Турски тв новели, филми и сериали - коментари и преведени серии

  • 92 026
  • 469
  •   1
Отговори
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
"Чучулигата/Çalıkuşu"

В главните роли Айдан Шенер и Кенан Калав

Представяне на филма- трейлър


Преводач: Sevi_Nil


********************************************************************************************************

"Elveda derken/На сбогуване"
(ПРЕДСТОИ)

На сбогуване


На сбогуване е филм , разказващ за живота на една жена , която се жертва в името на семейството и децата си .

Лале(Едже Услу )-детски лекар ,е щастливо омъжена жена обичаща съпруга си и двете си деца.
Заедно със съпруга си Еге(Синан Сюмер ) - писател в една продуцентска къща и двете си дъщери , живеят щастливо отдалечени от всички проблеми. До деня ,в вкойто с едно леко замайване на главата ,живота на Лале се превръща в кошмар.

Отивайки в болницата в която работи и по настояване на приятел от медицинският университет , специалист -мозъчен хирург Атеш (Гйокхан Тепе) , се подлага на контролни прегледи. След което разбира , че има тумор в мозъка и времето , с което разполага е много малко.

Зейнеп( Бурджу Кара) е детската учителка на давете момичета на Лале -Едже и Наз.
Зейнеп , претърпява заболяване , в последствие на което не може да има никога деца и все още преживява трагедията.
Преди няколко години , именно поради тази причина се разделя с човека , който обича до полуда и се разминава с женитбата.


Заболяването на Лале , коренно ще промени както нейния живот, така и на семейството и .., на Атеш....и на Зейнеп....


В главните ролите : ЕДЖЕ УСЛУ , СИНАН СЮМЕР , ГЙОКХАН ТЕПЕ И БУРДЖУ КАРА

Продуцент : ЯМУР АЖАНС - ОСМАН ЯМУРДЕРЕЛИ

Режисйор : ХИЛАЛ САРАЛ

Сценарист : ЙОЗГЮР ЕВРЕН ХЕПТЮРК

Музика : ГЮНАЙ УЙСАЛ


В ролите : СЕДА ГЮВЕН ( ЕДА ) , САИТ ГЕНАЙ (СЕЛЧУК) , ФАТМА КАРАНФИЛ (УЛВИЕ) , ТАНСЕЛ ЙОНГЕЛ ( КЕРИМ ) , АЙДАН КАЯ ( ШЕЙДА ) , ЕБРУ БИЛИНГЕН ( ПЪНАР ) , ЪШЪК АРАС ( АДИЛЕ ) , БЕЛИЗ ИНАЛ ( АЙШЕ ) , ГЙОКХАН АЙДЪНЛЪ ( БЕРК ) , СЕЙФЕТТИН КАРАДАЙЪ ( КАСЪМ)

Деца : КЮБРА АЙЧА ТУРАН ( ЕДЖЕ ) , ЧАЛА ШИМШЕК ( НАЗ ) , ЕДЖЕ БОСТАНДЖЪ ( ЗЕЙНЕП - АСУ )








Превел и качил субтитри: Дамла

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 22:24 от Mishel_

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Чучулигата

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 17:36 от Mishel_

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мишел, мила, благодаря за труда ти!
С удоволствие ще изгледам и "Чучулигата"   bouquet Hug

# 3
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Момичета,

предполагам, че със Севи ще може да пускаме по една серия на седмица.
Филма, а и книгата са страхотни.
Много се чудих дали да го пусна само във вибокса, но реших, че всичко тръгна от тук и е редно да се пусне тук.
Това е моя форум.
Приятно гледане!

# 4
  • Мнения: 7 914
  bouquet за труда, момичета  bouquet

# 5
  • Мнения: 0
Честито за новата свободна и моля някое момиче да ни преведе това защото аз до колкото разбрах-сериала свършва щастливо,ето вижте сами
http://www.milliyet.com.tr/GaleriHaber.aspx?aType=GaleriHaber&am … 090318&PAGE=1

Много се радвам-това е просто почти факт за мен-  Binbir Gece'de mutlu son!

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 14:50 от katerina0007

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 248
Здравейте момичета. Това е един от любимите ми филми.А книгата не помня колко пъти съм я чела. Имам филма озвучен на  руски  , но с удоволствие ще го гледам с вашия превод  в оригинал.Благодаря ви за огромния труд.  Ако имате този клип просто ми кажете и ще се опитам да го махна с ваша  помощ.

http://www.youtube.com/watch?v=8AesqmAElXMт

# 7
  • Мнения: 0
много се радвам, че ви намерих тук. мишел, а дали с "чучулигата" ще се излекуваме от гече - манията.

# 8
  • Мнения: 0
Момичета моля ви погледнете в предният ми пост,линка е много актуален.

# 9
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Момичета моля ви погледнете в предният ми пост,линка е много актуален.

Там всичко е под формата на въпроси и всичко е предположения.

Дали Шех ще започне напълно нов живот, или може би на самия сватбен ден ще се замисли за това, което прави и ще направи равносметка.
Дали Каан ще бъде с баща си, а Нилюфер с майка си? Дали Шех ще потърси Бенну?
Отговор на тези въпроси ще даде режисьора Кудрет Сабанджъ.
И най-важното с кого ще бъде сватбата - с архитекта Енгин или с бившия мъж Онур.
Според това, което се е изпуснал Сабанджъ, в последния момент, Шех ще се върне при Онур.



Аз поне това разбрах...най-интересното, защо още третират Еда като, че ли не е умряла.

Последна редакция: нд, 03 май 2009, 16:26 от Mishel_

# 10
  • Мнения: 0
Благодаря Mishel_  но аз видях че редактора е поставил :Binbir Gece'de mutlu son!-за мен това е сигурен знак че всичко ще е ок!

# 11
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
много се радвам, че ви намерих тук. мишел, а дали с "чучулигата" ще се излекуваме от гече - манията.


А надали ще я излекуваве/те, но поне ще запълваме времето, защото доста голям прозорец остава между сериите на 1001 нощ,

Ще е хубаво да се коментират тук гледаните серии и всички други въпроси и теми за турското кино.

# 12
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
 HugМишел ,Севи- Елинизе саалък! Изгледах го току-що на един дъх! Да сте живи и здрави и огрооомни благодарности за положения труд!  Чувала бях за този филм от покойната ми майка а и от по-възрастни колежки че бил много хубав и сега благодарение на вас се убедих в това!!  Чакам с нетърпение следващата седмица!!  bouquet newsm51 newsm20

# 13
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте момичета. Това е един от любимите ми филми.А книгата не помня колко пъти съм я чела. Имам филма озвучен на  руски  , но с удоволствие ще го гледам с вашия превод  в оригинал.Благодаря ви за огромния труд.  Ако имате този клип просто ми кажете и ще се опитам да го махна с ваша  помощ.

http://www.youtube.com/watch?v=8AesqmAElXMт

Нямаме го.
По-късно ще го кача и в профила

# 14
  • Мнения: 0
докладвам. изгледах първи епизод на чучулигата, още не ме е грабнал, но знам ли....

Общи условия

Активация на акаунт