Пролетно-летен ФОТОШОП (Тема 65)

  • 21 852
  • 422
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7
Чудна е  Hugбраво
Сега май е по-добреhttp://images.ivchetopivcheto.multiply.com/image/1/photos/29/120 … mp;nmid=231297287

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 11:09 от ivelina karavasileva

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Овчарче, втората е прекрасна. Толкова е нежна и меланхолична Simple Smile Страхотна е. Само ми се струва, че момиченцето е с ниско качество, като на пиксели ми изглежда лицето й. Иначе супер...тук не ми липсват елементи Wink

# 272
  • London
  • Мнения: 292
Минерва,
права си, но аз нямам все още фотоапарат, защото винаги има нещо по-спешно, я гуми, я нова кола, я някой камион и аз снимам с телефона. Crazy
Може, аз да съм объркала нещо, защото иначе е с наситени цветове и аз малко я поровичках,
да стане ретро.

Уфф, уж не се обяснявам, ама ...... Благодаря за насоките.

# 273
  • Мнения: 7
Направих си още една черно-бяла с една нацапана муцунка Laughing

# 274
  • София
  • Мнения: 5 289
Минерва благодарности Hug.
Права си за всичко, като ми показваш грешките и аз си ги виждам хаха...мерси, че отдели време, ценя мнението ти. Wink

Тва е от днес, някво много странно се получи,нахвърлях елементите,размествах местих,правих струвах и тука спрях.



А тази показвах ли ви, че нямам спомен нещо...? newsm78

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 76
шаренката е просто разкош Simple Smile

# 276
  • Мнения: 6
Надявам се да не се разсърдите за наводнението от снимки но нямам време да качвам всеки ден затова сега на куп:


последната има още 2 варианта(така става като редят много глави и всеки си харесва неговото[color=red]):http://www.bgphoto.net/request/photo/15076/129000/7980303/.jpg[url]http://www.bgphoto.net/request/photo/15076/129000/7980302/.jpg[/url]

# 277
  • Мнения: 7
Една обедна рамка
ии

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 18:59 от ivelina karavasileva

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Ретушът, който бях захванала, приключи.

ПЪРВА ФАЗА с цел премахване на несъвършенства и постигане на естествен резултат при подобряването на снимката.



Етапи:

Оригинал

1 етап - Spot Healing Brush - 20 мин.

2 етап - Clone Stamp Tool - 1 час и 30 мин.

3 етап - Airbrush - 30 мин.

4 етап - Add Noise на лейъра с Airbrush - 1 мин.

5 етап - Levels - 5 мин.

Общо време фаза 1: 2 часа и 26 мин.

ВТОРА ФАЗА с цел оформяне на рекламна страница с вече подготвената снимка от фаза 1.



Етапи:

6 етап - Изглаждане и моделиране с Airbrush - 1 час и 40 мин.

7 етап - Финал - Оформление на рекламна страница - Промяна на цветове и усещане - 30 мин.

Общо време фаза 2: 2 часа и 10 мин.

Резултат преди-след от началото до края



ОБЩО ВРЕМЕ ЗА ЦЯЛОСТНАТА ПРОМЯНА : 4 часа и 36 мин Simple Smile


Всички етапи са предоставени в 100% размер, за да може да се види детайл.

Приятно ретуширане Simple Smile


# 279
  • София
  • Мнения: 5 289
Минерва думи нямам,гледам,мигам, гедам,мигам-....Един кусур няма,перфектно е просто.
Аз със Spot Healing Brush немога да работя,нещо не ми се поучават нещата, незнам що така,което е голям минус за един ретуш всъщност.
Airbrush тва е някоя мека четка така ли newsm78?

# 280
  • Мнения: 354
Минерва, страхотно, исках да те помоля да обясниш малко повече за Airbrush-a: що е то и има ли почва у нас  Mr. Green
п.п. Карчева, писали сме заедно Simple Smile

# 281
  • London
  • Мнения: 292
Ъхъ,

Минерва, гледам, гледам и не вярвам някога да го направя  doh.
То и да ми обясняваш ........ smile3537

# 282
  • София
  • Мнения: 5 289
Чакайте и аз да се набутам с  едно просто ретушче. Mr. Green

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Добре се е получило, Карчева. Особено цветовете много ми допадат Simple Smile А за spot healing brush - какво й е трудното? Според мен това е най-лесния и магически инструмент във ФШ Simple Smile Не върши работа по крайщата, но затова се комбинира с clone tool. Поради тази причина съм показала в първите етапи на ретуша докъде помага healing brush-a и къде вече ни е нужен stamp clone tool.
 
Относно airbrush - да, това е мека четка. Както вече обясних преди, с пипетката се взима цвят от дадена област и се рисува на нов лейър с мека, много прозрачна четка (около 20%) в съответния цвят върху съответното място, от което сме взели цвета. Така се процедира с различните нюанси и цветове и се моделира кожата. Лично аз по същия начин нанасям и грима.

# 284
  • Мнения: 510
Минерва, ретушът ти е невероятен! Направо ти завидях и за уменията и за търпението- близо 5 часа Shocked Евалла! smile3501

Общи условия

Активация на акаунт