Машина за сладолед

  • 43 777
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Simple Smile

Днес случайно попаднах на сайта на Кауфланд и видях, че предлагат машина за сладолед за 35 лв.
Някоя от Вас има ли?
Доволна ли е?
Как се използва?

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 902
Да имам ,руска е.Приготвя се смес от яйца ,мляко и захар,кипва се,охлажда сеи се слага в контейнерчето ,отгоре капака,на който има бъркалка и това в камерата,като кабела се изкарва на вън.Аз обаче не съм много доволна и след като кипна сместа и я охладя,разбира се, я слагам в контейнера и така, в камерата,като разбърквам отвреме нареме.Става много вкусен сладолед.

# 2
  • Мнения: 4 916
Записвам се да следя темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис и от мен, все пак лято идва Mr. Green

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
От доста време си търся такава, но така и не откривам по магазините за техника  newsm78.
Ягодов сладкиш, благодаря за инфото, непременно ще отида до Кауфланд   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 777
Момичета ето тук има информация ,малко е стара темата но може и да помогне на някой.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1466.msg21851.html#msg21851

# 6
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Аз не използвам Така си правя -във формата за торта.
Децата много обичат.

# 7
  • Мнения: 4 916
Момичета ето тук има информация ,малко е стара темата но може и да помогне на някой.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1466.msg21851.html#msg21851

Дали има още такива машинки в ТСМ? Ако не ме домързи, утре ще сляза до Халите, там наблизо имаше два такива магазина.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз имам машинка на ТСМ, даже я бях пуснала в продавалника, но не се купи. Прави хубав сладолед, не работи като руските. Първо се замразява контейнера след това в него се изсипва сместта и се бърка около 30 мин. Готовият сладолед може веднага да се яде или да се прибере във фризера.
Рецепти за сладолед има бол, не е само с мляко и яйца.
В подписа ми, в албумите с кулинарии имам снимки на сладоледите , които съм правила с тази машинка.

# 9
  • Мнения: 4 916
...в него се изсипва сместта и се бърка около 30 мин....

Машинката ли бърка или на ръка?

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Неее, не е на ръка. Машината си е електрическа и сма си бърка. Само трябва 24 часа преди това да е замразен контейнера във фризера и да се пусне машината преди да се налее сместта, защото иначе замръзва веднага и бъркалките не могат да се въртят.

# 11
  • Мнения: 4 916
Неее, не е на ръка. Машината си е електрическа и сма си бърка. Само трябва 24 часа преди това да е замразен контейнера във фризера и да се пусне машината преди да се налее сместта, защото иначе замръзва веднага и бъркалките не могат да се въртят.

Аха, благодаря. Май схванах принципа на машинката   bouquet

# 12
  • Мнения: 54
Аз си взех от TCM, обаче не става нещо. Аз ли не правя нещо като хората... Пускам машината и бавно наливам сместа, но в момента, в който почне да се замразява, спира да работи, защото няма как да се върти бъркалката от замразения по краищата сладолед. Накрая се ядосвам и слагам просто купата във фризера, обаче така не става, защото става на кристали и не е така мек. Сигурно, защото ни е и доста силен фризерът, но не мога да го намаля, че има и други неща освен сладолед Simple Smile Утре пак ще се мъча, де, днес сложих купата да се охлажда, пък да видим.

# 13
  • Мнения: 4 916
...Накрая се ядосвам и слагам просто купата във фризера, обаче така не става, защото става на кристали и не е така мек. Сигурно, защото ни е и доста силен фризерът, но не мога да го намаля, че има и други неща освен сладолед Simple Smile Утре пак ще се мъча, де, днес сложих купата да се охлажда, пък да видим.

Ако го слагаш в камера или фризер, трябва да разбъркваш на всеки 10-15 минути.

# 14
  • Мнения: 19 485
И аз имам такава машинка от ТСМ, обаче и аз не мога да направя сладолед като хората. Тази купа за замразяване така замразява сладоледа по крайщата, че въобще не мога да го откъртя от там. А на всичкото отгоре е забранено да се стърже с метална лъжица по нея да не се повреди, а трябва само с дърво или пластмаса. Е, няма такава мъка...Обаче ще пробвам пак с други рецепти, защото се опитвам да правя сладолед без захар, а по магазините не съм виждала....

Общи условия

Активация на акаунт