дайте съвет за боя в детските ясли

  • 2 042
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Имам проблем в детската ясла.Учителката на дъщеря ми която е на 1година и 10месеца я била през ръчичките защото е изцапала покривката докъто е обядвала. След това я карала да стой няколко часа на гърне защото в гърдеробчето и нямало памперс. Памперс имаше ама е нямало кой да провери.Когато казах на учителката че има памперси тя каза че нямало и ас сега съм го била сложила там.Незнам какво да правя просто.Да я строша от бой или да си мълча за да не си го искарат после на детето ми.

# 1
  • Мнения: 668
Еми това с яденето ми е познато,ние сме на 2 годинки и ми казват ,че яде сам,но много цапал.Не съм чула за наказание.Оставяй по 2 памперса .Ох ,кошмарно е това да я наказват по този начин.А ти как разбираш,че е наказвана?Толкова ли безочливи са да ти го казват и в очите?Дано не ми се случи това,че сигурно няма да мога да се здържа като теб.

# 2
  • Мнения: 550
Детето ли ти каза,че е било бито през ръчичките?Защото ми се струва твърде малко за да обясни какво точно му се е случило.Не ме разбирай погрешно,моето дете също е ходело на ясла и съм наясно с всичките прийоми за въвеждане на ред от "лелките",минала съм през всичко,за което говориш...синът ми също,от седенето с часове на гърнето,мокрите дрешки,с които е седял цял ден,липсващите памперси от шкафчето и кой знае какво друго-когато го посрещаше  едната от лелите  той изпадаше в истерия и не искаше да влиза в яслата.Ако си сигурна ,че са удряли детето ти тогава имаш пълното право да хванеш въпросната леля за реверите!

# 3
  • Мнения: 4
Тя беше достатъчно нагла сама да ми каже че го е направила. За памперсите спори.Детето сутрин като я види испада в истерия.

# 4
  • Мнения: 9 814
Не знам от къде знаеш какво се е случило с детето ти и дали наистина е така, но един разговор с персонала и директорката е задължителен. Няма нужда от мълчание и оправдания "да не си го изкарат на детето". Щом има съмнения или оплакване, то вероятно вече детето страда.
Когато моето дете тръгна на ясла беше на  2 г. и 2 м. и говореше учудващо добре за възрастта си.
Не разказваше като питах дали ги наказват и им се карат, но го пресъздаваше чрез играта с куклите си.
Винаги "наказваше" на столчето една кръстена Х, а У "глезеше", на А казваше колко е умна и т.н. Не съм от тези, които си мълчат и директно попитах една сутрин персонала дали наистина наказват въпросното дете, признаха си. Било палаво и за това седяло редовно на едно столче до вратата. Та има начини да се разбере какво става в една яслена група, въпреки възрастта на децата.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 375
Незнам какво да правя просто.Да я строша от бой или да си мълча за да не си го искарат после на детето ми.

има и трети вариант - да подадеш оплакване срещу нея до директорката на яслата и до общината.
тя така или иначе си го изкарва на детето ти, не знам какво повече очакваш... аз лично не бих търпяла такова нещо.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря не е ходила на ясла, но на 2 годинки можеше да  говори добре.
Тя беше достатъчно нагла сама да ми каже че го е направила. За памперсите спори.Детето сутрин като я види испада в истерия.
Щом е толкова нагла отиваш при директора и се оплакваш, иначе търпиш както аз съм правила в детската градина на дъщеря ми до миналата година. Но не мисля, че ние майките трябва да си мълчим за подобни проблеми с това си признавам и за моята грешка, че мълчах дълго.... Тази година си казвам за това, което ме притеснява направо. Дали се сърдят или мърморят учителките не ме вълнува, важното е да се държат добре с децата.

Не разказваше като питах дали ги наказват и им се карат, но го пресъздаваше чрез играта с куклите си.
Винаги "наказваше" на столчето една кръстена Х, а У "глезеше", на А казваше колко е умна и т.н. Не съм от тези, които си мълчат и директно попитах една сутрин персонала дали наистина наказват въпросното дете, признаха си. Било палаво и за това седяло редовно на едно столче до вратата. Та има начини да се разбере какво става в една яслена група, въпреки възрастта на децата.


А  по повод информацията от детето и аз я получавам от игрите и с малко по ловко подпитване.

# 7
  • Мнения: 284
И аз мисля, че търпение и толерантност към подобни хора не бива. Оплачи се на директорката и я предупреди, че ще следиш за промяна на поведението на учителката, защото надали тя се държи така само с твоето дете.

# 8
  • Мнения: 2 018
Не разказваше като питах дали ги наказват и им се карат, но го пресъздаваше чрез играта с куклите си.
Винаги "наказваше" на столчето една кръстена Х, а У "глезеше", на А казваше колко е умна и т.н.

Браво за находчивостта ти  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 843
Подай оплакване до общината, директорката и полицията за малтретиране на малолетно дете. Трябва да чакаш да се стигне до последствия ли за да предпазиш детето си. Като няма търпението и нервите  да не се е хващала на хорото, никой насила не я я карал да си подписва договора.
 Ако се случи на моето дете,  ще водя съдебни дела до дупка.

# 10
  • София
  • Мнения: 13 228
Имам проблем в детската ясла.Учителката на дъщеря ми която е на 1година и 10месеца я била през ръчичките защото е изцапала покривката докъто е обядвала. След това я карала да стой няколко часа на гърне защото в гърдеробчето и нямало памперс. Памперс имаше ама е нямало кой да провери.Когато казах на учителката че има памперси тя каза че нямало и ас сега съм го била сложила там.Незнам какво да правя просто.Да я строша от бой или да си мълча за да не си го искарат после на детето ми.
Инспекторат!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 074
Незнам какво да правя просто.Да я строша от бой или да си мълча за да не си го искарат после на детето ми.

има и трети вариант - да подадеш оплакване срещу нея до директорката на яслата и до общината.
тя така или иначе си го изкарва на детето ти, не знам какво повече очакваш... аз лично не бих търпяла такова нещо.

Много точно казано!

# 12
  • Мнения: 66
оплакване в общината , пред директорката и другите родители !  #Cussing out смачкай и фасона на тая мърла !в моя случай имаше само мъмрене и проверки от общината ! аз , обаче не пропускам възможност да я питам нашата побойница ,  още ли бие децата - по възможност пред повече родители !

# 13
  • Мнения: 447
Бих подала веднага оплакване срещу нея.Егати наглоста,гони я до дупка.

# 14
  • Мнения: 547
Е как ще си мълчиш  Shocked?
Това не е ли достатъчно лошо поведение спрямо детето ти, че и унизително, та се притесняваш да не стане по-лошо?

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 14:41 от krissi

Общи условия

Активация на акаунт