Какво готвите,вегетарианци?

  • 65 969
  • 410
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 392
Евридика, скоро ще се убедиш, че яденетата имат много по-свеж и приятен вкус като сложиш доматите накрая.  Grinning Аз дори ги слагам още по-късно, като изключа и малко спадне температурата.
И аз така. Peace Ако беше само за мен, дори нямаше да ги сложа въобще, но мъжът също е фактор. Laughing
Като бях малка, разделях готвените неща на две групи- червени и други. Joy Червените винаги ги ядях с неохота.

# 166
  • Мнения: 19 303
Ясно, разбрах за захарта и доматите.
Но и аз съм чела, че не е добре да се готвят домати. Аз обичам много всякакви манджи с домати, но отскоро почнах да ги слагам към края и след 2 мин изключвам котлона.
Аз  наскоро четох точно обратното. Готвените домати са полезни, защото ликопенът в тях е био-активен.
Ето набързо един линк http://zdraveya.com/likopenut-zdravoslovno-hranene-lyutenica.html
http://curezone.com/art/read.asp?ID=15&db=13&C0=74
http://www.biogemuese.de/shop/presse/tomaten.htm

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 00:02 от В_и_В_и

# 167
  • Варна
  • Мнения: 2 305
"Не забравяйте, че не е желателно доматите да се подлагат на термична обработка. За това има сериозна причина -  по този начин органичните киселини, съдържащи се в тях, преминават в неорганично състояние, а това води до отлагане на соли, образуване на камъни в бъбреците и др. Така че, консумирайте само пресни сурови домати."

оттук: http://www.zaneya.com/post/1865

# 168
  • Мнения: 3 094
ами срам - не срам направихме една баница със спанак Grinning.спанака не го правя нищо предварително , слагам го суров и накълцан.

# 169
  • Мнения: 19 303
Лилибон, знам го това за киселините. Мисля, че превесът на ликопинът като мощен антиоксидант, предпазващ от рак, е по-голям Peace
Така поне пише във всички чужди източници. Според мен балансът е най-важен.

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 12:36 от В_и_В_и

# 170
  • Мнения: 3 988
Виви, чуждите източници посочват "готвене"на доматите на 88 градуса, за да се стигне до силата на ликопина да предпазва от рак (въпреки че на мен ми е доста вяло това  Rolling Eyes), а една манджа се готви на 100+ градуса.
Аз за това ги слагам накрая, малко да се "постоплят", но не и да са сготвени.

# 171
  • Мнения: 19 303
Аз готвя винаги на много слаб огън. Слагам доматите 5мин преди да изключа котлона. Ако ползвам пюре от консерва, го слагам след като съм свалила ястието от котлона. Също така не във всички манджи слагам домати. 88градуса се води пак за готвене. Преди време и аз бях спряла да готвя домати, защото четох тези неща за киселините.

# 172
  • GYM
  • Мнения: 814
И аз така. Peace Ако беше само за мен, дори нямаше да ги сложа въобще, но мъжът също е фактор. Laughing
Като бях малка, разделях готвените неща на две групи- червени и други. Joy Червените винаги ги ядях с неохота.
Това все едно аз съм го писала. LaughingЧудесна тема, как съм я изпуснала  bouquet

Последна редакция: пн, 30 ное 2009, 14:40 от bluelady♥D

# 173
  • Мнения: 3 094
Готвих супа от праз, кисело зеле, маслини и ароматични корени с ориз. Simple Smile

# 174
  • Мнения: 1 394
Момичета,една страхотна рецептичка ми попадна миналата седмица и за две седмици вече два пъти я правя.Вчера пак.
Ето я и нея:
Лещени кюфтенца.
200гр леща,1 морков,1 картоф /по-голям/,1 яйце,1 филия хляб,магданоз,1 глава лук.,подправки за леща /кой каквито си слага/
Сварявате лещата,моркова и картофа.Отцеждат се хубаво от водата и се пасират.Не с пасатор,а най-добре с лъжица за мачкане на картофи.Слагат се яйцето хляба,лука,магданоза и подправките и се меси като кайма за кюфтета.После се оформят малки кюфтенца ,овалват се в брашно и се изпържват в тефлонов тиган с малко мазнина.Може и в обикновен с повече мазнина,но аз така ги направих в тефлоновия,че по-малко е мазнината.Стават страхотно вкусни. Hug

# 175
  • Мнения: 6 390
ехооо
готвите ли още  Mr. Green

днес смятам едни картофени кИУфтенца със салатка, има и боб за дояждане...

Хайде вие сте - имам чувството че все едно и също готвя...
Дайте да се отчитаме кой какво готви днес - утре и тн...

# 176
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А как могат да се приготвят картофени кюфтенца без да се пържат- във фурната? Искам да направя такива.
Аз вчера готвих зеленчукова яхния, предния ден- леща. Днес се занимавам с една торта и друго в кухнята не ми се прави, мисля да караме на салати и сандвичи.

# 177
  • Мнения: 925
И аз съм много зле с разнообразието нещо напоследък....Чакам я да дойде пролетта като месия, че да наблегнем на салатите, ама все пак за детето не мога да не готвя хич. Само редувам едни и същи продукти, но под различна форма и вече здраво ми писна.

Вчера правих обикновена баница със сирене и веге мусака. Като сложиш дафинов лист и заливка и го докарва като истинска, хаха Simple Smile
Лещените кюфтенца ме блазнят, да взема да ги направя за довечера ли...Макар че ние скоро ядохме леща, но червена и с кимион, къри и куркума, по индийски. Детето обаче не я харесва така. Ще го пробвам с кюфтенцата.

РЕНИ, кюфтетата могат и да се изпекат в тава върху хартия за печене, вместо да се пържат. Аз с лещените мисля така да направя. Напоследък пържа само мекици, когато много ми се приядат  Blush

# 178
  • Мнения: 6 390
аз пържа картофените кюфтенца, на фурна си въобразявам че ще ми станат много сухи...

# 179
  • Мнения: 762
Моят мъж накупи много (уж различни) люти сосове и аз докато им се чудя какво да ги правя взех да си слагам на всичко,ама по малко,че да не ги хване детето.Та така направих една много добра боб яхния-запържих брашно,сложих червен пипер,една изостанала лютеница,неизядената част от супата боб(с всичките и подправки вътре),накрая пресен чесън и малко люто...много добре дойде за сезона. Wink
Другото,което направих наскоро бяха едни дебели като макарони спагети (не помня истинското им името)-сварих ги-сложих ги в тава и отгоре набухах всичко,с което по принцип правя сос-домати,сирена,подправки,зеленчуци и накрая даже и кашкавал.Сложих ги във фурната и ги пекох много време (към 30-40 минути май).Стана нещо средно между лазаня и мусака (ама не с картофи)-много хубаво ядене и търпи всякакви зеленчуци и изостанали неща в хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт