Варицела 3

  • 212 905
  • 797
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 306
Здравейте и от мен!

Днес ни е 6 ден,всичко върви повече от добре(пу-пу)!Искам да успокоя мамите,които те първа им предсто да се сблъскът с варицела,че не е тооолкова страшно-или по-скоро при всеки е различно.Аз също не съм я карала и ще видим дали ще се заразя,макар,че лекарката ми каза,че 99% да очаквам и аз да се заразя,но като чета във форума,вече малко се замислям,че може и да ме пропусне.Но от миналият петък до преди няколко дни бях в ужасен кошмар!След като в групата на дъщеря ми много деца се разболяха,очаквах да я прихване всеки момент......Само я гледах за пъпки,после отворих темата за варицела и я изчетох на един дъх!След което ми се появиха едни зачервявания по гърба,ръката и единият крак и бях много уплашена,отидох на лекар(дежурен) и ми казаха,че е варицела,която започва!Зле ми стана,моменти ми се губят....Нямах никакви оплаквания,температура.....,братовчедка ми ми каза,че от толкова мислене съм предизвикала появата на пъпки,може и това да е,защото мисълта,че и аз ще я изкарам много ме плащаи!В крайна сметка детето прояви признаците с една пъпка ха гърдичките,лека отпадналост и 37.5 Т еднократно.Очаквах тежко да я изкара,заредих се с лекарства за Т,сърбеж и т.н. и зачаках.......Но детето си е весело,яде си всичко,играе,скача,апетит има.Само на втората вечер беше неспокойна от сърбежи,но няма как и без тах да минем........Така,че скъпи мами,не е тоолкова страшна варицелата/за мен поне беше до този момент/Дори и аз да я прихвана ще ми олекне,за да не мисля повече за нея.Не се притеснявайте за децата си.ако сте такива като мен,които не сте я изкарали и се притеснявате и за вас!Стига да няма усложнения-без,които и не може,всичко е поносимо!

Искам да попитам сега-кога мога да я изкъпя с шампоан,на 9 ден ли?И до 9 ден ли е заразна?На много места четох различни неща,че до 6 ден е заразна,после вече не е?

mama galka,дано я изкарате леко,а за бебо съм чувала,че я карат още по леко.Няма как да се опазите,но както виждаш по-долу има и вероятност да не я изкарате?баткото как е има ли висока Т?

# 226
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Искам да попитам сега-кога мога да я изкъпя с шампоан,на 9 ден ли?И до 9 ден ли е заразна?На много места четох различни неща,че до 6 ден е заразна,после вече не е?
....

Можете да измиете спокойно и главата.
Карантината е 9 дни. Заразна е, докато не завехнат всички пъпки, точен ден, който да е универсален за всички случаи, трудно може да се определи.

# 227
  • Мнения: 32
Ура,днес на Ванко му е девети ден.Утре ще се къпем с шампоан.Днес бяхме при лекарката и тя ни каза,че мога да му давам Саностол за подсилване на имунната система и да мажа коричките с Фенистил,вие какво ще кажете за това?

# 228
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Фенистилът е антихистамин и служи за облекчаване на сърбежа.
Ако пъпките не го сърбят вече, аз поне не виждам смисъл да го мажеш точно с него.

# 229
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, след три контакта, без да се зарази, май най-накрая и моето момче пипна тая гадост.
Снощи вдигна температура - около 37.8-38 градуса. Свалих я с Нурофен. Сутринта пак беше с лека температура и с 5 пъпки на гърба. Мислех, че е ухапан от нещо, защото пъпките не са характерни за варицела, но вече се колебая. Лекарката му каза да изчакам още малко. Има и на лицето 2 и една на корема, която обаче се появи преди 2 дни. Мислех, че е от комар, но сега, като я гледам, има нещо като мехурче май.
Не зная, ще чакам.
Аз самата не съм карала варицела. Или поне не зная да съм.

# 230
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Благодаря ви за отговорите  Hug  Момчето ми засега няма висока Т, около 37,3 о С се колебае, има апетит, не спира да дивее, само дето целия е на пъпки - по скалпа, на челото, гръб, корем, на пишата....само по ръцете и краката още няма. Но пък е много щастлив, че няма да ходи на детска градина. Той там все плаче и не може да свикне.
КЛОНКА, на нас докторката ни каза в никакъв случай да не давам Нурофен, при Варицела можело само Панадол да ползвам за сваляне на Т  newsm78

# 231
  • Мнения: 32
Явно всеки педиатър е на различно мнение.Нашата ни караше да редуваме Панадола с Нурофен  и ние го правихме.

# 232
  • София
  • Мнения: 2 840
Ами, моята рече при висока температура да дам Нурофен. Аз снощи и без това вече му дадох, когато мислех първата му пъпка за ухапано от комар.
Сега давам витамин С и едно хомеопатично, което прочетох в нета, не ми е предписано от моята лекарка - Рус токсикодендрон. НА мъжа ми в аптеката му казали, че е за бебета, а моят е на 6 години.
Засега е добре. Лека температура, малко пъпки, предимно по гърба. Да видим как ще прекараме нощта.

Чудя се само щом първата пъпка беше вчера, а до този момент има малко, дали ще избиват още. Зная, че е на вълни и четох, че третият ден е най-страшен, но наистина не зная какво да очаквам - повишаване на температурата, силни обриви???
Просто съм в недоумение.
На всичкото отгоре, не го сърбят особено.

Последна редакция: пт, 19 юни 2009, 17:59 от КЛОНКА

# 233
  • Мнения: 420
Приеха го в болница,с баща си понеже аз кърмя малкия.Докторите казаха ,че е тежка форма на варицела и не са виждали такова обриване от години.Ще му вливат глюкоза и някакви други лекарства за подсилване ,и пудра за пъпките.За сега няма да му слагат антибиотик.
При нас мена големият зор.Четвърти ден в болница и вече е добре.Горкичкия голямо премеждие мина с тая шарка.Ако го бяхме оставили вкъщи щеше да се стигне до усложнения.И понеже не мога да опиша колко зле беше ще пусна снимки.Сега ще чакаме и малкия да се опъпчи,дано той я изкара леко.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=391123&pid=13016719   Снимките са от 5 поредни дни.Дано наистина да е рядко срещано ,деца да карат такава тежка варицела.

# 234
  • Мнения: 5 393
  #Crazy  Милото детенце, направо ми се насълзиха очите, ужас ooooh! Радвам се, че се подобрява и дано скоро този кошмар се забрави. Пожелавам малкото братче да я изкара в най-лек вариант, ако се е заразил.

# 235
  • София
  • Мнения: 2 840
Направо шокираща гледка.
Добре, че се е оправило детето и дано никой не я кара така тая варицела. Praynig

# 236
  • Мнения: 200
Направо потресаващи снимки. Милото дете, дано бързо се оправи и забрави за болестта.

# 237
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета, а някоя давала ли е Рус токсикодендрон? Прочетох, че е хубаво да се дава и купих разреждане 9. давам 3 през 3 часа. Но видях, че се давало и по 5. А и не зная колко пъти дневно да дам. Момчето ми е на 6 години, 22кг.
Ако някой има опит, да сподели, моля.

# 238
  • Мнения: 799
Леле, душичка малка, пъпките му изглеждат като псориазис направо  ooooh!
Дано малкият се размине с най-леката възможна форма на гадната шарка  Praynig

Рус не-знам-какво-си не съм давала, но само защото много късно разбрах за тази опция. Дано да има ефект  Peace

# 239
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Нашият хомеопат ни изписа Рус Токсикодендрон 9 СН, Апис мелифика 30 СН и Белладона 9 СН, от всяко по 5 гранулки, на всеки час само от едното хомеопатично и се редуват, примерно - 3ч.  Рус Токсикодендрон 9 СН, в 4ч.-Апис мелифика 30 СН, в 5ч. Белладона 9 СН, в 6ч. пак Рус Токсикодендрон 9 СН, в 7ч. Апис.....и т.н., така поне първите 4-5 дни, за да не вдига температура и да няма големи сърбежи. Засега вършат работа - 2 дни не ми е вдигал над 37.2, което не е висока Т. А и въпреки, че е пъпка до пъпка, е спокоен, спи си, не се чеше, което ме навежда на мисълта, че не го сърби много.Храни се добре и е много енергичен. Но казват, че 3-4 ден били най-страшни, та ще видим.
Той е на 4г.7м., 14 кг., макар, че хомеопатът не ни е питал за кг., може би нямат голямо значение.

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 11:15 от mama_galka

Общи условия

Активация на акаунт