На море в Турция - all inclusive, тема 6

  • 48 136
  • 437
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 940
И внимавайте, защото мин. год имахме такива куриози-примерно на стоката пише 6, но не е упоменато дали е евро, долари или лири и аз примерно не се усетих 1-2 пъти и дадох долари, после мъж ми се включи и веднага се оказа, че било лири.

Мдааааа, така си е. Аз имах една такава случка тази година с една чиния. Отдолу пише 25. И си преценява какво да ти кажат--евро, долари, лири...
Ние носехме само лири. Не разбирам какво е по-изгодното на еврото. Може би само по магазините, на които наистина е обявен курса за деня. Пък и лирата е под лев.

# 286
  • София
  • Мнения: 5 729
Може би ще задам ужасно глупав въпрос,но като не си намерих отговора Embarassed - летищните такси се заплащат еднократно,нали? В смисъл, че обявената летищна такса се заплаща само веднъж(при кацане?).

# 287
  • София
  • Мнения: 6 559
Може би ще задам ужасно глупав въпрос,но като не си намерих отговора Embarassed - летищните такси се заплащат еднократно,нали? В смисъл, че обявената летищна такса се заплаща само веднъж(при кацане?).
туроператорът ти ги включва в цената на пакета т.е. плащат се още преди да си вземеш ваучера, еднократно около 50-55 евро на калпак.

# 288
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте,

Завърнахме се днес от Анталия.Изкарахме страхотно в Миракъл Ресорт Лара.Точно както го бяха обяснили момичетата от миналото лято.Всичко беше идеално,даже и мъжо беше удовлетворен с вносния алкохол. Температурата на въздуха от 29 до 37 градуса.Храна добра, забави до нощите ooooh!Единствената ми забележка беше ,че ни чистеха стаята към 3 след обяд,точно когато малката спеше, но и това се справихме.Влезе ни в положение камериерката и започваше работа от нашата стая.Не мога да не похваля добата организация на Тез тур.Перфектни са.Мъжете бяха на гмуркане ,дойдоха си доволни и въодушевенни Simple Smile

# 289
  • София
  • Мнения: 1 590
Може би ще задам ужасно глупав въпрос,но като не си намерих отговора Embarassed - летищните такси се заплащат еднократно,нали? В смисъл, че обявената летищна такса се заплаща само веднъж(при кацане?).
Маусбени, мисля че по летищата нищо не се плаща... Тези такси обикновено са включени в пакета.

# 290
  • Мнения: 327
Здравейте,

Завърнахме се днес от Анталия.Изкарахме страхотно в Миракъл Ресорт Лара.Точно както го бяха обяснили момичетата от миналото лято.Всичко беше идеално,даже и мъжо беше удовлетворен с вносния алкохол. Температурата на въздуха от 29 до 37 градуса.Храна добра, забави до нощите ooooh!Единствената ми забележка беше ,че ни чистеха стаята към 3 след обяд,точно когато малката спеше, но и това се справихме.Влезе ни в положение камериерката и започваше работа от нашата стая.Не мога да не похваля добата организация на Тез тур.Перфектни са.Мъжете бяха на гмуркане ,дойдоха си доволни и въодушевенни Simple Smile



Добре дошли!!!
Чакаме снимки,още един хубав отзив за този хотел.
Ние също ще сме там.
Малко ме беше страх,защото й наши приятели ще идват,а аз избирах хотела.
Дано не останат разочаровани Praynig

# 291
  • София
  • Мнения: 18 679
А, това ми е третият фаворит. Ще избирам наесен между него, Делфин-а и Амара Долче Вита. Последният ми е на първо място, но е толкова хубав, че не се надявам на ласт минит-и Sad Така че мнооого вероятно и аз да се спра на Миракъл Simple Smile
Онзи ден говорих с комшийка, която работи в тур. агенция, обадежди ме, че септември и октомври винаги има по някое и друго местенце Hug

# 292
  • Мнения: 3 386
Добро утро и от мен - завърнахме се благополучно от нашата, съвсем от начало объркана почивка. Но все пак си изкарахме добре, починахме си и не съжалявам.
След "провала" за х-л Лимак Лимра, трябваше да сме в Льо Шато де престиж, но и там не бяхме  Mr. Green  Crazy
Почивахме тук: http://www.kilikyapalace.com
Ще разказвам подробно за нашите перипетии - трета година почиваме в Турция, за първа се случват такива неща...  Blush
Но по-късно, нека разопаковам и пусна пералнята поне  Laughing

# 293
  • Мнения: 7 605

Не мога т.е. искам да отворя сайта, излиза ми предупреждение, че отварянето на страницата може да повреди компютъра. Казвам го за да предпазя други  Peace

Мерлински, много съм любопитна сега да чуя за вашите перипети. Важното е, че сте изкарали добре  Hug

# 294
  • Мнения: 930

Не мога т.е. искам да отворя сайта, излиза ми предупреждение, че отварянето на страницата може да повреди компютъра. Казвам го за да предпазя други  Peace

Мерлински, много съм любопитна сега да чуя за вашите перипети. Важното е, че сте изкарали добре  Hug

при мен страницата се отваря нормално Peace
много добре изглежда хотела
а тази снимка на блог масата с десертите Heart Eyes

# 295
  • Мнения: 3 386
Такаа... ще се опитам да разкажа накратко, но най-вероятно разказът ще е накъсан и на моменти ще се увличам, за което се извинявам предварително  Crazy
Напред в темата съм писала, че искахме да сме в Лимак Лимра, но в последния момент от хотела отказали резервацията ни и обявили STOP SALE. При което избрахме Льо Шато... и отпътувахме. За Кемер явно бяхме само ние /аз, съпруга и сина/, затова ни качиха в един бус и тръгнахме с две момчета, които не говореха английски, а представителят на фирмата-партньор на Акватур там - Anex tourisam мисля беше, се качи в автобуса със всички останали българи в обратната посока. В Льо Шато пристигнахме към 9 сутринта, поставиха ни гривни и ни казаха, че щом се освободи стая, ще ни настанят. Закусихме и се разходихме из хотела. Голям, нелош ми се видя, малко на ръба на кича, но все пак не беше зле. Жегата към 10 часа си каза думата и седнахме във фоайето на хотела. Отидох да напомня на рецепция, че чакаме настаняване и да ни известят, когато има възможност. Хотелът беше пълен с руснаци, предимно млади хора. Да не кажа - прасета. Песоналът сякаш не успяваше да почисти - самите плочки изглеждаха лепкави някак, не знам как да го обясня, а съпругът ми каза, че тоалетните имало счупени чаши и повръщано  Sick Жалко, че не заснехме това, за да ви го предоставя като доказателство, но ще се доверим на думата му. Аз ползвах дамската тоалетна, там за щастие нямаше такива "изненадки"  Mr. Green
Междувременно настаниха няколко групи руски туристи и моя /който за щастие или нещастие не говори езици/, ме изпрати пак да питам на рецепция. Едно пиколо каза, че ще ни обърне внимание след минутка, да изчакаме. След 10-на минути дойде и ни каза, че резервацията ни е за "гардън вю", но ще ни покаже една стая. Последвахме го. Показа ни стая "сии вю" /макар море да не се виждаше, защото хотелът е на втора линия. И ни каза, че се доплащат по 20$ на нощувка за тази "екстра", но за нас ще струва само 80$ общо. Обясних му, че ще изчакаме да се освободи стая, за която сме си платили и няма да доплащаме. И пак седнахме в задушното фоайе. Отвреме-навреме същия минаваше покрай нас и срещайки сърдития поглед на моя недоспал съпруг, повтаряше: "Сейчас, сейчас". И така до 12,30 ч., когато пак отидох до рецепция. Сега вече дойдоха "фойервеките" - казаха ми, че макар сутринта да са видели моята резервация, сега нещо не я намират. Да чакаме. Това хептен ни запали фитилите и звънях в офиса на Акватур в София. Неделя, никой не отговори. Добре че имах GSMа на представителя им, който ни даде самолетните билети и ваучърите на летището, преди полета. Момчето ме успокои, че такова нещо е невъзможно и ще се свърже с партньорите си в Анталия, които да дойдат на място. След малко позвъни и каза, че от хотела ни били обяснили, че ще ни настанят в 2 часа, защото не сме платили за "ранно настаняване". Не претендирам за перфектен английски, но все пак мисля, че от хотела не са ми казали нищо такова!
Обади ми се и Шанай, българката, която отговаряше за нас. Каза, че не може да дойде на момента, но праща свой колга на място. Дойде едно момче от Украйна само за 5 мин., по негови думи извикано от офиса им по спешност и ни предложи прехвърляне в друг хотел, за да се отдадем на приятната си почивка. Капнали от умора, вече ни беше все едно къде ще спим, само да полегнем /събираха ни се около 30 ч. безсъние/. И така се озовахме в Киликия палас, който е до Лю Шато, точно пред Куин Елизабет. Каза, че ни го препоръчва, защото е на първа линия. Но ако искаме, ще ни настани и в Куин Елизабет, както преценим ние. А на нас вече нито ни беше до хотели, нито до обиколки, затова се съгласихме да останем в Киликия...
И така - това са нашите преживявания относно настаняването. За трета поредна година ходим в Турция и за пръв път се случва нещо подобно.  ooooh!
Вечерта дойде и Шанай, за да пита как сме, как се чувстваме в този хотел. Предложи ни безплатни допълнителни екскурзии, от които се отказахме /още ме е яд, че не отидохме на разходката с яхта, ама найсе  Mr. Green в него момент някак си нямах желание за нищо  Tired /. Накрая й разписах документ, с който декларирах, че този хотел ми харесва повече и нямам претенции към фирмата им.
За самия хотел и снимки - след малко  Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 6 559
Вечерта дойде и Шанай, за да пита как сме, как се чувстваме в този хотел. Предложи ни безплатни допълнителни екскурзии, от които се отказахме /още ме е яд, че не отидохме на разходката с яхта, ама найсе  Mr. Green в него момент някак си нямах желание за нищо  Tired /. Накрая й разписах документ, с който декларирах, че този хотел ми харесва повече и нямам претенции към фирмата им.
За самия хотел и снимки - след малко  Peace
Много свястна и експедитивна. Леко неинформирана (по отношение на екскурзиите), но каза че е за първа година в тази фирма. Трябваше да отидете на екскурзията. цената й е около 60 евра  Mr. Green на калпак. Евала на фирмата, аз кви ядове имам за Гърция с едни наглеци, ама това е за друга тема ...  ooooh!. Хотелът от сайта изглежда приличен, единствено малко сградата му ми прилича на санаториум, но аз имам странни усещения понякога.  Confused

# 297
  • Мнения: 1 014
И на мен точно на санаториум ми заприлича  Simple Smile, но отвътре изглежда добре.
Как така ще откажете екскурзията, не стига, че не са си свършили работата като хората, трябваше да ви компенсират. Аз още си спомням какъв кеф беше на яхтата миналата година.  Но ми е ясно в какво състояние сте били - това с тези ранни полети /направо нощни, особено, ако не си от София/ е ужасно - оказва се, че докато те настанят в хотела така си капнал, че първият ден вече си го пропуснал. Вместо да си почиваш, ти реанимираш.

# 298
  • София
  • Мнения: 7 991
Може би ще задам ужасно глупав въпрос,но като не си намерих отговора Embarassed - летищните такси се заплащат еднократно,нали? В смисъл, че обявената летищна такса се заплаща само веднъж(при кацане?).

Летищните такси се заплащат заедно с пакета и не плащате нищо на летището. Около 60 евро са летищните такси, тоест ако в офертата пише, че таксите не са включени, прибавяте към цената на офертата и 60 евро на човек.

# 299
  • Мнения: 7 605

Не мога т.е. искам да отворя сайта, излиза ми предупреждение, че отварянето на страницата може да повреди компютъра. Казвам го за да предпазя други  Peace

при мен страницата се отваря нормално Peace

Не знам, не съм с Уиндоус, за щастие  Mr. Green, и бях предупредена за malware и изобщо не го отворих  Stop

Мерлински, мерси за разказа, и евала на туроператора за адекватната реакция. Явно е било за добро че не сте били сред прасета  Sick

Общи условия

Активация на акаунт