Кърлеж

  • 5 058
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,вчера на малкия му се беше забил кърлеж в крачето.Ходихме в детския център,който има договр с нашата педиатърка и там попаднахме на лекар,който отказа да го извади и ни изпрати в Пирогов.Когато отидохме там,в стаята бяха седнали две жени,кръстосали крака и те като чуха за това,решиха да извикат д-р еди кой си..и че тази манипулация ,струва 25лв.,.но преди това едната се  реши да погледне мястото  и какво беше учудването ми,когато смъкнах панталона на малкия ,кърлежа го няма.Помислихме ,че се е скъсал и главичката е останала там.Естествено,много се притесних и бях решила да изтупам дрехите му,за да видя дали не се е заврял накъде и точно в този момент,на памперса,гледам кърлежа как лазеше и аха да влезе вътре.Първото ,което ми дойде на ума е да го притисна с нокът,а двете жени-представящи се бърза мед.помощ стояха и гледаха,без да направят нещо.В този момент има казах да ми дадат нещо ,с което да го хвана,като например тампон...марля,каквто и да е...Чак тогава се осъзнаха и скочиха..и на всичкото това,мъжа ми им даде 10лв за кадем... Rolling Eyes
И тези женици през цялото време ми обясняваха как в домашни условия,мога сама да извадя това нещо,вместо да съм се разкарвала посред нощите....Ядосах се,защото през цялото време ,въобще не направиха опит да помогнат и да не кажа,че се страхуваха...
Накрая бях тръгнала да си взема кърлежа в тампона,за да го изгоря някъде,тогава те предложиха да го изгорят там.Хем с 10лв.,хем и нова придобивка имаха...
Разказвам това,защото се бях ядосала много...
Та когато ги бях попитала,какво мазило биха ми препоръчали за евентуално да не случва това ,те ми казаха ,че няма такова ,ами просто да внимавам къде го водя...
Както и да е...вече ми мина...но бих искала да попитам вас,за такъв спрей или мазило ,което би ни предпазило?
П,С.Извинявам се,ако съм ви отегчила.

# 1
  • Мнения: 7 723
Има доста видове репелентни спрейове и лосиони в аптечната мрежа Peace

...ама аз друго не мога да проумея.
От къде на къде ще ти взимат кърлежа? Close

# 2
  • Мнения: 8 999
Да бе! Човек едва се докопва до някое кърлежче, а медицинският персонал ще му го краде. И сигурно ще провесят трупа му над вратата в кабинета си като трофей - ТЕХЕН, а не твой.
А за мазане - може да използваш Аутан или Оф.

# 3
  • Мнения: 7 723
Да бе! Човек едва се докопва до някое кърлежче, а медицинският персонал ще му го краде. И сигурно ще провесят трупа му над вратата в кабинета си като трофей - ТЕХЕН, а не твой.
А за мазане - може да използваш Аутан или Оф.
Остави друго, ама и пари са взели! ooooh!

Аз, ако съм на Ети, или ще отида да искам да ми го платят,
или да гравират под трофея "Това е Мишовият кърлеж"
...с големи златни букви, Ариал болд италик... Crossing Arms


..п.п...иначе всичките спрейове са само за психическо успокоение.
Децата ни ще са истински защитени от тия гадинки само с неопренови костюми.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не се учудвам на нищо споделено за нашето родно здравеопазване  Close.

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Моятаа баба пък ги трепе със спирт или одеколон.
На едно тампонче слагаш силен одеколон и "задушаваш" кърлежа за известно време (15-ина минути)...правиш му смъртоносен компрес. Laughing след което го оставяш.На другият ден кърлежа е изсъхнал и си пада сам.
Чувала съм и някаква друга техника за мазане с олио и въртене в посока обратна ан часовниковата стрелка, но не ми се вижда надежден...а по скоро опасен за малки деца.
Не се очудвам на "дейността" на лекарите... Rolling Eyes..такива са си те...мързеливички.Човек кучето си да заведе на ветеринар ще му извади кърлежите, а нашите лекари отказват такава помощ за децата  #Crazy
Аз обаче иам и други потане - Не е ли редно след ухапване от кърлеж, особено при малки деца, да се бие някаква комбинирана ваксина против жълти трески, марсилски и т.н.
Всъщност от коя възраст  е удачно да се бие такава ваксина.
Знам, че има комбинирани за хората, които работят в опасни райони, но въпреки това не може ли да се прави по желание и у нас.

