Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009-тема 4

  • 65 775
  • 1 105
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 631
Явно има промяна в изписването на децата от ясла, защото на вратата на яслата имаше списък с всички дечица, които навършват 3 години тази година. Тези които са до 1ви щни ги изписват на 1ви щни, а после на 1во число след месеца, в който навършват 3 години (примерно ако е на 17ти септември - изписва се на 1ви октомври).

# 571
  • Мнения: 5 178
Смин, много ценна и навременна информация.. Hug
Защото до преди седмица версията беше на 01.09 всички вън  #Crazy

# 572
  • Canada
  • Мнения: 649
Да, това с изписването е доста тъпо... Нас ни устройва това че малката е родена на 25.08, т.е. като я изпишат на 01.09 идеално ни устройва, но 99% от децата не са така.... newsm78
Знам че в обявените правила няма обявени квоти за прием на деца с предимства, но като чакахме пред градината, един от родителите го беше казал това... Незнам откъде го знае.

# 573
  • Мнения: 3 595
бащата и аз съм от ветераните, но тази година само следя и догодина пак. Като ветеран трябваше да се сетиш тази седмица да направите изследванията и следващата направо да тръгне  Wink
квоти тази година няма, а децата от ясла преди 3 години могат да ги изпишат само, ако сте съгласни  Peace
в някои градини взимат от 1.09 и родените ноември/декември деца, в други са склонни и от юни да ги вземат

# 574
  • Мнения: 379
Явно има промяна в изписването на децата от ясла, защото на вратата на яслата имаше списък с всички дечица, които навършват 3 години тази година. Тези които са до 1ви щни ги изписват на 1ви щни, а после на 1во число след месеца, в който навършват 3 години (примерно ако е на 17ти септември - изписва се на 1ви октомври).
въпреки че не съм сигурна кой месец е "щни", твърдя, че това, което казваш, не е съвсем така; моят син е роден на 16.06 и в събота беше за последно в яслата - изписаха го; това се знаеше още от март, след като залепиха на вратата на групата списък с дечицата, които трябва да си тръгнат след края на май; може би зависи дали яслата е общинска или директорката има право да определя сама тези правила ... Thinking
и сега разбирам, че дали сме приети или не, пак няма да може да тръгне на градина веднага ... евала на тези, които са го измислили #2gunfire

# 575
  • Мнения: 8
бащата и аз съм от ветераните, но тази година само следя и догодина пак. Като ветеран трябваше да се сетиш тази седмица да направите изследванията и следващата направо да тръгне  Wink
Сетил съм се, ама както казах сега сина ми е на 2г и 5месеца, така че няма как да тръгне Юни, даже за Септември не е сигурно. Дори и да беше роден през Август бих предпочел да ходи на яслата , защото има вероятност градината да излезе в ремонт, докато яслата няма да излиза.
Това, че децата изписани от яслата на 30.05. няма да тръгнат веднага го приемам като грешка на системата, след промените тази година. Случва се за първа година, миналите години резултатите излизаха по-рано. Надявам се догодина да отстранят този проблем. Винаги като има някакви промени стават такива простотии, защото промените не ги правят подители на деца от яслите, а чиновници далеч от тези неща.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 21:19 от бащата

# 576
  • Мнения: 3 595
е наистина си ветеран  Mr. Green ако вашата градина ще е в ремонт наистина си се възползвай максимално до 3 да е на ясла
Мама Дона, можеш да настояваш до 16.06 да е на ясла, тъй като промениха наредбата вече децата не се изписват според полугодието, в което са родени, а при навършване на 3г.  Peace

# 577
  • Мнения: 2 631
Мама Донна, ще подмина заядливата ти забележка за месеца  Peace
Преди навършване на 3г не би трябвало да го изписват детето, имаш пълно право да говориш с директорката и да си търсиш правата!
Лично аз говоря за "приказен свят", но не би трябвало да има такива разлики  Rolling Eyes
И като провериш - пак пиши  Peace

# 578
  • Мнения: 8
Много ми беше смешен феномена  смяна на адресна регистрация. Ще каже, човек че двамата родители са разведени.  Joy. Както се казва направиха ни на маймуни, а държавата уж иска деца, а няма възможност да се грижи за тях. На майките с приети деца утре в детска градина и решили да имат второ дете в някой слънчев ден, мога да кажа само - не отлагайте, ами действайте, ако искате да имате предимство за градините.  hahaha Може да звучи смешно, но е факт. Joy Аз за третото ( да даде Господ) пак ще имам предимство  hahaha, без значение на разликата в годините, стига другите деца да са до 18г.
Да видим кога най-рано ще може да се тръгне на градина. Дали ще има успели преди 08.06? Сега предстои родителската среща и изследванията( за тези започващи Юни). Преди срока за потвърждение беше една седмица , сега дали е толкова или са променили нещо? newsm78 Утре ще трябва да питам.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 21:48 от бащата

# 579
  • Мнения: 10
Срока пак е една седмица

# 580
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Eeee, бащата, то някои вече чакаме второ, но ако не приемат първото кел файда след време за това предимство  Tired

# 581
  • Мнения: 5 178
Ааа Марулке, не четеш унимателно.. той таткото си каза, АКО приемат първото да бързаме да прихващаме, че годините летят

# 582
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ааа Марулке, не четеш унимателно.. той таткото си каза, АКО приемат първото да бързаме да прихващаме, че годините летят
Ми аз съм прихванала вече дет се вика, ама да видим дали след години ще се наредя и аз сред предимствата, пу пу.  fingerscrossed

# 583
  • Мнения: 163
   ДО ПОТЪРПЕВШИTE
   ДО СОЛИДАРНИТЕ

ВЪВ ВРЪЗКА С НЕДОСТИГА НА МЕСТА ПО ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ НА ВАРНА И ВСИЧКИ ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ НЕГО:
- ЗА НЕПРИЕТИТЕ ДЕЦА - ЛИПСА НА ДОСТЪП ДО ОБРАЗОВАНИЕ И СОЦИАЛНА СРЕДА
- ЗА ПРИЕТИТЕ ДЕЦА - ПРЕПЪЛНЕНИ ГРУПИ
- ЗА ПЕРСОНАЛА - ЛИПСА НА МОТИВАЦИЯ

ЧЕТВЪРТЪК 04.06.2009 ОТ 17:30 ПРЕД ОБЩИНА ВАРНА, ВИ КАНИМ НА ПРОТЕСТ  ПОД ФОРМАТА НА  ДЕТСКИ ПРАЗНИК И КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА НА ТЕМА „МОЯТА МЕЧТАНА ДЕТСКА ГРАДИНА”.
КОНКУРСА ЗА РИСУНКА ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА АЛЕЯТА С КЕСТЕНИТЕ СЕВЕРНО ОТ СГРАДАТА НА ОБЩИНАТА.
ЩЕ ИМА ВЕСЕЛИЕ ЗА ВСИЧКИ И НАГРАДИ ЗА НАЙ-ДОБРИТЕ ХУДОЖНИЦИ!

ДА ЗАЯВИМ ЖЕЛАНИЕТО СИ ЗА:
-   РАВНИ ПРАВА НА ВСИЧКИ ДЕЦА;
-   НОРМАЛНА СОЦИАЛНА И ОБРАЗОВАТЕЛНА СРЕДА НА ДЕЦАТА НИ;
-   КАЧЕСТВЕНИ ГРИЖИ ЗА ДЕЦАТА НИ;
-   МОТИВИРАН  И ВИСОКОКВАЛИФИЦИРАН ПЕРСОНАЛ;
-   ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ТРУДОВА ЗАЕТОСТ НА РОДИТЕЛИТЕ.
НАСТОЯВАМЕ ЗА:
-   СПАЗВАНЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА, ЗАКОНИТЕ, НОРМАТИВИТЕ И СТРАТЕГИИТЕ ЗА ЗАЩИТА НА ДЕЦАТА НА МЕСТНО И НАЦИОНАЛНО НИВО;
-   ЕЖЕГОДНО ПРОУЧВАНЕ И АНАЛИЗ НА БРОЯ ДЕЦА ПО РАЙОНИ;
-   РЕГУЛЯРНО ПУБЛИЧНО ОПОВЕСТЯВАНЕ НА ПЛАНИРАНИТЕ ДЕЙСТВИЯ;
-   ПРОЗРАЧНОСТ ПРИ ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ЗАДЪЛЖЕНИЯТА НА ПУБЛИЧНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ;
-   ЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ НА МЕСТНАТА ВЛАСТ КЪМ БЪДЕЩЕТО НА ГРАДА.


ИНИЦИАТИВЕН КОМИТЕТ НА РОДИТЕЛИ И ГРАЖДАНИ – ВАРНА
roditeli.varna@gmail.com
roditeli-varna@googlegroups.com

# 584
  • Мнения: 1 425
В Детска градина "Пролет" има резултати! Днес (понеделник) в 17:00 ч. е родителската среща на приетите. Късмет на всички! Моя син е между приетите  Grinning

Последна редакция: пн, 01 юни 2009, 08:22 от ESTRELA

Общи условия

Активация на акаунт