Моята борба ... с нетърпението *Б*

  • 4 453
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 260
Ох, защо ли не измислят някой тест, дето да отчита веднага след половия акт!   newsm78
За мен това беше първият месец, през който се трудихме за бебе съзнателно и що-годе последователно, макар че не съм следила нито температура, нито нищо, а овулацията така и не успях да я засека.
Затова пък през последните дни не мога да седя на едно място и да се отърва от самовнушения, то гърдите ми не станаха чувствителни уж, то корема ми не се поду, температурата ми не се вдигна...
Даже ще ви призная, ама не се смейте, днес си купих един тест за бременност, уж само за да видя как действа Laughing, защото има поне десетина дена до идването на Червената армия, ама тайничко се надявах да покаже две чертички (и с голямо недоумение и възмущение открих, че чертичката беше една Sad)

Да се надяваме, че ще се овладея в следващите дни (или месеци), защото аз самата съм изненадана от това вманиачаване . Crazy

Целувам ви всички и ви благодаря за страхотния форум, който сте заформили  Hug
Дано всички скоро се похвалим с добри новини рано или късно!

Последна редакция: чт, 20 окт 2005, 15:36 от Morena

# 1
  • Мнения: 9 903
Ох, защо ли не измислят някой тест, дето да отчита веднага след половия акт!   newsm78

защото трябва да се научим на търпеливост. Нали после ще има не 1-2 седмици, а 9 месеца чакане. А после, когато имаш дете, търпеливостта ще ти е нужна на всяка крачка - в продължение на толкова години:)

# 2
  • Мнения: 260
То е ясно това за търпението, ама все пак малко се чувствам като след изпит преди да излязат резултатите. Не можеш да ядеш, да спиш, чакаш да дойде денят, пък когато дойде, вече си готова да гледаш напред.

Но както и да е, май не трябваше да отварям нова тема за такова маловажно нещо Simple Smile

Ама нали  съм новачка  baby_neutral

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
.....
Но както и да е, май не трябваше да отварям нова тема за такова маловажно нещо Simple Smile

Ама нали  съм новачка  baby_neutral
Уффф нека не прозвучи като поредното ми хапене...ама като новачка първо се четат правилцата на форума Grinning
Чак пък да не ядеш и спиш.....май наистина доста си нетърпелива...ама виж тити е права. Успех от мен и го давай по-спокойно бе мадам...търпение му е майката Mr. Green

# 4
  • Мнения: 303
Миличка не ти го пожелавам - не ме разбирай погрешно, но ако нещата се стекат, както при някои от момичетата тук, които са почакали месеци, а някои и години докато видят двете чертички какво ли ще правиш с това неядене и непиене толкоз време Simple Smile дай го по-спокойно и не се самонавивай - няма къде да се скрие ще стане ясно ... ама не веднага Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 037
Не се притеснявай,всеки е минал по този път-и аз така горях и изгарях няколко месеца,докато не стана чудото да забременея.Банално звучи,но гледай да не мислиш за това........ще стане!Бъди силна и вярвай!

# 6
  • Мнения: 3 010
Миличка не ти го пожелавам - не ме разбирай погрешно, но ако нещата се стекат, както при някои от момичетата тук, които са почакали месеци, а някои и години докато видят двете чертички какво ли ще правиш с това неядене и непиене толкоз време Simple Smile дай го по-спокойно и не се самонавивай - няма къде да се скрие ще стане ясно ... ама не веднага Simple Smile


Да, да аз съм пт горните- 1г и 4м., но си хапвам и си поспивам Mr. Green

Майтапя се, но клиа е вери права- Хъни вземи се пощади малко!!!

# 7
  • Мнения: 3 376
защото трябва да се научим на търпеливост. Нали после ще има не 1-2 седмици, а 9 месеца чакане. А после, когато имаш дете, търпеливостта ще ти е нужна на всяка крачка - в продължение на толкова години:)
smile3501
Добре казано, не се бях замисляла от тази гледна точка Grinning

# 8
  • Мнения: 4 362
.....
Но както и да е, май не трябваше да отварям нова тема за такова маловажно нещо Simple Smile

Ама нали  съм новачка  baby_neutral
Уффф нека не прозвучи като поредното ми хапене...ама като новачка първо се четат правилцата на форума Grinning
Чак пък да не ядеш и спиш.....май наистина доста си нетърпелива...ама виж тити е права. Успех от мен и го давай по-спокойно бе мадам...търпение му е майката Mr. Green

И бих добавила мнооого секс не неядене до сега никой не е забременял така,само неприятности ще си докараш.Успех

# 9
  • Мнения: 75
Sajaliavam 4e pi6a na engl. no maja mi mahnal balgarskite bukvi4ki Embarassed
Ne se 6a6kai,o6te malko i vsi4ko 6te se razbere.I az biah taka-napravihme okolo 10 testa o6te na 3 den do 2 dena sled uspe6nia rezultat.Ne mislehme 4e 6te stane vednaga :crazy:Sega me e obhvanal strah i pritesnenia,ama ne im se davam #2gunfire

# 10
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Първо- ДОБРЕ ДОШЛА!!!   bouquet
   Форума е пълен с мацки които с нетърпение очакват да видят EFP и притеснение ни тресе всеки месец. Мога само да ти пожелая да видиш положителен тест възможно най-бързо. Не се притеснявай за това, че откриваш нова тема-темите са именно за това-всеки да сподели какво го е натъжило или направило щастлив...или пък да поиска съвет....всяка една от нас го е правила, а пък и това беше удобен начин да се запознаем с теб.
   Остави притесненията настрани и си хапвай добре. То и да се притесняваш...и да не се притесняваш като е писано да стане-просто ще стане!!! Влизай в седмичните темички по-често и ще видиш, че всики сме като от един калъп извадени. Ти не си по-различна и когато го разбереш ще се почувстваш по-спокойна. Едно е да знаеш, че още десетки момичета минават пътят по който ти вървиш, друго е да си мислиш, че си самичка. Това само по себе си ще те накара да се чувстваш значително по-добре, а резултатът няма да закъснее. УСПЕХ!!!

Последна редакция: чт, 25 авг 2005, 10:12 от golden_rose123

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Девойки, искам само да ви "успокоя", че въпросът очевидно не се свежда само до това да видиш двете чертички.
И аз като всички бях луднала на тема дали е станало или не и мислех, че като видя двете чертички и край с тревогите.
После обаче следват други теми за тревога - добре ли е закрепено, къде е (дали е в матката), дали ще се задържи, от какво е таз болежка, оназ болежка и т.н.
В интерес на истината сега ми се струва смешно колко мисли пропилях за това дали съм забременяла.

Наистина трябва да се научим на ТЪРПЕНИЕ  Peace

# 12
  • Мнения: 1 531
Девойки, искам само да ви "успокоя", че въпросът очевидно не се свежда само до това да видиш двете чертички.
И аз като всички бях луднала на тема дали е станало или не и мислех, че като видя двете чертички и край с тревогите.
После обаче следват други теми за тревога - добре ли е закрепено, къде е (дали е в матката), дали ще се задържи, от какво е таз болежка, оназ болежка и т.н.
В интерес на истината сега ми се струва смешно колко мисли пропилях за това дали съм забременяла.

Наистина трябва да се научим на ТЪРПЕНИЕ  Peace

  202uu

# 13
  • Мнения: 502

Момичетата са ти казали много хубаво преди мен, но може би ти е простено щом ти е първи месец в бебеправенето.....

.... защото има поне десетина дена до идването .....

На мен това не ми е ясно, защо правите тестове, а не секс. Много често чета подобни теми. Един път в месеца се сексували и после почват тестовете. 10 дни преди датата е напълно възможно да не ти е минала още овулацията, а пропуснеш ли момента, тестовете за бременност няма да ти помогнат.
Това ми е съвета към всички нетърпеливи млади момичета, които тепърва почват бебеправенето. Правете любов, а не тестове!
А търпеливото чакане не свършва, а започва с двете чертички.

Желая ти успех и много щастие! 

# 14
  • Мнения: 1 320
А на мен много ми хареса определението "Червената армия" Simple Smile
С разрешение на автора ще го ползвам в бъдещите си изказвания Simple Smile
Това беше малко офф.
Иначе си е нормално при първия месец бебеправене да те хване истерията. После свикваш Simple Smile. Напоследък даже често се питам: "И какво като го разбера веднага? Това какво ще промени? Пак ще съм си толкова бременна или толкова небременна."  А овулацията ти вече е отдавна минала и нищо не можеш да промениш.Simple Smile.
Така че-споко. Ще стане!

Да ме прощава тити, чиято глава надух този месец Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 123
Ясно е, че колкото и да те успокояваме от позицията на по-опитни, първите 1-2 месеца от съзнателното пожелаване и правене на бебе все ще си се чувстваш така - объркана, с куп самовнушения и изгаряща от нетърпение. Всяка от нас тук е била така, т.е. освен да си го изживееш, друг вариант няма.
Не се тревожи ще отмине. А междувременно - опитай се да бъдеш постоянно сред хора.Така времето ще мине по-бързо, а и ти самата ще се разсееш.
Пожелавам ти след 10 дни търпението ти да бъде възнаградено! Heart Eyes

# 16
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ясно е, че колкото и да те успокояваме от позицията на по-опитни, първите 1-2 месеца от съзнателното пожелаване и правене на бебе все ще си се чувстваш така - объркана, с куп самовнушения и изгаряща от нетърпение. Всяка от нас тук е била така, т.е. освен да си го изживееш, друг вариант няма. ...
Подкрепям думите на Иринии. И аз да си кажа моята песен. Ама колкото и да се притеснявате защо харчите пари за толкова рано тестване. Като в най-добрият случай могат да дадат резултат 1 седмица преди очакваната М., което е можеби 0,1 %. Отделно, че често се случва да бъде прекъсната бременността в рамките на цикъла и тогава идва въпросът, не е ли по-добре да си мислиш, че не сте успяли, отколкото да си мислиш за загубеното бебе.
Правете тестове най-рано на първият ден от закъснението.

# 17
  • Мнения: 382
Очакването е най-заразната болест Simple Smile... не съм го казала аз - от някаква книга с мъдрости го прочетох. Истина е Simple Smile, колкото повече мислиш за това, толкова по-трудно се оттърваваш от нетърпението и страха Simple Smile. Имаше една история с един гуру дето пратил новия си ученик да ходи да съзерцава и да си мисли за каквото си иска, само да не мисли за (не помня какво точно беше), но да кажем "носорог". След време се върнал ученика при гуруто и му казал "Учителю, много милсех, но само за носорога...".
Та така сме и ние - всичко друго става второстепенно Simple Smile. Аз захвърлих термометъра, зарязах изследванията и тестовете за овулация. Зарекла съм се тест за бременност да не купя докато не видя, че корема ми расте!
И си мисля, че всичко е божа работа.
Но не казвам, че съм си избила очакването от главата.
Най-важното е да знаеш, че при почти всички е така. И всеки се страхува.
Успехи ти пожелавам и да се похвалиш бързо и скоро! Hug

# 18
  • Мнения: 806
Първо- ДОБРЕ ДОШЛА!!!   bouquet
   Форума е пълен с мацки които с нетърпение очакват да видят EFP и притеснение ни тресе всеки месец. Мога само да ти пожелая да видиш положителен тест възможно най-бързо.
   Остави притесненията настрани и си хапвай добре. То и да се притесняваш...и да не се притесняваш като е писано да стане-просто ще стане!!! Влизай в седмичните темички по-често и ще видиш, че всики сме като от един калъп извадени. Ти не си по-различна и когато го разбереш ще се почувстваш по-спокойна. Едно е да знаеш, че още десетки момичета минават пътят по който ти вървиш, друго е да си мислиш, че си самичка. Това само по себе си ще те накара да се чувстваш значително по-добре, а резултатът няма да закъснее. УСПЕХ!!!

Напълно подкрепям Голдън Роуз.Аз също съм минала през твоя път и знам как се чувстваш само където аз си ядях и спях-така че хапвай спинкай и се опитай да се притесняваш по-малко.Всичко е Божа работа-успокой се и се опитай да бъдеш поне мъничко по-търпелива Praynig
Късмет  Peaceи дано скоро -  baby_neutral

# 19
  • Мнения: 1 029
Здравейте и от мен! Heart Eyes
Браво Несса, Hugаз мисля,че точно така трябва да се действа-по-спокойно и с повече чувство за хумор. JoyДа захвърлим меренето и следенето на всичко! hahaha

# 20
  • Мнения: 1 029
Подкрепям и Диме, Heart Eyesно май наистина колкото сме по-спокойни и по-малко го мислим, Partyтолкова по-бързо ще се случи хубавата вест.Успех на всички!  bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 271
спокойствие и само спокойствие.....

КАЗАЛ КАРЛСОН, ДЕТО ЖИВЕЕЛ НА ПОКРИВА....


 smile3507

# 22
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ама как само те разбирам. На мен 3-4 дни преди да ми дойде сякаш ми вкарват 50000000 мухи в главата и бръмчат ли бръмчат, докато не си купя тест и не си го направя.

И сега е така...

Побърквам се и четенето тук ми е като анти - наркотик, но и ме кара да мисля само за това - станало ли е този път или не....

# 23
  • Мнения: 804
 Мога да се похваля, че до сега тест не съм си правила, бебеправим от 4-5 месеца newsm10, направо съм герой Laughing Много е трудно обаче, мислите ми все на там са насочени, така че всички го преживяваме, няма как. За това е този форум тук да се подкрепяме Hug

# 24
  • Мнения: 260
Благодаря ви за куража, съветите и "строяването", момичета!

Май му хванах цаката и взех да се нормализирам Laughing

Смятам да се придържам към правилото "Правете секс, а не тестове"  luvbed , а веднага щом има резултат налице, ще се похваля тук и съответно ще ви засипя с въпроси най-вероятно, но вие не се сърдете Mr. Green!

П.С. Момиче, терминът "червена армия" го знам от майка ми, няма авторски права за него и всеки, който желае, може да го използва Hug

# 25
  • Мнения: 2 655
Спокойно, и аз съм така. Съпругът ми все казва:"Пак ли се чувстваме бременни."
Ти си си купила един, а аз цяла торба. Така че брой ме 100 пъти по луда от теб, а и се успокой че не си сама в тази борба с двете чертички.
Първият път разбрах на втория месец, че съм бременна. Вообще не обърнах внимание, ама сега много много искам .... момченце. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 205
Много е трудно да се удържиш, особено ако бебеправиш целенасочено. Ние бяхме една година на принципа "пазим се ако се сетим" и въобще не съм се трогвала като ми закъснее един-два дни. После май месец след сватбата почнах да гледам календарчето по няколко пъти на ден, то не бяха изчисления, не беше чудо. Юни пак така, а юли почнах да си меря БТ и тогава съвсем изкрейзих. Последната седмица бях кълбо от нерви. Честно, добре че забременях, иначе сигурно в лудница трябваше да ме вкарват. После притеснения до деня на ехографа дали всичко е наред, сега пък си викам - и днес да мине, и утре да мине... А бях спокоен човек едно време...

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
..После притеснения до деня на ехографа дали всичко е наред, сега пък си викам - и днес да мине, и утре да мине... А бях спокоен човек едно време...
АПППсолУтно !!!
Убедена съм , че ако видя заветните чертички , от там нататък започва същинското притеснение .

# 28
  • Мнения: 4 212
..После притеснения до деня на ехографа дали всичко е наред, сега пък си викам - и днес да мине, и утре да мине... А бях спокоен човек едно време...
АПППсолУтно !!!
Убедена съм , че ако видя заветните чертички , от там нататък започва същинското притеснение .
Мани мани, не ми се помисля направо.Ве4е обмислям ход на действие против шакането и от4аянието, нервите и притеснението.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Цитат на: Teya
Мани мани, не ми се помисля направо.
В тоя ред на мисли ..и по тоя повод има моменти , когато се разколебавам ..... и си викам защо ли съм се хванала на хорото  newsm78 Sad ..... е , после се сещам и ...

Цитат на: Teya
Ве4е обмислям ход на действие против шакането и от4аянието, нервите и притеснението.
Да сподеуиш , а  Thinking ?!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт