Отговори
# 285
  • Мнения: 46
mira_georgieva, Вигантола го давам от 21-вия ден,

iliana_cv, не се опитвай да диагностицираш. 100% си внушаваш. И ние се потим докато се храним, но аз не се шашкам.

Сасано, аз продължавам упорито да не се цедя, дори и когато пропускаме ядене, каквото изтече изтече. Особено откакто гърдите ми са меки, въобще не искам да стимулирам повече кърма с тая помпа. Много ме е страх от  хиперлактация. Затова още отначало възприех теорията, че бебка ще си стимулира колкото и е нужно, нито повече, нито по-малко. Но трябва да се има предвид, че моята Борянка е голямо сукало, т.е. ползвам я и за помпа Laughing

# 286
  • Мнения: 2 013
♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ не са ли много 26 градуса? Да не се прегрее детето?

Ами от както е родена живее на тази температура.Дано не и вредя,но нямаме проблеми за сега  Praynig Praynig Praynig

# 287
  • София
  • Мнения: 141
Ние не се организирахме преди обяд да излезем. Ама все пак и къщата малко трябва да прилича на нещо. Готвим се да излезем следобяд, дано да е хубаво времето. Ще излезем тримата, че нашият тати вчера беше на работа и бяхме сами.

Снощи хапнахме в 22 ч., беше много неспокоен, плака и накрая заспа към 23.30 ч. После се събуди към 2.30, но мъжът ми му сложил биберон и той взе че заспа и се събуди към 4. Тази нощ толкова ми се е спяло, че чувам детето да плаче. Поглеждам часовника, показва 5.30 и си казвам, че не може да ми се буди на час и половина и давам биберон, а той мрънка и започва да плаче. Поглеждам отново часовника и установявам, че не било 5.30, а 7.30 и детето вече е многоооо гладно  Joy

Деси, явно Мартиновците са така. А все му говоря, че вече е голям и не трябва да се храни като бебе, ама не слуша  Laughing

Сасано,
Марти ми направи две паузи от по 4 дни. Беше много неспокоен, напъва се, плаче. И двата пъти дадох дуфалак, въпреки че той се изака и двата пъи почти веднага след даването, така че не знам какво подейства. Термометърът обаче не вършеше работа. Много се притеснявам с това неакане.

Светланка, какъв разхлабващ чай му даваш, да опитам, въпреки че той не пие вода, не знам дали ще го пие  newsm78

Румяна,
по съвет на педиатъра давам вигантола преди къпане, дали трябва да се дава половин час преди хранене.

Илианка, недей да мислиш, че му има нещо на детето. сигурна съм, че е нормално. И Марти тази сутрин се събуди и главичката му беше потна, ама в стаята беше огряло едно слънце ...

Не знам дали правя добре, обаче не се цедя. Кога ли да го направя ... Когато е буден Мартин иска внимание, а иначе последните дни бяхме навън. Говорих с една коснултантка по кърмене и тя каза, че няма нужда да се изцеждам. Надявам се да не ми намалее кърмата.

# 288
  • Мнения: 386
Благодаря ви, моичета, за успокоението. Hug Дано да сте прави! Като се замисля верно може пак да са ни хванали коликите и за това да се поти -пъшка,охка, почервенява, напъва се, или пак му е трудно да си свърши работата smile3550   Ами то нашите тревожни майчини главици все нещо трябва да се притесняват Embarassed

И още нещо да ви питам- можем ли докато кърмим да пием нещо болкоуспокояващо, че вчера ми дойде МЦ. Аз си мислех, че поне няколко месеца ще имам почивка, но...  Crazy  Поне вече със сигурност ще знаем да се пазим че не ми се пише пак в някоя тема за "чакащи бебета през септември-декември" Joy

# 289
  • София
  • Мнения: 3
Явно доста бебчовци правят такава кърмаческа стачка. Аз пробвах да изпълня съветите на педиатърката:
- като я дръпна след 10тата минута да не суче и реве
- пробвах да я сложа на другата гърда- пак се дърпа, засуква, пуска, пак търси, пак засуква, пак пуска и така.

С две думи полза никаква. Сега като усетя, че наближава моментът да се изнерви и започвам да я люшкм докато суче и май се поуспокоява. мъка голяма...

Bubabo, и моят мъж все иска да я оставим да си реве и де си гледаме някой филм. Ама аз не я оставям. Педиатърката каза да не я оставяме да плаче, защото свиквала да реве и това после се превръщало в модел на поведение.
Сега имаме един люлеещ се шезлонг и я слагаме в него с бибата, завита и увита като в малко легълце, което се люлее. мъжът ми люшка с крак и гледаме филм. така бебка заспива спокойно и после само я местя в леглото. направо се родих с този шезлонг!

За вигантола- аз го давам след като навърши 1 месец, защото имахме жълтеница. дадох и на 20тия ден и се появиха червени пъпчици, защото не беше минала жълтеницата. сега го давам сутрин преди ядене в лъжичка с няколко капки кърма. после веднага се кърмими. Обаче ми се е случвало да забравя сутринта в 8-9 и тогава го давам преди следващото ядене- 11ч например.

И да се похваля- вчера ходихме с бебка на гояяяма разходка. Таткото  бута количката, ходихме по магазините, купихме на тати ново палто и костюм, после хапнахме навън, абе страхотен ден изкарахме. Дано има повече слънчеви дни!

# 290
  • Мнения: 2 013
Илиянче,как така ти е дошло?! Shocked
Аз знам,че докато кърмиш няма цикъл  newsm78
Аз вече взех да се притеснявам...ние не се кърмим,пък цикъл не идва...не че умирам за него,ама... Thinking

И Биси има такива моменти,в които се опъва,пъшка,напъва се,поти се,почервенява и понякога отказва да яде.Понякога дори след като пръцне почва да плаче  Laughing
Вижда ми се нормално Hug

# 291
  • София
  • Мнения: 179
Момичета, благодаря ви за отговорите.  Hug

Започвам да се ядосвам на моята педи.... как така не ми е казала да давам Вигантол.  #2gunfire Утре като ходим за ваксината ще я питам и дано не съм закъсняла.

Сасано, нищо не се отваря  Thinking

# 292
  • Мнения: 386
Рени, не е задължително това с МЦ. Доколкото знам, въпроса кога ще ти дойде е индивидуален и няма особена връзка с кърменето.  А това с пръцкането е голяма работа и при нас hahaha

# 293
  • София
  • Мнения: 529
maigto чая е Блевит Л. Той и моя сладур не пие вода, но чайчето е сладко и не го отказва  Wink
mira_georgieva не се ядосвай, не си изпуснала нищо. Различните педиатри въвеждат вигантола по различно време. Моята го изписва от 28-я ден например.

# 294
  • Мнения: 9
Здравейте ние днес се прибрах ме от Самоков където беше слънчево и топло, а като пристигнах ме в София дъжд, вятър, чак съжалих че сме се прибрали. Да ви кажа и ние сме май в стачка голямо дърпане и мрънкане настава докато ядем. Иначе и ние все още се храним на 3 часа и през нощта невярвам скоро да се откаже. Ние като не сме акали 24 часа пием чай на Блевид Ел и аз и той и след известно време сам си свършва работата а ако е много запечено положението на помощ идва термометъра. Е това е от нас за сега.

Лека и спокойна вечер

# 295
  • Мнения: 22
Ние вчера бяхме 2 часа на разходка в Банкя. Беше страхотно! После още 2 часа в Западен парк. За съжаление днес не успяхме да излезем, защото чистихме цял ден и сега направо съм каталясала...

Ninanb, направо ти завидях Simple Smile

Илианка, тъкмо се чудех дали има някоя мама която кърми,а е неразположена, защото от няколко дни имам признаци че ще ми дойде...

И ние сме само на кърма, но сигурно от гадните колики горкото много ръмжи, напъва се и се успокоява едва като се изходи или изпусне газове, а това е ужасно трудно понякога. И аз съм на мнение, че със или без капки е все тая, но все още давам Инфакол.

Лека вечер на всички и повече часове сън!

# 296
  • Мнения: 12
Здравейте момичета!

аз да ви се оплача, на мен почти ми спря кърмата Cry сега се опитвам какво ли не да направя но без резултат..., каквото стане пък в крайна сметка! Това си мисля, че се получи защото бебка не искаше да суче от мен и аз  дохранвах заради истеричния и плач...и сега от отва дохранване нямам кърма. Разбира се помогна и една обида от свекърва ми на която аз си замълчах и след това се скъсах цяла нощ от рев и на сутринта в гърдите ми почти нямаше нищо Sad имам един въпрос към тези от вас които дохранват с АМ: когато дохранвате първо предлагате ли гърда и ако е така вашите бебета тръшкат ли се на нея ?(защото Йоана го прави) и моя мъж твърди едва ли не, че съм я отбила с тези шишета! Уффф толкова непрекъснато мисля за тази кърма, че само си внушавам глупости и тя вярно ще вземе да ми спре от притеснение по скоро!

Илиянка на мен ми дойде МЦ от няколко дни и ме понаболява ама се търпи...имайки предвид болките преди да родя по същия повод.....незнам дали се пие нещо докато кърмиме Confused

прегръщам ви всичките Hug

# 297
  • Мнения: 386
Орлинка, успокой се на първо време Hug! Дори и да ти спира кърмата, не е най-страшното нещо! Важното е Йоанка да е сита и да расте здравичка! Питай в кърмаческия, ако искаш, там могат много да ти помогнат!

А се поинтересувах и може да се пие Нурофен и Парацетамол(това за други случаи де).

# 298
  • Мнения: 616
Миличка Орлина знам какво ти е и аз го преживях, той по същия начин не искаше да суче от мен а с цедене няма как да не намалее, неизбежно е. Аз преди да дам шишето предлагам гърдата първо понякога засуква и после давам и другата и чак тогава АМ понякога не се налага/много рядко/ друг път само като я вкуси и почва да реве и да търси шишето зависи в какво настроение е и колко е гладен. Друг път пък като дам шишето предлагам гърдата като се е позаситил и така всякакви схеми само и само да не спре ама натам отиват нещата. В момента само нощното и сутрешното кърмене съм запазила другите са както дойде  Crossing Arms
Но майната му важно е детето да е наядено вярно кърмата е най-доброто за него и аз исках да кърмя друго ама като не става не става и това е не се обвинявай и в никакъв случай не реви  Naughty успокой се и си гледкай детенцето  Hug

# 299

Общи условия

Активация на акаунт