Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009-тема 4

  • 65 774
  • 1 105
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 506
Съжалявам за разсеяността си, но искам да ви попитам за протеста в четвъртък : за недостига на места и отношението на персонала към вече приетите деца, като моето (особено от как знаят, че детето ми е "специално"... имам по изразено мнение по въпроса)...Искам и ще дойда на протеста, но исках да ви питам много ли е да искаме да има по един специалист в детските градини, който да преглежда децата, преди болните да заразяват  здравите?Кажете много ли е да искаме нещо такова? Rolling Eyes Също искам да попитам мога ли да купя и донеса тебешири за да рисуват/рисуваме на воля това което не чуват и искаме да видят?
Благодаря предварително! Peace

# 706
  • Мнения: 506
Какво точно ще се прави на протест, който е след работното време на Общината ? И да успея да дойда, ще е веднага от работа и ще съм без детето. Какво целим в случая ? Не се заяждам и отговорът наистина ме интересува. Ще има ли представители на Общината ?
Ще си позволя да отговоря на въпроса ти с въпрос! - А нали идват избори, нали им даваме поле за изява (да не кажа, че някои от тях ще ни използват за това)..Къде да са?Трябва да са там, за да кажат : "Гласувайте за нас, защото ние ще променим това!".... Sick...както и да е, ако няма общинари, то поне ще има журналисти, които ще отразят проблема както трябва! Peace

# 707
  • Мнения: 163
Маришка - от къде са тези останали 1300 деца. Когато се говори с цифри смятам, че е редно да се спазват точните такива, а не да се говори на ангро. Защото и при най-малката нередност във фактите, протестиращите сме уязвими. Кмета ще каже - ето на преувеличават както си искат и никой няма да ни чуе тогава.
Имаш ли точни цифри колко са дублираните молби?

Проста сметка 3673 са родените деца с адресна регистрация гр.Варна през 2006 г., т.е тези които подлежат на прием 1ва група през 2009 г.. От тях извади 1600, което са реалните места за 1ва гр. Остават 2073. После махни 333, които според кмета  са неприети и остават едни 1667 деца дето ги няма в нито един списък.
Да речем, че  440 от тях никога не биха пожелали общинска ДГ, ето ти едни 1300, които са неприсъстващи никъде. И цялата тази сметка без да сме включили приходящите деца, на които никой не знае броя! Затова казах поне 1300.

 3673   родени деца с регистрация Варна (100%)
-1600   капацитета на 1вите групи (за 43,56% от родените във Варна деца)
---------
 2073  деца извън общинските ДГ
- 333   официално неприети деца
--------
 1740   нито приети, нито неприети (47,37% от родените във Варна деца)
- 440    за нежелаещите общинска ДГ (12% от родените във Варна деца - с особени изисквания)
--------
 1300 инкогнито (35, 39 % от родените във Варна деца)

вижте тези:
http://moreto.net/novini.php?n=47122
http://www.pozvanete.bg/news.php?id=53910&lpa=2


искам да попитам някои от инициативния комитет сигурно сте по наясно знае ли се в "детско градче" и новата градина в младост къде и как ще става записването,при кого,и по какъв критерий ще се приемат децата които не са приети.и колко места малко по точно ще има свободни.думите на кмета нещо не ми вдъхват доверие но все пак.дали имате някаква информация?

Ще трябва да си погледна записките за броя на местата, но така или иначе те са хипотетични, докато не ги обявят официално. След като ги обявят ще си организират прием на чисто, както досега се е случвало, с действащите правила и критерии. В сайта за градините трябва да излезне съобщение за новооткритите места и датата за кандидатстване, и реда, ако има промяна.

Съжалявам за разсеяността си, но искам да ви попитам за протеста в четвъртък : за недостига на места и отношението на персонала към вече приетите деца, като моето (особено от как знаят, че детето ми е "специално"... имам по изразено мнение по въпроса)...Искам и ще дойда на протеста, но исках да ви питам много ли е да искаме да има по един специалист в детските градини, който да преглежда децата, преди болните да заразяват  здравите?Кажете много ли е да искаме нещо такова? Rolling Eyes Също искам да попитам мога ли да купя и донеса тебешири за да рисуват/рисуваме на воля това което не чуват и искаме да видят?
Благодаря предварително! Peace


Много за душманите!
Свобода на словото и изразните средства! Там ще е мястото и времето.

Какво точно ще се прави на протест, който е след работното време на Общината ? И да успея да дойда, ще е веднага от работа и ще съм без детето. Какво целим в случая ? Не се заяждам и отговорът наистина ме интересува. Ще има ли представители на Общината ?

Този път протеста ще е празник. Изморихме се от недоволство, от това да оседлават исканията и нуждите ни за целите на белия PR на властниците. Ние казваме - имаме проблем, отгоре отвръщат - няма никакъв проблем. В съда обикновено казват на такава ситуация, че тезите взаимно се изключват и решение няма.
Живеем в паралелни реалности - една за нас гражданите и друга за тези дето решават развитието на града. Само дето нямат задание за да го решават!

Децата са над всичко, нека това да е в тяхна чест, да не го превръщаме в митинг, но да покажем, че проблем съществува!

Ще има забавна програма, ще е весело, ще има хумор, ще има изненади и награди, но най-важното децата ще се забавляват и ще учат заедно, това което искаме да постигнем.

Елате с дечицата, това е за тях!

# 708
  • Мнения: 2 018
Не знам, аз си мисля, че трябва да се гледа колко са реалните молби за постъпване, а не колко деца са родени във Варна. Това, че някой е решил да не си подава документите, защото... /доводи някакави си/, но бил искал, не го прави кандидат за градина.
Въпроса е дали реалните молби са наистина толкова. Дали данните подадени от Общината са истински?

Според списъците в Общинския сайт, одобрени молби имат 1302 деца+400прехвърлящи се от яслите. А щом според кмета трябва да останат само 333 деца, то той трябва да приеме още около 300 деца за да му излязат сметките.

Ще трябва да има ново класиране за да останат наистина само 333 неприети деца.  Peace

# 709
  • Мнения: 13 512
от тези 1300 сигурноима поне 300, които са емигрирали:-)
Не може да се прави статистика на база родени  деца. Само на база подадени документи!

# 710
  • Мнения: 2 631
Според списъците в Общинския сайт, одобрени молби имат 1302 деца+400прехвърлящи се от яслите. А щом според кмета трябва да останат само 333 деца, то той трябва да приеме още около 300 деца за да му излязат сметките.


Според мен слагат новите градини, дето се строят, но правят грешката, че там няма да са само деца 1ва група  newsm78

# 711
  • Мнения: 2 018
Според списъците в Общинския сайт, одобрени молби имат 1302 деца+400прехвърлящи се от яслите. А щом според кмета трябва да останат само 333 деца, то той трябва да приеме още около 300 деца за да му излязат сметките.


Според мен слагат новите градини, дето се строят, но правят грешката, че там няма да са само деца 1ва група  newsm78

"Той допълни, че във всяка една от 74-те първи групи в градините ще бъдат приети още между 3 и 4 деца, така че общият брой на малчуганите, които ще постъпят в забавачниците да стане 2000."

# 712
  • Мнения: 3 595
Имайте предвид, че имаше страшно много хора, които късно разбраха за списъците и нямаше смисъл да чакат. Познавам поне няколко такива семейства и те не подадоха молби за градина, защото вече беше ясно, че няма да ги вземат, но ще кандидатстват в новите градини  Peace

# 713
  • Мнения: 658
Не знам какви са тези сметки, но да ви дам един конкретен пример. В Слънчева дъга по списък чакащи преди 01.04 бяхме 75 души, от тях 11 души са влезли с предимство и само двама по нормалния ред, което прави 13 приети от този списък, като не включвам останалите приети 12 деца, които са с предимства и ги няма в този списък. Остават 62 деца неприети  Shocked. Твърдението, че място в градините няма за 333 деца е пълен абсурд защото по тази логика само децата останали некласирани от Слънчева дъга са 20% от тази бройка, което чисто математически говори, че 333 неприети деца са само от грубо 5 градини  newsm78, а знаем колко са градините във Варна #Crazy.

# 714
  • Мнения: 2 018
Имайте предвид, че имаше страшно много хора, които късно разбраха за списъците и нямаше смисъл да чакат. Познавам поне няколко такива семейства и те не подадоха молби за градина, защото вече беше ясно, че няма да ги вземат, но ще кандидатстват в новите градини  Peace

Няма как да влязат в статистиката, като доказателство срещу Общината - поне не и официално.

Ох, престанете да се подвеждате по заглавието на статията. В момента не са 333 а над 600, защото не са приели още тези 3-4 допълнителни бройки към всяка група.
А от статията не се разбира дали автоматично преминаващите от ясли към групи 400 деца са с отделни молби или те влизат в тази бройка 2333. Ако не влизат то тогава неприетите деца към момента стават над 1000.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 08:53 от Бо_

# 715
  • Мнения: 3 595
принципно е така, но както предвиждат или поне би трябвало, че има приходящи деца (най-малкото го отчитат като факт), така трябва да се отчете и това, че хората видели, че са 100 + номер въобще не са подали заявления. Тези деца са голяма бройка.
Също трябва да се отчете, че много деца от предишните години стоят неприети, така че не са само тези 333 деца чакащи за градина, добавете и яслите (въпреки, че там не всеки си дава детето, поне неприетите се знае колко ще бъдат). Скромното ми мнение е, че трябва още да строят Rolling Eyes

# 716
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Цитат
Това е честа практика на доста родители - те да си имат сигурното, пък зимата вкъщи ще си го отлеждаме. Би трябвало при отсъствие за повече от месец по семейни причини, детето автоматично да бъде изключвано (не говоря, когато детето все още не е тръгнало в групата, защото напр. не е навършило 3г. и родителите са преценили, че е по-добре дотогава да е в яслата).
Така или иначе личният лекар не може да даде болничен за повече от 5 дни, не че оправните пак не се уреждат с фалшиви медицински бележки...
Цитат
аз също мисля, че трябва да има квоти за отсъствията- по сем. причини- толкова, по мед. причини- толкова. Щом като детето толкова много боледува в градината, това означава, че ще е по-добре да бъде отглеждано в къщи или в санаториална детска градина. Иначе се пазят места на деца, които де факто има кой да ги гледа и си стоят в къщи


Принципно и аз съм против пазенето на места, но квота за отсъствията не може да има, защото никой от нищо не е застрахован....и никой не е виновен за това, че детето повече боледува.
Не искате болни деца в градините, но в същото време не сте и толерантни ако отсъстват повече - по ед.причини.
Една хрема, или едно често боледуващо гърло не е предпоставка за отглеждане в санеториална градина.
А в днешно време много малко родители могат да си позволят да стоят в къщи 3-4 години...да не говорим колко лошо би се отразило това на детето.
Моля Ви, не говорене на изуст!

# 717
  • Мнения: 2 018
Ако ми дадат болничен си прибирам детето у дома, но ако не - сори. Оня ден лекарката ми каза, че съм имала право на 40 дни болнични общо за година. Независимо дали заради детето или заради мен. Е, какво да го правя, когато свършат тези дни? Водя си го на градина.

# 718
  • Мнения: 2 631
Водя си го на градина.

или намираш просто друг начин, едва ли някъде ще приемат болно дете само защото не можеш да го гледаш....да не се случва на никого да отсъства толкова много разбира се  Peace
Angel^wings  Peace

# 719
  • Мнения: 2 018
Кога едно дете е болно - когато ми дадат болничен. Никой не може да ме убеди в друго.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт