Бременост и запек, помощ....

  • 3 062
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 432
Probvai plodove,prjsno ili kis.mljko,sini slivi,kafe.Ne se tapchi s hapcheta

# 16
  • Мнения: 282
На мен ми помогна Активиа-овесени ядки.
Твърдо ЗА!!! Да не звучи като реклама, но си хапвах активия всеки ден и изобщо не вярвах, че ще ми помогне. Но за мое учудване, ми действаше чудесно, а аз преди имах страхотни проблеми - само с чай се оправях в продължение на 2 години. Пробвай всичко, което чуеш и ще постигнеш резултат, защото всичко е индивидуално. Успех!

# 17
  • Мнения: 524
Справих се с ДУФАЛАК. Не го пия редовно, защото след първата тубичка коремът ми ве да се "сещ", че и тая работа май трябва да се върши, но ако се забави с ден два взимам пак една две порции дуфалак и сме ОК за поне 2 дни. За съжаление плодове с вода и други такива , както и активията не ми действаха и преди , не ми действаха и по време на бремеността.#Crazy
Та май е силно индивидуално. Пробвай всичко и ще откриеш кое ти действа...

# 18
  • Мнения: 50
Аз също имам този проблем. Имам си го още от трети месец някъде. Изписаха ми дуфалак, но не го пих. Справих се с плодове. Досега нямах почти никакви проблеми. Но сега и аз имам, справям се по-трудно. Помагат ми задължително плодове на гладно, конфитюр от сини сливи, активиа всеки ден. Аз пия магнерот от два месеца плътно, обаче нещо не ми помага. Но-шпа пия също и мисля, че от него нещата се усилват. Мисля, че и движението оказва влияние на това - аз не мога да се движа много, за съжаление. Пробвай с тези неща преди да пиеш хапчета. Успех, безпроблемна бременност и леко раждане!

# 19
  • Мнения: 955
Аз също имам този проблем и тъй като кърмя в момента действам по най-лесния начин - хапвам сини сливи по 5-6 всяка сутрин и нямам никакъв проблем, въпреки, че не се храня чак толкова здравословно. В нас почти всеки ден се мятат едни мръвки на скарата и все сухо се яде.  newsm78

# 20
  • Мнения: 195
деси, и аз мислех, че киселото мляко помага, ама то запичало...даже казват на бебета, ако даваш кисело после много вода да не ги запечеш. сините сливи са безотказни май Laughing

# 21
  • Мнения: 127
Здрасти!
Пробвай маслини с костилките. Може да звучи странно, но помага - изпитано средство. Аз по време на бременността нямах такъв проблем, но пък за сметка на това през десетдневката след раждането - беше някакъв ад. Само това ми помогна, пробвай. Поне със сигурност няма да ти навреди

# 22
  • Мнения: 251
Аз пиех по 1 с.л. чист зехтин на гладно.

# 23
  • Мнения: 7 640
Здрасти!
Пробвай маслини с костилките.
я по-добре недей

# 24
  • Мнения: 127
Здрасти!
Пробвай маслини с костилките.
я по-добре недей
Защо не? На мен много ми помогна. Да не е вредно, нещо? Аз колко костилки съм изяла  Embarassed.....не съм усетила вреда, ама ти сега ме хвърли в размисъл

# 25
  • Мнения: 651
Аз също имам запек от време на време,старая се да нямам като подбирам какво ям и да пия по 2 л. течности на ден.Дуфалак и на мен ми изписаха още в началото на бременността,но съм го ползвала само 2-3 пъти.Обикновено ми помагат топло мляко с мед на гладно,сини сливи-сушени или пресни,чай с мед и лимон пак на гладно,киви на гладно.Ако това не ми подейства,вземам дуфалак.Напоследък задължително сутрин и вечер хапвам активия с мюсли,а и пия магнерич-май и той ми помага.Движението също си оказва влияние,но напоследък някак си нестава да се движа.

# 26
  • Мнения: 195
спокойно, ям маслини с костилки от години, няма проблемо!

# 27
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
От женската консултация ми препоръчаха чай Зърнестец. Трудно се подслажда и е малко мазен, но върши работа. Също и сушени сини сливи.
Naughty Неее!Може да предизвика контракции,както и майчиния лист!

На мен Дуфалака не ми помагаше.Пих отвара от ленено семе и сякаш имаше ефект....но като се замисля тогава бях почнала и Магнерот,та не знам от кое се повлиях newsm78.

# 28
  • Мнения: 1 031
Всеки си е намерил начин да се пребори със запека - аз например ядях много тиква и таратор и се оттървах от него. Но всичко зависи от сезона, в случая много плодове ще свършат чудесна работа - праскови, грозде, сини сливи.
Също се присъединявам към рецептата за вода с мед сутрин на гладно. А и мога да кажа едни билкови таблетки, които моята лекарка ми предписа след като й казах за запека - ЛАКСИТ на д-р Тошков. Само, че така и не стигнах до тях.
Успех!

# 29
  • Varna
  • Мнения: 321
На мен ми помогна Активиа-овесени ядки.

 И на мен. Невероятен ефект (чак аз не вярвах)- имам много проблемен стомах- постоянно за нещо ме боли или киселини- абе всичко за каквото се сетите. Като бременна ядях постоянно Активия от тези сладките и с плодове (с овесени ядки ми е любимото)-страхотно се чувствах.

Общи условия

Активация на акаунт