо, което ще "премахне" проблема. В кавички, защото рано или късно родители ще разберат, че имаплантацията не е лечение. И така често се получава, поне според мен, родителите да решат да имплантират детето незабавно, за да живеят колкото се може по-кратко с мисълта, че нещо му има. Това не са просто мои измишльотини - така е навсякъде по света. Това е проблем, който предстои за разрешаване и в по-цивилизовани страни от нашата, какво да говорим за тук... Всички говорят за реалистични очаквания на родителите и колкото по-информирани са те, толкова по-малко ще е разочарованието им при проблемите, които срещат в бъдеще. Поне от моя опит ще кажа, че това, че се показват само най-добрите резултати като пример, е подвеждащо и нечестно спрямо всички останали. Така със сигурност не се създават реалистични очаквания у никого.
Разбира се, бебето на tina_v е достатъчно малко, за да има всички шансове да е един от успешните случаи на кохлеарна имплантация и от сърце им го желая. Но ако имам право изобщо да давам някакъв съвет, той би бил да използват малкото време, с което разполагат, за да се информират наистина добре. Кураж и успех!  bouquet

# 153
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
tina_v, добре дошла  Hug
Момичетата правилно са те посъветвали, потърси и второ мнение във ВМА. На този етап, предполагам, че са ви изписали СА е хубаво да ги сложите. Може да се регистрираш в сайта на Джон Трейси клиник, от там ще ви изпратят съвети как точно да привикне бебето със СА как да ги "изполват" родителите в тази ранна възраст и т.н. Ако наистина има остатъчен слух около 80ДБ при добри настройки би трябвало да има ефект. Само не разбрах, само 1 СА ли са ви изписали от Исул?
Не знам как сега стои въпросът с имплатациите на дечица под годинка. Преди 4г, когато имплантираха синът ми бяхме чели доста за и против имплантациите на деца под 1г. , беше доста рисково (става въпрос не за България), но все пак си беше преди време... Четете и търсете мнения, имайте предвид, че самата кохлеарна имплантация не е края, а е едва началото на всичко. Тепърва ще предстоят, настройки, упорита слухово-говорна рехабилитация, за да може детенцето максимално да се възползва от това устройство. И най-важното, не се поддавайте на отчаяние, или въпроси като от какво е станало ( в над 90% от случаите не се разбира от какво е), няма смисъл, носи само болка, а полза за детето никаква. Пределно ми е ясно, ще след изживения шок от новината ви се иска всичко да се развива възможно най-бързо, но уви, не става. Трябва да се въоръжите с много търпение. Проучете всички за и против, проучете двата вида импланти за Б-я, проучете дори къде евентуално ще ходи на рехабилитация детето като попорастне... Успех ви желая!

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 13:42 от PetiaK

# 154
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Момичета, благодаря Hug на всички за милите пожелания, Венци е вече "миж" (мъж) Laughing!

# 155
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Гале, да ти е жив и здрав малкият-голям мъж! Много радост, усмивки, успехи и късмет му желая!
(малко късно се сетих Embarassed, но от сърце  Hug)

# 156
  • Мнения: 55
Здравейте, дами! На мен лично никой не ми е казвал точни цифри, но на изследванията от Варна пише следното:
ляво ухо: възпр. -8% snr -9%; стимул - пик 79,4dB / дясно ухо: възпр. 7% snr -8%; стимул - пик 66dB. На изследването в София никъде не е посочено каква е загубата, а самото изследване представлява звукови вълни отчетени на различни dB.
По въпроса за бързането! Аз наистина съм много нетърпелива, но никога не взимам прибързани решения. Точно по тази причина потърсих помощта ви. През уикенда изпратих запитване до Medel за мин. възрастова граница и те ми отговориха, че най-добре е на 1год. Възможно е и след 5месец, но рисковете преди 1год. са по-големи.
Момичета, знам че импланта не решава проблема, а просто дава някакъв шанс, на което и всички разчитаме.
Благодаря отново, че ви открих! Питайте и пишете каквото се сетите.
 Hug и доскоро!

# 157
  • Мнения: 55
P.S. СА ни е само едно, но с две отливки и редуваме ляво и дясно ушенце. Взехме само едно по съвет на доц.Спиридонова, като използвахме парите, които "Социални" отпускат - 1200лв. и доплатихме още 530лв. за апаратчето. Доц. ни каза, че дори и след евентуално имплантиране, пак ще продължим да го ползваме за др. ушенце.

# 158
  • Мнения: 239
Честит рожден ден на патерица на малкия голям венци да е жив и здрав и много много да радва мама и тате.  bouquet newsm59 Tada

# 159
  • Мнения: 47
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ОТ НАС!
ДА Е ЗДРАВ,ЩАСТЛИВ,ДА БЪБРОРИ МНОГО И ДА РАДВА МАМА И ТАТИ!!!     nbirthday Tada smile3501

# 160
  • Мнения: 33
 newsm59  ura Честит рожден ден на Венци!
Много , много здраве и усмивки на цялото семейство![/color]

# 161
  • Мнения: 147
Здравейте , имах проблеми с интернета ,а после нямах възможност да пиша. С закъснение искам да честитя миналите празници и имениния ден на Йоанчо . Общо взето ние сме добре , не иска много много да ме слуша , стана много палав ,буйстваме много 5 минутки не седи на едно място, а за обучение да не говорим в движение ако мога да подам някоя информация .Ако му е на кеф повтатя почти всичко което му кажа, макар и много развалено и различно но пак е нещо.
Подариха ни яре (малко на коза ) и Реджеб го храни с мляко и му се радва много .  Hug
А колкото до ТЕЛК а за пореден път се убедих , че навсякъде е различно . И нас ни орязаха много но не съм обжалвала , не ми се занимаваше . За ушите минахме от Хасково ни дадоха 60% и ни пратиха на очен телк в Пловдив където са дали 70 % за очите но общо на телка са сумирали 79% без чужда помощ срок 3 години , взех и със задна дата.
tina_v-Добре дошла , разбирам те какво изпитваш една година мина от както го слухопротезирахме все още ми е трудно да свикна с мисълта, че цял живот ще е с  апарат и имплант. Но ме утешава това , че рано или късно все някога, ще проговори с тяхна помощ. И хубавото във вашия случай е че сте разбрали много рано, и няма да загуби кой знае какво и ще навакса загубата бързо.Да ти кажа и ние имаме много малко остатъчен слух но със слуховия апарат чува много добре , затова по добре не бързай за операция . Една годинка не е късно за операция но 6 месечно бебе според мен е малко ,тъй като едва ли България са оперирали толкова малко бебе. Гледам ,че и в ИСУЛ са почнали да оперират малки деца ,но и от Цветков съм много доволна .Впрочем никой не споменава отдавна но и питайте и за противоменингитната ваксина , аз поради някои причини не можах да го ваксинирам , но е добре да се ваксинира преди операцията. Даже се се запитвам ,дали е редно сега да го ваксинирам след операция.
Честит Рожден ден на малкия юнак , нека радва мама и тати с много думички.
 newsm59  party023  Gift  bigdance2

# 162
  • Мнения: 554
Здравейте!

Честит рожден ден на ВЕнци и от нас на патерица! Да е здрав, много весел, много успехи и късмет!

Аз също имам една чуденка. Сега ще започнем работа с логопед, но не знам кога да започна да водя Елина в детската градина на Орехова гора. Да изчакам ли докато достигнем ниво, за да различава реч? Другото, което ме притеснява са болестите в детската градина. От Юни почти всеки месец пие антибиотик.

Моля за съвет

# 163
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета!
Няма ме напоследък, защото разни тревоги има около наши близки приятели и техните дечица, та нещо хич не ми се пише....
Честито на Венци и от мен на патерица и благодарности за вашите пожелания за Йоан.
Включвам се само да кажа за противоменингитната ваксина. Не зная какви ваксини сте правили на децата си, но по принцип педиатрите сега препоръчват Пентаксим, която съдържа в себе си ДТК+полиомиелит и Хемуфилус инфлуенца тип Б.  Обаче това е само един от многото причинители на менингит. Другата ваксина е антипневмококовата Превенар. Тя е за деца до 2 години. Тъй като навремето не се е внасяла у нас, моят Йоан я няма. Само че след имплантацията взе да прави често ушни инфекции и определено има нужда от противоменингококова ваксина. Такава за големите деца (над 5 години) е Пневмо 23. Отзивите за нея не са толкова добри, но каквато-такава. Затова, ако дечицата ви са все още малки, поинтересувайте се за Пентаксим и Превенар, дори и за децата ви без увреден слух. Цената обаче е много виока - около 140-150 лв. на прием, а са нужни 3 приема през 2 месеца + реваксинация около годинка и половина. Ако вече сте правили ДТК+полио по ЗК, има ваксина Акт Хиб, която е само за хемофилус инфлуенца и мисля, че се правеше след годинка. Има и противоменингококови ваксини, но още не съм ги проучила, знам само, че са за след годинка.

# 164
  • Мнения: 554
Относно ваксините...
Ние направихме на Елина Превенар, тя беше на 2,8 тогава. Заедно с нея й сложихме и менингококовата. По препоръка на лекувашият й лекар от Инфекциозна доктор Мангъров, той й ги прави. Поставихме и срещу Хепатит А и ротавируси, причиняващи разтросйтво и повръщане.
Тъй като Елина боледува от Хемофилус Инфлуенца нея не сме я правили.

Общи условия

Активация на акаунт