Пелени и гащички за многократна употреба 4

  • 70 264
  • 1 016
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 585
julianka, аз прескочих първите няколко месеца - вариант е да се ползват еко пелени и после да си вземеш one size, за да не купуваш три пъти по 15-20 пелени - доста солено ще ти излезе.
Аз имам на Имсе Вимсе от органичен памук - тънки и дебели 12 общо и бамбукови 10 и двата вида много ги харесвам - гледам, че търсиш по-естествени материи, затова ти ги препоръчвам. Бамбуковите съхнат по-бавно, но попиват повече и са идеални за нощем и навън.
Ако те интересува, ще ти пиша по-подробно за поръчката и всичко Simple Smile

# 316
  • Мнения: 91
Ми щом наистина искате да ме помогнете  Rolling Eyes  ето какво реших окончателно (надявам се Laughing) днес:
1) От уан сайз ще взема 5 бройки на Канга
2) 3 бр от бамбукови и 1 от микрофибра на Литл Ламб към тях има и подложки нощни и непромокаеми гащи (номер 1 са до 7 кг вървят)
и 3) Itti Bitti 5-6 бр. най-дълготраен Medium размер (от 6 до 12 кг. са уж...  Blush) и 2 бр small
Та общо излиза 350 лева  Crazy .....
не знам много ли това или малко, ама си помислех, че с такъв комплект ще издържим до края, защото и ЕБХ искам да започна колко възможно по-рано. Още има време да помисля, ама за сега е така....
 ааа , да, имам и фикс идея: нали съм луда плетачка, та намерих описание на модели тип вълнени гащи на Дизана и ще ги плета сама  Mr. Green дано да ни свършат работа. Ако няма да станат като Дизановски, поне за дрешка ще дойдат  Joy
какво ще кажете???!!!  smile3539

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 01:21 от julianka

# 317
  • Мнения: 3 869
За бамбуковите ще ти трябват и защитни гащички 2-3 броя, или смяташ за тях точно да изплетеш? Да се похвалиш като стане, че сигурно и други желаещи ще има Simple Smile

Ако намериш някъде тензух или друг чист памучен плат (бархет също става), може да си направиш някалко парчета (10-15) като пелени, които да слагаш не в джобовете е върху самите многократни пелени. Ако ги сменяш през 2 часа или след всяко хранене (ако бебето ти ще ака така) през деня, ще си спестиш непрекъснатото пране на готовите пелени и примерно с 1 бр. ще може да изкарате едно денонощие. А тензухът и бархетът (разгънат) съхнат в пъти по-бързо.

# 318
  • Мнения: 91
Meg! да, взимам и 2 непромокаеми гащички за бамбукови.
За допълнителни пелени също мисля, ама ще видим.  Simple Smile
А какво мислиш като  цяло за бройки? Ще ни стигнат ли?  Tired
А за вълнени гащи - тъй като нямам модел  baby_neutral на кой да ги покажа баш до октомври месец - ще ви покажа по принцип за какви гащи става въпрос, ама и обещавам много скоро да се споделя и с моите чудеса  коита са в процеса на изработка сега Mr. Green
http://www.flickr.com/photos/btmcreations/3059373386/in/set-72157612154811312/  Hug

ps: казваш за памучен плат (бархет) реших да те попитам - знаеш ли магазини откъде мога да го купя в Сф? До сега не съм срещнала....

# 319
  • Мнения: 3 869
На мен ми се струва, че ще ти стигнат, но всеки опит е различен, т.е. всяка майка и бебе си имат нужди и предпочитания, така че, като се роди бебето, ще разбереш със сигурност Simple Smile

В София трябва да видиш в малкото останали магазини за платове. На Пиротска има няколко, в които все още продават едновремешни продавачки с по 30 г. в този бизнес, знаят всичко къде може да се намери! Simple Smile Питаш тях и ще те опътят. По Екзарх Йосив също има няколко магазина, особено един за платове в един безистен - на втория етаж пак са такива продавачки и пак могат да предложат или поне да те насочат. Иначе се продават и готови пелени комплект - 2 тензухени парчета и 2 бархетни, но за цена 8 лв. можеш от плат сама да си направиш не по 2 а по 22 Simple Smile

От един магазин за платове на Дондуков (по-близо до кръстовището с В. Левски) си купих много стегнато памучно трико с 5% еластан. Нямаше нужда се поръбва, толкова беше стегнато. От половин метър (за 5-6 лв.) си направих 24 кърпички за почистване на бебето (ползвах ги и вместо лигавнизи при кърмене в първите месеци, когато вечно течеше и се оливахме и двамата), и ми остана плат сигурно за още толкова Simple Smile Сега чат-пат позвам от тези кърпички като слагам по няколко в памучните му гащи вместо тензухено парче.

# 320
  • Мнения: 91
Meg! мерси, мила!!!  Hug отивам на почивка на море и след една седмица започвам голяяямо търсене в София  Money
Бамбукови ги нямат в наличност сега и аз не бързам с купуване... чакам  Praynig
Иначе, както гледам, нито едни от посочени от мен пелени не са използвани от вас, та ще бъда пионер  Joy  много ми допаднаха канадски тип джоб по начин по който се слагат подложките и имат много добри отзиви. Ако някой ще прояви интерес - поръчвам ги от Англ. магазин, те имат и доставка до Бг. цената им е £12, ама са универсални и имат страхотни цветове!  Heart Eyes
Ето и как се слагат подложките:
 
 
 

Последна редакция: пн, 13 юли 2009, 11:57 от julianka

# 321
  • Мнения: 366
Аз да си призная, понеже нямах търпение си поръчах едно Фъзи универсален размер, за да ги видя на живо и ми се сториха доста големи. В момента малката ми дъщеря спи с тях, но без пълнеж, тъй като още не съм малхнала нощната защита, а тя нощем не пишка, освен ако не я изпусна преди ставане:
Впечатлението ми е, че са много, всъщност напълно изкуствени, а аз дори горни дрешки не купувам на момичетата от микрофибър и т.н., така че сигурно ще се насоча към бамбуковите и от органичен памук и с повечко смени сигурно ще се справим..... Ще пробвам и един Уъндеруус и с Фъзито ще са ми за дърги разходки, за да няма протичания Simple Smile
julianka, страхотно изглеждат, наистина - канадците са се постарали
Meg!, аз съм си нашила много бархетни и тензухени пелени, които ползвах при масажи, преобличане, като чаршафчето и пр., но като чета постовете ти, май ще ми влезнат в употреба сега и по предназначение. Все пак да попитам: Ших ги 90/90 и малки, на които не си спомням размера, но тензухените ги ползвах като кърпички. Ще ми свършат ли така работа или ще се наложи да ги режа големите?

# 322
  • Мнения: 3 869
Стайл, зависи как ги сгъваш. Ако просто ги стънеш на четириъгълно парче, като подложка, със сигурност ще са твърде дебели 90х90 бархетните, и чат-пат ок тензухените. Ако ги сгъваш като пелена, която на дупето е ширака да обхване целия таз, а по средата се нагъва другия край, мисля, че ща са ОК. За памучни гащички простото сгъване е по-удобно, а за малко бебе и при наличие на защитни гащички, съответно другото сгъване е по-подходящо. Под малко бебе визирам преди всички изключително кърмено бебе - акото му е кашесто, рядко, и ще се разлива при просто сгъната пелена. Но при захранените деца, след първия месец, обикновенно акото вече е почти като на възрастен и нямя да протече, най-много да остави следа по пелената. 

# 323
  • Мнения: 366
Meg!, благодаря за изчерпателния отговор, явно ще се решава в крачка. Имам шевна машина у дома, така че ще си помогнем и допълнителни парчета, а и мисля да се възползвам от идеята за многократни кърпички от сбито трико. Относно кърменето, моите са изключително кърмени почти до годинката, не се поддаваха лесно на новите храни и все кърма си искаха, предполагам, че и сега ще е подобно омазването, но поне е толкова "ароматно"

# 324
  • София
  • Мнения: 12 278
  Аз да споделя, че тъй като ме мързеше да давам да ми ушият някъде, а аз не мога да се справя, си поръчах кърпички от беибикайнда чрез Мег!, от които съм много доволна.
  Иначе скоро си взех от една мама суидълбиис пелена и съм страшно доволно. Аз нали ги ползвам само като предпазно средство да не се намокрят дрешките евентуално и ги сменям при първо пишкане, та тези са страшно тънички и удобни за поставяне, с лепки, което улеснява изпишкването. Ако някои мисли да си продава още пелени от този вид да се обажда, а аз може и да си поръчам още няколко от сайта, хем си бях обещала че повече пари за пелени няма да давам, защото нямам нужда  Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 12 278
  Някой може ли да ми помогне да ми каже тези намалени суидълбис какви са - http://www.babykind.co.uk/specialoffers.htm#swadppod
  Какво е това флисе и как да разбера дали са с копчета или с лепка?

# 326
  • Мнения: 1 170
Aila, може ли линк към Суодълбийс, моля те Grinning ? Че и аз вече трябва да сменям лека-полека S- ките. А ако имате предложения и за други M/L пеленки, приемам оферти.

Style, те и Уондъруус са изкуствени Rolling Eyes . Разлика голяма с Фъзи нямат

Meq1, върти ми се в главата идеята да мина на твоя вариант като система- пеленки отгоре (не в джоб) с гащички, ползващи се повече от веднъж. Може ли да ми припомниш твоите фаворити Hug ?

Aila, мерси Mr. Green

ЕДИТ: Fleece е плата, който се допира до бебето на пеленки като Фъзи и Уондеруус Peace

# 327
  • София
  • Мнения: 12 278
  Ок мерси, знам го тогава какво е  Simple Smile
  Само че в беибикайнда всичките са с копчета, а тези които имам са със лепки и с честото събличане са ми по-удобни.

# 328
  • Мнения: 3 869
Роли, аз докъм 7 месеца ползвах гащички от флисе, размер 3-6 кг. Естествено Мартин беше доста над 6, но защитните гащички винаги са доста големи. Сведващият размер от тях обаче му е все още прекалено галям  Crazy Затво от към 8 месцеа досега ползвам тези http://www.babykind.co.uk/wrapsnaturebabiesorder.php
с копчета, но и лепките се оказаха добър вариант за нас. Не ми харесва, че са от два слоя, а не просто ламинира плат, но пък се регулират и това ми е доста удобно. На МодърИйз имам с лепки, но формата им е за много голяма пелена, нищо че са от 4,5 до 9 кг (а Мартин е 10,5), не стоят добре, но пък са от един промазан слой. Като цяло най-съм доволна от флисето, най-паропропускливо е, но пък другите са значително по-тънки предвид някои дрешки. Напоследък комбинирам и едни едноразмерни джобове на Уандърус като слагам пелената отгоре, а не вътре - по-издуто е от найлоновите гащички, но по-малко от флисето.
Имам и едни гащички от една мама, която пишеше тук - отново размер за новородено, на на Малтин му ставаха до 10 кг  Laughing Само, че те само щатски сайтове могат да се поръчат и бях възскъпички. Но пък са еднослойни, т.е. промазан полиестер, с лепки и с много добра кройка. С лепките вечно имам проблема, че леко се отварят в долния край и му дерат крачетата като сяда или лази.

# 329
  • Мнения: 667
julianka аз имам 5 бр. Itti Bitti размер М, но не съм особенно доволна  Confused
Външната им част е плюшена и държи доста топло, вътрешната подложка от към кожата на бебето е полиестер, а от долу е бамбук - като цяло много ме изненада структурата им, много са изкуствени за моя вкус. След около 4-5 месеца ползване започнаха да пропускат и мокрят дрешките. Аз ги бях взела само за дълги разходки или нещо от сорта, когато няма да имам възможност да преобувам. А и за размера да кажа - много са плитки. Дъшеря ми е към 11кг., но от доста време си и седят много ниско, дупето и ще се види още малко  Grinning. Единствения плюс е, че съхнт бързо.

Ако искате можем да си организираме една среща и всеки да донесе каквото има, за да можем да разгледаме повече видове на живо. Какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт