Открит е магазин на немската верига dm във Видин

  • 23 517
  • 114
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 595
Не съм ходила но им се обадих по телефона. За съжаление трябва да изчакаме още малко до края на Юли
Благодаря за усилията !   bouquet

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Момичета, искам да ви попитам дали сте ползвали слънцезащитните продукти на DM и ако да - какви са ви впечатленията от тях? Гледах ги, че са на доста приемливи цени, но като качество как са?

# 77
  • Мнения: 7 605
Момичета, искам да ви попитам дали сте ползвали слънцезащитните продукти на DM и ако да - какви са ви впечатленията от тях? Гледах ги, че са на доста приемливи цени, но като качество как са?

Ami az bqh pisala, 4e ot godini gi polzvame i sme mnogo dovolni. I detskiqt e hubav (sin spray).

# 78
  • Мнения: 7 605
Дедо, съжалявам, че не zапаzих броя на Списанието, но витамините с лоШата оценка мисля, че не ги видях в българския ДМ. А теzи, които аz купувам или ги няма като оценка или са били с добра оценка. Поне това ми е останало в съzнанието. Росман и Шлекер нямам наблиzо, така че паzарувам почти само от ДМ. Но определено от таблетките zа миялната Денк мит съм точно толкова доволна, колкото и от Сомат или Калгонит. Само че раzликата в цената е огромна, нали? Наясно съм, че теzи в другите дрогерии сигурно са съЩите, но нямам директни наблюдения. Факт е, че много вериги тук продават продукти на иzвестни марки, но под друго име. Предполагам, че е така и с продуктите на ДМ. Научила съм се, че тук високо качество не винаги струва много пари. Искрено се надявам, че и в България един ден Ще стане така.


 

Saglasna s Mileto  Peace I az polzvam produktite na Denk Mit i sam dovolna, vkl. i tabsovete za sadomiqlnata.

Dedo, nali znaesh 4e dm nqmat sobstveno proizvodstvo?  Wink

# 79
  • Мнения: 803
Цитат на Tatjana:
Dedo, nali znaesh 4e dm nqmat sobstveno proizvodstvo?  Wink
[/quote]

Tатяна, хвана ме на тясно с този въпрос Grinning
Разбира се, че нямат собствено производство, имат собствени марки. Така наречените Private Label. Това са Balea, Sundance, Jessa, Das gesunde Plus ,DONTODENT,  Denkmit ,Dein Bestes  и още двадесетина. Всяка с по 40-50 артикула. Това означава, че те продават на 80% от асортимента си само собствени марки.

Как се създава такъв продукт. Сътоветният одел в ДМ се обръща към производители, например Арома София, Рубела Рудозем и Ален мак Пловдив и им дава задание: Ето една паста за зъби с определени характеристики, 125 мл, с такъв дизайн на опаковката... ще ми направите ли по еди-колко-си хиляди на месец , ще ви ги плащам след половин година и ще ми струва ли 10 цента?
Един от трите е на зор и се навива с много изстискани сили да я направи. Тези производители не са никак малко. Членуват в PLMA (Private Label Manufacturers Association) и си имат ежегоден панаир в Амстердам. Това е така, защото всички дрогерии и супермаркети работят на този принцип.

Каква е целта на собствените марки - да имаш най-ниската цена на рафта, с компромиси в качеството, но контролираш живота на артикула, доставки, акции, реклама, стабилна норма на печалба, имаш независимост,притесняваш доставчиците на сродни артикули, както и конкуренцията. Докато и тя не намери производител с по-ниска цена и ти започнеш отново да извиваш ръцете и да търсиш по-ниски разходи: На пастата ще махнеш картонената кутия, на омекотителя ще сложиш азиатски аромати, ще поръчаш чорапките в Китай, а не в Турция.
Ей, т'ва стана малко като лекция...но го изписах, защото не разбрах какво питаш  bouquet
А още колко много мога да ти разкажа Sunglasses
 

# 80
  • Мнения: 4 700
Дедо, всичко, което си написал на мен ми е ясно. Сигурна съм, че и на Татяна и е иzвестно. Само че с едно не съм съгласна. А именно zа качеството. И точно както си го написал, таблетките zа миялна Денк мит със сигурност са пройzведени от Хенкел или Проптър и Гембъл или друга иzвестна марка, чиито таблетки струват няколко пъти повече. И теzи фирми не се съгласяват, само zаЩото са на zор.  Naughty

# 81
  • Мнения: 7 605
Pak saglasna s Mile  Laughing
Beiersdorf primerno (Nivea) reshavat, 4e da proizvejdat 500.000 dushgela im izliza po-evtino, otkolkoto 300.000 koito mogat da plasirat pod markata Nivea. Ostanalite 200.000 gi prodavat na dm primerno, na po-niska cena s uslovie da gi prodadat pod tqhnata targ. marka. Tova e obshtestvenna taina v Germaniq  Wink  Zabelejete samo prilikite mejdu produktite na Nivea Men i Balea Men - i opakovkite, i vsi4ko. Nqma slu4aini neshta  Wink

# 82
  • Мнения: 803
Не бих искал да съм груб, но сте далече от истината, момичета.
Големите фирми - Байерсдорф, Хенкел, Проктър, Униливър, Рекит-Бенкизер не произвеждат собствени марки на дрогерии и супери. Това, което определяте като обществена тайна, са градски легенди Laughing  Искате ли списък на фирмите, произвеждащи козметика, препарати и хартии като частни етикети за немските супери Алди, Лидл, за Росман и Шлекер? Ще се изненадате, че има и български фирми, че немските фирми са с непознати имена, че 75% са полски производители.
А пък ние с пълненето на тази тема и държенето й на първа страница направихме добра реклама на ДМ Wink
Истината е, че вие я харесвате като потребители, аз я оценям от друга гледна точка. И оценката ми не е отрицателна за търговеца, напротив.

# 83
  • Мнения: 4 717
Искате ли списък на фирмите, произвеждащи козметика, препарати и хартии като частни етикети за немските супери Алди, Лидл, за Росман и Шлекер?

Не, искаме да ни кажеш кои са фирмите, произвеждащи за Д&М? Laughing

Оценяваме дейността ти в тази сфера, сигурно е много интересна работата ти, но ние сме просто потребителите и важното е, че сме оценили продукта ползвайки го.
За мен също качеството е на ниво.Не виждам нищо лошо полски или БГ фирми да произвеждат за Д&М(за когото и да е), стига качеството да е контролирано и да можем да имаме доверие давайки си парите Peace

# 84
  • Мнения: 803
Me_and_baby
Цитат:  Не, искаме да ни кажеш кои са фирмите, произвеждащи за Д&М? Laughing



Не мога, мила. Нямам право, ако те не го разрешат. А аз все пак съм имал професионални отношения с тях. Изброих други, защото още не  са субекти на нашия пазар. Но никоя от тези вериги не обявява в публичното пространство производителите на собствени марки, както и обратното. Това е описано като строго конфиденциално в договорите.
Но това не е съществено за нас. Ти си права - доволни ли сте, ползвайте продуктите. С това смятам да закрия участието си в темата.
Поздрави на всички, благодаря за интересните разговори.

# 85
  • Мнения: 221
Здравейте, пуснах запитване в сайта им относно магазина в София. Ще си почакаме още известно време Rolling Eyes Публикувам отговора, като се надявам да съм ви била полезна с инфото Simple Smile


Здравейте,
Магазините в София ще бъдат открити в началото на месец август.
За точните дати, моля следете на нашия сайт.
Поздрави,

Evelina Velikova
Leiter Marketing und Einkauf
dm Bulgarien EOOD
Okolovrusten put 260, Hyundai Center, Bl.A, Fl.1
1766 Sofia
T +359 2 421 0292
F +359 2 421 0270
M +359 895 501 663
evelina.velikova@dm-drogeriemarkt.bg
www.dm-drogeriemarkt.bg
From: info@dm-drogeriemarkt.bg [mailto:info@dm-drogeriemarkt.bg]
Sent: Wednesday, June 10, 2009 11:15 PM
To: !G-SF -marketing
Subject: Формуляр за връзка

# 86
  • Мнения: 4 717
ей го къде е Август, много бързо ще дойде Hug

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 116
здравейте Hug по-напред в темата бях чела,че сте доволни от пастата за зъби,може ли някой да пусне линк как изглежда  bouquet

# 88
  • Мнения: 4 700


Това е единият вид.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 116
Миле,благодаря Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт