Великденски пости

  • 95 448
  • 495
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6
Здравейте мами, от 4 год. правя великденскити пости, и единственото сладко, което съм си позволявала, е локуми вафли, кадаиф. Приветствам всички които го правят за първи път : newsm10
 

# 136
  • Банкя
  • Мнения: 823
За шоколада и аз се чудя какъв да е  newsm78 После като отида до магазина ще ги огледам. Бях си харесала черния Своге с лешници, но незнам дали е постен, ще проверя.
Обикновеният черен на СВОГЕ със сигурност не е постен, има мляко или суроватка, не помня точно.
Аз през Коледните пости си взимах на Lindt, те имат с различни проценти какао и повечето са без мляко. Peace

# 137
  • Мнения: 5 228
Brazilka, мерси! Сега правя пълнени чушки със соева кайма, гъби и булгур, и сърми със стафиди. Мисля да ги опека заедно в глинен гювеч.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Кажете ми какъв черен-постен шоколад похапвате  Praynig.  Поне кафенцето да има с какво да си изпия.
Тук Има рецепта за постен шоколад, аз си признавам, че го записах, но още не съм го пробвала.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 13:03 от Анелиз

# 139
  • Мнения: 214
Анелиз, мерси   bouquet
Своге, със сигурност имат краве масло, но ще проверя за Линд  Wink

# 140
  • Мнения: 5 228
От марката Clever на Билла има напълно постен шоколад - Bastet по времето по време на миналите пости го препоръча.

# 141
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Момичета , уж попрегледах темата , но не съм сигурна дали сте говорили за сусамовия тахан.
Ако не сте , да ви напомня , че е чудесен за подслаждане смесен с мед , съотношение такова, каквото ви се харесва на сладост.
Тахана от сусам е 2 вида - препечен , кафеникав на цвят и не печен - бял . На мен лично повече ми допада печения.
Става и да се облее със сместа и постен сладкиш или сутрин да се намаже на филийка.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 1 179
От марката Clever на Билла има напълно постен шоколад - Bastet по времето по време на миналите пости го препоръча.
Ooooo, супер  Peace. Аз бях решила, че няма да намеря никъде и ще правя.

Днес сготвих тиквички с ориз и станаха невероятни.

# 143
  • Мнения: 2 035
Здравейте момичета!
Май ми е време да се запиша и тази година в любимата ми тема  Hug
Тая година ще ми е 8-ма под ред от както постя стриктно целия 40 дневен пост, но за толкова години така и не можах да разбера сухата сметаната мога ли да го ползвам или не (обожавам кафе със сметана), до сега никога не съм си я позволявала по време на поста, но всички се опитват да ме убедят, че няма нищо животинско в нея....
Та някой знае ли да ми каже със сигурност, дали е вярно?  newsm78

# 144
  • Мнения: 804
 Аз купих огромна тава със спанак и менюто ми е спаначно, баница със спанак, спаначена супа и ориз със спанак Crazy
Духовния пост и за мен е важен, опитвам се да съм по-добра, търпелива и да прощавам. Забелязвам колко съм изнервена и нетърпима понякога, за това ще се опитам да се поправя Blush

# 145
  • Мнения: 3 550
Някой ми беше казвал, че се продава и растителна сметана. В Т-Маркет я бяха виждали. Иначе, масово сухата сметана май е животинска. Аз не пия каф, така че тя не ми е много на дневен ред.
В Своге-нския натурален шоколад има краве масло. С какаово масло са натуралният шоколад на Clever в Билла, нат. шоколад на Милнекс (имат фирмен щанд в Халите) и така твърдят и за един нат. шоколад, който продават на килограм в магазинчето за кафе и чай на пазар Ситняково. Шоколадите Lindt изобщо не съм ги чела, защото са ми скъпи.
Вчера и днес ядох кис. зеле с ориз, за утре съм намислила зелен боб. В един момент обикновено проблем ми станат закуските. Добре, че напомнихте за сусамовия тахан с мед. Обичам също да правя филия с шипков мармалад, поръсена с орехи.

# 146
  • Мнения: 613
Супа от kale (къдраво зеле) с картофи ми е днешното меню. Опитах се да направя някакъв постен вариант на любимата ми супа Тоскана (zupa Toskana).

Извинявам се на тези, които това не ги интересува, но забелязах, че има и други постещи от САЩ.

Ако прочетат това, имат ли идея дали тук изобщо има или се продава някъде соева кайма? (и как изглежда  newsm78)

# 147
  • Мнения: 728
Здравейте,
brazilka , благодаря ти за отговора, верно, че беше в събота, аз просто съм забравила.
Иначе за разстителната сметана има доста такива, да не кажа болшинството са такива, трябва само да се чете съдържанието на опаковката. За сухата и аз мисля, че е животинска, но пак трябва да се прочете.
И тук се продава соева кайма, има и готови кюфтета соеви и всякакви други неща. Предомно в диетичните магазини и големите супери.

# 148
  • Мнения: 3 550
Прочетох рецептата за домашен шоколад. Може ли някъде в БГ да се намери това кокосово мляко и на каква цена? Ако не, с какво може да се замени?

# 149
  • Мнения: 2 724
Кокосово мляко има в хипермаркетите. Последно си купих от Метро, но цена не помня.

Общи условия

Активация на акаунт