Любимите сладки с орехи,целувки,кокосови стърготини на Николина Колева

  • 2 189
  • 12
  •   1
Отговори
ПРОДУКТИ:
 2-3   опаковки целувки /около 200-300г/;
   1    пакет българско масло /125г/;
1-1,5 ч.ч. начупени на малки късчета орехови ядки;
   1    опаковка кокосови стърготини;
 5-6   капки коняк или някаква есенция.

Начупените орехи се запичат съвсем малко /ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ ГИ ПРЕПЕЧЕТЕ!/. След като орехите изстинат, прибавете към тях омекналото масло /да бъде много меко!/,няколко капки коняк или друга есенция, натрошените на малки късчета целувки. Омесете сместта хубаво. Вземете малко от сместта, оформете малко топче /колкото бонбон/, оваляйте го в кокосовите стърготини. Цялото топче трябва да се обвие с кокос. Направете от сместта по същия начин още топчета. Поставете всички топчета в кутийка и ги сложете в камерата на хладилника, за да се охладят хубаво. След малко ги извадете и поднесете.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341





Обичам такива лесни рецепти, особено ако не се пекат!
Ще ги изпробвам!

# 2
  • Мнения: 7 418
   Много хубава рецепта! Simple Smile
   Имам въпрос.....Не се ли слага захар в сладките?Или поне пудра-захар? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 2 774

Не се ли слага захар в сладките?Или поне пудра-захар? Rolling Eyes
Според мен захарта  е излишна.......целувките са достатъчно сладки  Peace

# 4
  • Мнения: 930
колко е това 1 пакетче кокосови стърготини newsm78 50 грама ли newsm78 понеже имам разфасовка от 1 кг колко супени лъжици да сложа #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 774
Ами те кокосовите стърготини са за овалване......не се слагат вътре,така че колко и да изсипеш в съда в който ще овалваш ,не е проблем  Wink

# 6
  • Мнения: 144
Чудесни лесни сладки- ще ги пробвам.

# 7
Целувките са вместо захар. Слагайте в купичка или чаена чаша кокосовите стърготини, но не много, когато ви свършат сипете пак. Винаги ми отива различно количество. Зависи колко са орехите и целувките. Понякога слагам повече орехи,тогава отиват по-малко кокосови стърготини,защото сместа е по-суха. Понякога внуците изяждат част от целувките, друг път нападат орехите, така че това е страхотна рецепта, може да не е точно по мярка, а на око да преценявате.

# 8
  • Мнения: 689
Много интересна рецепта,от къде я имаш?

# 9
  • Мнения: 5 001
Ухааааа,и си ядем масло с орехи на поразия  hahaha hahaha hahaha

Да,вкусни стават...Майка ми е правеше едно време нещо подобно....Ама понеже аз прекалявах с похапването на тези сладки,та получих алергия от толкова ядене на много краве масло.... ooooh! ooooh! ooooh!

# 10
# 11
Рецептата в някакъв подобен вариант я имам от мама,която почина на 82г. през 2005г. Тя от къде я знае,не съм я питала. Тя обичаше да си измисля рецепти, сама правеше целувките. Аз ги купувам готови. На 55г. съм, така че често импровизирам,прибавям по нещо,променям,коняк аз реших да сложа към маминия вариант. Радвам се,че ви допаднаха тези сладки. Зет ми ги изяжда светкавично,внуците едва успяват да ги опитат.

# 12

Общи условия

Активация на акаунт