Задграничен паспорт за дете

  • 3 186
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Не ми се отваря библиотеката нещо, вероятно защото е архив
Ще пътувам с детето ми на 4,5 години в страна от Европейския съюз
Мъжът ми също ще е с нас
Трябва ли да изваждам задграничен паспорт на детето?

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Да, трябва.
Бързо става.  Simple Smile

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Трябва, да  Peace
И евентуално могат да ти искат акт за раждане. На нас миналата година ни искаха на Гръцката граница (не знам и аз защо Thinking)

# 3
  • Мнения: 2 137
Скоро вадихме.Акта за раждане ти трябва само за документите при подаване.Трябва да сте двамата с детето.Ние се върнахме от Лондон, отскочихме и до Париж.Не са ни искали акта за раждане на проверките.Но на мъжа ми личната му карта беше зачекната в единия ъгъл и навсякъде му правиха проверка на багажа.
Навсякъде на проверките бъди ти с детето.По бързо минавахме двете със щерката.

# 4
  • Мнения: 7 551
СРОКА ЗА ПАСПОРТА Е ЕДИН МЕСЕЦ И СТРУВА 7 ЛЕВА,НО ТРЯБВА И ДВАМАТА С БАЩАТА ДА СТЕ И ДЕТЕТО С ВАС

# 5
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Извинете за невежеството, решили сме ей така да прескочим до Гърция с 10 годишното ни дете. За нас знам, че само лични карти а за детето? Blush

# 6
  • Мнения: 227
За да извадим на децата задграничен паспорт какво е нужно Освен снимки на децата и присъствието на родителите какви документи трябва да нося, трябва ли да оставям ксерокопия на някакми докумнти?
Питам, за да отида с всичко необходимо, а не да се разкарваме по няколко пъти.
Какво да нося?
  bouquet благодаря!   bouquet
Децата ми са на почти 10 години и на 12 и половина.  Peace

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 15:51 от Балонка Надувкова

# 7
  • Мнения: 1 937
Извинете за невежеството, решили сме ей така да прескочим до Гърция с 10 годишното ни дете. За нас знам, че само лични карти а за детето? Blush
За детето паспорт.

# 8
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Verdad, моля те за повече подробности от къде, трябва ли детето да бъде с мен, а бащата, някакви специални документи?

# 9
  • Мнения: 325
Извинете за невежеството, решили сме ей така да прескочим до Гърция с 10 годишното ни дете. За нас знам, че само лични карти а за детето? Blush
За детето паспорт.
Да,задължително детето трябва да е с паспорт.
Виж и тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356869.0

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 16:52 от m_9

# 10
  • Мнения: 2 197
Скоро вадихме.Акта за раждане ти трябва само за документите при подаване.Трябва да сте двамата с детето.
Акта за раждане е задължителен ако фамилиите на двамата родители се различават (има много такива).

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Скоро вадихме.Акта за раждане ти трябва само за документите при подаване.Трябва да сте двамата с детето.
Акта за раждане е задължителен ако фамилиите на двамата родители се различават (има много такива).
Да, забравих да няправя това уточнение.

А за паспорт на детето мисля, че освен акта за раждане,  попълнено заявление , снимка и двамата родители друго не трябва.

# 12
  • Мнения: 834
Вадихме такъв паспорт миналата седмица. Попълват се молба и декларации от двамата родители, които се вземат от РПУ-то. Ние подадохме за 3-дневна процедура. Цената е 15лв+ 3лв ДДС+ 2лв такса за банката = 20лв.
Родителите се явяват с личните си карти, а за детето акт за раждане /ориг. и копие/, 2снимки и бележката за платена такса. Това е!

# 13
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 494
А задължително ли се води детето при подаването на заявлението в РПУ-то?..Без него може ли да стане?

# 14
  • Мнения: 326
А задължително ли се води детето при подаването на заявлението в РПУ-то?..Без него може ли да стане?

Задължително искат да видят детето.

Общи условия

Активация на акаунт