"РАБОТИЛНИЦА ЗА НАДЕЖДИ" - ВЕЛИКО ТЪРНОВО

  • 29 028
  • 713
  •   1
Отговори
  • Мнения: 893
 

СДРУЖЕНИЕ "РАБОТИЛНИЦА ЗА НАДЕЖДИ"
Велико Търново

Тема 1

Ние сме съмишленици от Велико Търново, Лясковец и Горна Оряховица, които се обединихме в сдружение „Работилница за надежди“, за да помагаме на деца, лишени от родителска грижа.

Посещаваме дома за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителски грижи в Страхилово. Селото е разположено на 7 км северозападно от град Полски Тръмбеш в област Велико Търново. В дома живеят 57 деца на възраст от 2 до 9 години. От тях 6 са ученици, а 13 са в предучилищна възраст. Децата са мили, находчиви и шумни. За много от тях има шанс да се върнат в семейна среда, а докато са в дома, да получат достатъчно знания и социални умения, за да могат по-късно да се приспособят и живеят нормален и пълноценен живот.

Нашата идея е да помагаме с време, собствен труд и средства. Поставили сме си за цел преди всичко да общуваме с децата като ги посещаваме веднъж седмично. Надяваме се съвместно с персонала на дома да успеем да подобрим условията в занималните и да организираме излети и кратки екскурзии. Празнуваме рождените дни на децата всеки месец. Решихме да насочим усилията си към дома в Страхилово, защото селото е доста далече от по-големите градове и децата получават малко внимание от външни хора.

Ако имате желание да се включите, сте добре дошли при нас. Ако имате време, може да се включите в посещенията в дома за някое от предстоящите събития. Ако имате запазени дрешки, обувки, играчки или книжки, можете да ги подарите на децата. Ако имате средства, можете да направите парично или друго материално дарение на дома. Вашата помощ ще бъде оценена!

Сдружение „Работилница за надежди“
Велико Търново, ул. Баба Мота № 6
БУЛСТАТ: 104703933
ФД на ВТОС: №12/2009



info@millofhopes.org
http://www.millofhopes.org/


Банкова сметка за дарения:

Сдружение "Работилница за надежди"
Централна кооперативна банка АД
клон Велико Търново
IBAN: BG33 CECB 9790 20A7 018700
BIC: CECB BGSF


Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 10:00 от devilkin

# 1
  • Мнения: 263
 Добро утро в новата ни тема!

 Вася, благодаря ти  Hug

 Относно даренията. В чувалите, които аз сортирах, имаше близо 50 чифта обувки (предимно сандалки и чехлички, по-малко зимни). Мисля, че ще свършат чудесна работа.
 Освен това има 3 плажни кърпи (почти нови), 1 олекотена детска завивка, няколко калъфки за възглавница и 1 бебешко одеалце (по-скоро пелена за изписване). Някой от тези неща едва ли биха били пряко от полза за дечковците от дома (пелената, например), та си мислех, че ако чуем за някоя самотна бъдеща мама, може да я зарадваме с такъв подарък. Какво ще кажете?

 Отделила съм и 2-3 чувалчета с откровено бебешки дрешки (ританки, гащеризончета), които са по-подходящи за Дебелец като че ли.  Peace

 Хубав ден на всички!

 

# 2
  • Мнения: 414
Здравейте Simple Smile

Марти, ако ми звъннеш час преди времето, когато ви е удобно да закарате нещата, ще съм там. Можем да се чакаме до кафенето "Конкорд".

Приятен ден!

# 3
  • Мнения: 893
Привет, момичета.

Марти, обади ми се (може и в скайп). По обед ми е удобно да отидем, ти определи точния час.

Все забравям да кажа, че си мисля, че обувките трябва да ги дезинфекцираме със спрей за обувки. Аз мога да се заема с тях (но след като освободя нашата тераса)  Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 258
         Мая,аз мога да донеса багажа от Първи юни в удобно за теб време до къщата,но след 17.00.Кажи кога е удобно тази или друга вечер.При мен също има бебешки дрешки,ако има някоя майка с бебенце и има нужда,ще помогнем.
        Дариха ни една тенекия мед за Страхилово.
        Тази седмица ще се ходи ли,среща ще имаме ли?
       

# 6
  • Мнения: 414
Рали, към 5.30 удобно ли ще ти бъде?

Ще бъде хубаво да се видим. Може да го съчетаем и със сортиране и разпределяне на останалите неща, ако има нужда.

# 7
  • Мнения: 893
Включвам се на бързо, само да каже какво свършихме в обедната почивка  Wink
С Марта първо отидохме до ДГ в Чолаковци. От там взехме няколко чувалчета, след това отидохме до градината, която е до Университета. Директорката беше супер лъчерна, обясни ни, че имат група, която е на седмична грижа и друга за деца с медицински проблеми. Също оставя ли им и дечица от Дома в Търново. Та самите те имат нужда от дрешки, и понеже има при тях бебенца, разбрахме се бебешките дрешки да им ги занесем.
След това в 2 часа Мая и Станислав имаха среща до къщата, която ще ни служи за временен склад. Отидохме и ние и прехвърлихме цял пикап със сортирани от Марта дрешки.

Страшен отбор сме! 
Много се кефя на всички ви Hug

# 8
# 9
  • Мнения: 178
Милички и аз ще се включа. След като се прибера от работа ще видя какво имам в къщи, но повечето неща ги занесох на село и като си отида в неделя - ще домъкна и от там. Наистина ли има толкова малки дечица там? Моята най-голяма приятелка чака вече много време за да си осиновят дете...уж са одобрени...а чакат ли чакат...

# 10
  • Мнения: 893
Ами да, но тези които са на седмична грижа, със сигурност не са с документи за осиновяване, а предполагам, че Директорката е имала предвид, че оставят дечица от Дома в групата с мед. проблеми.

# 11
  • Мнения: 192
Здравейте ,момичета.  Поздравления за новата тема. И аз да се включа тук. Става дума за рожденните дни, другия месец. Предлагам аз да взема тортата. В Горна има цех Жанета. Тортите са много хубави и не са скъпи. Голямата правоъгълна торта струва кум 33 лева. Доста са големи. С малка, такава, торта за рождения ден на племенницата ми са дали на децата сутринта и следобед, след ставане от сън,освен това са почерпили всички учителки и директорката. Не знам какви парчета са им рязали newsm12

# 12
  • Мнения: 414
Марти, честит Рожден ден! Simple Smile

Бъди здрава, весела и щастлива!

Верче, според мен това с тортите е супер. Мисля, че и Верчето Караджова беше препоръчала тези, а и Раличка беше ги харесала. Какво ще кажете, дружина? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 258
   Хайде да определим един ден и час за среща и да сортираме дрехите едновременно и да обсъдим някои неща за предстоящите мероприятия.Ако искате неделя или понеделник,когато ви е удобно на повечето и свиркайте сбор.

# 14
  • Мнения: 414
За среща, аз съм 'за', но в неделя мисля, че няма да мога, защото не знам кога ще се прибера в Търново. Ако искате в понеделник? Да кажат и другите обаче. И с Деси Енчева остана да се виждаме...

Общи условия

Активация на акаунт