ЮНЧЕТО в корема на мама му отеснява и в изходна позиция се завъртява!!Тема №54

  • 14 898
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 0
Здравейте.

ayas    ЛИПСВАШЕ НИ.  Hug   Hug

lili_to   Не се притеснявай, сигурна съм че ще устискаме до 9 месец. Пази се.

Сега и аз да кажа за моя преглед.  Бебето се е обърнало на долу с главата, заело е вече изходна позиция. Дано не се обърне и да ми извърти някой номер. Док каза че тежи около 1,7 кг. /1,8 кг. (lili_to гледам, че сме с еднакъв термин и на теб са ти казали 1,6 кг., което е приблизително с моето и се успокоих, защото и аз се стреснах с тези по над 2 кг. бебоци.) Всичко си му е наред, няма проблем. За резултатите от изследванията май нещо ми е нисък хемоглобина. Не съм много запозната какво ще означава това. Док ми изписа Малтофер, някакви кафяви таблетки за дъвчене. От това което прочетох на листовката ми стана ясно, че ми липсва желязо, а тези таблетки са един вид фолиева киселина. Лошото е, че от тях май пак ми се завърна с всичка сила гаденето. Вчера като излязох от кабинета на док веднага на аптека и хруснах едно, по късно вечерта ми стана лошо взе да ми се повръща аз на бързо си легнах. По някое време доста ме заболя стомаха, дори мислех да вдигам Жоро да ме кара на болница но се размина. Тази сутрин прочетох, че тези симптоми ги има за нежелани реакции. Ще ги пия още някой ден и ако това продължи не знам какво ще правя. Док каза да ги пия 1 месец и пак изследване или до края на бременността. Извинете, че съм толкова обстоятелствена но иначе няма как да го обясня, а това е защото и аз не съм наясно. Кажете с каква храна бих могла да си набавя това желязо (фолиева киселина)? Аз знам за коприва.

Е това е за сега. Много сте изписали вчера и се връщам да дочитам.
Лек ден

P.S Петя, моите изследвания са още в мен и сега се мъча да разгадая кое е хемоглобина (то са едни кодове нищо не разбирам), но ако е HGB (това най ми се връзва да е) моя резултат е 99 а нормалното го дават от 110 до 180.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 10:14 от biskai

# 256
  • Мнения: 13
Здравейте,

Много работа ми се насъбра и не мога да наваксам да ви чета.

Минавам само да кажа: Ако някой иска да отиде утре на лекцията на 9 месеца да пише едно лично да му дам име. За съжаление се оказа, че не няма да мога утре да отида, а лекцията е интересна. Надявам се след това да драснете интерсните неща, които са говорили.

# 257
  • Мнения: 61
Добро утро и от мен!
Петя,моят хемоглобин е 104 и пия сорбифер 2х1 сутрин и вечер и не ми става лошо от него
Michelle_Varna,рокличките са прелестни  4470
За киселините-препоръчвам тоник,аз по принцип не го обичам,но открих че ме облекчава.Дано помогне и на вас.
   Желая на всички мами един прекрасен ден  
 Flowers Bouquet

# 258
  • Мнения: 6
Момичета, отивам в ТК, от снощи нещо жълтеникаво ми тече все едно съм се напишкала. Стискайте палци да не са околоплодни води, ще ми направят проба. Секциото ми е планирано за 4 юни.

# 259
  • Мнения: 9 814
dari_sari , дано всичко е наред! Praynig

Петя
, на последните изследвания хемоглобинът ми беше 116 и лекарката ми изписа Малтофер. Аз обаче не искам железни препарати и не го пия.

# 260
  • Мнения: 69
mgamisheva, каква ще е лекцията утре? Аз не мога да мръдна от квартала без кола - не мога да се доверя на друг шофьор... да не говорим за несъобразителните таксиджии... Някой да познава бърз тенекеджия? Simple Smile Оф, така ме е яд за малката ми колица...  #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Дари,  Hug с теб сме! Дано всичко е наред!!!

# 261
  • Мнения: 79
Добро утро и от мен Hug
И моят хемоглобин е нисък миналия път беше 100,но от желязото което пия имам страшни киселини
затова наблягам повече на мед и орехи и черен дроб

dari_sari стискам палци всичко да е наред при теб Praynig

Аз съм на лекар чак на 11 май,тогава ще си взема и 45 дневния болничен,
моят лекар ми измести термина с една седмица напред,понеже от болницата вече нямат право да ми дават повече от 180 дни

Пожелавам лек и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 262
  • Мнения: 165
dari_sari, и аз стискам палци, дано всичко е наред!  Praynig Praynig Praynig
Петя, на последните изследвания в болницата хемоглобинът ми беше 111 и лекарите ми каза да продължавам да пия Малтофера 2*1, аз обаче засега ги намалих на 1, че много лекарства станаха. Иначе още от м.12 ми изписаха желязо пр 110 хемоглобин.
 KaterinkaM много кофти това с колата #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 10:48 от vanny_76

# 263
  • Мнения: 1 419
Дари, надявам се всичко да е наред  Praynig

Минди, само ще се повторя - тази лекарка е за  #2gunfire. Радвам се, че в крайна сметка нащата са си наред, както не сме се и съмнявали всички тук  Hug.

Аяс,  Hug. Айде да правима квартално кафе с Катето и somebodi  Flutter

Кате, somebody, вече съм по половин ден в офиса, така че мога да се включа на кафенце или късен обяд дори още днес  Mr. Green. Пишете ако ви се ходи. Аяс, и ти също  Peace

Аз имам малко повече контракции от снощи - като хапна и ми се подуе стомаха и се започва, независимо от конските дози хапчета  newsm78. Надявам се да отминат - не ми се ражда още  Laughing.

И аз забелязах, че майките удържат сдраво фронта - браво на тях. Надявам се и ние да ги последваме, пък макар и да имаме повече проблеми.

Ооо, да се похваля - снощи ми донесоха дрешките - на живо са три пъти по-сладки  Heart Eyes. При първа възможност ще ги снимам и кача в албумчето  Simple Smile

# 264
  • Мнения: 111
Дари  Praynig
Аяс радвам се че писа  Hug
Петя моя миналия месец беше 117 сега сигурно още е паднал но моята лекарка ми каза че когато падне под 100 тогава ще ми дава да пия нещо и че при бременните е нормално
Катеринка аз познавам тамън двама добри тенекеджии но са ти доста далечко   Grinning между другото миналата година и на мен някъв ми беше огънал вратата и счупил огледалото както си стоише пред блока количката ми
Минди много се радвам че всичко е ОК тия наистина са за  #2gunfire
Лили ти сега да не се шашнеш и на мен като ми казаха че може да почне раждане се шешнах и само ревях но като се успокоих и си казах че аз така само вредя на бебо и сега пия си лекарствата лежа почти по цял ден и си мисля само позитивно така че горе главата кажи на Симонка че не и е време и да си стои вътре на топло  Hug

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 10:37 от anjeelina

# 265
  • Мнения: 639
Добро утро, мили момичета!
От вчера много сме изписали  Wink.
Ayas,   Hug. Радвам се, че сте добре (това ми стига)
Катеринка, кофти номер с колата. Знам какво е чувството (ако си спомняте, нашата я помете един автобус, пред очите ми, като мислех, че приятелят ми е вътре). Но - тенекии са само, оправят се, вие да сте живи и здрави!  Peace
Mindi, радвам се, че всичко е наред, сега поне ще си по-спокойна!
Петя, на мен ми изписаха Феро Фолгама при хемоглобин 116.
Anjeelina, лек път ти пожелавам, добре че предупреди, че няма да имаш много достъп до интернет, за да не те мислим!
Лили_то - направо настръхнах - пази се! Дано да нямаш повече такива признаци, докато дойде време за раждане!
Дари, стискам палци и се моля да си добре!  Praynig
Ди, а теб често те мисля - като не се появиш ден-два и се чудя дали вече не са се появили първите ни "юнчета"  Hug А ти си искаш  първото място и това е!  Wink То си е за теб, но не бързай твърде много, постискай още мъничко. Всички се шашкаме за едно или друго, нормално е.  Hug
 

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 10:34 от Amorevole

# 266
  • Мнения: 27
Дари дано всичко да е наред Praynig
Момичета дръжте се,още малко остана.Аз постонно говоря на беба да си стои там и да расте Grinning поне докато вляза в 9-тия.
Вчера като обикалях магазините намерих количката Лумина на Чиполино за 390лв плюс подарък комплект за изписване.А до сега съм я виждала навсякъде за 450лв.Но още няма да купувам,най много да я капарирам.

# 267
  • Мнения: 35
Петя, на мен ми изписаха в началото Малтофер при стойности на Hb-106,но сега като падна на 90 и ми казаха да взимам Феро Градумет,който е доста по-силен от Малтофера.
ayas, много ни липсваш Heart Eyes
Дари, стискам палци и се моля всичко да е наред Praynig

Благодаря на всички за съпричастността Hug Hug Hug

# 268
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Здравейте Simple Smile
За хемоглобина - последно ми беше 123 и лекарката каза, че това е супер за бременна. Предполагам, че началото на май ще правя пак изследвания, защото още не съм правила Васерман и т.н.
Дари Сари - стискам палци всичко да е наред!
Исках пак да ви питам - избрахте ли легълца? Ние още не можем да изберем... Гледах какви ли не варианти и все нещо не ми харесва  Confused. 1во бях харесала тези на Дизайн бейби които Гъди показа, но наистина ми се видя неудобно това, че няма 2 нива и е доста плитка решетката. От другите повечето ми се виждат супер нестабилни и като правени в час по трудово... Освен това искам да го комбинирам със скрин, а избор много няма. Дайте идея за магазин с повече избор.

# 269
  • Мнения: 1 419
Мони, ние избрахме модел Тинита на Дибо и допълнително купихме скрин с повивалник  Peace. Не сме я сглобили още в къщи, но в магазина си изглеждаше доста стабилна. На мен ми харесва, защото има каквото исках - повивалник, скрин, люлееща функция и различни нива  Wink.

Общи условия

Активация на акаунт