ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 73 255
  • 1 489
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 936
stelt, какви са тези нефт-разграждащи бактерии, че ми стана интересно.

Използване на микроорганизмите в борбата срещу замърсяването на околната среда

Пречистването на използваната вода и отстраняването на значителна част от органичните вещества се осъществява от аеробни и анаеробни микроорганизми. Получени са изключително добри резултати при обработването на отпадъчните води от предприятия за ябълково вино, млечни продукти и скорбяла с помощта на анаеробен метод, при който се възстановява биологично активното съединение, до голяма степен се възпрепятства отделянето на миризми и се произвежда метан за захранването на котлите на инсталациите за обработка. Могат да се изолират микробни щамове за борба срещу различните форми на замърсяване, като например за разграждане на трудноразложимите по биологичен начин биопрепарти, пластмасите и въглеводородите. Бактерии от род Pseudomonas например притежават окислително-редукционни или хидроксилиращи ензими, които могат да разлагат различни, често отровни въглеводородни молекули или ароматни съединения. Няколко щама от Pseudonomas putida имат четири плазмида с гени, ръководещи синтезата на ензими за разлагането на октан, хексан, и декан, за разлагане на кислол и толуол, за разграждане на камфор и на нафталин. Последните два плазмида са самопреносими, като предизвикват конюгация между бактерийните клетки, докато другите плазмиди могат да бъдат пренасяни само ако в бактериите са внесени плазмиди за конюкация. В резултат на множество кръстосвания през 1979г. беше получен щам, съдържащ плазмидите за разлагане на ксилола и толуола и на нафталина, както и един хибриден плазмид, получен при рекомбинация на другите два плазмида, които иначе са несъвместими и не могат да съществуват независимо в една и съща клетка. Този щам може да расте бързо върху нерафиниран нефт, тъй като много по- активно произвежда въглеводороди, отколкото всеки друг щам, притежаващ един плазмид. Той може да бъде полезен в съораженията за причистване на водите. Правят се опити за изолиране на бактерийни щамове, които да намаляват вискозитета на тежкия нефт, разграждайки съставящите го восъци и парафини. Тези изследвания имат за цел и отстраняването на сярата от нефта, както и извличането му от шистите и битоминозните пясъци.
Провеждат се изследвания за ускоряване разграждането на въглеводородите с помощта на бактерии, което обикновено е много бавно. Американски учени успяха да изолират от пречиствателните станции бактерийни щамове, които когат да разграждат въглеводороди. Във Франция беше създаден метод, който подпомага разграждането на бактерии, намиращи се в морската среда и разграждащи въглеводороди; това биологично разграждане се ускорява чрез изливане върху замърсени области на микроемулсия, съдържаща въглерод, капсулин и съхраняван в разтвор на азот и фосфор. Тези вещества стимулират размножаването на полезните бактерии. Проведените от френските учени изследвания в Атлантическия океан и в Средиземно море позволиха да се установи, че от замърсените зони, в които е приложен създаденият метод, за една седмица изчезват 70- 90% от въглеводородите, докато в необработените зони този процент е 12- 20. след всяка операция плътността на фитопланктона става по- голяма. Препаратът действа в отношение най- малко 1:10, както и повечето използвани в борбата срещу въглеводородното замърсяване диспергиращи средства. Предимство на биологичния метод е това, че не внасят в средата друг замърсяващ агент. Той може да се използва в открито море, блатни и лагунни области, където е трудно да се проникне, както и за пречистване на големи случайни замърсявания( например в пристанищата ).

....................................................


За едни отрова, за други - вечеря

Петролното петно тотално разрушава околната среда. Когато петролът залепне по перата на птиците и кожата на морските бозайници, той нарушава топлообмена и хидратацията на телата им. Живите организми буквално умират от студ. Когато се изцапат, птиците веднага започват да се чистят и така поглъщат токсичните продукти. По-малките морски организми като планктон, миди, различни ларви, също биват засегнати от разлива, защото абсорбират нефта в телата си. Всички животни, на които тези организми служат за храна, получават токсичната си доза петрол именно чрез тях. И така започва лавинообразен ефект - първо умира планктонът, с който се хранят рибите, след това рибите няма какво да ядат и също загиват и така нататък, докато бъде разрушена цялата екосистема.
Освен това петролът се натрупва и по плитчините и малките заливи, където някои риби хвърлят хайвера си и те няма как да се размножават. Ако все пак са успели да хвърлят хайвер, при излюпване малките рибки не могат да дишат, защото нефтеният слой спира достъпа на кислород до водата. Именно това е и една от основните опасности и при замърсяването на река Дунав.
Въпреки че един петролен разлив може да се окаже катастрофален за околната екосистема, има и организми, които са способни да се хранят с тази отрова. Около хиляда от познатите гъби и бактерии, които живеят в почвата и водата, могат да включват петрола и петролните продукти в менюто си. Съдбата на нефтеното петно зависи в голяма степен от това в каква среда попадне - дали ще има повече или по-малко от тези бактерии. Нещо повече - появата му стимулира растежа на подобни микроорганизми. В чистите води делът им не надвишава 0.1-1.0% от общото количество бактерии. В замърсените зони пропорцията нараства на 10%.
Разбира се, това е възможно само ако разлетият петрол е в по-малки количества. При много голям петролен разлив трябва да се действа бързо. След като вече е попаднало в околната среда, петролното петно трябва да се огради със специални приспособления, които да попречат на бъдещото му разпространение. За почистването на повърхността на водата се използват помпи, които изсмукват разлива. След тази груба работа на помощ идват хранещите се с петрол бактерии, които са култивирани именно с тази цел. Този процес е изключително бавен и може да продължи години. Понякога единственият начин за премахване на разлят петрол е той да се запали.

# 1 246
  • Мнения: 2 652
Ахам, сега се сетих и за бактериалните тоалетни.

Тези бактерии спомагат за възстановяване на екологичното равновесие, абсолютно по аналогичен начин, по който и онези в тялото ни.

# 1 247
  • Мнения: 4 753
stelt, какви са тези нефт-разграждащи бактерии, че ми стана интересно.

Грейсе, нефта е химично съединение, съдържащо се нормално в природната среда и като такова, естествено е да се използва за храна от различни микроорганизми... Известни са около 200 вида бактерии и примитивни организми, които използват нефта като храна.... До колкото ми е известно съществуват и бактерии, разграждащи тежки метали и въобще всичко, което се съдържа естествено в природата (разбирай без намеса на човешка ръка)... И е нормално да е така, защото това всъщност е самоочистващата способност на природата... Нефт-разграждащите бактерии не могат да се справят със сериозни нефтени петна, по простата причина, че не е нормално да има такива петна и явно силиците им са ограничени, но успешно се използват като биологичен метод за чистене на по-слаби нефтени замърсявания, наред с останалите методи... Малко объркано обяснявам, но ти си умно момиче и ще ме разбереш.... Peace 


П.С. ненаатоа ме е изпреварила...   Peace

# 1 248
  • Мнения: 1 725
.:.Stef.:. , съжалявам, но примерите, които си дала за мен нямат стойност, поне по начина, по който са представени - с толкова само информация.
1. Дете, което не е ходило на градина, естествено че може да се разболее от шарка. Говоря, от гледна точка на алопатията - това дете не общува въобще с други деца ли? Нали не искаш да кажеш, че само от градина се хващат шарките? Днес в градинката имаше едно голямо момиченце с пъпки (с корички вече) от варицела, така или иначе, след инкубационния (е, тази дума също не е за тази тема, но сори, налага се) период, нали идеята е, че всъщност преди да избият пъпките е най-опасно, понеже майката като не знае, няма да отдели детето от другите (в най-общия случай говоря).
2. За херпеса - лекарката ти е казала това, на което и аз неотдавна попаднах като инфо (в нета) - че по-голямата част от хората се заразяват в детството си, при някои не се проявява (не избива), но си го имат (носители) и не се знае в кой момент ще се прояви - често при отслабена имунна система, но няма връзка с настинките, както си мислят някои (по-точно връзката, че като избие и настинката е към края си, но иначе е факт, че често съвпада с настинка, а пък други връзки сигурно има, не ги зная). Да избие на устата имам предвид - аз имам опит с такъв само - много често като дете и по-рядко в пубертета и оттогава не помня да съм имала. Т.е. изводът от всичко това е, че не е нужно да си имала контакт не 2 седмици, а години наред - то става веднъж само и си остава завинаги. От това, което четох, разбрах, че малко хора въобще го нямат, макар и да не се проявява. Аз преди като го имах често, също не е било заради контакти - примерно не съм се целувала или други близости, дори с приятелки, (оф, тук вече съвсем стана комично  Joy ), но е факт, че бях много стеснително дете (и досега съм си дръпната и не целувам хората по рожденни дни и други празници), а твърде често ми избиваше херпес.

п.п. По никакъв начин не оспорвам вредите от ваксините и идеите на ГНМ - просто си търся доказателствата за моите си конкретно неизяснени неща. Много трудно доверчив човек съм и не би ми било достатъчно само това да открия и направя връзка за себе си с даден конфликт и болест. Как да ви кажа - много по-лесно е това да го направя за болести, които не се смятат за заразни от алопатията - примерно за мигрената ми имам сериозен напредък благодарение на няколкото насоки от вас в темата за ГНМ. Доста ценни се оказаха и съм много признателна!  Hug

п.п. Към тези, които се изказаха по въпроса, шегичка, за който я схване  Wink: Разбирам, че заради възгледите и схващанията си, спецификата на информацията, която имате и продължавате да търсите, се чувствате различни и уникални сред околните ви. Аз, се оказва съм най-уникалната тук, понеже имам доста познати с разбирания, които намирам за уникални или най-малкото интересни и оригинални, различни от моите в най-различни сфери и теми. Затова на фона на тях не чувствам себе си за толкова уникална и по това се различавам пък от вас. Mr. Green Продължавам да се чувствам уникална по характер, поведение, съответно автобиография.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 09:17 от desi_sunshine

# 1 249
  • Мнения: 9 093
Деси - говорех за херпес зостер, а не за обикновен херпес. Но няма значение Simple Smile
Най-добрият начин да повярваш в нещо, е да го изпиташ на гърба си - но при теб явно това не работи, тъй като искаш доказателства черно на бяло, изследвания може би - които са налице, но явно и те не са достатъчни. Доктор Хамер е направил достатъчно проучвания относно рака например, подплатен със снимки от скенер или ЯМР. Не знам вече из коя тема бяха, не знам дали си ги погледнала, но доста нагледно се вижда всичко, което той описва в изследването си.
Не мога да развия дисертация на тема "Заразни болести и ГНМ" - не съм толкова компетентна, но не ми и трябва. Нямам нужда да се убеждавам повече в истинността на ГНМ, но тъй като ти имаш - моят личен съвет е да четеш все повече и повече, надявам се да намериш истината за себе си Hug
Опитах да ти дам прост пример от личния ми опит - но щом няма стойност за теб, остава ти сама да търсиш. В което ти пожелавам успех, виждам, че имаш желание Hug

# 1 250
  • Мнения: 1 119
http://www.youtube.com/watch?v=_LSYrd3NEzs
http://www.youtube.com/watch?v=Wxb3zXvJdh4
 Sad

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 11:27 от fanni

# 1 251
  • Мнения: 1 725
.:.Stef.:. , пак повтарям - вярвам на доста неща (от прочетеното до момента) от ГНМ, възприела съм ги и без ГНМ да ми е основна философия в живота - смятам това за нормално. Но си имам  питанки за други неща, като ни най-малко не свързвам всичко в представите си с ГНМ (сори, че се повтарям, но искам да съм максимално ясна). Някои ще кажат - ама не може така, противореча си - или трябва да вярваш, или няма логика. Ами, може да съм нелогична, но не мога сляпо да повярвам на тази или онази теория или учение. Историята е доказала, че доста от тях имат слаби места, което не означава, че приносите им не са от полза. Просто взимам това, което успее да ме убеди (поне към даден момент с наличната друга инфо, която имам) и ми е от полза лично за мен, възгледите ми и начина ми на живот. Надявам се да има такива все пак, които да разбират какво имам предвид.

п.п. А за този херпес зостер ясно от кой е. Мисля, че алопатията не представя друга теория за него - пак по същия начин става заразяването - придобит веднъж, човек си го носи в себе си и в дадени моменти избива или не. Казах, че съм прочела това в статия - там пишеше за всички видове. Аз само споменах какъв вид съм имала аз. Може и да греша за някои нюанси, аз също не съм специалист (по херпесите  Laughing), само казах какво съм чела. Ако някой иска линк, ще видя дали не го имам някъде, ако го намеря ще пусна. Но ще е много глупаво - това бе просто официален източник с инфо за тази болест. Всеки може да си намери подобни.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 11:50 от desi_sunshine

# 1 252
  • Мнения: 212
Доктор Хамер е направил достатъчно проучвания относно рака например, подплатен със снимки от скенер или ЯМР. Не знам вече из коя тема бяха, не знам дали си ги погледнала, но доста нагледно се вижда всичко, което той описва в изследването си.
1. Хамер не е доктор - лекарските му права са отнети през далечната 1986г.
2. Не е правил абсолютно никакви проучвания върху рака. Писанията са чисти фантазии. Примерите, които дава, са измислени. Да се срещнат в живота комбинации от болестите, с които илюстрира тезите си, е изключителна рядкост. Незаконните му клиники са били закрити, понеже от тях са се чували писъци и стонове и понеже съседните клиники са отказвали да приемат терминално болните му пациенти, които той повече не можел да "лекува".
3. На снимките от скенер (никога от ЯМР), които представя, не се вижда нищо нагледно. Това, което се вижда, се нарича "артефакт" и отдавна във всяка страна, където Хамер се е "изявявал", е доказано, че тези снимки не доказват абсолютно нищо, освен артефактите, които често са били наблюдавани при компютърните томографи от трето поколение:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.msg10925501#msg10925501

А за инфекциозните болести и ГНМ - там теорията на Хамер също издиша.
Така че, desi_sunshine, не спирайте да си задавате въпроси.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 15:59 от Persona

# 1 253
  • Мнения: 9 093
Деси - разбирам те, просто за съжаление не мога да ти помогна Heart Eyes Hug

# 1 254
  • Мнения: 212
desi_sunshine, варицелата и херпес зостер се предизвикват от един и същи вирус - Varicella zoster virus. Доказана е способността на вируса да остане в латентно състояние в организма, в дорзалните нервни ганглии, откъдето при определни условия може да се реактивира и тогава довежда до клиничната изява на херпес зостер. Тоест, след преболедуване от варицела в детството, вирусът остава в организма ни и при имунен дефицит, стрес, тежко заболяване в по-късните години на живота ни се проявява като херпес зостер.
Инкубационният период на варицелата е от 11 до 23 дни. Механизмът на заразяване от варицела е въздушно-капков, но е възможен и вертикален механизъм - заразяване на новороденото от майка, заразила се в края на бременността (тежко протичащата неонатална варицела). Варицелата при бременни по-рано през бременността води до аборт или преждевременно раждане.
Що се отнася до херпес зостер - трудно е да се определи инкубационният му период. Освен ендогенната инфекция, са познати случаи и на екзогенна такава - заболявания на възрастни от херпес зостер при контакт с болни от варицела деца (не винаги можем да разберем това - децата са заразни и в инкубационния период на варицелата; това може да обясни херпес зостера на .:.Stef.:., ако наистина не е имала някакъв имунен дефицит). Обратните случаи - заболяване на деца от варицела след контакт с болни от херпес зостер възрастни, са редки.

А този, който сте имала на устата, се нарича Herpes simplex и се причинява от различен вирус. Herpes simplex virus тип 1 е причинител на кожната форма, а Herpes simplex virus тип 2 е причинител на гениталната. Щом сте го имала като дете, най-вероятно се касае за тип 1. Механизмите на пренасяне са: на външните покривки, вертикален (заразяване на новороденото - вирусите преминават трансплацентарно), кръвен (много рядко - чрез хемотрансфузии, кръвни манипулации или трансплантации). Основните пътища са: прекият контакт с болния (например ако някой близък ви е целунал като малка, докато е имал кожна лезия на устната), контактът с предметите на болния и половият (при Herpes simplex virus тип 2). Тежко протича и е опасен и неонаталният херпес, като най-често причинителят е Herpes simplex virus тип 2.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 12:52 от Persona

# 1 255
  • Мнения: 936
Persona, ТЕМАТА НЕ Е ЗА ХАМЕР - спести си коментарите!

# 1 256
  • Мнения: 4 753
desi_sunshine, херпеси, като тия, които казваш, че си имала, съм виждала да се появяват на устата на близки хора, които много са се притеснили по някаква причина... Не съм търсила обяснение по ГНМ, но определено ми правеше впечатление, когато им излизаха херпеси - дори те самите ги свързваха с притеснението си по определен въпрос...
Казваш, че си била стеснително дете - помисли има ли начин да свържеш избиването на херпеси с нещо, което много те е притеснявало... Най-добре в темата за ГНМ, попитай на какво може да се дължат...

# 1 257
  • Мнения: 2 176
А за този херпес зостер ясно от кой е. Мисля, че алопатията не представя друга теория за него - пак по същия начин става заразяването - придобит веднъж, човек си го носи в себе си и в дадени моменти избива или не.
Всички "носим" много микроорганизми у себе си.. и живеем в океан от бактерии и вируси. ..  Laughing
Но повечето сме здрави.

На човек може никога да са му излизали херпеси и пак да се изолира вируса у него.
Това прави ли го болен? Wink

# 1 258
  • Мнения: 2 185
desi_sunshine, херпеси, като тия, които казваш, че си имала, съм виждала да се появяват на устата на близки хора, които много са се притеснили по някаква причина...

В някои краищана на България наричат херпеса "стресница"...едва ли е случайно  Wink , ама друго си е Персоната да обясни за вирусите  Laughing

# 1 259
  • Виена
  • Мнения: 1 247

Персона, забравили сте да отговорите на един въпрос. Има ли шанс да отговорите изобщо?
И как по то4но се установява зараза с бяс при 4овек?
По клини4ната картина само или има и специфи4ни тестове?
В коя лаборатория на света изолираха при 4овек сьс бесни симптоми "бесен вирус"?

Общи условия

Активация на акаунт