Спешно!Моля Ви за мнение за д-р Костова/стоматолог/-Юниордент

  • 17 003
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914
Причината да е спешно е ,защото утре в 9.30 имаме чес,а нямам време да мисля.Не че имам голям избор де,въпреки че ми предложиха в стоматологията да лекуват зъбите на детенце без упойка,ей така мъка дълго време Sad,но нито аз нито тя може да го понесе Cry
Моля Ви,споделете нещо за тази докторка,а и всичко за зъболечението под обща анестезия на дете с увреждане в Юниордент-София:pray:
Благодаря!

# 1
  • Мнения: leet
Трябва да се чуете по телефона от предишния ден с анестезеолога, за да уточните подробности и да ви даде някои наставления.
Стоматоложката работи само деца под обща анестезия, предимно с проблеми, които не позволяват лечение по друг начин. Докато чакахме пред кабинета, мина момиченце на около 14- 15 години, което до този момент не беше позволявало никакво лечение и родителите бяха разбрали за този кабинет и го довели- неговата интервенция продължи около час някъде, защото му извадили повече от няколко зъби. Марти беше с гангрена тогава, което изискваше лечение и затова нашата работа под упойка продължи около 10- ина - 15 минути, сложиха лекарство и на следващата седмица процедурата се повтори, за да отстранят лекарството и сложат пломбата. Но преди да отидем на първата интервенция, помня, че ни искаха и документ от психиатър, при когото ни изпратиха от Юниордент. След процедурата, викат майката в кабинета, детето е все още унесено и пита защо съм с две глави..и се чуди какво става, защото му е непознато действието на упойката, остава в кабинета десетина минути, след това го изнасям на ръце пред кабинета и там също изчакваме 15-ина минути, докато детето се почувства годно да стане, но аз за всеки случай го носих на ръце до таксито.
Не е страшно и стоматологията под обща анестезия е единствения начин да поддържаме зъбите на децата ни здрави.

# 2
  • Мнения: 3 914
Аз я знам процедурата за упойките,то това ми е и един от проблемите,защото тази ще бъде 10-та/не за зъбите разбира се/
При нас също е за лечение доста,та се плаша как ще стане,защото и многото упойки не са безобидно нещо,но май това е решението Cry
Значи си доволна от Костова,така ли newsm78

# 3
  • Мнения: leet
Работи професионално и рутинно Simple Smile, ако разбираш..
Като за стоматологична работа с направление, т. е.- без заплащане, да, имахме гангрена и беше опасно и ден повече да чакаме, но наскоро след това, зъбчето се оголи, почерня и стана за вадене месеци, след като бяхме в кабинета, но изчаквам, иска ми се да падне само, защото е млечно и да избегнем упойката, ако може - по същите съображения, като тебе.
Доволна, имам пред вид, че няма друг начин да се работят зъбите на децата ни и когато е наистина необходимо, това е начина.
Наскоро дори бях в стоматологичния кабинет на моя приятелка, при която бяха довели пацинентче на около 5 години, в норма и тя за втори път опитваше да му работи зъбче, но детето слагаше езичето до зъба, та, приятелката ми, посъветва майката да си заведе детето в този кабинет...явно все по- често зъболекарите изпращат малки деца там, защото на всички деца се работи по- лесно и безопасно под пълна анестезия...оказа се обаче, че майката е проучила предварително и вече му беше записала час там.

# 4
  • Мнения: 3 914
Kezaja нямаш представа колко успокояващо ми подейства писаното от теб Hug

п.п знам че се държа идиотски и задавам тъпи въпроси,но съм притеснена повече от всякога Embarassed,сигурно защото най-големият ми собствен страх беше от зъболекаря и си остана

# 5
  • София
  • Мнения: 2 262
Вики и мама, смело отивай! И Мишо сега го работиха с упойка, макар и местна, не го приспиваха! Сега е необходимо! Незнам дали ще те успокоя повече, ама моя син ако знаеш колко има пълни, чак ме е страх да ги преброя! Дано мине всичко леко! Все пак да попитам Викито няма ли да мине само с местан упойка, нищо не усещат, боцват ги леко и толкова?

