ИЗРАЕЛ - 17 понички се пържат за Ханука :)

  • 33 177
  • 294
  •   1
Отговори
# 195
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Gift Весела Коледа и от мен! חג מולד שמח  santa2 Hag Molad Sameah!   Nature Snowman

Sarrah, благодаря за поздрава! Разходи се из Витлеем както правят и пилигримите: http://uk.youtube.com/watch?v=ENGUeRt_gXM Или пък разгледай Назарет  Wink http://www.3disrael.com/north/nazareth.cfm

jakinik, при вас се е получило обратното на нашето положение - ние сме двама и с три късметчета няма как да има ощетен, а при вас - много хора и за къде сте с 3-4 късмета  Laughing И аз нямам търпение за баница с късмети! Аз правя и за свекърите, но тази година няма да има кой да им прави...  Thinking Може би ще им занеса една още този петък, те обичат баничка  eat (освен свекърва ми, която не яде нищо, съдържащо глутен, т.е. тесто не яде!) Ще очаквам снимките с нетърпение!

Петя, ние имаме подобни свещничета, мисля общо 4, но почти не ги вадим от шкафа. Нашите са по-прости, твоят е много оригинален - като котлон и тенджерка  Peace
Формата на нашите е подобна на тази:

Боряна, може би го имате вече този речник, той е много популярен сред израелците, не знам да използват друга програма... Иначе е платен, само демо-версията е безплатна, но дава синоними, тълковен речник, освен от иврит на английски, аз съм сложила и немски и френски, руски също...  Mr. Green Лека-полека ще научиш буквите (все пак азбуката е само от 22 букви (+ 5те крайни)[/size], а, ако директият превод на български не е нагласен, ползвай и SADictionary само за превод от англ. на бълг. - той поне е класика  Grinning

Подарих сладкарска книга на любимия - Содот метоким (=сладки тайни) на Карин Горен - една от най-известните сладкарки тук. Сега ще правим поразии в кухнята  Joy и ще изненадваме близките със сладкиши (Амен!). Иначе аз правя само 4 сладкиша, понеже не съм почитател, но ще внесем разнообразие    chef
 


# 196
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мишимади, честит ти именик - да ти е жив и здрав и все така да ти е подкрепа,  обичащ съпруг и грижлив татко!

Греяно вино за наздравица, затопляне и добро настроение!  Grinning

# 197
  • Мнения: 2 952
  Моят мъж  го донесе това свещниче  от Китай. Мислях, че и тук има подобни.

  Тук си е работен ден днес ....какво ти Коледно настроение  Simple Smile....Който си е вкъщи бива , но за работещите навън  Whistling... Дайте да се съберем неработещите да си обменим вируси  hahaha  . Всичко живо - болни!  ooooh!

   Честит  Имен Ден на синеокото момче , Мишимади!
   
  Заплес съм !

# 198
  • Мнения: 51
Здравейте на всички! Честита Коледа на всички,които празнуват!
Страхотни неща сте изписали,много интересни! Снимките на Петя все не смогвам да ги разгледам.

Честито на именника на Миши! Да е жив и здрав!

Благодаря на всички за споделената радост от 1-вото зъбче  Grinning
Веднага бързам да ви се похваля,че това малко човече май с часове се развива Simple Smile След зъбчето като започна едно ми "говорене" за няколко дни вече казва "Та та","ба ба" и "ма ма"  Shocked аз колкото и ад се зарадвах направо не мога да повярвам,но тя смело си ги повтаря Simple Smile

Иначе пак другото зъбче ни мори и затова нещо не мога да смогна да ви пиша.

Ех Пете, като нищо може да си спретнем една срещичка форумска като се пооправи времето/ако имате желание разбира се!

Борянка,наистина се иска може би малко време да се приемете взаимно със свеки.Всичко щер се оправи щом имаш подкрепата на мъжо  Peace

На всички пожелавам много хубав и приятен празничен ден! МАкар да вали и да е студенко............


"Няма нищо по-хубаво от лошото време"!!!

# 199
  • Мнения: 610
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!

Най- искрени благопожелания за здраве, щастие и много късмет за вас и вашите семейства !

# 200
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка,мъж ми като се прибере ще го дръпне а и плати за да имаме пълния формат аз още нямам карта а и незнам как се ползва  Embarassed и здравна каса нямам това ще е след празниците.
Пете аз закъснях за Ханука ,но както разбрах следващия празник ще е Песха ама аз много обичам хляяяяяяяяяб Sad ще чакам да разкажете като наближи празника как да го подготвя за мъж ми Simple Smile
Ми6и честит ти именник   ura
Аууу и първото зъбче на Снежи на детенце newsm81

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Абе ей, хора, какво е това писане бе Heart Eyes.
Само един ден ме нямаше и сте изписали толкова много. Но аз съм упорита и всичко си прочетох.
Весела Коледа ви желая. Ние вчера бяхме у свекърите (така де що аз да се моря да готвя Wink). А девер ми успя да се прибере точно преди вечеря от Италия, щото не беше сигурно. И така пълна къща. Паричката се падна на племенницата, ама с малко мошеничестване. Видяла я че е по средата и когато свекъра посегна да отчупи за мъжа ми това парче, вика "дядо карай по края" Joy - маймуна.
Още нещо щях да ви казвам ама ... ЕГН-то нещо Joy

п.п. Пете страшни снимки.

# 202
  • Мнения: 2 952
  Направих руло и отиваме  у свекъра с  другия народ   Crazy ....Почерпете се виртуално с моето бързо руло :



  Със  сладко от  фурми е  вътре, а отгоре полях с разредено сладко в 1 чашка вода + 1 л. нес кафе ... Това успях за 30 мин да сторя - бързо е , но е вкусно и много леко , защото в тестото има само 4  яйца , 10 л. захар и 10 л. брашно. Никакво олио , никакво кис. млеко ...Може за вкус да се направи тестото с какао например , може с кафе  ...Може да се  намаже с каквото си поискате. С течен шоколад  и  орехи става страхотно. Може отгоре с пудра захар ....Може  с разтопен шоколад да се направят "нишки" отгоре ...после се втвърдяват ....Може и да се облее с топен шоколад  ( в микровълновата  е по-лесно от водна баня ,но не на максимум , че замирисва на изгорял шоколад). Как набързо изстрелях сума ти идеи  Crazy  Simple Smile .

 Близнаците , и на  твоето семейство ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

 Снеже ,аз съм   винаги готова за среща като се стопли !

 

# 203
  • Мнения: 13
Еми Петенце , не за друго ми щото съм си малко импулсивна ... и си пиша ко ми е на сърцето !
Мен Коледната треска си ме тресе и си мисля ,че сички така и те  hahaha Joy Crazy
Смисъл малко не съобразих ,че сладурковците са малки , ще има да учат за празници и традиции -ко що ... ПъК и си казвала , че ако сложиш нещо свързано с Исус  с мъжа ти ще се гледате леко на въпреки нали ( това в предишни постове си споделяла ) , та малко нетактична излизам ! За тва беше извинението  Wink bouquet

Опа , айде ЧеСтиТ Имен ден и от мене на Мъжа на Миши .. Crazy  Wink

# 204
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Петеееееееееееее искам точна рецепта по-точно какво да направя за да не се счупи като го завивам и също колко време се пече,на колко градуса и как е сладко от фурми на иврит  Joy утре ще правя твоето руло така че не се скатавай а подробности подробности Simple Smile
Аз съм ужасна готвачка  Embarassed живеех си с мама или на кораба имам и по голяма сестра така че от мен се искаше да си оправя леглото.Помоооооооощ искам много ей такива простички рецепти Simple Smile
Благодаря предварително   bouquet

# 205
  • T"A
  • Мнения: 2 515
но както разбрах следващия празник ще е Песха ама аз много обичам хляяяяяяяяяб Sad

Борянче, до Песах има и други празници - Ту би'шват и Пурим - те са по-малки, но колкото за веселба - подходящи са  Party
Ти '80-та година ли си родена? Ако е така, не са ни големи възрастовите разлики  Flutter

Петя, рулото изглежда много апетитно  Peace Кога се върна, кога се разработи в кухнята. Приятно изкарване!
Ние бяхме канени вчера при майката на свекърва ми за палене на свещи, но мъжът ми отклонил поканата, знаеше, че приготвям Бъдни вечер.

Снежи, малката може би от сега се очертава бърборана  Grinning

Pesheck, племенницата ти е хитруша  Mr. Green Само паричка ли сложихте в питката?

На площада имаше голямо празненство с ханукии и детски изпълнения, мисля, че беше концерт за войниците или нещо подобно, но изглеждаше тържествено  bowuu

# 206
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Нямам костюм за Пурим  Cry Иначе щях да съм първа наредена Simple Smile
80 набор съм март месец родена жива риба вид шаран  Joy

# 207
  • Мнения: 112
Еех,Менти4ка,благодаря ти за идеята за виртуална разходка.Ще се разходя навсякъде ,където имам възможност.Пък ако е рекъл Бог някой ден и реално мога да ги посетя.Привли4ат ме тези местенца...Пак благодаря!

# 208
  • Paris, France
  • Мнения: 14 026
Да честитя Коледа на празнуващите. Ахнах от трапезата на Мента.

Мента, гювечите от България ли си ги донесла? Браво за Коледната украса и красивата маса. Какво сега, ще садиш ли памукова плантация Laughing на двора да идваме за реколтата?

Пете, Браво за рулото! Аз руло не правя. Винаги се начупва. Онемях от снимките в Париж. Ние нямаме такива, нали знаеш за обувките и обущаря. Трябва да хвана мъжо да ходим да се снимаме по забележителностите.

Боряна, без дъх останах. Много сте хубави. И си приличате като брат и сестра. С нетърпение чакам сватбените снимки и бебешките.

Тали, как е днес? Има ли подаръци? Ние цял ден си играем кротичко с подаръците.

Хайде, до скоро



# 209
  • T"A
  • Мнения: 2 515
НевенаHug  bouquet от България си ги донесохме, да, правим си яйца в гювечета  Peace
Каква памукова плантация, дърветата си се самоотглеждат на улицата, само не съм се покатерила, за да свалям памуците... Laughing Но с тези бодли на стеблото малко трудно ще ми е катеренето  Joy

Сара, дано имате възможност за някоя екскурзия в нашия край  Hug Ние сме си тук, ще ви посрещаме  Grinning

Боряна, защо шаран? В мътни води ли плуваш? Я, по-добре пастърва - срещу течението оцелява, пък и по-вкусна  Mr. Green С една година си по-малка от Петя, с две - от мен, Тали и Ханд. Другите още не са си признали възрастта  Laughing
Ще се снабдиш с костюм. Цял е костюм не е нужен, има по 20 шекела комплекти - заешки ушенца и опашка, крила и рогца на пеперудка, или ореол и крила на ангел...

Криси
, къде се губиш?  Confused

Петя, нещо по-горе прочетох, та ме подсети... В България празнуването на еврейските празници е по-лесно, отколкото в Израел празнуването на българските... Защото там има еврейска общност, децата ходят на еврейско училище и градина, Софийската синагога отбелязва тържествено празника. А тук общност няма. Е, има Ехуд Олей Булгария, но сбирките, които се правят, в голямата си част са за възрастни хора  Rolling Eyes Ако нямаш сред близките си приятели българи, всичко е на собств. усилия  Confused

Последна редакция: чт, 25 дек 2008, 19:11 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт