На море в Турция - all inclusive, тема 6

  • 48 138
  • 437
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 386
Ето ме пак, да продължа разказа си за Киликия палас.
Хотелът е разположен на първа линия, на брега на морето. Точно пред Куин Елизабет. Базата е стара, няма нищо общо с хотелите Льо Шато и Куин Елизабет /имам реални снимки и на тях  Peace/. Просто в последните два си личи съвременното строителство. Но макар и стар хотел, мисля, че е добре реновиран и поддържан. Чист е, приятен. С неголяма територия, но някак просторен. Ако съм честна, не бих избрала да почивам в него, разглеждайки хотелите в нет-а. Но така се случи, че бяхме там  Simple Smile И си изкарахме чудесно - имаше си всичко: басейн, плаж, дайвинг център, водни пързалки... Като всички турски хотели.
Има основен и допълнителен ресторант, три а-ла карт ресторанта, отдлно изнасяха дюнери и сладки на пуул-бара и изобщо едва ли има вариант човек да огладнее там. Кухнята беше страхотна: плодове, салати, скара, пекат хляб и пици на пещ пред очите ти, а за сладките неща да не говорим  Flutter крем-карамел, желирани плодове, баклави, сладки и т.н. Алкохол и безалкохолни, айрянът - жесток, точно както го обичаме, имаше и една шатра, където една туркиня точеше "турски палачинки", печеше ги на плоча с масло и различни плънки...
Та тъй - по стечение на обстоятелствата попаднахме в хотел, в който признавам си, не бих почивала.  Но все пак, както вече казах, не съжалявам - изкарахме си много приятно, жалко, че беше само за седмица  balloon
И пак постечение на обстоятелствта, които нашироко описах, хапнахме два пъти - закуска и обяд - в основния ресторант на Льо Шато-то. Кухнята определено беше по-бедна. И не си мислете, че говоря от името на обидена, напротив, оценявам и плюсовете и минусите и мисля, че съм обективна.  Peace
Ето малко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=391625

ПП Плажът беше пясъчно-каменист, в морето имаше рифове  Mr. Green
А пешеходните мостове на Льо Шато де престиж и Куин Елизабет мислех, че те отвеждат директно на плажа, на самия пясък. Но не - просто минаваш улицата и продължаваш нататък. Казвам го за тези, които са решили да почиват там. Това беше и една от основните причини да изберем този хотел пред кораба, който също ни бе учтиво предложен като вариант.  Peace

# 301
  • Мнения: 520
Бихте ли ми казали дали баровете на територията на хотелите и този на плажа са безплатни?Вече наистина се обърках!За хотела,в коѝто сме резервирали пише,че има 5 бара+1 на плажа.И как стоят нещата с a la carte ресторантите?Там пък имаме една безплатна вечеря за целия престоѝ.Пак ли е с шведска маса или си поръчваш от менюто?Има ли някакви ограничения? newsm78

# 302
  • Мнения: 7 605
Бихте ли ми казали дали баровете на територията на хотелите и този на плажа са безплатни?Вече наистина се обърках!За хотела,в коѝто сме резервирали пише,че има 5 бара+1 на плажа.И как стоят нещата с a la carte ресторантите?Там пък имаме една безплатна вечеря за целия престоѝ.Пак ли е с шведска маса или си поръчваш от менюто?Има ли някакви ограничения? newsm78

A la carte = поръчваш от меню.
Принципно всички барове влизат в ОИ, ако има ограничения, ще пише в сайта на хотела и също така по стаите има подробно описание на всички услуги в хотела и там ще пише кое се заплаща допълнително  Peace

# 303
  • Мнения: 126
 Praynig Здравейте момичета ,много ви моля да ми помогнете търся хотел , търся,  търся,  следя и темата и от толкова хотели и мнения съвсем ми се завъртя главата ....  Sad моля помагайте със идеи.  И  така,  щерка ми е на 3г и половина и със лекарства  във кола и бус повръща и  плаче -крещи  ...значи търсим хотел да е близо до аерогарата на не повече от 20 мин ,до толкова  някъде издържа...да е на първа линия и пясък ,да е близо до центъра вечер за разходки и базарче, да се хапва вкусно  261uu Animal Pig smile3535 и  да не е съвсем скъпо ...Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете newsm20

# 304
  • София
  • Мнения: 320
А, това ми е третият фаворит. Ще избирам наесен между него, Делфин-а и Амара Долче Вита. Последният ми е на първо място, но е толкова хубав, че не се надявам на ласт минит-и Sad Така че мнооого вероятно и аз да се спра на Миракъл Simple Smile
Онзи ден говорих с комшийка, която работи в тур. агенция, обадежди ме, че септември и октомври винаги има по някое и друго местенце Hug

В самолета бяхме седнали до семейство от Делфин Палас ,той е съвсем близо до Миракъл. Естествено бяха много доволни,но от разказите им съществена разлика за 200ЕУР в цената не открих. На летището дочух само едни недоволни хора от хотела отнасяше се за Кервансарай Лара.За Амара Долче Вита май имаше най-много българи.Съдя по двата автобуса,които ги откараха за хотела.

# 305
  • Мнения: 7 605
Praynig Здравейте момичета ,много ви моля да ми помогнете търся хотел , търся,  търся,  следя и темата и от толкова хотели и мнения съвсем ми се завъртя главата ....  Sad моля помагайте със идеи.  И  така,  щерка ми е на 3г и половина и със лекарства  във кола и бус повръща и  плаче -крещи  ...значи търсим хотел да е близо до аерогарата на не повече от 20 мин ,до толкова  някъде издържа...да е на първа линия и пясък ,да е близо до центъра вечер за разходки и базарче, да се хапва вкусно  261uu Animal Pig smile3535 и  да не е съвсем скъпо ...Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете newsm20

Най-блиъо е ЛАРА, където има много и много хубави хотели. Ние бяхме в Барут Лара, но той за съжаление не попада точно в категорията не съвсем скъпо.
Кервансарай Лара беше съседния хотел и лично на мен също не ми харесва като външност.

# 306
  • Мнения: 535
За Амара Долче Вита май имаше най-много българи.Съдя по двата автобуса,които ги откараха за хотела.

И при нас беше така края на май - от целия автобус само 2 двойки бяхме за друг хотел, всички останали за Амара - даже гида се учуди, защото бил от скъпите хотели и обикновено нямало толкова хора за там - иначе сме в криза, а  Joy

# 307
  • Мнения: 1 006
ех аз за kervansaray се бях наточила, от снимките в сайта не дава вид, че не е хубаво. Ако някои е ходивл моля да даде инфо

# 308
  • Мнения: 11 747
Не мога т.е. искам да отворя сайта, излиза ми предупреждение, че отварянето на страницата може да повреди компютъра. Казвам го за да предпазя други  Peace
при мен страницата се отваря нормално Peace
Не знам, не съм с Уиндоус, за щастие  Mr. Green, и бях предупредена за malware и изобщо не го отворих  Stop

Aх, ах, ах! Каква беля си натресох с тоя сайт....  ooooh!  За преинсталация е компютъра. Десктопа ми е едно огромно Warning!  Sick

# 309
  • Мнения: 3 386
pina, съжалявам, нямах представа, по принцип това е сайта на хотела.....  Confused

# 310
  • Мнения: 2 978
Ето ни, завърнахме се от Кушадасъ - Аква Фентъзи.
Тръгнахме на дъжд, прибрахме се пак на дъжд Rolling Eyes

Нямахме никакъв проблем по пътищата, както и на митница.
Е, за шофирането на турците няма да коментирам. Просто стигнете ли кръстовище си отваряйте очите на 16 Shocked..минават на червено, без да намаляват дори ooooh!

Направихме си пълномощно на Английски само, че не ни остана време за превод. Не са ни искали.

За тези, които не са женени, носете си оригинала на акта за раждане на детето.

На отиване спахме в Саримсакли- плажната ивица на Айвалък.
Страхотно е там. Плажа е пясъчен. Чисто и приятно.

Разходихме се до Троя и така....

Тук има снимки, но съм ги направила с парола- ако някой иска, ще му я изпратя на лични. Peace
http://www.foto.bg/showgallery.php?cat=6690&ppuser=935

# 311
  • Мнения: 497
ех аз за kervansaray се бях наточила, от снимките в сайта не дава вид, че не е хубаво. Ако някои е ходивл моля да даде инфо
За самия хотел-вътре, обслужване, храна и т.н. нищо не мога да кажа. Но ние бяхме в Миракъл, който е точно до него и гледката (Кервансарай) беше потресаваща. Първо е боядисан с различни цветове, което е кич отвдсякъде, второ изглежда парапетите му са боядисани с някаква боя, която отдалече изглежда като че ли е плъзнала ръжда по него и в съчетание с шаренията става .......
Иначе вътре хотела може да си ОК, ама отвън е ужас.
За Миракъл съм писала подробно миналата година. Нямам забележки към хотела. Единствено  ми се видя тъпо, че в анимационните игри напр. на басейна не пускат деца под 16 години, защото за тях си имало тийн анимация, но тя се състои в това - 3 пъти седмично футбол и водна топка, което не е същото, все пак. И сина-тийнеджър ги обяви за тъпанари....
Тази година май ще сме на Айвалък, точно в Саримсакли, но още не е сигурно. За първи път ще пътуваме с автобус, ако отидем, та затова се колебая, ама хем се колебая, хем това е една от причините да се насоча натам, че нещо напоследък ме е стистнал страха от самолети Joy Joy Joy

# 312
  • София
  • Мнения: 7 991
Praynig Здравейте момичета ,много ви моля да ми помогнете търся хотел , търся,  търся,  следя и темата и от толкова хотели и мнения съвсем ми се завъртя главата ....  Sad моля помагайте със идеи. 

Дай ориентир поне за кой курорт, че да мислим предложения?

# 313
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
По съвети тук(главно на милинка, благодаря ти  Hug ) запазих на Паша Бийч на Мармарис. Но си бяхме решили да ходим там, макар че накрая доста се чудих между Мармарис и Бодрум.

# 314
  • София
  • Мнения: 7 991
Моля, моля. Simple Smile Надявам се да ви хареса, че да не ме стреляте после Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт