''Парфюмни размисли и страсти'' 14

  • 18 115
  • 406
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204



                                   


                     
Роберто Кавали - италиански моден дизайнер е роден във Флоренция, Италия на 15 ноември 1940. Следва в местния университет - текстилни техники и печат. В началото на седмдесетте години, все още студент, той открива революционна техника за отпечатъци върху кожа. С тази техника дебютира в Париж, където веднага привлича вниманието на едни от големите в бизнеса - Пиер Карден и Ерме. Тридесет годишен представя първата си едноименна колекция прет а порте, а първия си бутик отваря 1972 г. в Сен Тропе. Известен с пищните си, дори крещящи облекла, провокацията и любовта си към животинските щампи. Често критикуван от колегите си, винаги на ръба на добрия вкус, но и много обичан, признат експериментатор. През 1980 г. Роберто Кавали се жени за Ева Дюрингер, която е негова съпруга и бизнес партньор и до днес.

        п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.


                             

                                                                                                                                                                    

                                                   

     

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 19:01 от Tess d`Urberville

# 1
  • Мнения: 214
Уауууу:-)))Я,да видим къде ще се класирам:
местя от предишната това тук:
mishishita,имам Apparition много си се обичаме  дори си взех 90 мл.В началото наистина е задушлив аромат,но за този сезон развитието му е повече от добро!Изненадва ме с трайноста си.По трайност мога да го сравня с някои от големите:Диор,Гарлен,Шанел.
А на теб кой ти е любим аромат или обичаш нови предизвикателства 
Tess  Hug страхотна тема!Това е един от любимите ми творци на мода!Отивам да чета.

# 2
  • виртуално
  • Мнения: 2 873
пу втора
от него нямам нищо - ще ви чета и ще купувам  Embarassed

май ще рискувам със сикстито - сърбят ме ръцете да харча....

# 3
  • Мнения: 13 627
  bigdance2 Само дето не мога да кажа нищо за Кавали...пробвала съм някои аромата, но не ми харесват

# 4
  • Мнения: 4 204
 Хоп ето ме и мен Grinning - аз харесвам Серпентин - даже много го харесвам - топъл, интензивен и сладък, мнооого траен, убиец направо. Харесвам и Джъст Кавали и Джъст Кавали Пинк, Оро честно казано ме грабна в началото, но после узря до едни малко особени треви и подправки Peace

# 5
  • Мнения: 2 590
 Whistling Благодаря ти Тес за прекрасната темичка, аз ще се включа по обстойно късно вечерта, че отивам да стягам багаж. Grinning

# 6
  • Мнения: 23

mishishita,имам Apparition много си се обичаме  дори си взех 90 мл.В началото наистина е задушлив аромат,но за този сезон развитието му е повече от добро!Изненадва ме с трайноста си.По трайност мога да го сравня с някои от големите:Диор,Гарлен,Шанел.
А на теб кой ти е любим аромат или обичаш нови предизвикателства 

Mi6i76, за трайността на Apparition просто няма две мнения по въпроса  Laughing Но наистина ме задушава, а и не харесвам сладникави аромати аз. Опитах дори около половин година да ми хареса, но не успя. А и честно казано ми е по-изтънчен аромат, а аз съм спортно елегантна дама  Mr. Green А иначе любим аромат нямам  Flutter Харесвам такива от рода на BIANCO-Trussardi, Image-Cerruti, Max Mara-класическата, Eue de star-T.M./по-леката версия на Angel/, ааа да не забравя 212 sexy-C.H. и не на последно много са ме грабнали Нилските градини на Hermes  Wink Ей такива, някак си по-незадължаващи аромати.
А за предизвикателствата....обичам ги от всякакъв род  Laughing

# 7
  • Мнения: 4 204
Момичета и аз благодаря Simple Smile  bouquet Този Апаришън - сладичък и с малинки също ме изкушава Blush

# 8
  • Мнения: 214
това,е много добро!
А това го искам!
Искам и полата отгоре на страничката,Кейт Мос мисля я представя,както и рокличката с африканските шарки.
Кавали в Италия е голяма мания!На мен ми допада модата му ,много.

# 9
  • Мнения: 4 204
полата на Кейт Мос с цветните щампи (до снимката на ботушите) е убийствена искам я и аз Heart Eyes Heart Eyes аз бих си взела Кавали Пинк и Серпентин с чиста съвест, втория издържа цяла нощ в клуб и на сутринта съм усещала аромата му по дрехите си Simple Smile

# 10
  • Мнения: 423
Привет  Hug! Одавна не съм писала в темата! Тес, какво винаги страхотна темичка   bouquet
Та за Кавали, може би единствения който ми допада е Серпентината и то вариант тоал. вода. Не съм го имала, но няколко пъти съм го пробвала и като чели на мойта кожа е по нетраен.

# 11
  • Мнения: 423
Иха, Тес сега ти прочетох пост, за трайноста на Серпентина.  А на мен за няколко часа и нищо не усещах, може би защото е тоал. вода  newsm78.

Пу,пу  и за мен една такава полата!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 942
този човек никак не го познавам  Rolling Eyes /както и той мен между другото/

# 13
  • Мнения: 214
да аМа не,е,значи е дошло време да се опознаете!Между другото модата му е невероятно женствена,цветна,интригуваща!
Дами,пожелавм си и ние като едни европейки да пазаруваме с кредитна карта и самочувствие от бутиците му!
Рекламата му е толкова простичка,а говори толкова много за дизайнера:Just Cavalli

# 14
  • Мнения: 4 204
 Серпентин едп съм ползвала и беше просто бетон от към трайност Peace Между другото го харесах веднага, от първо ''душ'', но ми се стори твърде сладък за мен и го препоръчах на моя приятлка, коато е фен на много сладките аромати, оказа се, че точно съм преценила, защото тя веднага си го купи - няколко пъти съм си пръсвала от него и още повече го харесах Simple Smile


Момичета, някоя от нас търсеше Мания Съмър, открих я в Мега

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 17:22 от Tess d`Urberville

Общи условия

Активация на акаунт