''Парфюмни размисли и страсти'' 16

  • 21 949
  • 460
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 204
                                                         


                                                                                     


 

                         Ив Сен Лоран (01.08.1936 г. - 01.06.2008 г.) е френски моден дизайнер - роден в Оран, Алжир, считан за една от най -великите фигури във френската мода на 20 - и век.



                '' Шанел даде на жените свобода. Ив Сен Лоран им даде сила. Той беше интроверт, който се криеше от света и имаше едва шепа приятели.

                Като всички велики създатели Ив Сен Лоран имаше две лица - едно за пред публиката и друго в частния си живот.

                Не харесваше днешния моден свят....казваше, че той не го разбира. Имаше велика, необятна любовна връзка с модата - вярно е, че той изостави професията, но една двойка може

                да се раздели, защото така трябва и пак да е нещастна.''

                                                                                         Пиер Берже


                 



               
                     


Последна редакция: пт, 15 май 2009, 19:25 от Tess d`Urberville

# 1
  • Мнения: 13 627
 newsm18 Честита нова тема Simple Smile На YSL имам само In Love Again

# 2
  • София
  • Мнения: 5 658
Не може да бъде, на първа страница, при това втора.
Благодаря, Тес  Heart Eyes не познавам за съжаление достатъчно добре творчеството на Ив Сен Лоран, почитателка съм на Опиума в класическата му версия, не познавам разновидностите, а много ми се иска, познавам също и Paris, както и Rive Gauchе... и съм дотам...има какво да се желае още от мен Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 17:29 от Атти

# 3
  • Мнения: 4 204
Да ни е честита Grinning  - за новата тема ви черпя по едно мръсно мартини

# 4
  • Мнения: 2 590
Запис  Whistling
Тес, благодаря ти за новата тема. Страхотна е.    bouquet
По-късно  ще се включа по- задълбочено.

# 5
  • Мнения: 13 627
Любимото ми питие Simple Smile Наздраве тогава Grinning
Този Cinema трябва да го пробвам....имам мноого бледи спомени като учех в СУ една колежка го носеше.
А и четох много хубави отзиви за него. Сладък аромат ли е?

# 6
  • Мнения: 4 204
   bouquet На Сен Лоран обичам  Cinema, Nu, Elle, In Love Again.....познавам Rive Gauche - но не ми е любим, Opium, Baby doll - също, Yvresse (бившия Champagne).....май е това Grinning

Синема е топла, медна ванилия - сладък е да Simple Smile

-  и този съм го душила, когато излезе, но нямам никакъв конкретен спомен, помня, че не ме впечатли

# 7
  • Мнения: 13 627
Ахам Simple Smile Добре звучи. In Love Again ми ухае главно на мед. Не съм го носила повече от 3 години. Някъде е скрит дълбоко в шкафа Grinning
Mежду другото сега се наложи да си прибера всичките парфюми в кутийките и нямам нищо на рафтчето. Стаята ми е таванска и така напича слънцето...толкова е топло вътре, че имам паниката, че съкровищата ще изветреят по-бързо Sad Tired

# 8
  • Мнения: 341
В тази тема се престрашавам да ви се представя и аз, защото тук е любимият ми парфюм Wink

Ежедневно и безотказно следя парфюмните ви размисли и страсти и не знам точно как да го обясня: интересувам се от парфюми, но имам много малко, също малко от тези, които коментирате, съм тествала и въобще съм страшно далече от вашия направо професионализъм в познанията и описанията. Също и от добрия вкус на повечето от вас, защото аз харесвам плодово-цветни парфюми, които сигурно за разбирачите са най-тъпата, безинтересна и "лесна" категория парфюми  Laughing

Много голям фен съм на лимитката от 1999 VICE VERSA на YSL. Смях се в миналата тема на определението на Tess за "проекто-свекървата", но точно една такава навремето ми го подари и без да иска ме зариби с него. (За добро или за лошо, не ми стана свекърва впоследствие, но парфюмът ми остана любимият.) Наскоро го открих в ЦУМ и без колебание си го закупих и му се радвам сега. Перфектен е за топло време според мен.

Ми това е от мен. Продължавам да ви чета и следя  Peace  

# 9
  • Мнения: 13 627
То и на мене плодово-цветните са ми любими и всякакви други сладка Grinning Хич не са безинтересни Simple Smile Добре дошла при нас

# 10
  • Мнения: 4 204
Иноми добре дошла, чувствай се като у дома си - всички те приветстваме Simple Smile    bouquet , тук също нямаме претенции на големи познавачи, просто обичаме парфюмите и да си приказваме за тях. За мен лично, вярвам и за другите  - няма никакво значение коя група парфюми ти е любима, нито пък една или друга категории минават за ''разбирачи'' и ''лаици'' - всички сме заедно и в кюпа Laughing Специално заради теб, ще пробвам отново тази лимитка на Сен Лоран - действително споменът ми е мъглив Simple Smile Peace

# 11
  • Мнения: 389


Intense версията е абсолютен разкош, чудесен зимен парфюм  Peace

Малко скъпичка, но няма как  Flutter

# 12
  • Мнения: 4 204
Ел го познавам в класическия му вариант - прекрсен е, ще се запозная и с тази версия Crazy

А какво мислите за Рив Гош - имах огромното желание миналото лято да го харесам, даже по -точно е да се каже - сигурна бях, че ще го харесам, но ...уви

# 13
  • Мнения: 389
Като бях в Дюселдорф беше на промоция класическата версия, но аз я подминах, въобще не ме впечетли. Взех си Alien и бях безумно доволна.

Тази зима обаче колежката го пробва ... очарована бях. Като дух и усещане (за съставки не знам) много го докарва на Хипнотичната отрова.

# 14
  • Мнения: 13 627
На мене класическия Ел не ми хареса. Ще пробвам и Интенс...записвам си вече, че стана голям списък и да не забравя за някой Simple Smile Да питам в новата тема пак, че въпроса ми остана в старата Grinning
Продават ли се в БГ пълнители за Innocent на Мюглер и има ли ги тези устройства за пълнене (както има за Ейнджъл)?

Общи условия

Активация на акаунт