Проект за малка раница (през рамо) - материали,ушиване

  • 3 307
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 920
Привет,
Искам да си ушия една раничка , не съм се занимавал с шиене, кроене (а би ми се искало , даже имам у нас шевна машина Union).
Ще се ползва главно за града  и в планината.
Tрябва да не пропуска при дъжд, да е лека (мисля да я нося в планинарската раница, като допълнителна - за разходки от хижата и т.н.) .

Има две отделения, няколко джобчета по мое усмотрение ще сложа, може и страничен джоб за вода (или пък да го вградя вътре) ...

Полиестера
е материята, на която съм се спрял.
В София продава ли се някъде полиестер ?  ...лесно ли се шие? Майка ми по принцип като има време шие разни по-прости неща, на един стар Лучник.

Ще се разходя със скицата до някой шивач да питам все пак колко ще ми вземе и дали има такъв плат,което ме съмнява...

Катарамите и каишите мисля че знам откъде да ги купя.
Има два варианта за презрамката:

1) въже ,което ще може да се ползва при нужда ( но не знам с какво да го умекотя за да не се впива с тялото) , малко женско ми мяза  newsm78

2) плетен каиш/лента  с ширина 25мм

- такава петичка за рамото къде се продава?

Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 767
Привет! Аз бих потърсила подходящ плат в магазин за дамаски, а презрамките, дръжките и катарамите, в магазин за кинкалерия - копчета, ципове и т.н Бих скроила чантата и щях да я занеса на майстор ,който има стъбилна машина - за чанти, обувки... Защото когато станат няколко ката плат и дръжки, тази Унион дали няма да чупи иглите? Освен това за здравината е важен и конецът, а хоби-машините трудно шият с дебел.
Инъче не е трудно, но пипкаво. На пазара в Димитровград има толкова хубави и евтини чанти, че не си заслужават главоболията по издирване на материалите, освен ако удоволствието не се крие в него?

Общи условия

Активация на акаунт