# 6
  • Мнения: 481
Незнам,силно съм възмутена от станалото...
Бях питала и за ваксина,но това което разбрах е ,че ако преди 6месеца е бита ваксина против тетанус,не било необходимо...
И да ви кажа,че точно преди месец ни се случи това,тоест сега се повтаря отново..и какво?Сега цяло лято ли ще ходя все да ни махат кърлежи..аз вече се страхувам,то навсякъде има опасност да има кърлежи и особено ако не са и пръскали...
За има няма два месеца,два кърлежа,а лятото тепърва започва.
П.П.Току що си купих Офф,благодаря!

# 7
  • България
  • Мнения: 757
Това е направо смешно!Тия хора вземат пари и за гледане вече Whistling

# 8
  • Мнения: 1 437
На кучето доктора му вади кърлежите а на детето аз да го правя  ooooh!

# 9
  • Мнения: 835
Моят съвет е преди да излезете да се намажете с олио или лосион който е на тази основа/мазен/.Кърлежа не може да се забие в мазна кожа.От години така се предпазваме с децата, а и аз самата, и до сега нямаме случай на забит кърлеж.

Ако стоиме по-дълго време на вън ги мажа и на вънка.Даже съм ползвала и зехтин Grinning

# 10
  • Мнения: 481
Моят съвет е преди да излезете да се намажете с олио или лосион който е на тази основа/мазен/.Кърлежа не може да се забие в мазна кожа.От години така се предпазваме с децата, а и аз самата, и до сега нямаме случай на забит кърлеж.

Ако стоиме по-дълго време на вън ги мажа и на вънка.Даже съм ползвала и зехтин Grinning
Хубав съвет,мога да го пробвам Simple Smile -а така не се ли омазняват дрехите?(със зехтин)

# 11
  • Мнения: 7 723
Моят съвет е преди да излезете да се намажете с олио или лосион който е на тази основа/мазен/.Кърлежа не може да се забие в мазна кожа.От години така се предпазваме с децата, а и аз самата, и до сега нямаме случай на забит кърлеж.

Ако стоиме по-дълго време на вън ги мажа и на вънка.Даже съм ползвала и зехтин Grinning
Хубав съвет,мога да го пробвам Simple Smile -а така не се ли омазняват дрехите?(със зехтин)
Да. ...в жегите най- много и на запръжка да замиришете  Wink Grinning

# 12
  • Мнения: 481
Моят съвет е преди да излезете да се намажете с олио или лосион който е на тази основа/мазен/.Кърлежа не може да се забие в мазна кожа.От години така се предпазваме с децата, а и аз самата, и до сега нямаме случай на забит кърлеж.

Ако стоиме по-дълго време на вън ги мажа и на вънка.Даже съм ползвала и зехтин Grinning
Хубав съвет,мога да го пробвам Simple Smile -а така не се ли омазняват дрехите?(със зехтин)
Да. ...в жегите най- много и на запръжка да замиришете  Wink Grinning
може,може Laughingама човек вече на какво ли не е способен...само и само да намери решение

# 13
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 497
Съвсем скоро вадих от окосмената част на главата на щерка ни един прясно забит кърлеж и от тогава винаги я пръскам с аутан цялата, когато ще играе навън. Купих и цанцарин, той е комбиниран-кърлежи+комари, обаче мирише Sick
Препарат, който може да се ползва за тревните площи на късметлиите живеещи в къща с двор е ектамин-от ветеринарни аптеки, избива всички пълзящи гадинки и техните яйца . Разрежда се с вода 1:10 и се пръска с пръскачка.

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Когато на мъжа ми се беше забил кърлеж в лекарския кабинет го намазаха с боров вазелин и изчакаха да умре, след което с пинсета го издърпаха леко. В последствие той се разболя от лаймска болест и пи един месец антибиотици.

На въпроса за репелентите бих казала да се чете внимателно какво съдържат. Така популярните рапаленти с активна съставка DEET (като OFF например) са силно токсични и опасни за деца под две години. Ако, въпреки това използвате такива, е хубаво да не се пръскат по кожата, а по дрехите, шапката и т.н. Ако ползвате репеленти, които са на базата на някакъв природен продукт (най-често тези с миризма на лимон), те са мазни и не може да се пръскат по дрехите, защото цапат. По лицето също не може.

Кърлежа са го взели, за да го изследват в ХЕИ дали е носител на някаква болест. На мъжа ми, дакато го изследват, и той се разболя, но принципно така правят.

Общи условия

Активация на акаунт