Великденски пости

  • 95 438
  • 495
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 110
Соево мляко съм виждала в магазините за диетични продукти. Около 4 лв./литър. За кокосовото - не знам.

Кокосово от Пикадили, купено вчера 2,70 лв. за кенче 400 мл.

# 256
  • Мнения: 3 094
Понеже все съм на педал и нямам време за нищо, оказва се че най се тачи у нас вегетарианската (постна) руска салата и постната веджи пица. Също правя сорбе (плодов сладолед), ама то машината го прави Grinning.

# 257
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Пикадили нямаме така че май скоро няма да пия мляко.Дай рецепти за салатата и пицата.

# 258
  • Мнения: 3 094
Ако питаш мен за пицата и салатата Simple Smile:

1. Пица - върху блата са нареждат нарязани на дребно по предпочитание и наличие в хладилника - гъби, маслини, домати, чушки, кромид лук, кисели краставички, настъгва се тофу, може да се прибяват на вкус типичните за пица подправки - риган, мащерка, розмарин и майорана. В бг вариант и чубрица. който обича може да си сложи и грах и царевица.
1. Руска салата - соева майонеза се разбърква с настъргано тофу, нарязани на дребно кисели моркови и кисели краставички, грах и царевица, назярани на дребно сварени гъбки и маслинки, намачкват се сварени картофи и се добавят на вкус лимонов сок и горчица.
3. Правя често и салата хумос.

# 259
  • Мнения: 3 550
Каква е тази салата хумос?

# 260
  • Мнения: 3 094
Каква е тази салата хумос?

Хумосът е сварен и пасиран нахут.....салатата става като към пюрето, което се продава готово по диетичните магазини, прибавям на вкус лимонов сок и студено пресован зехтин. Добавям на една кутия пюре по половин китка нарязан на дребно копър и магданоз, накълцвам на дребно кромид и чеснов лук и прибавям на вкус подправки по избор - най-върви сомак - типична арабска подправка, има я по диетичните магазини, червена на цвят. Може да се сложи черен или червен пипер, куркума, шафран, бахар, кимион......

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 15:56 от Bastet

# 261
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
да питам за това тофу,не е ли малко гадничко на вкус.Опитах кашкавал постен ама не бях въодушевена.

# 262
  • Мнения: 3 094
да питам за това тофу,не е ли малко гадничко на вкус.Опитах кашкавал постен ама не бях въодушевена.

въпрос на вкус, пък като се сложи в ястие и се сготви, въобще си е екстра , според мен Peace

# 263
  • Мнения: 2 724
Аз си настъргвам тофу върху салатата .

# 264
  • Варна
  • Мнения: 480
да питам за това тофу,не е ли малко гадничко на вкус.Опитах кашкавал постен ама не бях въодушевена.
И на мен не ми харесва особенно,не бих повторила

# 265
  • Мнения: 4 344
Bastet ,страхотни рецепти!  bouquetс удоволствие ще ги опитам!
mdr ,постните кашкавали"пицолино"и "мегле"са на вкус като обикновения.

# 266
  • Мнения: 3 094
Моля Hug.ако нещо друго - бързак-рецепта се сетя - ще пиша Simple Smile

# 267
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Каква е тази салата хумос?

Хумосът е сварен и пасиран нахут.....салатата става като към пюрето, което се продава готово по диетичните магазини, прибавям на вкус лимонов сок и студено пресован зехтин. Добавям на една кутия пюре по половин китка нарязан на дребно копър и магданоз, накълцвам на дребно кромид и чеснов лук и прибавям на вкус подправки по избор - най-върви сомак - типична арабска подправка, има я по диетичните магазини, червена на цвят. Може да се сложи черен или червен пипер, куркума, шафран, бахар, кимион......
прибавя се и тахина, няколко лъжици, за типи4но арабския вкус на хумуса!извън постенето и малко гъсто кисело мляко или катък, отстрани с питките!

# 268
  • Мнения: 3 094
Каква е тази салата хумос?

Хумосът е сварен и пасиран нахут.....салатата става като към пюрето, което се продава готово по диетичните магазини, прибавям на вкус лимонов сок и студено пресован зехтин. Добавям на една кутия пюре по половин китка нарязан на дребно копър и магданоз, накълцвам на дребно кромид и чеснов лук и прибавям на вкус подправки по избор - най-върви сомак - типична арабска подправка, има я по диетичните магазини, червена на цвят. Може да се сложи черен или червен пипер, куркума, шафран, бахар, кимион......
прибавя се и тахина, няколко лъжици, за типи4но арабския вкус на хумуса!извън постенето и малко гъсто кисело мляко или катък, отстрани с питките!
о, чудесно, че се включваш с мнение от място Hug

# 269
  • Мнения: 994
Аз пък правя фалшива руска салата по време на пости. Процедирам като за нормален вариант, но не слагам майонеза, яйца и колбас. Вместо тях, добавям наситно нарязан лук и подправям с оцет, сол и олио.

Общи условия

Активация на акаунт