# 6
  • Мнения: 3 914
Иги,днес Викито мина и без никаква упойка,но тази мъка аз не можах да я гледам,какво ли пак да и го причиня Sad
Мисля че не толкова от болката,колкото от непознатия звук от машинката пищя,тя е с много изострен слух,все пак вижда вече,но малко
Отвориха и зъбче с оток в стоматологията и предложиха да продължим така,през ден,през два,без упойка,предвид всичко дето е прреживяла и подозрението че ДЦП-то е причинено от упойките,но честно да ти кажа,не мога да го понеса,тя толкова пищи и се бори,че сърцето ми кървеше,вярвай Sad
Днес прерових света,освен темата тук и това което разбрах е че тези упойки не са като онези за операция,така че съм обнадеждена ....малко Wink
Стискайте ни палци,ще се справим и този път Hug

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 22:33 от Viki i mama

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ВИки, Мими и правим зъб...днес ме болят мусуклите на ръцете и краката - тя пища и рева, дърпа се и се бори - най-накрая не можех вече да я држа така се уморих...но не бих се отказала защото зъбите са доста развалени и защото лично аз предпочитам да пореве малко ама да не е с упойка...
самата аз имам две пълни за една година и пролапса ми е много зле....така, че ако може да мине с реване лично аз предпочитам да й причиня това, но не и натоварването на сърцето от пълната упойка....
но това само ако все пак детето подлежи на работа, щото ако е умно да си слага езика на зъбите...не знам как вече тогава би могло да се работи по зъбите

# 8
  • Мнения: 3 914
Здравейте Hug
Благодаря за отговорите,решението вече съм го взела и изобщо пред мен не стои дилема Peace
Факторите ,поради които един родител на такова дете взима решение за упойка са много .Освен болката и борбата,има например причина като гълтане,някой деца не могат да изплюват,като моето ,тя си гълта,а понечи ли да гълта се мъчи да затвори устата,обаче пречи онова дето го слагат за да не затваря и ето ви едно идеално задавяне,въпреки че слагат онова дето исмуква,но явно водата и силното слюноотделяне от болката е прекалено много.Честно казано,аз например предпочитам упойка ,отколкото риска от задавяне и аспириране.Така че всеки си знае ,а и упойките товарят черния дроб,освен че повлияват и мозъка,но днес ми обясниха че тези упойки които ползват са краткотрайни и от типа за изследвания-например скенер,така че не е страшно Peace
Днес отвориха още едно зъбче без упойка,преживяхме го пак,защото вчера са объркали зъба в стоматологията #Cussing out,но нищо.Само да споделя че аз лично съм много доволна от д-р Костова за която питах,наистина професионално се държа,дори повече отколкото очаквах Peace
На 27-ми ще е същинската работа,ще споделя ако някой се интересува Wink Hug

# 9
  • Мнения: leet
Viki i mama,

От посещенията ни при д- р Костова, видях, че интервенции под този вид пълна анестезия, тя прави дневно от порядъка на 4, така че, действително е професионалист и няма от какво да се притесняваш. А упойката е краткотрайна и така я изчисляват, че броени минути, след интервенцията, детето се събужда и викат майка му да го гушне.
Споко, ще мине и това Simple Smile

# 10
  • Мнения: 160
Някой може ли да каже нещо за цените в Юниордент. Каква е цената на пломбирането на едно зъбче? Колко струва упойката? На едн път може ли да се направят 3-4 кариеса или е необходимо на няколко пъти? Доколкото разбрах, упойките са някакви леки, нали така или? Моля за повече информация.

# 11
  • Мнения: 1 271
ние сме водили сина ни с направление
не сме плащали
но искат от психиатър становище че детето може да се подлага на упойка
не знам защо от психиатър но  newsm78  това е изискването

# 12
  • Мнения: leet
   Ronichka77 ,
   
   Кабинетът се посещава с направление от личния лекар и документ от психиатър, че детето може да бъде подложено на пълна анестезия.
   Здравната каса поема лечение на кариеси, пулпит, гангрена, вадене на зъб, като при лечението поставят лекарство в зъбчето и обикновено след около 2 дена, се налага отново да се заведе детето за същата интервенция под пълна анестезия. Пред кабинета има списък, с посочени минимални суми, които се доплащат, след лечението.
   Преди месец имахме вадене на зъбче, гангрена и кариес, общата сума, която доплатихме, след лечението и затварянето на зъбчетата, беше 3,50 лв.
   Има анестезиолог, който стои през цялото време на интервенцията до детето, така че, няма от какво да се притесняваш.
   Преди първата интервенция обаче, трябва да му се обадите от предния ден, за да поговорите относно индивидуалните особености на детето, трябва да е напълно здраво физически, преди да посети кабинета за лечение и да не е приемало храна и вода, преди посещението ви в кабинета.

# 13
  • Мнения: 160
Дали правилно разбрах, с направление от личния лекар т.е. "Педиатъра" на детето ли? За какво трябва да е това направелние? Децата не изибират ли стоматолог, отделно от личния лекар, подобно на възрастните или...?

# 14
  • Мнения: 1 271
Направлението е за психиатъра. Не е за стоматолога.

Общи условия

Активация на акаунт