кога въведохте месото

  • 4 883
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Аz следвам схема, дадена от педиатъра. По4ти веднага zапо4нах с месо (zаради желяzото) , но в много малко коли4ество. Пюретата на Хип (меню) са много добри като съотношение, съдържат 6% месо.

# 16
  • Мнения: 1 449

Официални препоръки при захранване на възраст след 5-6 м.:

Месо = 6 м. (или в края на 1-ия месец от захранването)
Месо = 8 м. (или около 2 месеца след захранването)

* И двата подхода се препоръчват.
* Възрастта за месо е (беше) една от основните разлики между повечето европейски и американските схеми.
* Отложеното въвеждане на месо е доста критикуван подход през последните години. Факт е, че вече са налице промени.
* По-късното въвеждане на месо също има логика.
* Зависи като цяло от реда на въвеждане на другите храни, както и от количеството и честотата на предлагане на месо. 

# 17
  • Мнения: 511
На 9 месеца с пюре от тиква и пуешко месо на Hipp.
Oбъркала съм, сега погледнах в дневника на 8 месеца

# 18
  • Мнения: 4
Когато навърши 6м.Първото му месно пюре беше от пилешко месо. Grinning

# 19
  • панагюрище
  • Мнения: 179
На 7 месеца пуешко с картофи на Хип.

# 20
  • Мнения: 1 558
След 6-я месец Peace

# 21
  • Мнения: 141
На 7 месеца пуешко с картофи на Хип.

И аз така! Peace

# 22
  • Мнения: 179
Понеже и аз се интересувам от този въпрос ще спомена,че моето момче е почти на 7 м. ,от един месец вече хапва разни плодови и зеленчукови пюрета,и след прочетеното смятам месо да дам към 8-мия месец,т.е. 2 месеца след захранване.Още не съм давала и жълтък, може би е време да започвам,за да свикне и да е готов за месото.

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз давах след шестия месец по малко  Peace

# 24
  • Мнения: 2 111
2 месеца след началото на захранването въведох пуешко месо.Дъщеря ми беше на 8 месеца.

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На 7.01.2009,което ще рече на 6,5 месеца.Започнах с телешко,после заек,пуйка и пиле(през 3 дни нов вкус), обаче пилето нещо не го харесва.

# 26
  • into the blue
  • Мнения: 771
Аз също захраних с пилешко месо след 6 месец.
Постепенно въведох и другите меса,само заешкото не му хареса.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 152
Аз смятам да почвам в края на месеца, когато бебка става на 7 месеца с пуешко месо.

# 28
  • Мнения: 766
В началото на 7-мия месец, а жълтъка - в края на 6-тия. Смятам кашата да я въведа в началото на 8-мия.

# 29
  • Мнения: 316
На 6 месеца с домашно приготвено пилешко пюре!

Общи условия

Активация на акаунт