Диета с гречка (елда)

  • 173 747
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 275
в руския форум казват,че режима върви и ако ядем и продукти от елдово брашно.
Опитай елдовите палачинки (със солена гарнитура),дала съм рецепти някъде назад Laughing
и елдови сухарчета (ако няма в БГ си направи по рецептата  за плосък ръжен хляб или сухарчета от рецептите на Система -60)
а наистина се ходи в 00  Joy,но нали и това искаме,щом като целулита е вода,затворена в мастни клетки Mr. Green
и като много рекламирам елдовите палачинки да не ми дадете прякор палачинката Crossing Arms
успех Hug

# 526
  • София
  • Мнения: 807
Ето и някои рецепти:

ЕЛДОВИТЕ ПАЛАЧИНКИ от tania6 Палачинката
 Sunglasses
230 г брашно от елда
500 мл растително мляко (соя,ориз,бадеми)/става и вода
40 мл олио
сол по желание (аз не слагам сол,а канела)
правят се като стандартните,но трябва да са много тънки!

************

ПЛОСЪК РЪЖЕН ХЛЯБ

Трябва ви само ръжено брашно (за предпочитане закупено от био щанд или магазин), суха мая, вода и сол. Приготвянето е описано от авторката на рецептата тук  - http://vkuhniata.wordpress.com/2010/01/15/flat-rye-bread/

***********
пърженки  от елда
300 г сварена елда
100 г брашно от елда
150 мл пресно мляко
1 яйце
подправки
правят се като кюфтета и се пържат

**********
ПАСТЕТ ОТ ПРОСО ИЛИ ЕЛДА
Една кафена чаша елда или просо се сварява добре, изсипва се в купа, удобна за бъркане, и се смесва с 2 супени лъжици прясно краве, сусамово, фъстъчено или друг вид масло според поносимостта и ситно нарязани 1 малка глава лук, див чесън, копър и соли и се пасира с миксер до получаване на гладка маса. По желание и според поносимостта може да се добавят 1-2 варени яйца и 1 чаена лъжичка горчица.

**********
СУПА ОТ ЕЛДА
Една кафена чаша елда сесварява в около ½ л посолена вода заедно с 1 глава лук, 2 моркова, малко целина, 3-4 пресни гъби печурки и 2-3 скилидки чесън. Зеленчуците могат да се варят нарязани на ситно или след сваряване да се пасират с миксер. Когато всичко омекне, супата се подправя със ситно нарязан магданоз, джинджифил, босилек, майорана и/или други подправки на вкус.

*********
Салата от елда.
Само  се накисва за няколко часа и като се прибавят лук, магданоз, сол и кисело мляко. Много подходящо е за гости.

**********
хляб от елда
400 г брашно от елда
1 к л суха мая (може бакпулвер ,ако бързате)
1 к л сол (ако желаете)
400 мл вода
Няма глутен и за това няма нищо общо с познатото ви тесто за хляб!
По- скоро е като кексово тесто.Не трябва да се пече в кексова форма или тава,а в малки форми(за мъфини) или направо слагате с лъжица от сместа върху хартия за печене.
Когато е с мая,естествено трябва да втаса(не съм опитвала с мая)
**********
http://www.tialoto.bg/recepti/vegetarianski-recepti/2009/06/16/k … -i-kashkaval.8676

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте,
хайде цоп и аз тук в темата..
Вече четвърти ден съм на елда, вода и кафе Laughing..доволна съм-почти 4 кг съм надолу,ама имайте предвид,че съм с мнооого наднормено тегло.Трябва посепенно да сваля 30кг Sad
Та въпросите ми към вас,относно диетата. Първият ден ходих по голяма нужда и оттогава не съм... как да си реша този проблем?
Какво захранване да направя след 7-мия елден ден?
След колко време най-рано мога да повторя диетата?
 Наистина имам нужда от вашата подкрепа,килограмите вече са ми голям проблем.Освен чисто естетически...ако не отслабна по думите на лекари съм на път да си докарам диабет от втори тип Confused
На 37 г съм, имам две деца на 12г и 5 г, искам да съм жива и здрава, за да си ги гледам. А ако съм слаба и добре изгреждаща ще ееееееее супер! Hug

# 528
  • Мнения: 2 275
здравей Hug
аз за това не правя монодиети повече от един ден,заради захранването Laughingмного е важно Peace
погледни в житния режим.Там Snow4eva Hugе дала най-доброто захранване(според мен) за монодиетите.Спазвай принципа колкото дни си била само на елда,толкова дни трябва и захранване (и на мястото на жито продължаваш да си ядеш елда).
Дз правя по-скоро шведския вариант: за задържане и здравословно хранене Laughing
Не съм имала проблем с тоалетната (като изключа твърде честото ходене по малката необходимост Mr. Green),но мисля е допустимо сутрин няколко накиснати сушени сливи (щом може кайсии) или чаша топла вода на гладно,или накиснато ленено семе -1 лъжичка (не изглежда добре,стои лигаво,но на вкус било добро).
ПОГЛЕДНИ какво е писала Snow4eva  bouquet(в житната)много добре описва как е ходила от диета на диета докато намери нейната.Аз имам по-малък опит Mr. Green
успех

# 529
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте,момичета.И аз миналата година карах няколко дни на гречка само и също като leti_at получих запек и се отказах.Иначе наистина се свалят кг.Успех на всички.  bouquet

# 530
  • Мнения: 165
Станаха си 6 дни откакто съм на елда. Резултат -5 newsm44 което за мен си е много. Прегрешения: само едно, но доста упорито си го правя-  Blush еми не ммога да я ям тази пуста елда без да сложа малко сиренце или малко (ама наистина малко) сос или нещо което да я овкуси. Старая се да слагам много малко за вкус де. За запичането имах първите дни и затова започнах да пия чайчета. Пия зелен чай и един японски за отслабване и ми мина запека. Общо взето се чувствам много добре и се чудя дали да не продължа 10 дни диетата защото имам още 15 кг. за сваляне. Смятам като спра след 10 ден да продължа я мляко с овесени трици я нещо друго..... общо взето приемам идеи всякакви. Може да направя и един цикъл Дюкан  newsm78 нямам идея. Важното е че одавна не съм била толкова въодушавена. Знам че този път ще смъкна и ще задържа новите си килограми и нищо няма да ме спре. Просто си знам че е крайно време пак да се чувствам слаба и хубава. Simple Smile Благодаря на всички във форума за вниманието и подкрепата   bouquet  и както казах приемам съвети всякакви

# 531
  • Пловдив
  • Мнения: 193
tania6, sivila,
момичета благодаря ви за подкрепата! Сивила, проблемът със запека го реших с 1 чаша чай Сание.
Стискайте ми палци!

# 532
  • Мнения: 0
И аз ще започвам от сряда диетата.  Simple Smile Ще споделя резултатите..  Wink Дано да  успея  Laughing
Има ли други хора които ще започват диетата..  newsm78

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 19:58 от adsa

# 533
  • Мнения: 0
здравейте,и аз мисля да започна,но първо трябва да си купя кантар да видя колко съм зле  Confused и да мога да се следя  Peace
второ,аз съм в сащ и трябва да видя тук дали ще успея да намеря от къде да си я купя тази елда  ooooh!

успех на всички   bouquet

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Аз вече съм - 4,800 кг, днес ми  е 6-тия ден...От вчера обаче вече почти не ми се яде елда...мога и само на вода да си карам...вчера я ядох само един път и днес почти нищо не свалих...ама за 7 дни и 5 кг да си сваля пак ще съм доволна...След захранването мисля да си мина на разделно хранене..
Успех на започващите диетата,зорът е първите 2-3 дни, после се свиква Laughing

# 535
  • Мнения: 165
leti_at Напълно съм съгласна с теб, че зорът е само първите дни. И при мен после няма6е проблеми. На мен днес ми е 8-ми ден - решила съм да изкарам 10 дни, и след това да продължа с някаква друга дията защото имам още доста килограми за сваляне. Засега съм -6 като ми прави впечатление, че свалих 5 килограма първите дни и то доста бързо, а последното кило го свалям три дни вече. Както и да е доволна съм, виждам че и вие вървите добре, но сега трябва много да се внимава защото ако не се внимава с храненето след диетата всички усилия отиват на кино. Хйде, момичета от мен чао и приятно слабеенд Wink на слабеещите Wink

# 536
  • Мнения: 2
Здравейте, не съм чела цялата тема за да видя дали го правите по този начин, но да ви дам идея как да си правите елдата по - вкусна, определено не се добавят почти никакви калории към нея, а е къде - къде по - приемлива. Аз отдавна я използвам но не карам само на нея а я хапвам просто като основно ядене за обяд някой път. Много вкусна става, като си я приготвя така:
Половин праз, броколи количеството по желание, 1,2 моркова и малко магданоз се запържват с една щипка къри пожелание в една супена лъжица зехтин. Понякога със зеленчуците запържвам и малко от нискокалоричното сирене на Култура. Wink  Добавят се към предварително сварената елда и става страшно вкусно броколите и придават уникален вкус. Simple Smile
Другия вариант е с цели домати от консерва, които се запържват пак в малко зехтин в лук и се разбърква накрая.
Дано идеите ми да ви харесат успех на всички в диетата.  Simple Smile

# 537
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте,момичета.Да ви помогна с една рецепта с елда,за разнообразие в менюто ви?  Grinning-
http://az-jenata.bg/article/11462/lesen-desert-ot-elda-s-tikva/ .Аз ще я правя довечера.Успех в борбата с килцата.  bouquet

# 538
  • Мнения: 0
ще започна от другата седмица...  Rolling Eyes

Благодаря ви  за информацията   bouquet

# 539
  • Пловдив
  • Мнения: 193
 Peace Отчет:
След 7 дневна диета с елда съм отслабнала с 5,5 кг...
Отслабва се ударно първите 4-5 дни, после се задържат килогламите..При мен поне беше така.
Успех на диетуващите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт