За имената и за бебетата отново

  • 8 791
  • 163
  •   1
Отговори
Ще пиша като гост по ясни причини.
Имам едно питане и ми се иска да получа съвети, защото съм в объркана ситуация на избор. И явно не мога да се справя.
Значи положението е следното: очакваща бебе жена трябва в реда на нещата да избере име. В семейството на мъжа има традиция, свързана с имената- редуват се през поколение две имена (ще сменя действителните имена със сходни на тях) - примерно Стойко и Петко-бащата е Стойко Петков, синът е Петко Стойков, детето на Петко е Стойко Петков и така нататъък. Кръг до безкрайност. Идва момента поредния син да кръщава дете и свекъра е уверен, че единствен вариант за това е неговото име. Да, ама аз не го харесвам това име и не си представям детето с такова. И към ситуацията вписвам момента, че мъжа е изключително зависим финансово от баща си - един вид препитава се и живее от бащините си доходи. И това поставя семейството ни във вид задълженост към свекъра. Последният не иска и да чуе за компромисен вариант за име, какво остава за такова, каквото на нас с бъдещия баща ни харесва. Налага си мениетои заплашва, че финансите, които ни дава ще секнат ако внукът не  е на негово име. Поставена в гадна безизходица - и да запазя отношенията в семейството, и да направя това, което на мен ми харесва. Все пак става дума за дете, което нося, ще родя и възпитавам. Но свекъра казва след като ще се отглежда с негови пари той ще диктува правила. Ужасно е. Винаги ли ще трябва да се съобразявам, а решенията на мен и мъжа ми като семейство май няма да ги има, ще слушаме свекър.
А при вас ако има такава ситуация как ще действате? Ще се примирите ли и ще влезете ли в кръга на семейната традиция или ще се възпротивите и ще покажете, че си имате мнение по този, а после и по много други въпроси?
Чакам съветите ви!
Благодаря, че ме изчетохте.
  bouquet

# 1
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                                А мъжът ти какво казва?Ако сега позволиш да ти се диктуват условия,дълго време ще ти ги налагат!Записваш бебето както си го решила и след това може да се посърдят,но мъжко внуче няма как да отсвирят,след като са такива традиционалисти.Такива хора много държат и на общественото мнение.Спираш да говориш за името,раждаш и ги поставиш при свършен факт.Лошо е,че сте се докарали до там,да сте финансово зависими от родители.Затова се мисли предварително,как ще отглеждате дете,като те вас гледат?!

# 2
  • Мнения: 712
Ако парите на дЕдото са чаааааааааааак толкова важни, единствения приток на пари в семейството, ще си помисля, че аз съм си за бой, че съм взела мъж, който не може да си храни детето, ще въздъхна тъжно и ще кръстя бебето Стойко-Даниел (примерно, щото ние с бащата на бебето, или само аз, сме решили, че детенцето трябва да се казва Даниел.
И така Стойко-Даниел Петков Стойков ще се казва така по документи, но всички ще му викат Дани (освен дЕдото  Mr. Green)
Не е прекрасен вариант, ама аз така се измъквам от положение, ако съм успяла все пак да се намърдам в толкова абсурдна ситуация, че млякото и памперсите на детето ми да зависят от името му...

# 3
  • Мнения: 1 432
А как така този бъдеш баща е финансово зависим от баща си?  CrazyВ този случай бих кръстила детето според традицията  Confused

# 4
  • Мнения: 12 665
Ами  то си има приказка - който плаща, той поръчва музиката.

# 5
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                  Не давайте поражнчески съвети на бъдещата майка,ами да се вземат в ръце и да не зависят от парите на тати!

# 6
  • София
  • Мнения: 71
Изобщо не обсъждай този въпрос с никой друг, освен с бащата на детето. Това как ще го кръстите си е изключително ваша работа и ваш избор. Защо изобщо си разрешила някой си да ти диктува условия и то по такъв вапрос?! Кръсти сина си както искаш, а на свекъра все някога ще му мине, не бой се. По-неприятния проблем в случая, според мен е, че сте се оставили да бъдете финансово зависими от него. Това е неприемливо, големи хора сте. Стегнете се и се издържайте сами. Ако сега позволиш да те заплашват и да ти поставят условия, помисли какво те чака за в бъдеще..... newsm78

# 7
Зависими в смисъл, че има семеен бизнес, оборотен и свекъра движи всичко, мъжа ми включва в редки случаи с помощ, но получава заплата дефакто от баща си  Confused

# 8
  • Русе
  • Мнения: 299
Дано се роди момиченце! Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 71
Зависими в смисъл, че има семеен бизнес, оборотен и свекъра движи всичко, мъжа ми включва в редки случаи с помощ, но получава заплата дефакто от баща си  Confused
Каквото и да е, не е основание да ти се налага как да кръстиш детето си.

# 10
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
                      А с какво си запълва времето бъдещият татко?Да не е мамино синче?

# 11
  • Мнения: 46 518
Вие сами сте си избрали тази зависимост. Така, както го описваш, с убеждаване няма да стане ...

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
В така описаната ситуация освен да се съгласите, друг изход нямате.Иначе бъди сигурна,че доста проблеми ще си навлечете.В противен случай трябва да промените живота си корено и да отстоявате мнението си ,а това предполагам,че няма да стане.

# 13
  • Мнения: 61
  Нека не бързаме да кълвем момичето  newsm57...
   Много е неприятно да си финансово зависим и да играеш по чужда свирка.За вас е дошло "време разделно" или трябва да се опълчите на властния свекър или да си изживеете младостта под негова команда...
    

# 14
  • Мнения: 14 654
Налага си мениетои заплашва, че финансите, които ни дава ще секнат ако внукът не  е на негово име.

Зависи колко са ти важни финансите, защото човекът винаги ще си налага мнението докато ви издържа. Сега името, после възпитанието и кой знае още какво.

Общи условия

Активация на акаунт