Пускате ли на децата си чалга?

  • 24 579
  • 369
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 110
Чалга е много общо казано . Има песни и изпълнители които и аз харесвам въпреки ,че принципно не слушам чалга. Така, че да пускам чалга,рок,поп,денс...всичко ! Защо да налагам мой те желания. Малката ми дъщеря страшно много харесва народна музика, започва да подскача и се опитва да пее!

# 91
  • Бургас
  • Мнения: 529
Ужасявам се, когато видя невръстни дечица на по 2-3 годинки да кълчат кючеци на фона на някоя чалга  Shocked

И въобще, отдавате ли значение на музиката като част от възпитанието на детето още от най-крехка възраст? Нямам предвид само музика от типа "Мила моя мамо" и "Зайченцето бяло"......
Аз засега не отдавам особено значение на това. Но чалга - вкъщи  Shocked, дори и съответните ни канали на телевизора са премахнати  Naughty
А за кючеците на 2-3 годинки - нямам думи просто #Crazy

# 92
  • Мнения: 274
Не пускам чалга на детето ми, не слушаме подобна музика в къщи и за това и то няма интерес. На каквото е научено едно дете, това ще харесва.
 Казвам това, защото имаме едни познати на които детето по цял ден прекарвало пред известен чалга канал, и нямало как да го откъснат, зашото то много го харесвало ( на 3 год дете). За тях е голяма гордост как детето им се научило да казава "Да живее фолка"  #Crazy newsm78 Thinking това е толкова срамно и жалко, тръпки ме побиват че има такива деца и се моля детето ми никога да не ги среща.
Без да се обижда никой, просто мнение.

# 93
  • Мнения: 4 555
На каквото е научено едно дете, това ще харесва.
Не е задължително. В ранна детска възраст ще я харесва, но после в пубертета ще открие собствения си стил. Най-малкото това ще бъде след толкова години, че ще слуша каквото е модерно тогава.
Вие нима слушате това, което са слушали вашите родители?

За тях е голяма гордост как детето им се научило да казава "Да живее фолка"  #Crazy newsm78 Thinking това е толкова срамно и жалко, тръпки ме побиват че има такива деца и се моля детето ми никога да не ги среща.
Това не е много по-различно от футболните запалянковци, които учат децата си на разни подобни простотии.
В тази възраст децата толкова се влияят от родителите си, че са готови да правят всякакви такива неща, с цел да получат одобрението им.
Като бяхме малки, едно дете от квартала казваше, колко много харесва Лучано Павароти. Хайде, моля, моля  Tired
В начина, по който е натрапен този вкус, не виждам никаква разлика дали е чалга, класика или рок.

С бременния си корем се скъсах да ходя по метъл концерти, защото тогава все още се възприемах като 'аз', а не като 'ние'. Но откакто се е родила Калина, не е слушала метъл. Не мисля, че това е музика, подходяща за нея, колкото и да ми харесва. Пък и ние слушаме предимно блек метъл, което още по-малко се връзва с дете на нейната възраст. Така че още дълго ще ползваме слушалки.

Сега съм решила да и направя една компилация с етно музика от различни краища на света, понеже има много приятни неща, а забелязах, че индианската музика и харесва. От българските групи в подобен стил е слушала Исихия и Ирфан, но не съм забелязала да и действат по друг начин, освен приспивно  Mr. Green

# 94
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не! Не слушаме подобни канали, децата ми непеят подобни песни  Naughtyнегледаме подобни изпълнителки....защото то са предимно от женски пол / неказвам певици..защото болшинството не са такива, а просто индивиди от женски пол, дето като излязат разгологъзени и със силикон си мислят , че вече са звезди / Жалкото е, че много малки момичета си мислят, че това са еталони за сексапил и женско подражание  Sick

# 95
  • Варна
  • Мнения: 94
Сега съм решила да и направя една компилация с етно музика от различни краища на света, понеже има много приятни неща, а забелязах, че индианската музика и харесва. От българските групи в подобен стил е слушала Исихия и Ирфан, но не съм забелязала да и действат по друг начин, освен приспивно  Mr. Green
[/quote/]


Препоръчвам ти Deep Forest. Party Имат ритмични и по-приспивни. Laughing

# 96
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
В къщи няма как да се случи, затова пък в яслата фолк - каналите са основно средство за усмиряване. Не се притеснявам засега   Wink.

# 97
  • Мнения: 118
В къщи не слушаме чалга, но имаме познати в които това е основната музика. не съм забелязяля детето ми да има предпочитания към чалгата.

# 98
  • Мнения: 2 478
Избягвам крайностите ,но не бих допусна синът ми да гледа чалга каналите и да се самовъзпитава с тяхната "култура" и възприятия.
Освен детските песнички,има и много други любими,на които реагира с голяма радост и танц newsm68
http://vbox7.com/play:0389a7a3
http://vbox7.com/play:5dd7062e
http://www.vbox7.com/play:d78db112

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Чалга не й пускаме, бяхме потресени от яслата беше научила и пееше "ти си бурята в сърцето ми". Веднага се скарах на брат ми да не е слушал чалга с нея, но не беше. Водя я на ясла една сутрин едно момченце плачеше, госпожата го взе от майка му и му каза хайде изпей за бурята и разбрахме от къде я е научила. Май по онова време се въртеше реклама с тази песен и затова е била хит, нямаха тв в групата и не са им пускали. От градината няма нови знания по тези песни.

# 100
  • Мнения: 67
ако видя дъщеря ми по някакъв повод да пее чалга песен или да върти кючек,независимо от кого го е научила,ще има за наказание да слуша Моцарт,Бах и Бетовен до 18 годишна възраст!!!
Това е най-глупавия жанр ако мога така да го нарека,извинете ме,родители,които я обичате,но е толкова грозно и ненормално вместо детето да пее Зайченцето бяло,да ми пее неща от сорта на:Все едно ми е сега с коя си.... #Crazy

# 101
  • Мнения: 2 448
Не му пускам чалга, но ако се случи да чуе такава музика, когато дядо му е на гости не я харесва. Странното е, че аз винаги съм си мислела, че вкусът кум музиката в ранна възраст се обуславя от това което най много се случа в къщи. Да, но ето, че се изумих от песните, които сам си е намерил в нета малкия и с удоволствие слуша - съвсем различно от това, което някога съм пущала аз.  Rolling Eyes Аз харесвам по лека музика, поп, денс, балади, но толкова твърдо не съм пущала пред него. За мое голямо изумление той е във възхита от това.  Shocked

# 102
  • Мнения: 14 654
Не, когато ме ядосва го лишавам от четене преди сън, не съм чак толкова зла, че да му пускам чалга  Rolling Eyes
пп1: Cheril, класическа музика трябва да се слуша за удоволствие, а не за наказание.

# 103
  • Мнения: 67
Янечек права си,но в днешно време малките деца а и въобще 90%от децата смятат това за едва ли не наказание.Предпочитат рап и там разни други подобни от сорта.И тъй като буквално съм го виждала това  в едно семейство,знам какъв е резултата след това

# 104
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Отричайки тотално чалгата, като култура и идеи, които внушава на слушателите си, не трябва ли и доста други стилове да отречем по същия начин. Единствено с класическата музика и детските песнички май няма да сгрешим  Grinning Само това ли слушате в присъствието на децата?

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 02:18 от Merry

Общи условия

Активация на акаунт